mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 20:23:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 55726 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #195 : sreda, 13.09.2006 : 13:37:53 »

Mogoče pa vama uspe doseči, da tej punci odvzamejo te psičke, ker čitno nima zadev pod kontrolo. Angry

In ker gre za pasmo, ki lahko povzroči resne poškodbe zna biti, da vama bo sodnik glede tega bolj naklonjen. Tudi to bi bilo nekaj.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #196 : sreda, 13.09.2006 : 13:46:13 »

Pravilno ste se odločili.

Naj te že vnaprej pripravim, da bo potrebno veeeliiikooo klicarjenja Policije in preverjanja. Morate jih dodatno opozorit, da gre za napad na človeka in da tako tudi obravnavajo ta primer.  Kršen je bil tako zakon o javni varnosti, kot o domačih živalih. Morda ne bi bilo slabo, da celotno zadevo predate še odvetniku.
Meni so pobrali ogromno, res ogromno energije. Veliko sem sama naredila, napisala izjavo, potem so določene zadeve začeli napačno obravnavati, pa sem spet začela vse jovo na novo...izjave, klicanje, zahtevki itd. Veliko so mi pomagali tudi forumaši. Če ne bi bila vztrajna, bi zadevo že oni sami zaključili (Policija namreč, kot 1. stopenjski organ, in jaz bi se lahko obrisala pod nosom). Zdaj so končno zadeve predane naprej, na tožilstvo.

To vse ti sporočam le zato, da če boš šla do konca, ne obupat. Tudi, če se ti bo zdelo, da se vrtiš v začaranem krogu, da se zadeve ne premaknejo...če si vztrajna boš vse izpeljala tako, kot je treba. Vsakokrat, ko je meni zmanjkovalo moči, sem samo pomislila, kako bi se počutila, če ne bi šla v moji zadevi do konca in bi čez npr 1 mesec slišala, da je nek pes umrl zaradi napada taistega psa...samo pomislila sem, kako je moj Ori trpel, kako strah ga je bilo in kako grozno je bilo meni...pa sem dobila energijo in voljo nazaj. In zdaj, po 3 mesecih je zadeva končno na tožilstvu. Tam, kjer mora bit!

Tako da, drži se, če kaj rabiš pa sporoči!

lp,
Diana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #197 : sreda, 13.09.2006 : 20:23:35 »

Joj, bela tisa kako mi je zal, da se vam je to pripetilo! Kdo pa je ta carovnica? Angry Angry Upam, da se ne sprehaja kje po mojih poteh. Shocked lp
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #198 : sreda, 13.09.2006 : 20:47:36 »

tudi jaz upam, da se najini poti ne bosta križali... in tudi jaz mislim, da pojdi s postopki do konca... da se bi končno kaj spremenilo v tej državi...
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #199 : sreda, 13.09.2006 : 22:39:14 »

Bolj, kot berem to temo, bolj se mi zdi, da na tem svetu zivi vse vec (prevec) ljudi, ki so postali prave POŠASTI, posledicno pa v to spremenili se svoje zivali...katastroofa na kratko...

Ocitno bomo kmalu poleg denarnice in telefona v žepu nosili se solzilec (kot je omenil SamSvojMoster, ze v eni drugi temi) (res odlično  Lips Sealed)

Bela Tisa...resnicno upam, da bo rek pri tebi deloval, da cas celi rane...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #200 : sreda, 13.09.2006 : 22:48:08 »

Bela Tisa saj res...kje se je to dogajalo?
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #201 : četrtek, 14.09.2006 : 07:58:14 »

Trbovlje, Nasipi, Lakonca - domačini vemo kje je to, drugim je kar težko razložiti.
Saj psi sploh niso bili največji problem. NO in njene psičke se poznajo in običajno dobro razumejo (tako kot običajno samci in samice), zato sem tudi spusila NO v "prvo vrsto", da bi se psičke pač ustavile pri njem in se z njim zamotile dokler ne pride ponju lastnica. Rotijka je sicer do psic "glasna", a ni pretepač, ni že po defoltu napadalna,čeprav laja in se ponavadi zaganja  proti konkurenci, zato se kljub velikosti nebi znala branit dveh psičk. Zato je vedno na fleksiju.Na mojo TT pa sta že renčali, a takrat sva se umaknili v avto, zato sem vedela, da se ravno ne obožujejo. Tudi rotijka in NO sta si že skočila v lase oz. dlako, si pokazala vse čekane, zaradi kakšne skupne igrače, pa sta se čez 10 minut spet igrala. Psi se skregajo, kot se skregajo ljudje. In prepričana sem, da bi bilo tudi v tej situaciji tako. Dvomim, da je/bi NO resneje poškodoval katero od znanih psičk. Pa še dve sta bili, bolj je bilo videti, da se jih le otepa, bil je na povodcu in če bi se umaknili nebi mogel za njima, one pa so tiščale vanj, kljub temu, da je odskočil. Sicer se pa lastnica ni niti potrudila in pogledala kaj je s psičkama, ali sta poškodovani ali ne ampak je kar znorela. In med njenim norenjem sta psički še vedno divjali okrog, nobena ni obležala, nikjer ni bilo videti kakšne krvi. Saj me je bilo strah tudi, da bi me psičke napadle, vendar jima nisem bila tako zanimiva kot TT in NO. Saj psički nista vedno do vseh napadalni, nekaterih pa ne marata kot je to običajno pri psih (nas že ne) in tega bi se morala lastnica zavedati in ju imeti pod kontrolo.
Psički bosta dobili oznako napadalni le zato, ker je njuna lastnica neodgovorna in ne zna poskrbeti za njuno varnost.
Ovadba je podana, zapisnik napisan. Karavana gre dalje. Ja, gremo do konca.

Ne Kaja po tvojih koncih menda ne hodi, hodi pa po Romanovih.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #202 : četrtek, 14.09.2006 : 15:20:22 »

Jaz imam enega viska,ker sem dva nabavil.Mogoce kaksen interesent Smiley Se zapakiran Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #203 : četrtek, 14.09.2006 : 15:25:19 »

Ja, jst, absolutno! Si iz LJ? Jaz stanujem pri Križankah.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #204 : četrtek, 14.09.2006 : 15:50:15 »

Jaz imam enega viska,ker sem dva nabavil.Mogoce kaksen interesent Smiley Se zapakiran Smiley

Viška česa? Huh
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #205 : četrtek, 14.09.2006 : 15:50:57 »

Jaz sem iz siske Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #206 : četrtek, 14.09.2006 : 16:00:05 »

Viška èesa? Huh
Visek sredstva za doseganje varnosti za svojega psa in sebe.Teoreticno govorim: v tvojem primeru bi prav prisla cela piksna solzivca v tistega bokserja,v primeru Bela tisa, pa cela piksna solzivca v agresivno lastnico.Sedaj se sprasujete ali je to sploh lahko mogoce,da za sprehod potrebujemo solzivec.Mislim da se narobe sprasujete.Raje se vprasajte,kaj bo potrebno cez pet let.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #207 : sreda, 20.09.2006 : 16:28:54 »

Solzilec imam v avtu, na sprehod ga res ne nosim.
Zaenkrat ga še nisem potrebovala ne v enem ali drugem primeru, so mi pa domači, predvsem fant, tudi že svetovali, da še solzilec peljem na sprehod  Undecided
Ne vem no, škodit mi seveda ne more...

Vseeno upam, da mi ga nikoli ne bo treba.
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #208 : ponedeljek, 21.05.2007 : 09:26:54 »

Glede na vso pomoč in podporo, ki sem jo dobila iz vaše strani, ko je bil Ori napaden (navsezadnje mi brez vaših nasvetov sploh ne bi zneslo celotne zadeve speljat tako daleč  Wink), se mi zdi prav, da vam povem, da imam(o) jutri sodišče. Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #209 : ponedeljek, 21.05.2007 : 09:31:01 »

Tooo! Držimo pesti za poučen razplet.
lp
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines