mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 18:39:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 268 269 270 271 272 [273] 274 275 276 277 278 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 650461 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #4080 : petek, 12.03.2010 : 18:09:02 »

Ja, vsekakor ga lahko kdo ukrade v casu, dokler ne pride kateri od svojcev posiljevalca in zasciti njegovo premozenje.
Točno tako.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4081 : petek, 12.03.2010 : 18:09:35 »

Če bi se patološka preiskava naredila tako kot se mora, pa bi se lahko tudi izločilo vseh ostalih 5 možnih vzrokov.
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #4082 : petek, 12.03.2010 : 18:18:10 »

A imamo kakšne pravnike tule?

Zanima me, če obstaja na nivoju EU kakšen organ, kjer se lahko državljani pritožijo na delo policije v predkazenskem postopku?

Jaz telim "našim" kriminalcem ups, mislim kriminalistom, ne mislim pisati prav nič. Zakaj bi jim? Pričakujete, da se jim bo vzbudila slaba vest? Da jim bo neka Renata napisala ogorčeno pismo, potem se bodo pa lepo opravičili, priznali napake in opravili svoje delo? Malo morgen!!

EU, pa tuji novinarji, pa ...?? Ne vem, dajmo nekaj.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4083 : petek, 12.03.2010 : 18:19:24 »

Če ni bil dovolj velik indic 43 cm dildo s pasom za pripenjanje, na njem pasja kri in človeške dlake, pa bi lahko morda bil tale:

... "Ni želel, da se ga popravlja pri vzgoji z roko (potiska zadnjo plat dol), se je močno odmikal. ... Opazovalca sva dobila vtis, da pes ob vajah pričakuje motnje" ...
http://www.mojpes.net/download/ATOS_11_ZAKLJ_CISTOPIS.pdf

Bullmastiffi imajo namreč zelo radi, da se jih dotikamo, da jih objemamo, božamo in ves čas iščejo človekov dotik in bližino.


Sem pozabila dodati. Če pa pričakujejo, da bo ta dotik zanje neprijeten ali celo boleč, pa se seveda odmikajo.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4084 : petek, 12.03.2010 : 18:19:53 »

Klavdija, lahko. Ampak v tem primeru so imeli na dildotu tkivo. Kaj so ugotovili?

Pasja kri (ja, da se pogruntat točno od katerega psa), dildo tipu okrog pasu, ni bilo tretje osebe ki bi ga podtaknila, pasji anusi zmasakrirani, ampak neeee, oni ne morejo trdit kaj je vzrok.

Zato se mi zdi čisto legitimno vprašanje:
Če najdete zraven mene, ki imam povsem raztrgano vagino (in po možnosti še cervix), zraven mene tip z mojimi tkivi (vaginalni epitelij, kri) na penisu, ampak nobeden ni videl kako me posiljuje - potem tudi ne morejo trdit, da me je posilil. Lahko sva pa recimo začela sporazumen odnos (tako je dobil moja tkiva nase), mene vmes nekaj zagrabi in ga s kolom po glavi in si potem stlačim ta kol spodaj noter in se delam, da je on to naredil. Ali pa imam raztrganine od silnega strahu in šoka ko je neznan moški pristopil do mene in mi je od silnega strahu kar vagina narazen padla (šok ob strelih, iz koga se norca delajo?!?!?!), lahko imam nezdravljeno kronično vnetje (bakterije seveda čudežno ni, prav tako ne drugih znakov vnetja, samo raztrgana sem), lahko jem kakšna zdravila iz interneta, zaradi katerih mi je razpadlo vaginalno tkivo. Kaj veš. Vse je lahko bilo, saj nihče ni videl tipa, kako skače po meni.


Prav NORCA se delajo, sem precej proti koncu študija medicine in ker se mi zdi, da deluje fiziologija pri živali precej podobno kot pri ljudeh lahko povem, da ne bo nikomur kar anus in rektum razpadel in se raztrgal, če je malo vnet, če se nekdo ustraši ali če dobi zdravilo. Sem ravno zadnjič bila na patološkem pregledu izrezanega kasnega stadija karcinoma, ki se je že hudo razširil na črevo - izrezan je bil anus, rektum in sigma (se pravi doberšen del debelega črevesa), pa opis patologinje za izvid ni bil niti blizu tako drastičen, kot pri psih. Pa je bil hud, napredoval karcinom, ne ''šok ob strelu'' - halo, meni bo tud drugič kar rit eksplodirala ko me nekdo ustaši al kaj?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4085 : petek, 12.03.2010 : 18:26:17 »

Jaz telim "našim" kriminalcem ups, mislim kriminalistom, ne mislim pisati prav nič. Zakaj bi jim? Pričakujete, da se jim bo vzbudila slaba vest? Da jim bo neka Renata napisala ogorčeno pismo, potem se bodo pa lepo opravičili, priznali napake in opravili svoje delo? Malo morgen!!

Ne, nisem pisala zato. Sem za, da se kaj drugega tudi naredi. Samo naj vidijo, da jim folk ne zaupa in da izgubljajo volilno telo. Jaz za te bedake ne bom nikoli več volila. Povprečnega politika itak zanima samo, kako si čimveč pridobit (moči, denarja, ugleda, uslug,...) in ob tem čim manj vznemirit folk, da obdržijo volilce, ki jih potem prepričuje da kako je dober in kaj vse naredi za njih (ker tisti pločnik pa res odtehta vse slabo) in ga spet izvolijo. Pa sej so vsi isti - zato tudi od pritiska iz tujine ne pričakujem kaj dosti. Folk se pač pusti nategnit in ravno to počnejo. Ko bo enkrat dovolj velikem procentu ljudi počilo, takrat se bo šele kaj spremenilo (ne mislim novih volitev, ampak kaj bolj drastičnega). Do takrat pa smo kjer smo.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4086 : petek, 12.03.2010 : 18:36:26 »

Je tule kakšen veterinar oziroma kdo pozna koga, da bi na podlagi strokovne literature ovrgel teze Policije o vzrokih za poškodbe? Še bolje bi bil kakšen tuj profesor veterinarske patologije (vsi vemo kdo je njihov predstojnik pri nas) ki bi bil pripravljen dat izjavo. Pa zanima me, na podlagi čigavih trditev je Policija navedla te možne vzroke? Kdo strokovno podkovano to trdi?
Tudi če je še kakšen vzrok res pogojno možen - a ni na podlagi najdb na kraju zloraba edina logična? Kaj je z vzorci iz dildota?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4087 : petek, 12.03.2010 : 18:37:06 »

Recimo, men se zdi hec tudi to, da niso bili omamljeni. Zala, kot medicinka bos najbrz vedela, ali je mogoce dati kaksne taksne substance, da se v truplu v 9 dneh razgradijo?
Saj se najbrz se vsi spomnimo jezne tiskovke, kjer so hiteli razlagat, da bodo odvzeli trupla Vet. institutu in sami raziskali morebitno omamljanje. Potem trupel menda sploh niso odnesli, temvec vzeli le organe. Se hec je bil, ko je Dea Baricevic hotela ta trupla za patologijo na Dunaju, pa je bilo objavljeno, da ni vec organov. Torej so sele kaksen 10. dan zaceli gledat, kaj zaena rec bi lahko bila v teh truplih oz. organih.
Pa, a niso vmes pisali tudi o nekih drugih snoveh, ki naj bi jih nasli?
Logiran

Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #4088 : petek, 12.03.2010 : 18:38:03 »

Zala, saj je prav, da si pisala. Sigurno je bolje nekaj, karkoli, kot z nasmeškom, pa magari kislim, mirno pogoltnit ves drek, ki nam ga servirajo.

Jaz jim ne morem in ne bom pisala. Niso vredni enega udarca po tipkovnici.

A državo se da v takem primeru tožit? Vem, da se jo da, npr., če zaradi nedela sodišč nekaj zastara.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4089 : petek, 12.03.2010 : 18:43:54 »

Hm... Jaz nisem medicinka, sem pa norc na razne serije itd.
No, bo pa katera z več izobrazbe vedela povedat. Zadnjič npr. sem zasledila v eni od serij, da v krvi niso našli nikakršnih substanc, kasneje se je pa izkazalo, da je ta določena substanca v krvi prisotna zelo malo časa, precej dlje pa v urinu.
Mogoče OT, samo sem se takrat na tole temo spomnila.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4090 : petek, 12.03.2010 : 18:44:41 »

aja, je pa bilo govora ravno o neki snovi za omamljanje.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4091 : petek, 12.03.2010 : 18:44:55 »

Jana, seveda se da. Tudi substance, ki izginejo v minutah oziroma urah, kaj šele dneh. Nekdo bi moral takoj tam vzet vzorce in jih zavarovat in analizirat. Kdo bi to moral, pa ni, verjetno ne bomo izvedeli.
Tudi če bi jih in bi kaj našli, bi verjetno rekli da je to od evtanazije (tudi na ustreljenem psu) oziroma da jim je kakšna žleza začela kar opioide proizvajat od silnega šoka.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4092 : petek, 12.03.2010 : 18:53:24 »

Yo, kakšen plin za omamljanje gre iz obtoka na primer v nekaj minutah, ga izdihaš nazaj ven. V porodni recimo smejalni plin na porodnice ob hudih bolečinah zelo dobro deluje, ko masko odstraniš pa učinki praktično takoj prenehajo.

Če ledvice presnovijo pomirjevalo, to seveda ostane v urinu, ki v mehurju lahko ostane precej dolgo in tam dobiš vzorec in potrditev.

Precej teh snovi se topi v maščobi (ravno tako delujejo npr. anestetiki - morajo bit dobro topni v maščobah ker v možganih v nevronih dosežejo anestezijo ravno s tem, da ''zbrkljajo'' membrane, ki so večinoma iz maščob), tako da bi tudi to lahko gledali.

Trdit po toliko časa da psi niso bili omamljeni ne morejo. Lahko edino trdijo da niso bili omamljeni s snovjo, ki ostane v tkivu 14 dni, ker so tolk časa rabli da vzamejo vzorce.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4093 : petek, 12.03.2010 : 18:54:21 »

Je tule kakšen veterinar oziroma kdo pozna koga, da bi na podlagi strokovne literature ovrgel teze Policije o vzrokih za poškodbe? Še bolje bi bil kakšen tuj profesor veterinarske patologije (vsi vemo kdo je njihov predstojnik pri nas) ki bi bil pripravljen dat izjavo. Pa zanima me, na podlagi čigavih trditev je Policija navedla te možne vzroke? Kdo strokovno podkovano to trdi?
Tudi če je še kakšen vzrok res pogojno možen - a ni na podlagi najdb na kraju zloraba edina logična? Kaj je z vzorci iz dildota?

Ko so mojemu psu na Veterinarski fakulteti izrezali kos kože, da naredijo biopsijo, so ta kos poslali na biopsijo v Belgijo, ker pri nas verjetno tega ne delajo!!!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #4094 : petek, 12.03.2010 : 19:00:10 »

Nekaj mojih živali so v preteklosti že morali evtanazirati, pa pri nobeni na anusih ni bilo nobenih sprememb. Bi jih opazila, ker sem bila do konca z njimi . Najbrž bi na roki, sploh pri mladem mucku, ki sem ga držala v dlani občutila, da se mu nekaj dogaja na ritki. Le pri enem mucku so se zenice močno razširile, ne vem zakaj. Po policijski pameti naj bi se torej vsem, ki so bili ustreljeni ( tudi ljudem) ali  evtanazirani odprle riti? Pa saj so popolnoma zblojeni, no. Torej veterinarski inštitut je odkril le tisto, kar je po nalogu nadrejene smel odkriti in Policija je nadalje odkrila samo tisto, kar je po ukazu KOGA ? smela.
Zala na kateri meil si prosim pisala pritožbo, jo bom jaz tudi. Pa Pahorju tudi, on je pa tisti prvi, ki je najbolj kriv, da se v Slo. dogajajo takšne svinjarije, ker namesto, da bi spremenil zakone tako, da bi ščitili ljudi in živali gladko ne stori ničesar drugega, kot da celo do zadnjega opravičuje in vleče iz godlje golazen.
Logiran
Strani: 1 ... 268 269 270 271 272 [273] 274 275 276 277 278 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines