mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 17:17:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 777 778 779 780 781 [782] 783 784 785 786 787 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 561464 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11715 : četrtek, 25.02.2010 : 11:21:43 »

citiram: ... razvoja pasjega mladička, socializacije ...

Sem že včeraj malo brskal, če bi se kaj našlo - ampak na hitro nisem našel nič ras zanimivega. Če kdo kej najade pa naj le prilepi. Jaz sem danes našel nekaj bom pa prej povprašal Jano če lahko dam link gor.

MARKO
Logiran
Niky555
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #11716 : četrtek, 25.02.2010 : 11:51:59 »

Z vsemi se o čem strinjam in o čem ne, vendar a nebi bilo bolje zamenjati teme?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11717 : četrtek, 25.02.2010 : 12:06:42 »

Nikomer ni treba po nikomer pljuvati in tudi sama nisem imela nikakrsnega namena globoko diskutirat o pocetju Niky555 in vzrediteljice njenega psa, temvec samo izpostavit, da zame ni prav, da vzreditelji ne povedo jasno (lahko v enem stavku brez pljunkov) da neko pocetje ni prav. In s tem jasno povedati tudi Niky555 in vsem prihodnjim kupcem, da njeno ravnanje ni prav, ne glede na njene zelje. To sem povedala v prvem sporocilu in nadaljevala v drugem, ki je bil odgovor Niky555. Torej? Nisem pricakovala, da boste vsi skocili v luft, kako bad girl sem, ker o tem javno pisem, ker se je treba take stvari meniti osebno.

Oprostite, vendar mi tale "osebno" ne sede, predvsem takrat, ko nekaj tukaj pise, potem pa vsi skacete v luft, da se je treba vse ostalo zmenit osebno. Smo to ze doziveli. Kdo je s kom prijatelj, meni ni vazno. Tudi jaz se pri komentiranju takih informacijah ne oziram na clane ali neclane in se ne sekiram, ce zaradi uzaljenosti kdo odide. Ko bomo presegli oseben odnos, kadar se javno oglasamo, bo tudi debat tukaj vec in bodo konstruktivnejse.

Zdaj pa zakljucujem svoje komentiranje v upanju, da je vsem jasno, cemu sem sploh na zacetku karkoli tukaj pisala. Sami ste potegnili se cel kup drugih stvari ven.

Marku sem ze napisala, da clanka ne bo, ker je reklamen, so pa taki clanki v vsaki knjigi o psih, tudi v Psi za telebane in v 300 vprasanj o psih.
Logiran

bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #11718 : četrtek, 25.02.2010 : 12:22:49 »

 predaja   hehe, skoraj sem vedela, kaj boš napisala. tudi nisem sama tako mislila, da kdorkoli hoče, da se pljuva, povedala sem le svoje mnenje in na doooolgooo in široko razložila, kaj bi zame pomenila globoka diskusija in v kaj se včasih tudi kaj takšnega razvije. to so ravno situacije, zaradi katerih je forum lahko "problem", ker napisano lahko vsak drugače razume, četudi ni bilo mišljeno slabo, zlonamerno, prepirljivo.  Smiley  Tako da smo mi potegnili iz Janinega pisanja kaj ven, kar verjetno ni bilo tako mišljeno, pa tudi Jana je potegnila iz mojega kaj ven ali iz kakšnega drugega. To je bila kaša, okoli katere se je muca Varja ves čas smukala.  Grin
Debate bi pa bile vsekakor lahko že zdaj konstruktivnejše, tudi če bi se zgoraj napisano upoštevalo in morda kaj bolj mirno povedalo. Četudi so nam psi na prvem mestu, se še vedno strinjam in se mi zdi zelo pomembno, da lepa beseda lepo mesto najde ( ali tako nekako ). In to je zopet moje mnenje, ne vsiljujem ga in ne mislim, da je kdo karkoli rekel ali naredil.  Wink
Citat
temvec samo izpostavit, da zame ni prav, da vzreditelji ne povedo jasno (lahko v enem stavku brez pljunkov) da neko pocetje ni prav.
  Amen.  Smiley Saj to pa smo hoteli pravzaprav povedati vsi ( in smo/sem tudi napisali ), ki smo se bolj ali manj konstruktivno vključili v prijetno kramljanje na TT čveku.  predaja

Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #11719 : četrtek, 25.02.2010 : 12:27:37 »

Razvojne faze ponašanja šteneta (Dumb Friends League, 1999.)

Vrijeme hranjenja, maženja, komunikacije i igre su važni momenti u kojima štene izgrađuje vještine potrebne za komunikaciju s ljudima. Dobro socijalizirane majke će vjerojatnije imati dobro socijalizirane štence. Štenad 'prepisuje' ponašanja majke: plašljivost ili, suprotno, smirenost u kontaktu s ljudima.


Štenad se obično odbije od sise sa 6 ili 7 tjedana, no, još uvijek uči važne vještine od majke i kad ih ona polako ostavlja sve duže same. U idealnom slučaju, štenci bi trebali ostati uz majku (ili uz druge 'pse-uzore') barem do 12tog tjedna života.

Štenci koji su prerano odvojeni iz legla često ne razviju dovoljno komunikacijske vještine, odnosno 'pseći govor', inhibiciju ugriza, koliko žestoko se smiju igrati, i slično. Igra je važna za štence jer im pomaže u razvijanju koordinacije pokreta, u društvenim odnosima i u učenju. Interakcija s majkom i braćom pomaže im da nauče 'kako biti pas', također je i način na koji uče o statusnim položajima među psima.

Vještine koje nisu stečene tijekom prvih 8 tjedana mogu biti izgubljene zauvijek. Iako su razvojne faze šteneta uglavnom ujednačene kod većine pasa, pseći um ostaje i dalje otvoren za nova iskustva i lekcije daleko nakon štenećeg perioda. Većina pasa su još uvijek štenad, mentalno i fizički, za vrijeme prve dvije godine života.

Sljedeća tablica prikazuje samo opće smjernice za razumijevanje razvojnih faza šteneta.

Od 0 - 2 tjedna = neonatalni period
Najviše pod utjecajem majke.
Osjeti dodira i okusa postoje od rođenja.


Od 2 - 4 tjedna = prijelazni period
Najviše pod utjecajem majke i ostalih štenaca u leglu.
Progledaju, zubi izbijaju, osjetila sluha i njuha se razvijaju.
Počinju stajati, malo hodati, mahati repom, lajati.

Do 4 ili 5 tjedna, vid je dobro razvijen.


Od 3 - 12 tjedna = socijalizacija s drugim ljudima i psima

Od 4 do 6 tjedna najviše na njih utječu drugi štenci iz legla i uče što znači 'biti pas'.

Od 4 - 12 tjedna najviše na štene utječu ostali štenci i ljudi. Uče kako se igrati, vještine komunikacije, vještine za snalaženje u društvu, inhibiciju ugriza, društvenu strukturu i položaj i koordinaciju pokreta.

Od 3 - 5 tjedna postaju svjesni okoline koja ih okružuje, bića koja su im bliska (psi i ljudi) i međusobnih odnosa, što uključuje i igru.

Od 5 - 7 tjedna razvijaju radoznalost i istražuju nova iskustva. U ovom periodu im je potrebno pozitivno iskustvo sa dobrim ljudima.

Od 7 do 9 tjedna izoštravaju svoje fizičke vještine, koordinaciju pokreta (ovo uključuje i kontroliranje potrebe za nuždom) i u potpunosti se služe osjetilima.

Između 8 i 10 tjedna nastupa 'prvi period straha' - tada se štenci mogu jako prepasti najobičnijih predmeta ili nečega što su već iskusili - potreban im je poticajan i pozitivan odgoj.

Od 8 do 12 tjedna reakcije postaju istančane, bolje komuniciraju sa ostalima iz legla i istražuju okolinu, prostore i predmete. Počinju se fokusirati na ljude. Ovo je dobro vrijeme za početak odgoja.

3 - 6 mjeseci = uspostavljanje statusa
Najviše na štene utječu partneri u igri - drugi psi ili druge životinje.
Počinju razumijevati različite položaje (statuse) u svojem društvu (tko su dominantne, a tko niže rangirane jedinke), razumijevaju položaj ljudi u društvu.
Rastu zubi (potreba za žvakanjem).
S četiri mjeseca starosti nastupa 'drugi period straha'.

6 - 18 mjeseci = period adolescencije
Najviše na njih utječu članovi ljudskog i psećeg 'čopora'.

Od 7 do 9 mjeseci prolaze kroz drugu fazu žvakanja - djelomično i zbog istraživanja teritorija.

Istražuju položaje u društvu koje ih okružuje, izazivačko ponašanje.
Počeci seksualnog ponašanja.


Naravno, svakako treba uzeti u obzir da su ovo samo općenite smjernice i da, kao što svi znamo, postoje velike razlike među pojedincima.

Štenetu treba razvijati socijalne vještine, samopouzdanje, kooridnaciju pokreta i "osjećaj" za tijelo, upoznavati ga s svijetom oko sebe na pravilan nacin (nesmetana istrazivanja i upoznavanja svega i svačega.)...
Odgoj i socijalizaciju treba nastaviti tamo gdje ju je kuja u leglu završila...a ona je svakako ta koja daje štenetu prve važne smjernice.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11720 : četrtek, 25.02.2010 : 12:29:21 »

Ne, Amodini ni bila v Celju, se je ustrašila povabila na kavo in je raje doma ostala Grin Grin Grin

... a zdej že tako grozno zgledam da se me je kar za ustrašit, a se bojiš mojih čuvajev ?
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #11721 : četrtek, 25.02.2010 : 13:35:32 »

... a zdej že tako grozno zgledam da se me je kar za ustrašit, a se bojiš mojih čuvajev ?

 
Je li dolazi tko u Zagreb?
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11722 : četrtek, 25.02.2010 : 13:49:04 »

Kdaj je Zagreb - da ne iščem po spletu  Sad
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #11723 : četrtek, 25.02.2010 : 16:59:32 »

Jutri in čez vikend.  Grin 
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11724 : četrtek, 25.02.2010 : 17:10:40 »

Evo mogoče še ena knjiga za prebrat: Pasji in mačji mladički odkrivajo svet Avtorica Monika Wegler  Wink
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11725 : četrtek, 25.02.2010 : 17:31:22 »

Aha če je pa razstava ta vikend potem pa gremo v ZG - tokrat bomo zagotovo zmagovalci ... ampak na drugi strani ograje - torej zmagovalci med navijači.
Logiran
Niky555
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #11726 : četrtek, 25.02.2010 : 18:23:49 »

aša obožuje svojo žogico! Smiley po mojem ima rajši vrvico na kateri je privezana žogica kot žogico samo! Cheesy

Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11727 : četrtek, 25.02.2010 : 20:50:27 »

Sem mal skočila na razpored po krogih za CACIB ZG in pri TT-jih je udeležba bolj skromna.

Prvi dan sodi CHRISTOFER HABIG ( D ) in glede na to da gre za priznanega sodnika se mi zdi škoda, da se ni prijavil še kakšen pes več iz Slovenije (jaz vem le za enega) saj ocena takega sodnika res nekaj velja.

Drugi dan pa sodi ROBERT LAMONT ( IRL ) za katerega pa nimam informacij.

Bom skušal naredit ali dobit kakšno sliko in jo pripnem ...

kdaj ?
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11728 : četrtek, 25.02.2010 : 20:50:54 »

 Wink takoj ko pridemo nazaj   Roll Eyes
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #11729 : sobota, 27.02.2010 : 14:01:52 »

Ojla. S Tiso sva spoznali Kenzovega unuka in Kasiinega 4mesecnega sinka Gabota (od Mire). Me veseli, da sva skoraj soseda.
Logiran
Strani: 1 ... 777 778 779 780 781 [782] 783 784 785 786 787 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines