mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 05:28:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Strani: 1 ... 691 692 693 694 695 [696] 697 698 699 700 701 ... 872   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier - čvek  (Prebrano 569425 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #10425 : torek, 12.05.2009 : 12:16:05 »

Čaki, čaki Tag Tu, zakaj pa jih ne bi šteli, kar se mene tiče so SPR enakopravni, vsaj na agility svetovno lahko gredo  Wink (teoretično, če se bo kateri prigrebel do tja) 
Sama sem nižala številko bolj iz razloga, kot so razne  nesreče in podobne zadevščine, pa kar nekaj meni poznanih jih ni dočakalo 13 let, sorry ker hočem imet "ta stare" pod kontrolo, zdaj ko se tudi Lola bliža 13 Cheesy
in več "starost" kot mi navedete, bolj me osrečite  Cheesy
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #10426 : torek, 12.05.2009 : 12:25:03 »

A, zato `k vi tok štejete in matematizirate je mene migrena zgrabla  Grin

Ok, počasi prihajam nazaj samo ne preveč seštevat in odštevat  Tongue  Wink, ker bom morala spet v temo  Angry

Teri ....  enega velikega Kiss ! Krasno vzgajaš malo Budiko !!! Pridne !
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10427 : torek, 12.05.2009 : 12:31:45 »

Nene, Jasi, hotela sem reči, da jih je treba prišteti.......okoli 40 jih je Wink

Nanda, jaz tudi migrenco crkljam Sad
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10428 : torek, 12.05.2009 : 13:30:46 »

Pa da sedaj dorečemo točno številko. Vseh vpisanih psov v SLR + jugoslovasko knjigo (predno smo postali samostojni) je 493, v SPR pa 50. Poleg tega sta sedaj na svetu še dvojčka od TagTu in Markotovih 5. Živečih pa potem lahko rečemo da jih je okoli 400.

Zaključek: V Sloveniji je veliko TT-jev. Grin Grin Grin
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #10429 : torek, 12.05.2009 : 14:16:59 »

Bravo A-Tsa-Rja, dobro si to naračunala  Wink
Logiran
teri
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #10430 : torek, 12.05.2009 : 14:34:42 »

A mi lahko katera obrazloži: Kaj je SLR IN SPR ? Huh Tongue  ....... da se malo izobrazim  Grin

Hvala !

Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10431 : torek, 12.05.2009 : 14:38:00 »

Bravo A-Tsa-Rja, dobro si to naračunala  Wink

Pri meni je cela evidenca. Če bo koga kdaj kaj zanimalo me kar naj vpraša. Cheesy Cheesy Cheesy

A mi lahko katera obrazloži: Kaj je SLR IN SPR ? Huh Tongue  ....... da se malo izobrazim  Grin

Hvala !



Ja ne vem če bi ti jaz pravilno razložila (čeprav vem zakaj so dve). Mogoče bolje da se TagTu in Nanda javita, oni dve to bolje obvladata. Wink
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10432 : torek, 12.05.2009 : 14:52:19 »

Evo, tukajle je vse napisano okoli SLR in SPR in še kaj zraven Wink

Pravilnik o strokovnem delu KZS (PSD)

37. člen
Na podlagi predložene dokumentacije in po overitvi s strani strokovnega organa, vodja rodovne knjige KZS vpiše v rodovno knjigo vsakega mladiča in izda ustrezen dokument - rodovnik. O vpisu mladičev v rodovno knjigo in njihovih številkah rodovnika KZS praviloma do 6.tedna starosti mladičev obvesti tetovirnega referenta, ki je leglo pregledal in pristojen strokovni organ.

38. člen
KZS je dolžna v roku šestdeset (60) dni po prejemu celovite in popolne dokumantecije o leglu, vpisati mladiče v ustrezne evidence pasemskih psov in rodovnike poslati vzreditelju.
Pse se vpisuje v rodovno knjigo (SLR) in v evidenco pogojnega rodovnika (SPR).
Vzreditelj dobi za mladiča, po vpisu v rodovno knjigo, rodovnik, ki ga izda KZS.
Rodovnik je javno-pravna listina KZS, ki jo predpiše SS in s katero se dokazuje poreklo in pasemska pripadnost določenega mladiča.
Rodovnik mora biti overjen s podpisom vodje rodovne knjige in s pečatom KZS.
Rodovnik je tiskan v slovenskem in angleškem jeziku; pasma je vpisana v slovenskem in v matičnem jeziku. Pasma je izražena tudi s kratico oziroma oznako ter s številko zaporednega vpisa v rodovno knjigo KZS. Pri pasmah, ki se delijo po barvi, se vpisuje tudi barva. Iz rodovnika mora biti natančno razvidna tudi identefikacijska številka in način označitve psa.
Na rodovniku mora biti na vidnem mestu vtisnjena oznaka FCI-KZS; poleg tega mora biti vsak izvod rodovnika tudi oštevilčen.
V rodovnik se vpisuje le vsa dosežena prvaštva in vse najvišje delovne izpite, ki so jih opravili predniki ter podatki o zdravstvenih izvidih.
Dosežke posameznega psa se vpisuje v knjižico razstavnih in delovnih uspehov psa (knjižica rezultatov), ki je predpisan dokument KZS, potrjen s strani SS KZS.Navedeni dokument velja le skupaj z rodovnikom.
IZVOZNI RODOVNIK (Export pedigree) je popolnoma identičen slovenski različici rodovnika, le da je na prvi strani natisnjena oznaka "Export pedigree". Izvozni rodovnik je namenjen tistim mladičem, ki jih slovenski vzreditelji prodajo v tujino. Izvozni rodovnik mora vsebovati tudi ime in naslov kupca, ki mu je bil pes prodan.

40. člen
POGOJNI RODOVNIK se izda psom, ki ne izpolnjujejo vseh zahtev za vpis v SLR. Tak rodovnik se lahko izda:
1. psom, katerih predniki so vpisani v pogojni rodovnik (npr. JUR) do vključno tretje generacije,
2. psom, ki imajo rodovnik, katerega ni izdala organizacija - članica FCI,
3. psom, ki v rodovniku nimajo podatkov o treh generacijah.

41. člen
Pogojni rodovnik je po vsebini enak kot rodovnik SLR, vendar je druge barve in tiskan le v slovenskem jeziku. V pogojni rodovnik se vpisuje vse znane prednike, pogojnost pa preneha, ko so izpolnjene vse zahteve iz naslednjega odstavka.
Vpis potomcev v SPR preneha oziroma se spremeni v vpis SLR takrat, ko so vse tri generacije po očetu in po materi vpisane kot pogojne. Šele takrat lahko mladiči dobijo SLR rodovnik.
Paritve med psi z rodovnikom SLR in SPR so dovoljene.
Njihovi mladiči dobijo pogojni rodovnik pod pogoji, ki so navedeni v prejšnjem odstavku. Ob paritvi mora lastnik psa, ki ima pogojni rodovnik, o tem obvestiti lastnika drugega psa.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #10433 : torek, 12.05.2009 : 15:11:58 »

Na kratko:

Rodovniki (SLR)
Pogojni rodovniki (SPR)

Kaj pa vsi psi, ki so prišli iz tujne in niso bili vpisani v SLR - tudi teh je verjetno nekaj  Wink torej TT-jev je kar veliko na sončni strani Alp  Cheesy
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #10434 : torek, 12.05.2009 : 15:27:13 »

Marko, večina vseeno vpiše tuje pse v našo rodovno knjigo, ker nato nadaljujejo s takim psom vzrejo. Če seveda niso psa vpisali na drugega lastnika, v drugo zvezo in naredili vzrejno dovoljenje drugje........
So pa seveda tudi taki, kivpisa v SLR ne nardijo, si pa upam vseeno trditi ,da je tujih rodovniških psov, ki so evidentirani pod tujo rodovno knjigo pri nas zelo malo. Bi rekla, da to velja bolj za kake druge številčno bolj zastopane pasme. Verjetno je precej več psov iz tujine, ki sploh niso rodovniški.

A-Tsa-Rja, samo ,da vprašam...ti govoriš o izpisu KZS iz rodovne knjige, kjer so samo ime psa in številka vpisa ali o kakšni drugi evidenci?
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #10435 : torek, 12.05.2009 : 15:28:06 »

TagTu, me je sram...priznam, ampak jaz sem na SPR prej čisto pozabila  Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10436 : torek, 12.05.2009 : 15:41:14 »

A-Tsa-Rja, samo ,da vprašam...ti govoriš o izpisu KZS iz rodovne knjige, kjer so samo ime psa in številka vpisa ali o kakšni drugi evidenci?


Ja sama sem si naredila en zvezek kjer si zapisujem imena psov pod pravo številko. Podatke pa sem poskusila izvohati sama, ali pa mi kdo včasih pomaga. Smiley
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #10437 : torek, 12.05.2009 : 15:57:51 »

Pridna  Wink Grin
No,če boš kdaj potrebovala kak tak " nedolžen"podatek se lahko tudi pri meni javiš, ker jih dobim kot vzrejno tetovirna referentka od KZS.  Wink
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #10438 : torek, 12.05.2009 : 16:02:58 »

Pridna  Wink Grin
No,če boš kdaj potrebovala kak tak " nedolžen"podatek se lahko tudi pri meni javiš, ker jih dobim kot vzrejno tetovirna referentka od KZS.  Wink

Hvala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10439 : torek, 12.05.2009 : 16:07:08 »

Marko, večina vseeno vpiše tuje pse v našo rodovno knjigo, ker nato nadaljujejo s takim psom vzrejo. Če seveda niso psa vpisali na drugega lastnika, v drugo zvezo in naredili vzrejno dovoljenje drugje........
So pa seveda tudi taki, kivpisa v SLR ne nardijo, si pa upam vseeno trditi ,da je tujih rodovniških psov, ki so evidentirani pod tujo rodovno knjigo pri nas zelo malo. Bi rekla, da to velja bolj za kake druge številčno bolj zastopane pasme. Verjetno je precej več psov iz tujine, ki sploh niso rodovniški.

A-Tsa-Rja, samo ,da vprašam...ti govoriš o izpisu KZS iz rodovne knjige, kjer so samo ime psa in številka vpisa ali o kakšni drugi evidenci?


Amodini, v Švrkovi šoli se je našel kakšen takšen, ki je imel psa iz tujine, pa ga ni vpisal v SLR in tudi z njim ni imel namena vzrejati. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 691 692 693 694 695 [696] 697 698 699 700 701 ... 872   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines