mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 24.06.2024 : 13:44:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 55677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #75 : sobota, 10.06.2006 : 15:30:25 »


Saj sem se hecala.

Je pa moje mnenje (bom popolnoma iskrena) takole. Ti in tvoj Ori sta dve eni takšni nežni duši, ki se nikomur ne znata po "moško" postaviti po robu. Zato tudi predvidevam, da si veliko mlajša od mene, prav tako pa najverjetneje tudi nisi nikoli bila zaposlena v Slovenski vojski, tako kot jaz.

Ne smeš se pustit. Ne v primerih, ko gre zate niti takrat, ko gre za ljubljenca.  Kam pa pridemo, če bodo tisti, ki imajo v rokah "škarje in platno"  ter moč, vedno skakali po tistih, ki so manjši.

Lep dan in veselje z Orijem.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #76 : sobota, 10.06.2006 : 15:37:19 »

hehe, ne vem če sem tako nežna duša, kot je videti..no sem, ampak za Orija bi se pa postavila komurkoli po robu, brez razmišljanja. V tem napadu sem zmrznila, padla sem v šok, noge sem imela odrezane, nisem prišla do sape, nisem zadihala..grozno res, nisem verjela, da je kaj takega možno. Še danes si očitam, da nisem tudi jaz skočila na psa, ampak se je fant sam spopadal z njim.
Drugače pa sem že povedala, da ne morem vsega na forum napisat...je pa Ori tisti, ki je pa res ena taka nežna dušica...da mi je zato še huje, ker ga je to doletelo Cry

Lep dan tudi vama z Aisho.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #77 : sobota, 10.06.2006 : 15:52:20 »

kolikor poznam Mel ,seveda samo iz foruma in njenih postov, mislim, da zna kar dobro poskrbeti zase in za svojega Orija, čeprav je bil ta napad seveda zelo stresen za oba, zato verjamem, da ko pride malo k sebi, opravi z vsemi birokrati tako kot je treba.

Mel upam, da Ori premaga strah.

LP
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #78 : sobota, 10.06.2006 : 15:59:45 »

Mel - a mogoče veš, če je bil bokser rodovniški ? Undecided
Ti pa verjamem, da je sila težko psu oskrbovati in izpirati rane, sploh zdaj, ko se mu je verjetno razbolelo ko hudič. Kaj pa pri veterinarju, uporabijo "posebni" prijem...
Pri naši frajli je tudi zelo težko kakšno stvar "zdraviti", kot npr. zdaj ko ima med prsti na tačkah bulice iz katerih teče gnojna tekočina ( verjetno vraščene dlake ) in ji moram večkrat na dan posprejati, očistiti...ampak mi to rešimo, ko afna zadrema, takrat namreč ji lahko počneš vse, sicer se na začetku malo zbuni, potem je pa ok.
Želim, da bi vsi trije kmalu okrevali, sploh pa mali, ki mora na "stara leta" preživljati takšne travme, namesto da bi brezbrižno užival.
Čedalje več je neodgovornih lastnikov, ki precenjujejo svoje sposobnosti in ven vodijo psa, katerega na noben način ne obvladajo, najhuje pa je, da svojih napak sploh ne priznajo in so vedno krivi vsi drugi. Kot vedno pa kratko potegnejo psi, ki so krivi le toliko, da pristanejo v napačnih rokah in zato postanejo napadalni, nevzgojeni, nesocializirani.... Shocked
Na tvojem mestu bi šla vsekakor do konca, pa dobi si enega dobrega zastopnika, ki je bolj domač pri teh stvareh.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #79 : sobota, 10.06.2006 : 16:09:26 »

gina1 ali je to kaj vazno,če je bokser rodovniški? sram
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #80 : sobota, 10.06.2006 : 16:53:45 »

gina1 nimam pojma ali je rodovniški ali ne...  Undecided in ja žal nastradajo psi, ki pristanejo v napačnih rokah..Pri veterinarju so ga prijeli in oskrbeli rano, ampak ko mu popusti toleranca (faktor strahu je pa na veterinin pri njemu non stop prisoten in to že kar panično)..Sem dobila domov tekočino Skinsept s katero mu lahko z brizgo pošpricam v ušesek (to seveda naredim, ko ne gleda, ker drugače zbeži), da ga ne rabim dnevno vozit na veterino, ki je za njega izjemno, izjemno stresna že od prej, da ne govorim zdaj, ko je še bolj prestrašen, in se boji psov. Če se bo rana ponovno začela gnojit, bomo seveda morali nazaj (jaz močno upam da ne).
Žiži, tudi jaz upam da Ori premaga strah, pa tudi jaz. Ko Orija peljem ven, mi začne srce razbijat, zvok listja me prestraši, ker se mi zdi, da kakšen pes teče proti njemu - tudi ta napad je bil iznenada, pes je prišel izza ovinka, nepričakovano...zato je mene zdaj še bolj strah, ker mislim, da se lahko pojavi od koderkoli, izza mojega hrbta... Undecided. Pa ko tega vsega sploh ne bi bilo treba...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #81 : sobota, 10.06.2006 : 17:03:38 »

Imam občutek, da taki psi napadajo prav take, ki se ne znajo boriti. Moj je ležal na tleh medtem, ko ga je oni grizel. Ori pa proti takemu velikanu ni imel nobene možnosti. Ko se bodo rane zacelile, ga bo verjetno ponovno navajati na pse. Potrebno bo pa veliko časa in truda. Ali obstaja kakšna možnost, da tisti ženski odvzamejo bokserja?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #82 : sobota, 10.06.2006 : 20:32:58 »


Imam občutek, da se na tem forumu v glavnem pogovarjate le lastniki manjših pasem. Lepo. Če sem jaz s svojo rotweilerko Aisho  izjema (glede velikosti in teže psa mislim), bom dodala naslednje, nanaša pa se predvsem na lastnico neobvladljivega bokserja (ali morda na bokserja, ki ni mogel obvladati lastnice). Ne se smejat, tudi to je možno, Nekatere pasme ne prenašajo lastnikov, ki so odvisni od alkohola ali drugih opiatov, še posebej hudo pa je v primeru, da je lastnik ob jemanju le-teh še nasilen povrh.
Drugo pa to: Velja pravilo, da si težak cestni motor privoščiš v letih, ko nisi več "nor" zaradi dirkaštva, ko začneš razmišljati s trezno glavo, ko se zavedaš, da s svojo modrostjo ne boš nepotrebno ogrožal sebe ali drugih. In v mojem primeru velja enako za mojo Aisho: Rotweilerja ali podobno pasmo si privošči takrat, ko imaš za pasmo čas, ko ti ni do tega, da bi si z njim dvigoval le svoj ego, ko si razsoden v svojem početju in dejanjih in ko za psa sprejemaš popolno odgovornost.
In potem bo srečanj, v katerih nastradajo tako živali ali ljudje vedno manj. In svet bo lepši.

Big Aisha says how-how to Ori.

Drobtinica pa LP tebi Mel in vsem na tem forumu (morda nama še enkrat rata, da se osebno spoznava)
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #83 : sobota, 10.06.2006 : 21:23:50 »


Mojo Aisho pa lahko spoznaš na dveh slikcah v podforumu Rotweilerji - čvek ali pa  rotweilerja iščeta nov dom.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #84 : nedelja, 11.06.2006 : 09:16:55 »

drobtinica

ne, tu so zastopane vse pasme, tudi zejo velike ali po mnjenju nekaterih nevarne.Poglej si samo to temo, v kateri so se oglasili, Bina, Balu, Arieb, Teski in še nekateri.
Kar se pa tiče alkohola, pa veš, da sem jaz to tudi obazila pri moji maltežanki Žiži, ko se nama včasih približuje kakšen človek, začne lajati kot nora in se stiskati k moji nogi, tako da jo steška pomirim, ko pa pride bljižje pa tudi jaz zavoham alkohol. Jaz sm sicer to njeno vedenje povezovala z mogočo slabo izkušnjo z vinjenim človekom v preteklosti, saj tudi Žiži prihaja iz zavetišča in njenih prvih dveh let življenja ne poznam.Sedaj pa, ko si ti napisala, da nekateri psi ne prenesejo vinjenega človeka, pa je ćisto možno ,da je Žiži med njimi.
Kar se pa drugega dela tiče, se pa popolnoma strinjam, dodala bi samo še, da naj ta zrelost velja za vse vrste psov.

LepDan
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #85 : nedelja, 11.06.2006 : 09:59:16 »

Tudi mojega maltežana je lansko leto napadel podivjan sosedov nemški ovčar..
Bilo je takole:
Z Donijem sva bila na NAŠI terasi in Doni je bil spuščen..Doni je nemškega ovčarja, čez ograjo samo gledal kako se klati po NAŠEM dvorišču. Potem je nemški ovčar prišel na NAŠO teraso(takrat je bil Doni že privezan) in zagrabi Donija in ga je v gobcu nesel do ceste, kjer ga je začel stresati in metati ob tla. Jaz sem zraven kričala, nato sta prišla ven tudi mami in ati, in ati je šel do nemškega ovčarja in ga s palico udarjal, da bi spustil Donija iz gobca..Napad je trajal nejveč 10 minut. Potem smo se usedli v avto in smo Donija odpeljali takoj k veterinarju..Imel je poškodovano glavo, vse rebre je imel polomljene in cel trebuh razparan. Veterinar je rekel, da če bo preživel noč bo ostal živ.Tisto noč noben od nas ni mogel spati, vsi smo sedeli okrog Donija in ga opazovali..Smo šli k lastnikom od nemškega ovčarja in povedali, kaj je njigov pes povzrožil našemu in to na NAŠEM dvorišču.Pa so lastniki rekli, da vejo, da je njihov pes elergičen na mačke(da vsako mačko zgrabi za vrat), da je pa tudi elergičen na majhne pse pa ne vejo. Angry...Jim je mami rekla, naj ga ne spuščajo več ven brez nadzora, oni pa rečejo, da ga z povodcem ne morejo obvadati in ga raje spustijo Angry Angry ...
In, kaj je bil rezultat tega napada na Donija: Doni se zelo boji psov, ki so večji od njega, celo našega leonberžana se zelo boji Cry .
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #86 : nedelja, 11.06.2006 : 10:16:38 »

Imam občutek, da se na tem forumu v glavnem pogovarjate le lastniki manjših pasem. Lepo. Če sem jaz s svojo rotweilerko Aisho izjema (glede velikosti in teže psa mislim), bom dodala naslednje, nanaša pa se predvsem na lastnico neobvladljivega bokserja (ali morda na bokserja, ki ni mogel obvladati lastnice).
Drugo pa to: Velja pravilo, da si težak cestni motor privoščiš v letih, ko nisi več "nor" zaradi dirkaštva, ko začneš razmišljati s trezno glavo, ko se zavedaš, da s svojo modrostjo ne boš nepotrebno ogrožal sebe ali drugih. In v mojem primeru velja enako za mojo Aisho: Rotweilerja ali podobno pasmo si privošči takrat, ko imaš za pasmo čas, ko ti ni do tega, da bi si z njim dvigoval le svoj ego, ko si razsoden v svojem početju in dejanjih in ko za psa sprejemaš popolno odgovornost.
In potem bo srečanj, v katerih nastradajo tako živali ali ljudje vedno manj. In svet bo lepši.


Sploh ni važno  kako velik je pes, važno je predvsem  ali ga  lastnik- vodnik lahko  obvlada Wink
npr.  V  sandalčkih  na  štrikce z  10  cm  petko  te  tudi en  majhen " pufi " lahko  zvleče(  glede  na moje  izkušnje  se  ravno taki  najbolj zaganjajo  v druge  pse in  provocirajo, ker  jim po  mnenju  njihovih  lastnikov ni  treba  v šolo , ker so  majhni in  neškodljivi Smiley)

Glede  zrelosti  in pasme  je  pa  moje  mnenje  tako...  zaradi mene je  lahko en  človek  še bolj otročji, važno je  samo  , da  ob  ključnem trenutku  zna  obvladati svojega psa.
Se mi je  zazdelo iz tvojega posta(  mogoče se motim)  da  si nekako opredelila pasme  ...  za moje  pojme  rottiji  , piti  bordojci  itd  sploh niso   potencialni  napadalci.... nasprotno  enkrat sem že  omenila  da ob  srečanju  z  dvema  dobermanoma  brez  problema  odpnem  svoja  psa  da se  igrajo....  ob  srečanju  z  nekim malim  terierčkom jih pa  vsi  panično  pripenjamo...
In to  samo  zaradi   terierkinega  lastnika , ker je  toliko  zrel(  drugače  "  zrel " človek Wink) , da je  ni naučil  osnov poslušnosti.
Glede  alko-pilotov  in razno  raznih  drugih  tičev, pa moja  psa  sploh ne  reagirata.
V  skrajnem  primeru  , da  se  jima približa  nek tak primerek  je za  pse     fuj  in  tišina.... lastnica pa  potem  tasvoje  pove-  ali  pa  samo  nameni  kakšen  bolj preteč  pogled  in  se  speljejo  stran Smiley

Sem pa  opazila pri  večih lastnikih,  ki  si  so  srfali  za psom(  predvsem  velike pasme)  v  čem je  bil  problem.
prvič  ni  šlivil  lastnika  v  5 %
In  drugič je imel  neko  fency- šmency  ovratnico,  fajn  široko  okrog  vratu....  tako da  je  še  lažje lastnika  zvlekel. Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #87 : nedelja, 11.06.2006 : 10:20:26 »

Tudi mojega maltežana je lansko leto napadel podivjan sosedov nemški ovčar..
Bilo je takole:
Z Donijem sva bila na NAŠI terasi in Doni je bil spuščen..Doni je nemškega ovčarja, čez ograjo samo gledal kako se klati po NAŠEM dvorišču. Potem je nemški ovčar prišel na NAŠO teraso(takrat je bil Doni že privezan) in zagrabi Donija in ga je v gobcu nesel do ceste, kjer ga je začel stresati in metati ob tla. Jaz sem zraven kričala, nato sta prišla ven tudi mami in ati, in ati je šel do nemškega ovčarja in ga s palico udarjal, da bi spustil Donija iz gobca..Napad je trajal nejveč 10 minut. Potem smo se usedli v avto in smo Donija odpeljali takoj k veterinarju..Imel je poškodovano glavo, vse rebre je imel polomljene in cel trebuh razparan. Veterinar je rekel, da če bo preživel noč bo ostal živ.Tisto noč noben od nas ni mogel spati, vsi smo sedeli okrog Donija in ga opazovali..Smo šli k lastnikom od nemškega ovčarja in povedali, kaj je njigov pes povzrožil našemu in to na NAŠEM dvorišču.Pa so lastniki rekli, da vejo, da je njihov pes elergičen na mačke(da vsako mačko zgrabi za vrat), da je pa tudi elergičen na majhne pse pa ne vejo. Angry...Jim je mami rekla, naj ga ne spuščajo več ven brez nadzora, oni pa rečejo, da ga z povodcem ne morejo obvadati in ga raje spustijo Angry Angry ...
In, kaj je bil rezultat tega napada na Donija: Doni se zelo boji psov, ki so večji od njega, celo našega leonberžana se zelo boji Cry .
ali ste šli na policijo?
Logiran
Byron
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #88 : nedelja, 11.06.2006 : 11:49:18 »

Velikokrat na različnih temah naletim na razmišljanje predvsem lastnikov velikih psov, da ni razlike med velikimi in malimi psi, so le različno vzgojeni.
Res je, obstajajo odgovorni lastniki tako velikih, kot tudi malih psov. Vendar pa obstajajo tudi neodgovorni lastniki tako velikih, kot tudi malih psov.
Obstaja pa res ogromna razlika med malimi in velikimi psi predvsem pri posledicah različnih incidentov.
Za lažje razumevanje mojega razmišljanja bom napisala nekaj naslovov tem, ki jih na tem forumu najbrž ne bomo našli:
- napad pinčev v Ljubljani,
-jazbečar odnesel bullmastifa v gozd in ga pokončal,
-14 letni maltežan poškodoval bokserja,
- beagle ubil 23 mesečnega otroka itd.....
Razlika med majhnimi in velikimi psi je očitna.
Odgovornost lastnikov velikih in majhnih psov pa je, da preprečijo take dogodke.

lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #89 : nedelja, 11.06.2006 : 11:59:18 »

katya je vazno ja ce ima rodovnik, ker ce ga nima, ne moremo govoriti o napadalnem bokserju, ampak o psu, ki ima izgled bokserja!

drobtinica tudi jaz sem zastopnik velike pasme, ki sicer zaradi izgleda ne velja glih za napadalno med nepoznavalci (v tem se vidi kako ljudje gledajo samo na zunanjost), drugace pa je to zelo dominanten in svojeglav kuza. Se pa strinjam s tabo ja... Zalostno, da si vecinoma ljudje s problemi ne bodo omislili malega psa ampak za dvigovanje egota, ki je itak na tleh, si zamislijo nekaj velikega in mocnega, potem pa nastanejo tragedije kot je ta. Mislim, da vzreditelji, saj tisti ta dobri zelo gledajo kam bodo sli mladicki, zato mislim, da mnogo tragedij ne bi bilo, ce ne bi pri nas bilo crnega trga z mladicki in namerno prodajanje nerodovniskih psov. 1. taksni kuzki imajo vecinoma poleg zunanjih hib tudi karakterne, ki so na zalost tudi agresija, proti kateri se vzreja full bori. 2. ti psi gredo nenadzorovano v roke komurkoli ki ponudi denar in kot je ze zgoraj napisano - veliko takih ljudi rabi velikega psa za resevanje psihicnih problemov!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines