mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 05:11:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 569418 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #750 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:00:33 »

Lobsang in tvoja spletna stran se imenuje www... pošlji mi zasebno ali pa kar dodaj v svoj profil - sej to menda špila Huh

M

ps
A res nihče ni naredil nič slik s TTji ?
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #751 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:40:36 »

Ojla!
Tudi mi smo uživali v soboto in se super nadivjali in naigrali. Doma je Naja nato spala dve uri, kar pa je pri njej prej izjema-drugače je vedno v pogonu. Ker ni bilo časa  za slikanje Wink, je fotk bolj malo (se bomo jeseni bolj potrudili). Možno pa jih je videti v mojem albumu.
Lp
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #752 : ponedeljek, 27.03.2006 : 16:11:18 »

Vtipkaj tibetanski španjel v matkurjo  Cheesy
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #753 : ponedeljek, 27.03.2006 : 18:46:07 »

Tina kako kaj napredujeta s Tiso, pridno delata domače naloge? Z Noxom sva danes malo povadila vse vajice, ki smo se jih naučili. Upam, da bo v soboto že pravi mojster Cool. Glede na to, da smo zamudniki se bomo morali, kar pošteno potruditi, da dohitimo ostale. Moram rečt, da je bila mala Tisa v nedeljo zeeloo pridna in prisrčna kužica Roll Eyes.

Metha lepo se imejta jutri v šoli in hvala za slikice Wink.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #754 : torek, 28.03.2006 : 07:08:33 »

Vadimo, vadimo in vadimo. Velikokrat po malo. Tudi Nox je bil super. Imam občutek, da bosta prava frenda s Tiso. Saj me sploh ne skrbi, oba bosta z lahkoto nadoknadila zamujeno, saj sta mali brihti. Bolj me skrbi, da jaz ne znam dohajat. Kliker v eni roke pa nagrade v drugi, pa takrat ko ni treba leti vse po tleh ali pa jih ni pri roki, drugič pa tekam okrog s polno pestjo, pa ni nič. Se slišimo Dva dni v službi nadomeščam kolegico, zato bom (ali pa sploh ne bom) veliko tule. Se javim v četrtek, če ne bo šlo prej.

Počohaj Noxa in lp
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #755 : torek, 28.03.2006 : 11:46:42 »

Tako kot praviš, težko je usklajevati vse te stvari zato bo treba še malo potrenirati. Kako že pravijo - vaja dela mojstra. Veliko uspeha pri delu in oglasi se kaj. Lp Smiley

En elektronski  Kiss Tisi od Noxa
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #756 : torek, 28.03.2006 : 18:15:01 »

jaz pa imam nekaj slikic TTjev! samo ne vseh... enih mi ni in ni uspelo pofotkat...  Undecided

http://varja.moj-album.com/album/2682638
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #757 : torek, 28.03.2006 : 18:15:51 »

hm, nič ne bo... napačni link...
morate na varja.moj-album.com, potem pa na tibetanski klubski dan...  Grin
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #758 : petek, 31.03.2006 : 09:16:23 »

Mene je tale zamenjava ure čisto zdelala. Tudi vas, da ste tako tiho? Verjetno se tudi Tisi zdi čudno, zakaj jo že sredi noči budim in vodim lulat. Vstajava namreč malo čez 5, kar je po stari uri dobra 4 in dejansko sredi noči. Kaj čemo, služba vabi. Kakšno zaščito proti klopom in bolham priporočate za tako malo snežinko. Včeraj sem namreč iz njene dlake izčesala prvega klopa in sedaj je nujno, da nekaj ukreneva. Sedaj je stara dobrih 10 tednov in še nima 4 kilograme. Kaj ste prakticirali na svojih mladičkih?
Čez en teden bo drugič cepljena, prej bo dobila še Pratel in kar groza me je, da bo poleg tega morala dobiti še kakšno kemikalijo na oz. v svoje malo telesce. Nekaj sem slišala o eteričnih oljih. Vendar je tudi teh veliko vrst. V naših lekarnah (in zoo butikih) pa se moraš znajti kar sam, ker ti kaj več od aspirina skoraj ne znajo ponuditi in svetovati. Njihove zaloge so pa tudi zelo omejene. Prosim za nasvet pri njihovi uporabi in nakupu.Saj vem, da TT naj nebi bili nagnjeni h kožnim alergijam, pa vendar, je njihova dlakica tako zelo lepa in v tem rosnem obdobju tudi zelo nežna. Poleg tega je en odrasel TT ostal povsem brez dlake v tistem predelu kjer so mu aplicirali kapljice iz ampulc. Žal se ne spomnim ali je bil Frontline ali Advantiks. Tudi kasneje mu dlaka ni hotela več zrasti nazaj. Če lehko priporočate kaj konkretnega (da ne bo reklame) lahko tudi na ZS.

Se vidimo jutri, spisek! Je NOx že osvojil vse veščine? Tisa se še prerada vseda, tako da včasih ne vem ali to počne kar sama od sebe ali res razume ukaz sedi. Na povocu tudi še tam pa tam poskuša vleči. Res pa je, da kjub temu, da se trudim se včasih pozabim vkopati na mestu, saj je to vlečenje v primerjavi z vlečenjem NO neprimerljivo in ga skoraj ne opazim. Saj bova še obe s Tiso delali na tem.
LP Tina
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #759 : petek, 31.03.2006 : 09:20:14 »

Živjo

Počasi se pripravljamo na prihod naše Tibetančice in med drugim iščemo kakšno dobro ograjico. Prima bi bilo tudi, če bi imela ograjica spodaj še pvc posodo (globina vsaj 3-4cm). Sej veste naše kepice lahko prime lulat ravno takrat ko skočimo recimo v trgovino.

Pri nas bomo imeli nekaj malega artija in v atriju pa bomo seveda lahko postavili tudi malo kočo s takšno razgledno teraso. Mislim, da bo naša kosmatinka uživala.   Cheesy
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #760 : petek, 31.03.2006 : 09:24:56 »

Slika pa mi je nekako ušla pri prejšnjem sporočilu in zato je sedaj tukaj.

M

[attachment deleted by admin]
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #761 : petek, 31.03.2006 : 09:32:34 »

Ja kolpi so na pohodu. Predvčerajšnjim smo kopali mamino Nero (Španijelka) in ker je bila zelo "zaraščena smo šele pri fenanju našli klopa. Včerja smo jo pri Nini (Lobček-Grosuplje) tudi ostrigli in ker je sedaj takorekoč kratkodlaka (vsaj za dva do tri mesece) je veterinar vseeno priporočil kar ovratnico in neko drugo zadevo - ne Fron....e Pravi, da se to lahko kombinira.

Ali je kdo že cepil svojega TT-ja proti Boreliozi ? Markotu Vozlju je namreč Bernc zbolel za Borelijo in kljub velikim naporom je žal kuža zapustil svojega gospodarja Cry. Mi bomo takorekoč pod Šmarno goro in pogosto tudi na njej in klopi so in bodo povsod okrog.

Pa zanima me kaj priporočate dolgoletni rejci TT-jev glede briketov ali prisegate na kuhano hrano. 
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #762 : petek, 31.03.2006 : 09:34:32 »

Hodita Tisa in Nox k Denisu? Me veseli, izbira je vec kot odlicna. lp
Logiran

Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #763 : petek, 31.03.2006 : 09:36:51 »

Bela Tisa...

Advantix je edina zadeva, ki pomaga protim klopom in to ji daj kar TAKOJ... ..kupiš ga na veterini !
Stehtaj jo in kupi samo po eno ampulo, ki je primerna za njene kg, ker bo pridobivala na teži in se ti ne splača kupovati celega paketa (4 ampule).  Od ostalih zadev pomagajo še orehovi listi, jih namočiš v vodo in s tistim špricaš, tea tree kapljice nakapljaš na telešček....vendar vse to le kot pomoč, dodatek in NI 100%...mladičkom v leglu, kot preventiva je pomagalo, odrasli psi so dobili klope s to zaščito...dolga dlaka in raziskovanje grmovja........ !

V lekarni se kupi elektronska napravica BajBaj, je za ljudi in to jim dam jaz na ovratnice (predvsem brejim kužicam, ki ne smejo dobiti drugega), pa eno sebi v žep in DELUJE , klopov ne dobimo ! Vendar kot rečeno in iz srca ti priporočam kombinacijo Advantixa in BajBaj !!!!!!!! Poleg tega jim dajem jaz advantix v  "tahudih mesecih" na vsake 3 tedne, dan po kopanju !!!

Kar se tiče alergij na kapljice se lahko zgodi...vendar....jaz delam tako:.... moje tri punce  imajo vse čez 10 kg, kupujem pa ampule DO 10kg, tako, da jih ne predoziram in je vse OK !!!! Sicer pa boljše malo slabša dlaka na vratu (pri nas je z dlako vse OK)  kot pa erlihija, borelija ..... !!!!!!! Verjemi in zaščiti malčico !!!!

Marko,

v Vrtojbi na razstavi bo sigurno kakšna ograjica v prodaji....Pod ograjico postaviš linolej/topli pod in nanj papir ...več ne rabiš in najbolj praktično za čiščenje !!!!
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #764 : petek, 31.03.2006 : 09:42:33 »

Marko .....

Briketi in še enkrat briketi !!!! Vsaj maldičku  daj kvalitetno hrano in vse kar potrebuje za svojo rast !!! Ko bo zrastla, jo boste tako ali tako kaj pocrkljali s kuhano hrano .... Kuhana hrana je OK če veš kaj vse mora kuža dobiti, da je zdrav ampak to je že "kulinarika", ki pa jo žal zelo redki poznajo in si lahko vzamejo čas in najdejo vse sestavine, da je potem to res to. Poleg tega TT-ji pojedo tako malo, da boš metal hrano proč......Torej Briketi in to kakovosti !!! Za crkljanje pa zelenjava in sadje !
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines