mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 01:38:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živali v cirkusu  (Prebrano 44517 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #45 : četrtek, 16.10.2008 : 23:02:18 »

Še en cirkus se ta trenutek nahaja v na Prevaljah, nekaj dni nazaj so bili v Slovenj Gradcu. Madona, me je zalepnilo, ko sem se prav po polžje peljala mimo po glavni prevaljski cesti, gužva na cesti, pa sta dva slona, revčka, komaj tazadnje obračala na nekaj kvadratnih metrih, ko sta, predvidevam, bila na popoldanskem "sprehodu". Želodec mi obrne, ko samo pomislim, kaj se po cirkusih dogaja......prav cirkus....
Logiran
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #46 : sobota, 01.11.2008 : 21:22:17 »

Pozdravljeni. Pred kratkim sem pisala o cirkusih. Kaj konkrtno počnejo cirkusanti z živalmi.Opisala bom naša dva primera.Pri prvem je neka skupina fantov tri dni hodila okrog cirkusa Adriano, o katerem sem pisala.Na debeli in kratki verigi je bilo priklenjenih pet psov. Bili so na vročini brez vode in več ali manj tudi brez hrane.Dva od teh dveh psov smo po nekem naključju dobili v roke mi, zdaj sta na varnem, eden od njiju ima že krasne lastnike, drugemu ga še iščemo.To sem prijavila na VURS v Naklem, jim razložila, da jim psov ne mislim vrniti-NIKOMUR. Kranjski inšpektor je ugotovil, da so bili psi last cirkusa ADRIANO, ki naj bi bili ukradeni (jaz sem ju našla).Ti psi so izhajali od zloglasnega zavetišča Perun, seveda nekastrirani in nesterilizirani.To smo naredili na svoje stroške.Psa sta bila v zelo slabem stanju, zažrto okrog vratu, shirana.Ta dva smo rešili, kaj pa ostale, ki so še tam ali še pridejo. Inšpektor je bil na obisku v tem cirkusu (verjetno se je najavil), in se za ta dva psa lastniki niti niso več potegovali, ker so že imeli novega reveža. Lo sem inšpektorja vprašala, če je malo pogledal naokoli v kakšnih razmerah pes živi se mu to ni zdelo pomembno, zaenkrat je bil še lep. In čez kak mesec nov incident z istim cirkusom in drugimi vpletenimi.Neka ženska je snela s ketne kužka, ki naj bi imel grdo staro poškodbo očesa in je šepal, da bi ga odpeljala k veterinarju. Ker so jo videli so poslali za njo policijo in ji psa tudi odvzeli. Na kraj dogodka ni bilo veterinarskega inšpektorja, kot mislim ,da je po pravilih, čeprav mi je to zagotovil policaj na 113.Na policijskem zapisniku piše, da bo šel pes v zavetišče Perun šel pa je naravnost v cirkus nazaj.Raziskujemo, kdo je to odredil.Psa so morali odpeljati k veterinarju in na VURS podati poročilo o pregledu, kar so tudi storili.Nihče od odgovornih se ne vpraša od kje te stare poškodbe. Jaz sem namreč klicala te cirkusante (seveda s skrite številke, ker hodijo naokoli z nožem v hlačnem žepu), pa mi je eden med njimi, ki je Slovenec rekel, da so tista dva psa, ki so jim jih ukradli bila verjetno mučena od teh fantov. Brezveze je to sploh komentirati. Zato bi prosila kakršnekoli informacije (še najbolje v slikovni obliki), ker jim sledimo oz. morajo romati prijave na VURS. Mogoče se le bodo kaj zganili. Samo to, da ne gremo v cirkus še ni dovolj. Podpisati kakšne peticije, se združiti in protestirati, Jadranka bo obvestila šole in vrtce, kjer delijo po eno karto zastonj, da potem otrok pripelje še celo družino. Ugotavljamo, kako je s prijavljanjem Meni je inšpektor povedal, da gredo tja le, če pride prijava, kar tako pa ne hodijo, sicer pa kako to da ob obisku inšpektor ni videl te poškodovane kuže, pa tudi če bi jo, bi se mu zdelo vse normalno, ravno zato jim je potrebno dihati za vrat in več bo prija in pritožb več je možnosti, da nekaj dosežemo Potrebna je AKCIJA.Zato LEPO PROSIM, poslikajte čim več in prijavljajte na pristojne Veterinarske inšpekcije (to je tista kjer se cirkus trenutno nahaja). Skupaj smo res lahko močnejši. Z problemi se moramo soočiti, ne pa gledati stran, samo smiljenje ŽAL ni dovolj.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #47 : sobota, 01.11.2008 : 23:17:24 »

Cirkus je v Perunu posvojil dva psa?
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #48 : sobota, 01.11.2008 : 23:42:32 »

Ja.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #49 : sobota, 01.11.2008 : 23:49:49 »

 Shocked Shocked Shocked O Mamma mia ... Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #50 : nedelja, 02.11.2008 : 00:04:01 »

Torej imata slovenski čip. Kdo pa je vpisan kot lastnik? Eden od zaposlenih v cirkusu? Slovenski državljan? A novega psa so tudi v Perunu dobili?

Ej Perun, ti si čist SKRENIL. Če si sploh kdaj bil na kakšnih tirnicah.

OU Kranj je bojda en od najbolj urejenih uradov. Statistika tako pravi. Mogoče je pa tudi v RS čas za akcije. Take... ko nori aktivisti stražijo vhod v zavetišče in ne pustijo nikogar noter, če že avtoriteta, ki jo plačujemo, ni sposobna uredit, kar je za uredit.
Logiran

jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #51 : nedelja, 02.11.2008 : 11:52:59 »

Pod čipom je bil zaveden še vedno Perun, potem smo urgirali na OU Kr, pa smo dobili podatke, da jih ima nek Avstrijec in da spadajo k cirkusu. Sicer pa za vse , ki ne veste - cirkusi, ki so nezaželeni v EU državah so pri nas dobili "azile" in se zdaj registrirali kot slovenski cirkusi. Hodijo po šolah in delijo zastonj karte otrokom, da potem pripeljejo celo družino in plačajo še tiste ostale karte. Nevem kaj si mislijo profesoriji in ravnatelji, da to sploh dopuščajo!!! Verjetno ne mislijo nič. Jutri bom poklicala okoli na VURS in na ministrstvo za šolstvo in na zaščito potrošnikov, da mi razložijo v čem je štos takole otroke prepuščat tem ljudem?!!! Pa sestavit dopis in poslati na vse občine, kaj se grejo. Sploh pa dobit uradne podatke na podlagi česa so to zdaj slovenski cirkusi?!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #52 : nedelja, 02.11.2008 : 11:57:56 »

Mater, da me prime da organiziram(o) proteste, ker očitno drugače ne gre.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #53 : nedelja, 02.11.2008 : 12:03:07 »

Še to, omenjeni cirkus sem včeraj iz avta na hitro videla na Brnčičevi ulici.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #54 : nedelja, 02.11.2008 : 12:33:19 »

Sramota Perun!!
Logiran
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #55 : petek, 07.11.2008 : 13:49:05 »

Pozdravljeni!

Zadnjič sem pisala o cirkusih. Sem članica Društva za zaščito živali Ljubljana, vendar sem to o cirkusih pisala v svojem lastnem imenu in iz svojih LASTNIH izkušenj. Bilo mi je sporočeno, da se je to bralo kot da je to "ven spravilo" Drušvo, samo društvo pa o konkretnem primeru nič ne ve. Jaz jih res nisem posebno obveščala, ker sem smatrala, da je ta objava dovolj. Se opravičujem vsem, ki so bili ob tem prizadeti, čeprav iskreno povedano niti ne vem zakaj, ker nič od navedenega ni zlagano.

Naj dodam še to, da se je moja hči pa tudi še posebej prva oskrbnica teh psov obrnila na Smetko, pa sta jih grdo slišali, da zakaj najprej krademo pse potem pa se obračamo nanjo, da bi pomagala. No, k sreči smo vso stvar tudi uradno in ugodno rešili. Nikogar nočem obtoževati, vendar se mi zdi , da to ni bilo ravno lepo, četudi ne moreš pomagati se da vsaj kakšen nasvet, če je možno, če pa ne, pa se vse lepo pove v normalnem tonu. Bomo razumeli. Sicer pa so to bili mladi ljudje, ki so psa sneli s ketne, ker so odreagirali čustveno in so se jim psi smilili, potem ko so cirkusante tri dni opozarjali, da naj psom dajo vodo, hrano in senco.

Samo v vednost, ne bom se spuščala v polemike, ne želim, da je kdorkoli osebno užaljen, zdaj pa nazaj k temi. 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #56 : petek, 07.11.2008 : 14:04:20 »

Tudi jaz sem videla eno kamelo in kup cirkuškega šrota na Brnčičevi. Mogoče je sedaj živali že kaj več, bom pogledala danes, ko se peljem mimo...
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #57 : petek, 07.11.2008 : 16:25:11 »

Citat
cirkusi, ki so nezaželeni v EU državah so pri nas dobili "azile" in se zdaj registrirali kot slovenski cirkusi.
Shocked Shocked Shocked

Jej! Smo pa v EU!  Cool
 Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #58 : sobota, 08.11.2008 : 00:14:01 »

Na Brnčičevi, tik ob obvoznici, jih ni več.
Logiran
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #59 : nedelja, 16.11.2008 : 20:09:18 »

 Pozdravljeni!

Če kdo ve ,kje se ta ali kateri drug cirkus nahaja ,naj prosim sporoči meni (040) 845 390, in ,če se da kaj dokumentira, ker v tem mrzlem času ti psi, pa verjetno tudi ostale živali nimajo prave zaščite pred vetrom in mrazom, pa bi jim rada spet za vrat poslala inšpektorje, samo moramo imeti dokaze. Lotili se jih bomo načrtno in dolgoročno zato res prosim za pomoč.  Hvala
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines