mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 10.09.2024 : 11:17:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: shar-pei - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: shar-pei - čvek  (Prebrano 88976 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
soncica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #135 : četrtek, 18.08.2005 : 23:57:33 »

Hojla...

Danes sem videla enga shar peicka svetle barve. V centru Ljubljane na Dvoržakovi. Imel ga je pa en fant z dolgimi črnimi lasmi. Na travi(poleg parkirne hiče Kozolec) je čakal nekega prijatelja. Potem pa sta skupaj odšla, seveda s pesekom vred.

Je bil to kdo od vas.

Jaz sem bila ravno v službi, sortirala neke papirje pa sem mela čas opazovat okolico Smiley

Lp sonček
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #136 : sobota, 20.08.2005 : 21:43:41 »

Zivjo!
Piknik je bil res super. Odlična druzba, hrana, lokacija.... predlagam, da ga cimprej ponovimo  Wink

Tole sta pa popravljena linka na strani, kjer so fotke in vabilo na kongres:
Piknik, pod rubriko dogodki  ***
Lep dan vsem,
Sandra

Vanjo in Saro pa poznam, iz Zootica =)
Sandro in njene odrasle in mladicke Shar peie sem pa tudi ze spoznala, smo skoraj sosedje, in so (bili) tamali res eni veliki cortki =)

Hehe, vidim da sta Julia in Alice zopet noreli ko nori Wink Julka se posebej razstura Grin Grin
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #137 : sobota, 20.08.2005 : 21:46:31 »

Ups, sele zdajle sem opazila - Viva je najbrz Sandra ki je imela pred kratkim mladicke ..?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #138 : ponedeljek, 22.08.2005 : 18:25:17 »

Ker vedno najprej pregledam, če je kaj novega v tej temi....se bom pa danes malo razpisala.
Shar pei->upam, da bom v enkrat v prihodnjih letih postala njegova lastnica, oni so si mene ''prilastili'' že dolgo nazaj. Nekako se mi zdi, da sem ''našla'' pravo pasmo zase (ne samo ''dostojanstven izgled''  Grin, predvsem karakter, nega, potrebe po gibanju...).
V  dveh letih  sem uspela prebrati ''precej'' (beri: stopajo v moje nočne sanje  Grin, v dnevnih so itak  Cheesy) meni dostopne literature in virov (viri: predvsem internet).
Glede karakterja, nege, zdravja in potreb (hrana, gibanje...) gubic nekako vem, kaj naj (zelo približno) pri tej specifični pasmi ne- pričakujem. Jasno mi je, da je poleg ''tipičnih'' karakternih lastnosti pasme zelo pomembna rodovna linija, iz katere mladiček prihaja, zgodnja socializacija in nenazadnje tudi spol (sama sem se odločila za psičko oz. se bom zanjo odločila, ko bo prišel čas za to).
Glede na prebrano (opisi pasme, predvsem dragoceni pa so se mi zdeli prispevki lastnikov na raznih forumih in spletne strani vzrediteljev) je moja (zelo groba) slika o pejčku nekako takšna: ''na prvi pogled rezerviran, družini zelo vdan, inteligenten zase (in ne toliko za lastnika  Wink , v smislu, da bi vdano skočil na vsako ''žogo''), stabilen in ''s svojimi stališči''  Grin , pa vendar zelo dovzeten za razpoloženje lastnika, bolj naklonjen družbi človeka kot drugih živali (čeprav načeloma ob pravilni socializaciji ne bi smelo biti problemov sobivanja-> sem dolge tedne po forumih iskala družine z več živalmi v družini, predvsem s psmi in primerjala njihove izkušnje  Smiley )...
Prosim poznavalci,  popravite mojo sondažno raziskavo, vsaka informacija je več kot dobrodošla.

Končno sem pripravljena na drugi del ''domače naloge''-> teren. Za začetek nameravam priti na razstavo v Lendavo (specialka v nedeljo  Cheesy ) . Večkrat po več tednov (ob leglih) sem se tudi  psihično pripravljala, da bi se najavila na obisk pri vzrediteljih v Braslovčah (lepo pozdravljeni, če tole slučajno berete  Wink ), pa me je bilo strah, da bi me mogli ''vleči'' nazaj domov. Če pa bi seveda hodila gledat ''svojega'' kužka....  Roll Eyes.

Trenutno me najbolj muči troje vprašanj:
1. Ali ima kdo izkušnjo s shar pejem v bloku in ali se to obnese (sama bom raje počakala na vselitev v hišo z vrtom, čeprav bo kužika seveda brezpogojno hišni pes; se pa poigravam z utopično mislijo kako bi če bi....)?
2. Ali ima kdo izkušnjo od vas izkušnjo sobivanja shar peja in psa druge pasme (v mojem primeru bi to bilo sobivanje psička-psička, doma imamo v vseh ozirih neproblematično 12- letno mini. kodrico)?
3. Slišala sem, da ima od veterinarjev s shar peji precej izkušenj dr. Matko (Topolšica). Ali kdo od vas zahaja k njemu? Obstaja morda alternativa?

Zdaj sem se spomnila še toliko stvari, ki bi jih rada izvedela  Shocked , pa mogoče kdaj drugič. Se opravičujem, da sem bila (pre)dolga.

Hvala za vsakršen odgovor, komentar in veliko veselja z vašimi kužki!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #139 : ponedeljek, 22.08.2005 : 19:57:34 »

A imas mogoce kaksne preference glede barve?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #140 : ponedeljek, 22.08.2005 : 21:26:19 »

Ne. Na rač.ozadju imam pa črnega Smiley .
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #141 : ponedeljek, 22.08.2005 : 21:48:02 »

Kaj pa glede dlake (brush ali horse)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #142 : ponedeljek, 22.08.2005 : 22:02:48 »

Načeloma mi je vseeno, sem pa na netu (na ameriških straneh) brala nekaj o tem, da naj bi bila glede na dlako tudi manjša razlika tudi v karakterju? Se kaj spoznaš na to?
Kakšne pa so tvoje preference?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #143 : ponedeljek, 22.08.2005 : 22:12:24 »

No, če bi že morala izbirati * Roll Eyes * , se mi zdi, da je ''horse'' bolj tisti pravi ''sand coat'' (alias ''shar pei'' alias ''v slovenščini pa že ne vem več kako se reče'')  Wink .
Logiran
Mama_pei
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #144 : torek, 23.08.2005 : 11:21:06 »

Pozdravljena cenca,

lepo je videti, da se nekdo toliko interesira in pripravlja na novega clana druzine. Vesela sem , da je to shar pei v tvojem primeru.
V kolikor zelis, si dobrodosla v Malih Braslovcah, v majhni hiski kjer so gubice doma ze 14.leto. Rada ti jih bom pokazala in povedala svoje izkusnje z njimi. Ravno vceraj je bilo enajst let od nasega prvega legla. K Dr Matku iz Topolsice pa mi z nasimi kuzki hodimo od leta 1992 in skozi njegove roke so sle vse nase gubice , mislim na odstranjevanje petega prsta, sivanje uck, cepljenje in kasneje velika vecina skrbnikov prihaja v Topolsico k Dr Matku.
Poklici me in se bova zmenili za en cvek o gubicah, kadar koli tebi odgovarja. Lahko pa kontaktiras tudi katerega koli vzreditelja iz Slovenskega kluba za šar peje, z veseljem ti bodo odgovorili na vsa tvoja vprasanja. V  SKŠP skrbimo za kakovost vzreje, in vzrejamo le z odlicnimi plemenkami in plemenjaki. V SKŠP je  preko sto clanov, od tega je deset vzrediteljev, ki vzrejajo z  okoli 20  plemenk in plemenjakov z odlicno vzrejno oceno.
Lep dan iz hiske od koder so modri jeziki pregnali zle duhove...

p.s. sand coat = pescena dlaka
zato se jim tudi rece pesceni pes...po tej horse coat , tipicni shar pei dlaki..



Mirjana
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #145 : torek, 23.08.2005 : 20:38:23 »

Ga. Mirjana, hvala za ta prijazen post.

Z velikim veseljem se bom odzvala na vaše povabilo, saj vprašanj pri meni ni skladno s prebiranjem literature vedno manj, ampak vedno več, tako da bi mi konkretni klepet z ljubiteljem/ vzrediteljem/ strokovnjakom, pošteno koristil. Spletne strani SKŠP redno spremljam.
Dr. Matko bo potemtakem seveda tudi naša izbira (joj, naša gubica se najbrž še kar nekaj časa ne bo polegla, pa že take skrbi Grin ).
Lep pozdrav celotni hiški brez zlih duhov, posebej pa vaši Beti (upam, da sem si prav zapomnila Wink ) ob obletnici njenega legla.

Tatjana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #146 : torek, 23.08.2005 : 22:05:57 »

Meni so vsi vsec, ampak horse bolj. Pa disijo mi, po medu, vsi-mladicki, starejsi. Shar pei essence. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #147 : sreda, 24.08.2005 : 10:44:00 »

Res? No to si jih moram pa pošteno ''pogledat'' (ok, ok, ovohat  Grin ).
Logiran
..::Netta::..
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 29


« Odgovor #148 : nedelja, 28.08.2005 : 17:33:37 »

shar pei-a imajo naši prijetelji in res je kot na ''baterije''

ampak najbolj me je čudilo to da tako majhen pes tako veliko laja Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #149 : nedelja, 28.08.2005 : 21:11:46 »

No, shar-pei pa res ne spada v kategorijo psov "na baterije"  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: shar-pei - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines