mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 01:20:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 569252 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #600 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:25:58 »

Ojla!
Da se še jaz spet malo javim-tale teden me je nekdo tako zaposlil, da je bilo bolj malo časa za računalnik  Wink. Sedaj pa mala štručka počiva na sredi dnevne sobe, pa nekaj sanja!!!Prva dva dni je bilo malo "krizice", potem pa smo sprejeli, da je očitno to novi dom in ta dva "tipa" nova gospodarja. Ja, takole je pri nas. Naja (Rombon Ne wa) je tako že prava mala navihanka, druge stvari so že postale bolj zanimive kot njene igračke, najboljši pa so premikajoči se copati na nogah, tako da smo že kar morali začeti z "vzgojo". Tudi zunaj je vse takoooo zanimivo, da jo je potrebno imeti vsak trenutek na očeh. Drugače pa zelo, zelo pridno ponoči panča, zjutraj pa nama nadomešča budilko, saj je malo pred 7.00 ura za obvezno vstajanje in tako poskrbi, da ne bi slučajno midva postala prevelika zaspanca  Grin. Prav neverjetni so občutki, ko jo spremljaš, kako spoznava svet okrog sebe! Malo se sicer boji vožnje z avtom, težavice so tudi pri navajanju na samoto, a upamo, da bomo skozi vajo to tudi odpravili.

Sama sem vesela, da sem vzela mladička pri nas. Najo sem od njenega 4. tedna starosti imela priložnost videti vsak teden, jo opazovati, kako iz čisto male kepice (ko sem jo prvič videla je bila velika kot kak morski prašiček) raste in napreduje v pravo malo kužo in to so trenutki, ki jih nikoli ne pozabiš! Sicer ni moj prvi kuža, pa vseeno je toliko vprašanj, na katere še ne poznaš odgovorov in vse skupaj je precej lažje, če so ljudje, ki so jo vzredili in ki jo najbolje poznajo, poznajo značilnosti pasme ter njenih staršev v bližini, da se vedno lahko obrneš nanje. Pa ne sedaj misliti, da imam kaj proti kužkom iz tujine, sploh ne, zgoraj napisano je samo moja lepa izkušnja.

Sedaj pa je pri nas čas, da gremo ven lulat. Pa, pa,

Uh, medtem ko smo bili zunaj in sem jaz pozabila poslati sporočilo je bilo pa tule precej živahno.

Naja pa se zaenkrat ne mara nositi (nosim jo čez par stopnic)-ona bi raje sama hodila, pa ne sme  >: . Te prve dni pa so bili tudi sami sprehodi bolj kratki in večkrat, ker se navajamo lulati zunaj. Ob daljših sprehodih pa bom uporabila kaj za nošenje, tako da mi bodo tele izkušnje prav prišle.

Primož Peer je meni svetoval tudi knjigo Popolna nega in vzgoja psov, a ker sem jo v knjižnici dobila šele v petek, jo do sedaj še nisem uspela prebrati.

Lp, Meta in Naja
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #601 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:50:16 »

Tudi pri nas bo treba navaditi Čivavo Kaly na novega družinskega člana.

Pred letom in pol smo tako navajali našo Tiebtanko Barby na miniaturno Kaly in ker je bila naša Barby starejša in pametnejša je Kaly brez problema sprejela in na koncu sta celo spali skupaj kadar nas ni bilo doma. Vsak dan smo imeli tudi pravi pasji show, saj sta ugajnjali takšne norčije, da smo se nasmejali do solz. Naša Barby je bila prej zadnja leta bol mirna, ko pa smo dobili Kaly se je tudi Barby precej "pomladila".  Je pa imela Barby do Kaly vseeno distanco in lepo sta imeli rešeno kdo je šef pri hiši.

Sedaj bo "mala" Kaly starejša in prav zanima me kako bo ko pride mlajša in "večja" zverinica v družino. Je pa res, da hčerkina Kaly nima tipičnega Čivava temperamenta, saj je odraščala ob Teibetanki in se mi zdi, da se bo tudi z novo kepico kar dobro razumela. Kaly se dobro "pošteka" tudi z mamino Španjelko - le v začetku je tako kot vse Čivave precej nezaupljiva.

Sicer pa mamica v Nemčiji še ni povrgla mladičkov - ampak se to lahko vsak dan pričakuje. Tudi mene že zelo zanima koliko bo malih kepic, koliko bo samčkov in samičk.

lp

m  
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #602 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:17:52 »

Oi, Metha.
Prideš spomladi na srečanje v Domžale, da malo počoham tvojo Najo?
 
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #603 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:21:45 »

Ja, seveda prideva, za čohanje (oz. sedaj bolj za grizenje) pa je Naja že sedaj ZA!
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #604 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:35:58 »

Superca!
 Grin
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #605 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:39:39 »

Midve s Tiso tudi prideva. In če bo vse po sreči tudi 5 njenih sestric.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #606 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:43:56 »

Joj kaj bo lušno !!! Koliko novih otrok bomo imeli za čohat !!! Cheesy
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #607 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:47:54 »

Pes bo luštno!! Pa kako komaj čakam, da bom počohala tudi dečico iz naši legel Cheesy naj nam le vreme stoji ob strani, pa bo krasno Grin
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #608 : ponedeljek, 13.02.2006 : 13:01:05 »

Tudi mi ne bomo manjkali...in upam, da tudi naši otroci pridejo Wink

Vau, kaj ste se razgovorili med vikendom Cheesy Tongue
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #609 : ponedeljek, 13.02.2006 : 14:07:25 »

Ja, upajmo, da bo takrat že pravo spomladansko vreme  Smiley.

Še manjši popravek na moje prejšnje sporočilo. Sem pravkar izvedela da je rodovniško ime Naje le Ne Wa (brez imena psarne).

lp
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #610 : ponedeljek, 13.02.2006 : 14:14:02 »

Nič hudega glede rodovniškega imena ! Saj vemo čigava je, če pa koga zanima malo več podrobnosti mu poveš kdo sta očka in mamica pa je !

Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #611 : ponedeljek, 13.02.2006 : 14:15:58 »

Se strinjam, če koga kaj zanima, pa bo pač vprašal. Wink
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #612 : ponedeljek, 13.02.2006 : 15:04:05 »

Ojla!

TagTu in Bela Pia: Na klubski dan se bo potrudil priti tudi očka in sinček, pa če tudi morava za vikend sama ostati doma. Bova že, če ne drugače strica prepričala, da naju zapelje.

Metha: Lepo da uživaš s Najo, ve tem času se skozi igro mali curkčki največ naučijo (lumparije in seveda osnovne stvari).

Lp Wink
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #613 : ponedeljek, 13.02.2006 : 15:06:12 »

Metha, kolko pa je sploh tvoja frajla sedaj stara?
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #614 : ponedeljek, 13.02.2006 : 15:53:29 »

Ja, se strinjam, da če bo koga kaj več zanimalo bo že vprašal.  Wink
Bin:Naja je bila 10.2. stara 2 meseca in je moj mali cukr!
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines