mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 14:24:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čiki in njegov Zverinjak
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiki in njegov Zverinjak  (Prebrano 163903 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #315 : četrtek, 27.10.2011 : 13:02:37 »

Hehe, takle mamo - če bi bila stara babaica, verjetno ne bi nihče na to pomislil
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #316 : četrtek, 27.10.2011 : 13:04:04 »

... in zagotovo bi ti res prva vedela, če bi bilo kaj na tem in potem ne bi okol dohtajev hodila Smiley.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #317 : četrtek, 27.10.2011 : 13:05:16 »

Mogoče pa rabiš le drugačno obliko blazine, na kateri spiš Wink

Podpis, enakijojebolelaglavavratramenainvrtelosejijedoklernikupilatapravgapovštra.press
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #318 : četrtek, 27.10.2011 : 13:11:02 »

maja01, pred leti sem imela eno takole zadevo. Zaradi nizkega pritiska imam že od nekdaj bolj počasne jutranje procedure, po katerih vrtoglavica povsem izgine, nekega dne pa ni bilo tako. Kar nadaljevalo se je, tako da se je vrtelo ves čas. Zdravniki so nekaj dni tuhtali in nič stuhtali, dokler nisem uspela prilesti do nevrologa. Diagnozo je postavil po nekaj testih - akutno vnetje živca za ravnotežje - in dal zdravila (sorry, pojma nimam, kaj je bilo), po katerih je bilo vsak dan bolje, po dobrem tednu pa povsem normalno. Je pa rekel, da bi minilo tudi samo od sebe v kakšnih dveh (morda kaj več) tednih, kot pač minejo prehladi.
Upam, da kmalu rešiš tole nadlogo, ker vem, da je skrajno neprijetna.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #319 : četrtek, 27.10.2011 : 13:11:38 »

Citat
Zakaj to VSAK pomisli/vprasa?

Draga moja, v taksnih letih si.  Grin A si videla mojo objavo na FB-ju, da iscem varstvo za macko za malo daljsi cas? Dve kolegici sta mi napisali na zasebno, da upata, da sem noseca in da oddajam svoja macka. Roll Eyes Roll Eyes Babe usekane....

Se pa strinjam s Cats. Imam nov jogi in nov pouster in ze en teden spim kot dojencek, brez zlomljenega vratu in obupnih glavobolov. Vrti se mi se obcasno....lp
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #320 : četrtek, 27.10.2011 : 13:53:42 »

Meni pa se vrti od dela... al pa zato, ker se zemlja hitreje vrti... včasih tudi zato, ker mi šefica potlači pritisk, da mi vse dol pade...  Grin Grin Kiss  Iz tvojega posta sem razumela, da se ti vrti, ker se moraš toliko okoli svojih živalskih šefov vrtet...  Wink Mimogrede slikice so svetovne-najboljša je tista, kjer en dihur leži na tleh ... utrujen od sprehoda!
Upam, da tole nadlogo pozdraviš! Si mislim, da je zoprno.  ljubezen
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #321 : četrtek, 27.10.2011 : 14:04:59 »

Mah, cudno je to. Spim super (itak se zadeva dogaja v vseh polozajih - stoje, sede, leze, hode, najveckrat, ko zamenjam polozaj. To je vstanem, pocepnem, se obrnem ali ko nekaj pocnem malo bolj koncentrirano, npr. berem, vozim (tega sicer ne pocnem, ker se je pravzaprav zacelo v avtu, med voznjo, na AC in ni bilo najbolj navdusujoce, ceprav so mi sicer adrenalinski sporti pri srcu), delam, dlje casa stojim, ali sem fizicno aktivna (npr. med sesanjem stanovanja moram naredit ene tri pavze, sem ful hvalezna, da je moj pes penzionist, ker sva usklajeni na sprehodih, ...) Kri imam bp, pritisk imam bp, kardiolog bp, pri ORL brez posebnosti, razen omenjenega napisanega, nevrolog pravi, da ni nevroloska tezava, da se mu zdi, da gre za problem z organom za ravnotezje. Vseeno mi je dal napotnico za MRI. Moja prva diagnoza po parih googlanjih je itak bila, da so se mi "kamni v glavi premaknili" Grin (v usesu imamo ene mini kamecke, otolite, ki morajo sedet na svojih mestih in skrbet za ravnotezje, ce se premaknejo, naredijo stalo, ker zmesajo "gravitacijo"). Menda naj bi bil mozen razlog tudi stres.
Zdravila jem zdaj ze kaksen mesec in pol, nekega hudega izboljsanja ni. oziroma ga ni. Na zacetku so mi dali tudi pomirjevala, ki pa sem jih (po posvetu z vec zdravniki) hitro nehala jest, ker sem bila res in samo zelo zadeta od njih. Delam vaje za ravnotezje. Sicer se mi zdi, da sem se malo navadila - vse pocnem nekoliko bolj "na easy", sploh tiste kretnje/pocetja, za katere vem, da mi znajo povzrocit tezave.
Po slikanju bova, ce ne bo tam kaksnih posebnosti, z naso zivalsko (in tudi clovesko) fiziterapevtko malo poglobili v te kamencke in preiskusili "premetavanje" (neki posebni hitri manevri s katerimi spravis te kamne nazaj na svoje mesto), oz. probali najt kaksnega fiziterapevta/zdravnika, ki ima izkusnjo s tem.  
Mah, sej bo. Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #322 : četrtek, 27.10.2011 : 14:09:53 »

A si imela v zadnjem času, ali pa kot otrok veliko vnetij ušes?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #323 : četrtek, 27.10.2011 : 16:51:55 »

Ko sem bila majhna ja, zdaj pa ze zelo dolgo ne.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #324 : četrtek, 27.10.2011 : 16:52:20 »

Aja, pa nikoli prej nisem imela podobnih problemov.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #325 : četrtek, 27.10.2011 : 21:21:42 »

Ringelšpil v glavi pa poznam, ja. A tudi skupaj padeš (v nezavest), ko se ti zvrti? Upam, da bo kmalu minilo in da se kamenčki postavijo nazaj tja kamor spadajo.  Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #326 : četrtek, 27.10.2011 : 22:36:20 »

Ne. Razen 3x (v roku enega meseca) preden se mi je zacelo tko vrtet kot se mi zdej. Se mi je pa vedno uspelo usest/sem sedela, tako da zares padla skupaj nisem.
Logiran
jstm
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #327 : četrtek, 27.10.2011 : 23:10:58 »

pr nas mamo očeta, ki je rojen pod manj srečno zvezdo in je imel že vse sorte vsega. od počenih vratnih vretenc in na istem mestu nekaj kalcinacije...
vse skupaj mu  povzroča vrtoglavice....

na podlagi prebranega gre morda za vnetje notranjega ušesa.... lahko pa ni teržava v ušesih ampak v vratnih vretencih.... premalo krvi/kisika pride v možgane. lahko se je kaj v vratu premaknilo, možne so tudi kake zatrdline ki overajo pretok krvi....

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #328 : petek, 28.10.2011 : 02:39:51 »

Moja tašča je imela enkrat resen tridnevni napad vrtoglavice, zdaj se še občasno pojavlja. Pri njej je vzrok (oz. je najverjetneje) deformacija vratnih vretenc, vsaj tako so po slikanjih vratu in hrbtenice predvideli dohtarji. V bistvu podobno kot pri očetu od jstm iz zgornjega posta.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #329 : nedelja, 30.10.2011 : 01:15:36 »

Sem imela pred nekaj leti podobne težave. Dva ali tri dni mi je bilo tako... čudno. Malo je šel prostor po svoje, ne hitro glave obrnit, ne dolgo pri miru stat... Pa nisem posvečala neke posebne pozornosti, sem pripisala nizkemu pritisku. Potem se pa zjutraj zbudim, slabo, glave sploh ne premaknit; poskusim vstat in padem nazaj, poskusim spet, pa bruham... Nikomur jasno, kaj se je zgodilo, pa smo šli, jaz kar v pižami, z rešilcem v bolnico. V sedečem položaju se ne bi mogla peljat. Potem pa internist, bp; nevrolog, bp; ORL - odpovedal ravnotežni organ.

So rekli, da se to kar dogaja in niti ni nujno, da je direktno kaki vzrok. Sem dobila neke tablete, pa knjižico z vajami za ravnotežje. Še dobro, da imamo malo in natrpano stanovanje, da sem se lahko ves čas oprijemala na poti na wc in nazaj v posteljo. Po kakih 3 dneh mi je uspelo priplezat do kuhinje na kavo, po 2 ali 3 tednih prav počasi in previdno do trgovine. Po 1 mesecu sem šla delat, ampak za čez cesto sem imela pa še nekaj časa težave, ker nisem mogla na hitro pogledat levo in desno.

Na srečo se je potem spoštovani organ spomnil, da bo spet sodeloval. So na kontrolah merili z nekimi elektrodami (in nalivali toplo vodo v ušesa). Se mi pa še zdaj zdi, da včasih ni čisto diht, in še občasno delam vaje. Avta pa ne vozim, se ne počutim varno.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čiki in njegov Zverinjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines