mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 00:29:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Divača  (Prebrano 37527 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #60 : sobota, 28.11.2009 : 18:33:32 »

Aha, to so torej te mačke.

Anyway, če so ti oni odredili, terjaš od njih, oni pa imajo potem regresni zahtevek do lastnice.
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #61 : sobota, 28.11.2009 : 21:02:36 »

Od občine že terjano, računi zavrnjeni. Občinarji seznanjeni s tem, kaj pravita zakon in pravilnik o prostoživečkah, pa še vedno delajo po svoje. VURS-ovcem verjetno dol visi. Kaj pa zdej?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #62 : sobota, 28.11.2009 : 21:08:19 »

Anyway, če so ti oni odredili, terjaš od njih, oni pa imajo potem regresni zahtevek do lastnice.

Pri nedvoumno lastniških (tudi če lastnik umre, se prenese lastništvo na dediče) VURS izda odločbo, sledi sklep o stroških, ki jih odredijo ali občini in ta terja od dedičev ali pa račun pokrije zavetišču VURS in potem oni terjajo od dedičev ali pa naložijo direktno plačilo dedičem. Odvisno od situacije pač. Na te stvari sem opozorila občino takoj, pa je gospod Gerželj odgovoril, naj to uredim, kakor vem, da se on na to pač ne spozna. Uredila sem v skladu z zakonom po naročilu občine in njim izdala račun, zavrnili so ga ne zaradi tega, ker so itak že v štartu imeli namen porabiti denar davkoplačevalcev neupravičeno, pač pa zato, ker mačk nisem ODSTRANILA, kakor so si zamislili.

Saj res, kaj pa zdaj... predlog mojega inšpektorja je tožba.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #63 : nedelja, 29.11.2009 : 03:02:15 »

(Pod KS si mislila...?  (krajevno skupnost?) Verjetno si imela v mislih LS, ne? )
Ja, se oproscam.

Definicija akta pa je nekaj podobneg temu: vsako dejanje (in opustitev) določenega subjekta. Torej gre tako za dejanja, opustitve, kot tudi za "paprinate akte" - odloki, odredbe...
Hvala za razlago, to je koristno vedeti.

Pri nedvoumno lastniških (tudi če lastnik umre, se prenese lastništvo na dediče) VURS izda odločbo ...
Kaj pa, ce je lastnik trenutno nezmozen skrbeti za zivali (npr. hospitaliziran; z opombo, da itak tudi ce ne bi bil, bi bilo potrebno glede zivali ukrepati)? Gotovo lahko VURS nalozi obcini, naj se zacne ukrepati, a ne? A je to zapisano v kaksnem clenu?
mamaf, mislim na tista 2 primera na vasih koncih. Mogoce nagruntamo kaj koristnega ;)Saj nekam se premikata, ampak prepocasi ...

Eh, glede Divace pa ... ocitno ga res lomijo in nic se ne cudim, da v obcinskem glasilu ni tistega prispevka. riam, a obstaja v Divaci kaksno mesto, kamor bi lahko vsaj kaj izobrazevalnega materiala (nasih brosur ipd.) nesli? Da bo kaksna pametna informacija obcane dosegla vsaj po drugih kanalih, ce ze ne prek obcinskega medija.   
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #64 : nedelja, 29.11.2009 : 06:54:27 »

Od občine že terjano, računi zavrnjeni. Občinarji seznanjeni s tem, kaj pravita zakon in pravilnik o prostoživečkah, pa še vedno delajo po svoje. VURS-ovcem verjetno dol visi. Kaj pa zdej?

Za neplačan račun, zavrnjen ali ne, se da vložiti predlog za izvršbo. Ker je v primeru zavrnitve računa sicer zelo verjetno, da bo dan ugovor, se potem zadeva nadaljuje v rednem pravdnem postopku (torej kot navadna tožba). To je sicer povezano z nekaterimi stroški, vendar pa so po Zakonu o brezplačni pravni pomoči, do te pomoči (kar v praksi pomeni, da stroške postopka, vključno z odvetnikom, krije država) upravičeni tudi recimo "nevladne organizacije in združenja, ki delujejo neprofitno in v javnem interesu ter so vpisane v ustrezen register v skladu z veljavno zakonodajo, v sporih v zvezi z opravljanjem dejavnosti v javnem interesu oziroma z namenom, zaradi katerega so ustanovljene". Tudi sicer pa bi se gotovo dalo zmeniti, da se določene zadeve naredijo pro bono oz. z odlogom plačila do pravnomočnosti sodne odločbe, s katero bo zahtevku za plačilo vsekakor ugodeno Smiley

V vsakem primeru mislim, da je NUJNO, da se začne intenzivno sprožat take in druge postopke, ker sicer mislijo, da jim nihče nič ne more. In bodo s svojim ravnanjem mirno nadaljevali... V upravnih zadevah pa je v določenih primerih možna tožba pred Upravnim sodiščem...in tudi to opcijo bi bilo treba začet uporabljat.

Toliko za začetek. Kaj več bi se lahko pomenili ob konkretnem primeru oz. računu. Če bo vse po sreči, pa bom kmalu lahko te "poskuse" tudi sama izvajala v praksi Smiley
Logiran
riam
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #65 : nedelja, 29.11.2009 : 18:10:15 »

Nika2, brošure mi kar pošljite po pošti ali pa če gre katera mimo Sežane v kratkem, da mi jih dostavi. Bomo vsekakor nesli na več mest: kakšna ambulanta, lokali, knjižnica, šola...vse to bi moglo it skoz.

Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #66 : nedelja, 29.11.2009 : 22:24:30 »

Nika2, brošure mi kar pošljite po pošti ali pa če gre katera mimo Sežane v kratkem, da mi jih dostavi. Bomo vsekakor nesli na več mest: kakšna ambulanta, lokali, knjižnica, šola...vse to bi moglo it skoz.

Odlicno! Bom (zanalasc) se en letakec z navodili glede postopanja s prostozivecimi mackami pripravila  Evil. Najverjetneje ti jih posljem kar po posti - te obvestim.
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #67 : nedelja, 29.11.2009 : 23:09:27 »

 Smiley Bravo punce! Super ste. Bo uspeh, bo! Zagotovo!  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #68 : ponedeljek, 30.11.2009 : 10:59:39 »

Romzy-super!  Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #69 : torek, 01.12.2009 : 13:39:46 »

Danes je v Primorskih novicah na 7. strani članek o divaški problematiki . Naslov: "Mačke, izgubljene v pravilnikih".  Poskeniram in pripopam?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #70 : torek, 01.12.2009 : 13:51:35 »


No, tole je (sem si dovolila kar prilepit, če pa ni prav, brišite, OK? ).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #71 : torek, 01.12.2009 : 14:18:35 »

Čapci jedni ej...
Logiran
Romzy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #72 : torek, 01.12.2009 : 14:52:33 »

Mogoče bi bilo dobro dati poziv na Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (ki je sprejelo pravilnik o zavetiščih) poziv, naj dajo uradno razlago v zvezi s to temo.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #73 : torek, 01.12.2009 : 15:06:51 »

Se strinjam, da so neskladnja v zakonodaji, toda vse morebitne nejasnosti so bile pojasnjene v pisnih priporocilih VURSA, ki sicer prostozivece macke obravnava kot prostozivece.

Kaksen je Felicjanov odnos do te problematike, je povedal s tem: "Ce v okolje vracamo prosotizveco zival, se pojavlja vprasanje, zakaj smo jih sploh odstranili."

Moj komentar:
1. Mack se ne odstranjuje (on pa s tem citatom potrddi le, da bi jih rad odstranil, kar je v nasprotju z zakonodajo).
2. Ce mu ni jasno, zakaj se jih lovi, potem pa buh pomagej ... tukaj se vse konca, ce tega ne razumejo.

Ojej, ojej ... In ni cudno, da s prejsnjim zavetiscem niso imeli problemov. Na zeljo zavetisce mack namrec tudi ni vracalo nazaj v isto okolje. Kot ze receno - nekaj so jih po njihovih besedah spusali na neko samotno planoto pri Colu, za ostale pa ne bi vedela. Mogoce pa si je kdo le omislil posvojiti divjo omacko Wink No, sedaj smo dosegli, da se to ne dogaja vec, kar se lahko pove tudi temu divaskemu timu - cetudi bo spet sklenil pogodbo z Vitovljami, se bom potrudila, da bo cisto vsaka macka prisla nazaj, odkoder je bila vzeta. Ze itak pa dvomim, da tega ne bi naredili.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #74 : torek, 01.12.2009 : 15:15:51 »

Se strinjam, da so neskladnja v zakonodaji, toda vse morebitne nejasnosti so bile pojasnjene v pisnih priporocilih VURSA, ki sicer prostozivece macke obravnava kot prostozivece.

Ni rečeno, da MKGP in VURS isto tolmačita....  Sad Je za poskusit povprašat za tolmačenje.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Divača
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines