mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 17:32:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 66002 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
Bety
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #90 : sreda, 11.01.2006 : 22:20:47 »

Čao Maja01!

Psička ima približno 18kg in ji dajemo vedno isti odmerek propalina. V bistvu ji ga damo celo malenkost več, ker ji pri brizganju v gobček nekaj kapljic brizgne mimo. Kri so ji pregledali in menda nima preveč sladkorja v krvi, pa tudi ostalo je bilo v redu. Tudi urin so ji pregledali in izvidi so bili zadovoljivi. Sicer pa so mi itak dali vedeti, da je psička že stara in nima smisla delat kakih težkih posegov (operacij), ker bi jih kot prvo težko prenesla, kot drugo pa pred sabo nima več veliko let življenja. Sicer pa v življenju nikoli ni imela zdravstvenih težav, le pri repu ima že več kot 5 let kar veliko bulo, za katero pa veterinar niti noče slišati, oziroma vedno ko pridemo na cepljenje, poudari, da to ni nič hudega in da če jo na otip ne boli, potem je samo voda. Res jo ne boli, ampak ta bula ne izgine, pač pa je vedno večja. Sicer pa je zdrava.

Lep pozdrav,
Bety
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #91 : sreda, 11.01.2006 : 22:25:21 »

če je bula vedno večja in in ne izgine je kvečjemu lojna bula.


To da pred samo nima več veliko let so vrli strokovnjaki dejali tudi za mojo mešanko pri njenih 14. danes jih ima skorjada 18 in še šiba okrog.

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #92 : četrtek, 12.01.2006 : 11:57:43 »

Bety - tvoja psica potem takem spije nenormalno veliko!!!
S cim jo pa hranis (po suhih briketih je logicno, da bo spila vec)?
Moja psica ima 50kg, pa spije cca. 0,5 litra vode dnevno, priblizno 2l pa je dobi se s hrano (namoceni briketi, namoceni kosmici + kuhana hrana).
Jaz bi na tvojem mestu se malo "tezila" veterinarjem. Verjetno bi se odlocila za drugo mnenje, ce se tvojemu vetu ne zdi, da je inkontinenca problem. Ne vem, naj si ljudje predstavljajo kako blazno fino mora bit, ko ti parkrat tedensko med spanjem uide in s epotem zbudis v luzi ... Da o tem, kako fino je to tudi za lastnika, ne govorim...
m.
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #93 : ponedeljek, 16.01.2006 : 23:34:16 »

Zdravo! mene nekaj zanima; ali propalin res pomaga? ali je še kaj podobnega. ker trenutno ga ni v sloveniji.....hvala, lp
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #94 : torek, 17.01.2006 : 10:23:07 »

Propalina ni v Sloveniji?  Shocked Pa ja ni spet tako kot včasih, ko so kontexin tovorili iz avstrije vsake toliko... Drugače pa propalin baje pomaga, če ga pes prenaša, moja ga ni. Mi smo dobili potem še incurin (tudi ni pomagal oz. smo imeli težave), zato zdaj ne dobiva nič. Vsake toliko ima težave s puščanjem (npr. danes ponoči, ko sem jo zjutraj pobožala je bila popolnoma premočena...), ampak je bolj redko, očitno so homeopatska zdravila naredila svoje.

LP, Maša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #95 : torek, 17.01.2006 : 10:30:17 »

Nam propalin pomaga in Spela nima po njem nikakrsnih tezav. A da ga ni v SLO?!? To pa zna bit "stala" ...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #96 : torek, 17.01.2006 : 10:31:05 »

Ja itak, da je.. Roll Eyes
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #97 : torek, 17.01.2006 : 11:13:47 »

Ja itak, da je.. Roll Eyes

da je propalin ali da je štala?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #98 : torek, 17.01.2006 : 11:39:34 »

hmmm...oboje  Cheesy
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #99 : torek, 17.01.2006 : 22:14:42 »

Zdravo! nevem meni je veterinar rekel, da trenutno propalina ni- potem pa nevem. kori tudi samo ponoči ali zvečer uhaja urin- samo ne vsak dan.kakšen dan ni nič - kdaj je pa prov preveč.......zadnje cajte samo perem.....ni tako enostavno, ker jo imam v stanovanju.....lp
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #100 : četrtek, 09.02.2006 : 11:53:12 »

Zdravo! včeraj sem dobila propalin! super! upam, da bo pomagalo! ali imajo to vse psičke, ko so sterilizirane? ker jaz bi dala še oxy sterilizirati pa se bojim, da ne bi še nje uhajal urin,.....ker je ne prijetno,....oxy spi pri meni v postelji non stop,....jo ne bi mogla odvadit tega,...lp
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #101 : četrtek, 09.02.2006 : 15:47:19 »

Ja, s tem propalinom so včasih res težave. Jaz se spomnim, da sem pred tremi leti tud čakala 14 dni, pa še to so mi ga posebej naročili. Roll Eyes
Zdravo! včeraj sem dobila propalin! super! upam, da bo pomagalo! ali imajo to vse psičke, ko so sterilizirane? ker jaz bi dala še oxy sterilizirati pa se bojim, da ne bi še nje uhajal urin,.....ker je ne prijetno,....oxy spi pri meni v postelji non stop,....jo ne bi mogla odvadit tega,...lp
A so tvoji psički odstranili jajčnike in maternico ?
Ne vem , nekateri so mnenja, da če odstranijo samo jajčnike, da je manjša možnost inkontinence. Undecided Potem obstajajo tudi različne teorije, da prej zbolijo psice, ki imajo kupiran rep... Undecided
Samo je pa spet problem pri psicah ki imajo hormonske motnje, navidezne brejosti, ker če pustijo maternico, ta še vedno opravlja nekatere funkcije in spet večja možnost kasneje za bolezni maternice.
Nimajo pa to vse sterilizirane psice, jih pa osebno poznam kar veliko, ki so inkontinentne, na žalost tud naša. Jaz sem Gini dajala propalin kratek čas, takoj ko je začela puščati lužice, kakšen mesec po operaciji, potem smo pa prenehali, da bi videli dejansko stanje. Pa moram potrkat, da zaenkrat je še vse ok, pa bo tega že tri leta. Ga pa imam doma vedno na rezervi...tko, da če ga kdo nujno rabi, pa da se ga trenutno ne dobi.... Wink
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #102 : četrtek, 09.02.2006 : 16:55:55 »

Ce kdo rabi Propalin, ga imamo dve plastenkici za odstopit. Povejte, kdaj ga lahko pridete iskat v trgovino Gali, da ga bomo prinesli tja.
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #103 : četrtek, 09.02.2006 : 22:06:25 »

Zdravo! kdaj pa propalin začne delovati?nevem gina1 kaj so kori odstranili, ker jo nimam dolgo pri sebi in nevem.....jaz bi dala sedaj še drugo psičko sterilizirati, ker je vedno po gonitvi navidezno breja,....a potem je najbolje če ji odstranijo  jajčnike in maternico? lp
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #104 : četrtek, 09.02.2006 : 22:16:04 »

Pri nas je zacel delovati se v istem dnevu. Zvecer je dobila, ponoci ze ni bilo vec luzice. Je pa lahko tudi problem, ce zacne stvar popuscati zaradi kaksnih drugih vzrokov. Nasa je na propalinu in minirinu, pa se od casa do casa vseen zgodi, da je par dni katastrofa v hisi, ali pa da se obcasno kje pojavi kaksna luzica. Tu pa vzrok ni sterilizacija, ampak nekaj drugega, cesar se nismo uspeli ugotoviti Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines