mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 07:18:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 51083 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #45 : ponedeljek, 18.01.2010 : 12:50:04 »

Lovcu tega zagotovo ne moreš prepovedat. Se je pri nam zgodilo, da je lovec  na našem travniku, samo nekaj metrov stran od hiše, ustrelil srno. Smo se  nato pri lovski družini zaradi tega pritožili, a je bil odgovor, da ima lovec vso pravico lovit tudi na privat zemljišču.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 18.01.2010 : 12:59:22 »

Na ta raèun bi tudi te parcele postale privatna lovišèa,s èimer se pa lovci nikakor noèejo strinjati.Problem namreè vidijo v tem,ker se bojijo,da bi se na tak naèin lahko zmanjšala populacija divjadi zaradi nekontroliranega odstrela.Lastniki bi se namreè lahko šli turistièen lov( je zelo donosna stvar pri tujcih) v prevelikem obsegu.

No saj to bi veretno pri nas postal problem zelo hitro, pa še vsi bi se "šli lovce" potem.

No pa da ne bo pomote, takšne parcele nimam, me pa zanima, kako je urejeno. Nekako se mi zdi, da so včasih lastniki na svojih zemljiščih prikrajšani oz. je ljudem, ki se sprehajajo po njihovi zemlji dano bistveno preveč pravic.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #47 : ponedeljek, 18.01.2010 : 13:48:25 »

Citat
Res, da sem že malce v letih in streljanja mačk po vogalih nisem doživela, jih moraš imeti ti krepko čez štirideset ali petdeset, da se tega spomniš. Morda pa jaz živim na luni. Me pa zanima, kako si predstavljaš streljanje po vogalih hiš, travnikih, naseljih.

Dobro se še spomnim streljanja mačk po vogalih, Celo, če se potrudim, se spomnim zastrupljenih strihninskih vab (cianidnih se ne spomnim, ker mačka, ki je našla le to, do doma ni prišla. s strihninom zastrupljene so pa crkavale približno 3 dni).
Po naselji streljati sicer ne bi smeli, a če je slučajno kdo imel težave zaradi prekrška, se je urno izgovoril na nevarnost stekline (ki je strašila v ciklih, ob vsakem pojavu so predpisali kontumac, ki so ga potem pozabili preklicati).

pa ni ravno 40 let nazaj...če se ne motim od tiste aferice s pečenimi mačkami (lovci so okrog vasi pridno lovili mačke in jih vse leto spravljali v skrinjo pri krčmarju, potem so jih pa enkrat letno spekli in pojedli - dokler niso enkrat odstrelili mačke napačnemu lastniku) ni minilo več kot 10 let.

Prostoživečk bi se lepo znebili, če bi vse ujete mačke ali oddali novemu lastniku ali jih evtanazirali, ne pa spuščali nazaj. Čudim se, kako je živalovarstvenikom sploh uspelo spraviti skozi zakon v taki obliki.

Sicer je moje mnenje, da mačke kot plenilec v okolje človeških bivališč sodijo in so divje živali, ki tu živijo nanje prilagojene. kar pa ne pomeni, da mora zdaj občina vzdrževati cele kolonije podivjanih mačk.

Psi in srne...obojih je preveč, v bistvu srn, ki jih poturčajo psi ni škoda, prav tako ni škoda psov, ki jih postrelijo lovci (jih še vedno, kljub prepovedi, da ne bo kdo užival v lažni varnosti.) V nobenem primeru naravno ravnotežje ni ogroženo.

Pa še o šolanju psov, zlasti jamarjev - ki je zdaj vsaj uradno prepovedano: psom so dali za strgat najprej mlade in nenevarne, potem pa odrasle namerno zastreljene ali drugače pohabljene mačke. Ko so mladi psi pridobili spretnost, so lahko zadavili tudi zdrave mačke. izpit se je sicer delal z lisico ali jazbecem, ampak do mačk je bilo bistveno lažje priti.

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #48 : ponedeljek, 18.01.2010 : 13:55:15 »

Prostoživečk bi se lepo znebili, če bi vse ujete mačke ali oddali novemu lastniku ali jih evtanazirali, ne pa spuščali nazaj. Čudim se, kako je živalovarstvenikom sploh uspelo spraviti skozi zakon v taki obliki.

Sicer je moje mnenje, da mačke kot plenilec v okolje človeških bivališč sodijo in so divje živali, ki tu živijo nanje prilagojene. kar pa ne pomeni, da mora zdaj občina vzdrževati cele kolonije podivjanih mačk.

Psi in srne...obojih je preveč, v bistvu srn, ki jih poturčajo psi ni škoda, prav tako ni škoda psov, ki jih postrelijo lovci (jih še vedno, kljub prepovedi, da ne bo kdo užival v lažni varnosti.) V nobenem primeru naravno ravnotežje ni ogroženo.


Sem mislila, da se zaj****, zdej pa nisem več ziher.   butnglavc
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : ponedeljek, 18.01.2010 : 14:09:02 »

ja kaj pa naj drugega delam kot zaj..., če ti pa nekdo povsem resno zatrdi, kako žal mu je, da lovci (kao) ne smejo več streljati psov.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #50 : ponedeljek, 18.01.2010 : 14:16:22 »

A potem je informacija v knjigi 300 v.o.p., da obstaja nekakšen predpis, ki lovcu dovoljuje, da ustreli psa, ki je od lastnika oddaljen več kot 50m (na travnikih, v gozdovih ipd.) in spuščen, napačna? Vem, da se naj tega ne bi počelo glede na Zakon o zaščiti živali, mi pa ni jasno, kaj dejansko velja. Sama upam, da streljanje ni dovoljeno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #51 : ponedeljek, 18.01.2010 : 14:24:11 »

Smejo ali pa ne smejo. odvisno od lovske družine. pri enih je ustreliti psa (interno) prepovedano, ne glede na to kaj počne, pri drugih pa je to (interno) dovoljeno, ne glede na to, kaj pes počne. Na našem koncu so ne tako dolgo nazaj ustrelili psa, ki se je sicer res notorično potepal, (goniti ga nisem videla), vendar se je potepal po "svojih" (oz lastnikovih) njivah in travnikih. 
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #52 : ponedeljek, 18.01.2010 : 14:35:48 »

Aha, hvala za odgovor. Je kar čudno (oz. bolj žalostno) vse skupaj.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #53 : ponedeljek, 18.01.2010 : 15:05:43 »

A potem je informacija v knjigi 300 v.o.p., da obstaja nekakšen predpis, ki lovcu dovoljuje, da ustreli psa, ki je od lastnika oddaljen več kot 50m (na travnikih, v gozdovih ipd.) in spuščen, napačna? Vem, da se naj tega ne bi počelo glede na Zakon o zaščiti živali, mi pa ni jasno, kaj dejansko velja. Sama upam, da streljanje ni dovoljeno.
Po zakonu je prepovedano, zato so pa dali v presojo 26. člen ZZZiv. Izgleda, da nekaterim primanjkuje divjadi, čeprav moj fotoaparat pravi drugače  Roll Eyes
Logiran
ime
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #54 : ponedeljek, 18.01.2010 : 22:07:11 »

ja kaj pa naj drugega delam kot zaj..., če ti pa nekdo povsem resno zatrdi, kako žal mu je, da lovci (kao) ne smejo več streljati psov.

Priznam, da si res hudomušna. Smiley Res so lovske, tele tvoje...
Tale o mačkožerih jagrih je ena najboljših. Se mi je zadnjič zdelo, ko sem imela lovce na obisku, da so malce pogoltno gledali moja dva perzijca. Bom od sedaj naprej bolj previdna, glede na to, da je mačkožerstvo najbrž skupno pripadnikom LD.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #55 : ponedeljek, 18.01.2010 : 22:09:46 »

Vcasih je bil nek clen, ki je dovoljeval odstrel psa, ce je 50 m stran od lastnika... Tega clena NI vec in je tu konec debate in bom tudi dala vse od sebe, da kaj takega v zakonu ne bo nikoli vec.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #56 : ponedeljek, 18.01.2010 : 22:17:58 »

Vcasih je bil nek clen, ki je dovoljeval odstrel psa, ce je 50 m stran od lastnika... Tega clena NI vec in je tu konec debate in bom tudi dala vse od sebe, da kaj takega v zakonu ne bo nikoli vec.
Aja, je bil pa ga ni več. Da ga zdaj ni, sem videla, da pa je bil, nisem vedela. Je pa čudno, da v knjigi iz 2009 tako piše (razen če so mislili na kakšne interne predpise, tako kot je Lanabela napisala). A se mogoče spomniš, kdaj je bil ta člen umaknjen iz zakona?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #57 : ponedeljek, 18.01.2010 : 22:46:31 »

mi ni dalo miru, poslala vprašanje na Lovsko zvezo S.  in dobila najekspresnejši odgovor:


Spoštovana!
 
Po veljavnem Zakonu o divjadi in lovstvu od leta 2004, Ur. list št 16. , lovec  v nobenem primeru ne sme pokonončati psa v  lovišču, tudi če preganja ali celo pokonča divjad!
 
V kolikor se psa uspe prepoznati se lastnika prijavi lovskemu inšpektorju , z ustreznimi dokazili!
 
 




 

Tole je popolnoma novo, odgovor Lovske zveze Slovenije, na vprašanje, če je lovcu v kakršnem koli primeru dovoljeno ustreliti psa z dne 07.01.2010.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #58 : ponedeljek, 18.01.2010 : 22:56:04 »

Tole je popolnoma novo, odgovor Lovske zveze Slovenije, na vprašanje, če je lovcu v kakršnem koli primeru dovoljeno ustreliti psa z dne 07.01.2010.
Hvala!
Ampak sem pa smotana. Sem takoj v tej temi prebrala, kar si navedla, pa mi ni potegnilo. Zdaj mi je pa (končno) vse jasno. Hvala.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : torek, 19.01.2010 : 12:59:06 »

Tista o lovcih ki so pekli mačke je resnična. Nastradal je potem sicer samo krčmar, Pravzaprav je večina v tistem zaj... resnična.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines