mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 13:37:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Napad in ugriz lastnega psa
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad in ugriz lastnega psa  (Prebrano 63922 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #105 : petek, 12.03.2004 : 12:51:43 »

Popravek:
Cela tema se NI začela zaradi 2-mesečnega pesjana.

AD1
Tisti "famozni post", ki sem ga spisala, je bil napisan glede na splošen vtis, ki sem ga dobila pri prebiranju foruma.

AD2
Medo je post poslal za mojim in smo ga vsi nonšalantno ignorirali (to je ta 2-mesečni pesjan) - do sedaj, ko je nekomu prišel prav.


In če sem povsem odkrita, mi je žal, da sem to temo sploh sprožila, ker se je sprevrgla v brezvezno "preklikavanje" z leve na desno.
Pač nisem pričakovala, da mi bo nekdo v odgovor posmehljivo našteval literaturo, ki se mu trenutno valja po mizi, ter mi pri tem še klikal.  Angry  gggrrrrrrr!!

No, nekaj odgovorov sem pa le dobila.

Če drugega ne, ste vsaj vsi skupaj imeli bolj ali manj zanimivo branje.  Grin   Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #106 : petek, 12.03.2004 : 13:23:22 »

Če drugega ne, ste vsaj vsi skupaj imeli bolj ali manj imeli zanimivo branje.  Grin   Grin  Grin
Ja, Drejci, mogoce na zacetku  Wink, potem se je branje spremenilo v smesno, na koncu pa  Angry.

Da se jaz pristavim svojo sklecko 'prepucavanja' incitirala tri latinske pregovore:
1. Najboljsi govornik je tisti, ki z nanjmanj besedami pove največ.
2. Dejanja, ne besede.
3. Naj bo pametnemu dovolj.

Pa lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #107 : petek, 12.03.2004 : 13:28:37 »

Se opravicujem, res je, tema se ni zacela zaradi dvomesecnega pesjana, tema zaradi trimesecnega pesjana, avtor pa je Billy. Sem narobe prebala oz. sem spregledala del kjer pise, da je psicek ze en mesec pri novi lastnici.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #108 : petek, 12.03.2004 : 14:32:56 »


aja.....Ko sem prej omenil g. Arčona, sem se zmotil. Bil je na Sardiniji, ne na korziki in ni bil slušatelj ampak (slovenski kinolog Shocked Shocked Lips Sealed) predavatelj. To so rezultati.


Kako to, da omenjaš samo to, da je bil na Sardiniji predavatelj. A to, da že nekaj seminarjev v organizaciji KZS uči naše markerje nič ne šteje. Ali pa morda tega podatka ne veš, ker nimaš vseh podatkov o g. Arčonu in naših kinologih (mogoče ti jih je kdo zaradi zamere načrtno zamolčal Wink). Kar nekaj jih je, ki so v tujini veliko bolj cenjeni kot v Sloveniji. Mogoče g. Es, ki je eden prvih, ki je prešel iz šolanja s prisilo na sistem pozitinve motivacije in pogojevanja. Tudi njegova knjiga je zelo berljiva,  a ker ni lep (malo je že v letih, pa še trebušček ima Grin) ni bila izdana v veliki nakladi, ampak za potrebe reševalcev Shocked
Ah ne, učiteljev se ne omenja, obstajajo le učenci  Shocked.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #109 : petek, 12.03.2004 : 20:18:45 »

Huh  Grin Grin Grin
eh....


4 stran
8 post (Le Chef)
od vrstice 14-21

   Huh Huh Grin Grin
eh.....

Nekateri ne pišemo zato, da pišemo.
Nekateri preberemo vse poste in jih celo razumemo in si kaj iz njih celo zapomnimo.

Nekateri pa .....
Molk včasih pove več   Lips Sealed
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #110 : petek, 12.03.2004 : 22:18:41 »



p.s.
kako kaj sosedov dobi?, saj veš, tisti ki mu je Ajša raztrg.... a se je že pozdravil??


Tema napad in ugriz lastnega psa je bila začeta zaradi grizenja lastnega psa lastnika in ne grizenje lastnega psa drugega psa. Toliko samo za medklic, kaj je bil smoter odprtja teme, ker verjamem, da je marsikateremu ušel bistvo teme.

Kaj ima sosedov doberman v temi napad in ugriz lastnega psa veze, veš samo ti. Shocked

Čudi me od kod pišeš same neumnosti, glede na tvojo ugotovitev, ker pred 4 meseci še nisi imel trebuščka Huh Huh Huh

Pa da bo še drugim jasno. Ko je bila Ajša 9 dan gonitve, sta se igrala tako kot se igrata že 4 leta. Ko jo je hotel naskočit, pa se je Ajša obrnila ga prijela za trebuh in vrgla čez sebe.  Prišlo je do raztrganine, ker je predel trebuha pač mehko tkivo. Pozdravil se je takoj, ker sta se že čez 10 dni nazaj igrala točno tako kot sta se prej. In celo zbijanje in naskakovanje in potekalo obojestransko.
 No zadnjih 14 dni, pa se na žalost ne igrata več tako, ampak samo malo potečeteta, potem pa se uležeta in se ližeta. Ampak ga Ajša ni prav nič ugriznila, le zaradi bližajoče kotitve se pač ne giba več tako kot se je prej.
Mogoče pa si poanto tega pogovora (poanta je bila o hitrosti NO) spregledal zato, ker si gledal v moje joške in si v tisti večini, ki bi kupovala knjige Nataljie Verboten. Lips Sealed Grin Grin Grin Grin
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #111 : petek, 12.03.2004 : 23:26:13 »

ja, ko smo še Marjana Kralja poslušali, .....haha tale od Misse mi je toook dobra -Marjan Kralj, hehe.
LP,Le Cheff!
Me veseli, da sem te spravila v dobro voljo, kljub žolčni debati.Sem malo razmišljala, kakšen človek si,s kakšnim karakterjem in kakšnega psa bi ti prisodila, tako na daljavo? Dolgo časa sem se nagibala k eni specifični vrst psa na koncu pa sem se prepustila tisti stari igrici iz Kvizkoteke,igra detekcije, ko pridejo na sceno tri osebe in vsi ponovijo isti stavek,jaz sem ta in ta...potem pa, vrag si ga vedi kdo je pravi.Pri tebi sem izpostavila dve možni varijanti in se odločila za manjšo (in lepšo) pasmo.Glede na to, da nam po večkratnih vprašanjih še do danes nisi zaupal kakšnega psa imaš, ti ga bom kar sama pripopala. Jaz bi ti  prisodila nemškega bokserja. Takega z lepo obrazno masko, pa malo šekastega, saj veš, tiste lepe tigraste proge. In lepo prosim, če me popraviš, da ne bom do smrti živela v zablodi.
Pa brez zamere,nisem mislila nič slabega. Samo firbec me matra, tako kot vsako pravo kuro.
LP,Miša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #112 : petek, 12.03.2004 : 23:43:30 »

no, ce ze ugibamo (pa verjamem, da to sodi drugam - recimo v rubriko med clani, ali nekaj podobnega), jaz pravim, da ima le chef nekaj bolj medvedkastega in kosmatega. Kaj bolj avtohtonega in tezje obvladljivega kot so bokserji. Recimo kraskota ali sarplaninca...
lp, m.
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #113 : sobota, 13.03.2004 : 00:16:12 »

Tema napad in ugriz lastnega psa je bila začeta zaradi grizenja lastnega psa lastnika in ne grizenje lastnega psa drugega psa. Toliko samo za medklic, kaj je bil smoter odprtja teme, ker verjamem, da je marsikateremu ušel bistvo teme.

Kaj ima sosedov doberman v temi napad in ugriz lastnega psa veze, veš samo ti. Shocked

Čudi me od kod pišeš same neumnosti, glede na tvojo ugotovitev, ker pred 4 meseci še nisi imel trebuščka Huh Huh Huh

Pa da bo še drugim jasno. Ko je bila Ajša 9 dan gonitve, sta se igrala tako kot se igrata že 4 leta. Ko jo je hotel naskočit, pa se je Ajša obrnila ga prijela za trebuh in vrgla čez sebe.  Prišlo je do raztrganine, ker je predel trebuha pač mehko tkivo. Pozdravil se je takoj, ker sta se že čez 10 dni nazaj igrala točno tako kot sta se prej. In celo zbijanje in naskakovanje in potekalo obojestransko.
 No zadnjih 14 dni, pa se na žalost ne igrata več tako, ampak samo malo potečeteta, potem pa se uležeta in se ližeta. Ampak ga Ajša ni prav nič ugriznila, le zaradi bližajoče kotitve se pač ne giba več tako kot se je prej.
Mogoče pa si poanto tega pogovora (poanta je bila o hitrosti NO) spregledal zato, ker si gledal v moje joške in si v tisti večini, ki bi kupovala knjige Nataljie Verboten. Lips Sealed Grin Grin Grin Grin

AJŠA SE GONI  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Torej naj bi bil 9 dan gonitve nekje 15 januar

poglej post št. 2
http://www.igis.info/ian/data/forum%20ljubiteljev%20malih%20živali%203.htm
Ti mene kličeš 5 januarja, v ponedeljek, da nujno rabiš denar za veterinarja, ker je Ajša raztrgala trebuh sosedovemu dobiju (veterinar naj bi zaračunal za poseg 70,000 sit!). Hočeš dobiti Alena, da se zmenita za plačilo "odstopnine", a ker ti ne odgovori na tel. klice me pokličeš in vprašaš, če vem, kje se nahaja in mi zaupaš zgodbico o ajši in dobiju.

Tile datumi se malce razhajajo, a sigurno boš našla kakšen pameten izgovor  Shocked.

Poanta mojega pisanja je v tem, da si si vzela pravico da blatiš ljudi in jih okarakteriziraš za reveže, lažnjivce ....., po drugi strani pa ti lažeš kakor pes teče  Grin Grin.

p.s.
pri joškah je pomembna velikost in oblika, ne samo velikost Grin Grin.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #114 : sobota, 13.03.2004 : 02:17:16 »

"kot si sama napisala , kliker služi POTRJEVANJU, če ne potrdiš takoj, nima smisla...pa potrdi v trenutku- enakovredno- pravilno vedenja psa z igračo hrano ali ukazom.......ne gre, zmerej zamudiš , pa čeprav stotinko. Ko pes v detajle obvlada vajo, se kliker prične opuščati pri tej vaji. Kljub temu po uspešno opravljeni vaji sledi NAGRADA (hrana ali igrača-plen).
Če sem še bolj pikolovski, tudi za šolanje s klikerjem je dobro, da imaš "nadzornika" ki potrjuje, nagrajuješ pa sam, seveda.

kot so Matu napisali že pred menoj bi mu ponovil še sam: Kliker psu ne pomeni NAGRADE ampak POTRDITEV, da Nagrada prihaja. pes bo kliker seveda poznal in poznal posledice klikanja ob vsaki novi vaji ki se jo bosta pričela učiti. Zato se tudi reče, da kliker ko ga predstavimo psu, KALIBRIRAMO( če ve kdo bolj ustrezen prevod naj ga pove)....na primer, vsakič, ko nas pogleda, kliknemo, in temu sledi nagrada...tako pes dojame, da klik pomeni, da je nagrada blizu.

Sam kliker uporabljam, a ne toliko, ker nimam pomočnika, ki bi mi pomagal pri detajliranju, drugače pa je to res ok pripomoček...le opazovat je treba dobro oba, psa in vodnika, ter potrjevat na pravih delih vaje.

Bi bilo pa dobro da inštruktorji, ki ga morda uporabljajo v pasji šoli, povedo kaj več o tem.

P.S. Mat, hvala bogu da pograbimo vsako novost v nasprotju s konzervativci tvojega kova, ki pridigajo mnogo počasnejše metode učenja, da s tem podaljšujejo ure šolanja in s tem odvisnost vodnika psa, od svojega inštruktorja. Če je novost slaba, jo tudi laiki hitro zavržemo, vi inštruktorji pa se smejčkate, češ "saj smo vam rekli". Če je novost uspešna, ste pa kar naenkrat zanjo stručkoti , ki jo v nasprotju z nami bebčki, "poznate in z uspehom uporabljate že desetletja" (pa čeprav ste prvega psa izšolali šele pred manj kot desetimi leti, novosti-recimo klikerja- pa niti od daleč niste preizkusili). Oz. če želiš prevod: imam močan občutek, da nimaš pojma o čem kvasaš, občutek, da niti K od klikerja nisi videl, kaj šele treninga, zato je bolje da modro molčiš. Aja še nekaj...DRESURA je beseda ki jo mnogokrat uporabljaš..ja res, dreserji klikerja ne uporabljajo."


G. Le Cheff, zgornji citat sem nasla nekje v arhivu z dne 27.1.2003.... mislim da pripada prav vam.  Wink Takrat, pred davnimi casi sva še našla skupni jezik.. Wink

Doma imate nekaj psov dokaj prijazne in crkljive pasme, vsaj dvema od zogic-skokic je ime na B.

Ej, hudiča, človek vam izrazi podporo, potem pa ga brez potrebe živcirate  Roll Eyes Cool

Pa vseeno en lep "klik" pozdrav vsem sodelujočim.  Smiley
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #115 : sobota, 13.03.2004 : 13:28:27 »

Igis= Igor
Še dobro, da si podal povezavo na mojpes.com, da so ljudje prebrali in ugotovili, da si bil moj tečajnik, ki mi je dal odpoved Shocked.
Najbolj me je bilo pri vsem tem strah, da bodo slučajno pomislili, da sva bila kakšen par ali pa celo kaj hujšega Grin.
Citat
pri joškah je pomembna velikost in oblika, ne samo velikost  .

Ker resno opažam, da ti življenje kot kaže ne bo teklo normalno Roll Eyes, dokler ne boš vesoljni javnosti povedal kakšna sem, ti predlagam, da odpreš temo Wink, svetujem ti pod člani med seboj (tja bi po mojem mnenju najbolj pasala) in začneš z dnem, ko si se včlanil na forum in sem ti odgovorila, kje se da dobiti dobrega nemškega ovčarja.
Potem pa opiši vse od A-Ž in ko boš prišel do konca, bom potegnila z omare tvojo mapo Shocked in ti bom, če ti bom imela kje za oporekat odgovorila Undecided.
Izlji dušo na tipkovnico, ker si jo osebno ne upaš Lips Sealed.

Že drug poizkus diskreditacije mene ti ni najbolj uspel Grin Grin Grin, zato ti res predlagam, da napišeš vse od začetka do konca, da bom potem imel moralni mir, ker si ljudi opozoril na to kakšna p**** sem Shocked.

Pa samo predlog, da se ne zaštrikaš še bolj. Ne muči se s tem, da bi prikazal Ajšo kot kakšno agresivno, neubogljivo in ne vem kakšno se psico, ker tukaj boš pa po celi črti pogorel.
Razen, če ti bo res zmanjkalo argumentov pri meni, ajde ti dovolim (zaradi tvojega duševnega miru), da se spraviš na Ajšo. Pa ne pozabi, da imam še mačka, ki je.......... Grin Grin Grin Grin


Simi = Alenka Klemenčič
p.s. moj telefon, če si ga že izbrisal je 041/785-896, mogoče bo pa le padla kavica Shocked
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #116 : sobota, 13.03.2004 : 17:47:31 »

S to osebno debato ze koncno res preidita na kaksno drugacno komuniciranje (zasebna sporocila, email, telefon, kafetarija... Mojpes.net prav gotovo ni namenjen takim debatam v temi, kjer govorimo o necem povsem drugem.

Lahko gresta tudi pod "clane" ali pa celo v "skrit koticek" Grin. Oba imata dostop Wink
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #117 : nedelja, 14.03.2004 : 11:39:16 »

Mislim, da ta debata ni samo na osebni ravni med mano in Alenko, ampak je mnogo bolj široka. Kdor bo hotel, si bo že našel neka zase in za svojo dušo Grin Grin.

Da stvar ne bo tako brezčutna do Alenke (jebiga, je le šibkejši spol  Shocked), se ti tukaj na foromu javno zahvaljujem, ker si me spoznala z dvema človekoma, in sicer s Harijem in Alenom  Grin Grin Grin


Zadnjič se oglašam v tej zadevi.
Včeraj sem ti predlagala:
Citat
Ker resno opažam, da ti življenje kot kaže ne bo teklo normalno , dokler ne boš vesoljni javnosti povedal kakšna sem, ti predlagam, da odpreš temo , svetujem ti pod člani med seboj (tja bi po mojem mnenju najbolj pasala) in začneš z dnem, ko si se včlanil na forum in sem ti odgovorila, kje se da dobiti dobrega nemškega ovčarja.
Potem pa opiši vse od A-Ž in ko boš prišel do konca, bom potegnila z omare tvojo mapo  in ti bom, če ti bom imela kje za oporekat odgovorila
Če imaš občutek, da je ta tema širša, kot samo osebna zamera, ti danes predlagam, da se obrneš na ustanove, ki ti bodo dale tvoj duševni mir.
Veseli me, da si vsaj s tem zadovoljen, da sem ti pomagala pri izbiri psa in da sem ti "našla" inštruktorja, ki zadovolji tvoje želje in potrebe.

Žalostno je, da pri ženi, 3 otrocih in če se ne motim, delaš še magisterij ne izločiš oseben in širši pomen.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #118 : sobota, 27.03.2004 : 15:07:36 »

zdravo vsem skupaj,
jaz bi se še enkrat vrnil na vročo diskusijo o "stresanju ali nestresanju za vratno gubo", ker se s temo "primernega discipliniranja psa" že nekaj časa ukvarjam (neznanstven - s prebiranjem knjig in pogovori z drugimi lastniki psov) in sem prišel do zaključka, za katerega me zanima tudi vaše mnenje:

definitivno lahko rečem, da nekatere psice svoje mladiče očitno disciplinirajo s stresanjem za vratno gubo, nekatere pa prav tako očitno na druge načine in brez stresanja za vratno gubo. mislim da je najbolje, da svojega psa "učiš" in "kaznuješ" na način, ki ga pozna od svojih staršev. torej s stresanjem ali brez stresanja, kakršen je bil pač "režim" v leglu. seveda predpostavljam, da je vsem jasno, da fizična kazen ne sme biti "brutalna" (pa čeprav smo nevem kako besni zaradi tega, kar je kuža ušpičil), seveda pa tudi ne sme biti preblaga.
za svoja dva lahko povem, da si "kazen" (trapasta beseda, "discipliniranje" se mi zdi dosti bolje, pa čeprav ni slovensko) prav želita in zanjo prav "prosita" - ne v smislu "tok cajta bova tečna, da jih fasava"), temveč, ker si nista na jasnem, "kaj je zdaj prav in kaj ni". in tudi če me imate zdaj vsi za butca - potem ko je "discipliniranje" opravljeno se mi večinoma zdi, da jima prav odleže, ker so nejasnosti razčiščene.
lp
marko  
Logiran
BiLLY
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #119 : sreda, 09.06.2004 : 16:06:03 »

Zdravo!

Zdaj pa res ze dolgo nisem pisala.  Moram povedat, da kuža ni bolje in da je z njim iz dneva v dan težje. Vsi mi govorijo, da sem doblia pravega killerja. Kuža nima spoštovanja do ničesar in nikogar  Huh.  Pravijo tudi, da naj se kužana čim prej znebim. Jaz pa ne morem... Cry
Kužana ne smem niti pobožati, tako da res ne vem kaj naj naredim. Ali naj še poskušam ali ga dam uspavati.
Poskusili smo že vse, pa nič boljše. če ima kdo kakršnokoli idejo, prosim naj napiše.

Lep pozdrav, Billy-ka
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Napad in ugriz lastnega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines