mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 10.09.2024 : 15:22:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: shar-pei - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: shar-pei - čvek  (Prebrano 89124 krat)
0 članov in 31 gostov pregleduje to temo.
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #165 : sobota, 26.11.2005 : 14:52:30 »

Čau!mene pa zanima kakšne barve dlake vse obstajajo po standardu?pa kakšne slikce bi ble dobrodošle... Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #166 : sobota, 26.11.2005 : 14:54:49 »

Tule imaš en link: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=64

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #167 : sobota, 26.11.2005 : 15:10:27 »

Nekaj o barvah je tule, meni je pa vsec tudi tale stran.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #168 : četrtek, 08.12.2005 : 11:24:30 »

Ok, za tele pa prvič slišim..

http://breeders.dogbreedinfo.com/index.php?a_id=20040727204522
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #169 : petek, 09.12.2005 : 20:59:20 »

 Huh Očitno mešanica sharpei/ mops (tako pravi google).  Lips Sealed
Logiran
qwes
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #170 : torek, 14.02.2006 : 11:41:28 »

pozdravljeni vsi skupaj.

sem cisto nov na tem forumu, sicer ze nekaj casa prebiram vase poste.
v bistvu se zanimam za ChowChowa ali pa Shar-peia. do lanskega leta sem bil lastnik Chowija in mislim, da edino ti dve pasmi prideta v postev (karakter je enkraten). zanima me, ce je kje v sloveniji kaksen vzreditelj, ki ima v planu leglo mladickov.

hvala in lep pozdrav
janez
Logiran
sonia
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #171 : sreda, 15.02.2006 : 08:56:49 »

Shar pei je res enkratna pasma  Smiley
Poglej na strani Slovenski klub za shar peie *****
Sonja
Logiran
Jumbo Jet
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #172 : sobota, 05.08.2006 : 12:57:04 »

Živijo!

Tema o pejčkih se je pa kar malo ugreznila Sad
Dajte še kaj napisat Smiley
Je gdo ki ima gubico doma na forumu?

LP
Logiran
sonia
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #173 : nedelja, 20.08.2006 : 11:54:17 »

Jaz ga imam a žal je na tem forumu bolj malo lastnikov in ljubiteljev gubic, zgleda. Morda pa tudi lastniki gubic niso toliko dejavni na forumih.  Cry Škoda!
Logiran
Sirček
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #174 : ponedeljek, 21.08.2006 : 19:20:29 »

HEY!!!
Sem zelo navdušena nad Shar-pei pasmo. močno razlišljam, da bi ga kupila, to bo moj prvi pes(upam!) in me zanima:
1.moj kuzek bi bil sam med pol 7 zjutraj in 3 popoldne(med službo,5 dni)... bo preveč osamljen??? prosim, predloge!:)
2.kaj vse moram imeti,ko pride kužek v dom?
3.rodovniška imena, kako je s tem? ga moraš tako klicati,kot so mu dali ime vzreditelji???
4.približna cena mladička in legla

                            HELP!!!!! Wink
                                                                   
Logiran
Jumbo Jet
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #175 : torek, 22.08.2006 : 22:23:02 »

Zdravo Sirček!!!

Zelo me veseli da ti je ravno ta pasma všeč Cheesy

Kar ti najprej priporočam, je to, da če nisi še nič prebral/a o tej pasmi-veselo na delo Smiley
Shar pei je lep, zguban, obenem pa tudi zelo trmast in rabi zgodnjo socializacijo...do živali do ljudi do vsega. Gdo tudi reče, da to ni pes za lastnika, ki še nikoli ni imel psa...Če te pasma  zanima si moraš o njej veliko prebrati, spozati ljudi in vzreditelje, ki imajo shar-peja in se z njimi pogovarjati o dobrih in slabih straneh te pasme, se lahko veliko naučiš. Poskušaj spoznati čim več lastnikov in ČIM VEČ SHAR-PEJEV. Govorim iz svojih izkušenj...shar pei je zame najbolj zanimiva pasma...prvo kot prvo je seveda zunanjost...toda z enim procentom zaostanka je pa tu že notranjost. Shar pei te očara na en svoj simpatočen način...si jezen, žalosten...on te pogleda...in se ti 'zasmeje'...kaj naj človek naredi drugega kot ga od veselja premečka Smiley Shar peja nebi zamenjal za nobeno drugo pasmo.  Zelo so navezani na svoje najbližje in uživajo če so v njihovi družbi...Tudi če boš imel/a obiske pa bo lahko samo spal zraven vas ko boste kartali in pili kavo bo najbolj srečno bitje okoli vas.. Smiley
 

Glede čistoče 'dober vzreditelj' sam poskrbi da odda sobno čistega kužka. Lužice mu je potrebno oprostiti in ga čim prej navaditi na to da potrebo opravi zunaj. Kar se pa kakcev tiče-pri meni ni bilo niti enega. Wink Par lužic in to je bilo vse. Wink

Naj ti odgovorim na vprašanja.

1.) Zelo bi bilo vredu, da (če si seveda lahko) vzameš dopust za 1 teden. Naj se te saj malo navadi. Če bo pa gdo doma tam kjer si ti, pa ga bo lahko nesel ven na potrebo pa se ukvarjal z njim dokler ne spozna vas in novega okolja, mislim da ne bo problem. Pustiti samega na začetku je pomoje pa kar 'šok'.

Jaz sem imel srečo in sem ga dobil ravno med počitnicami tako da sva 2 meseca vedno skupaj. Grem pa tudi ven (brez njega) toda na to sva se počasi navajala..5 minut, 10, 20, 1 ura...sedaj je komot sam...lulat, kakat in potem ni problema. Na pijačke in druge lumparije gre pa vedno zraven  Wink

2.) Ko pride kužek domov moraš seveda imeti hrano, posode, igračke, pes mora imeti svoj prostor za spanje, kakšno ovratnico in povodec. Na ovratnico ga ni potrebno dati prvi dan ker mu bo to nekaj čudnega...lepo počasi pa bo Smiley

3.) Rodovniško ime izbere vzreditelj, lahko pa mu tudi ti pomagas ali pa daš kakšen predlog. (saj zdi se mi). Rodovniško ime ni pomembno kako ga boš ti klicala... Lahko je rodovniško  npr. Snow boy ti ga lahko pa kličeš tudi Jaka, Alfred....vseeno...lahko pa tudi iz rodovniškega kaj pobereš...tvoja odločitev.

4.) Cena mladička je pa čisto odvisna...Prvo kot prvo OBVEZNO kupi rodovniškega mladička...Cena nerodovniškega je lahko do 2x cenejšja ali pa samo 50 tisoč manjša, toda pri veterinarju boš lahko na ta račun pustil/a veliko veliko več denarja.


Cena je odvisna...Bos psa razstavljal/a ali ga boš imela za ljubljenčka...razstavni psi so dražji....
To se sam/a odloči ali bos psa razstavljal/a ali pa ne...

Če sem se kje zmotil naj me prosim gdo popravi!

Upam, da sem ti kaj pomagal Smiley
Če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj.
Lp!
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #176 : nedelja, 17.09.2006 : 17:59:55 »

živjo
mene tudi nekaj zanima...slišala sem da šarpej rada zasmrdi če se ga ne čisti redno...a je to res?....zanima me še nekaj ....a ve kdo če so v sloveniji pejčki take barve
http://www.sharpei.com.au/gallery/PEI/media/pic00102.jpg

lp
Logiran
Jumbo Jet
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #177 : nedelja, 17.09.2006 : 21:22:13 »

Zdravo SARA!

To, da shar-pei zasmrdi, če se ga ne čisti redno, je spet ena od izjav tistih, ki o peičkih nič ne vedo. Ne mislim tebe SARA! Ti si samo vprašala Smiley To ni res...Shar-pei je zelo čist kuža in ga ni potrebno čistiti in kopati vsak dan...prepogosto kopanje sploh ni priporočljivo.

Če se ne motim je kar nekaj pejčkov te barve ja...
Bolje bo, da kontaktiraš vzreditelje in jih povprašaš... Kar se barv tiče jaz velikokrat kaj pomešam Cheesy:D

Lp
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #178 : ponedeljek, 18.09.2006 : 06:49:46 »

oh hvala za odgovor....ja lepo potem....zanima me pa še nekaj...baje imajo učke full občutljive....zanima me kako vi čistite učke.....ta barva pejčkov mi je fulll všeč

lp
Logiran
Jumbo Jet
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #179 : ponedeljek, 18.09.2006 : 08:24:43 »

Zdravo!

Glede učk je tako....če je potrebno mladičku naredijo šivček, ker ima preveč kože. Za učke čistit tudi ni kakšnega problema... zjutraj mu s krpico obrišeš krmežlje in to je to...če pa še celo popoldne prespi pa to ponoviš Smiley

Lepo, da so ti pejčki všeč, ker so res ZAKON Cheesy

lp
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: shar-pei - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines