mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 03.10.2024 : 10:31:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 315958 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #690 : sreda, 04.05.2005 : 11:15:18 »

'S spanjem v moji postelji ima naša Žužika ful dobre izkušnje. Ker je imela veliko bratov in sestric je bila navajena se nekoga tiščat. In ko smo jo prinesli
domov se je mogla tudi nekoga tiščat, drugače je jokala. In rezultat tega je, da spi pri meni.'

Tud naš Toro je imel kar 8 bratcev in sestric + mamico in moram priznat, da imava že od prve noči večinoma mir, zato sva se odločila da ne bova prakticirala spanja v pojstli. Včasih pa se le zgodi in ga nekaj prime, da noče bit sam. Takrat ga morava božat dokler ne zaspi, potem pa je v redu. Le redko se zgodi da ne neha jokat, kot danes ponoči. No vmes nama je pustil da sva si vzela cele 4 urice spanja. Wink Na začetku sem zjutraj ustajala ko sem ga slišala da se je zbudil, ker pa rada poleživa in ker se mi smili da je nahodniku sam ga zjutri za dušico spustim k nama pod odejo. Grin Cheesy Samo ne vem če je to uredu glede na to da ga ponoči ne pustiva da spi pri nama!? Undecided Bojim se da ga nisva zbegala in da zdej pač izsiljuje..
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #691 : sreda, 04.05.2005 : 11:52:50 »

Saj sama tudi nisem zelela, da bi bila Žuži stalni gost v moji postelji.
Prvih nekaj dni sem jo poiskusila navaditi na njeno ležišče. Dokler sem sedela na tleh pri njej in ji držala roko, da se me je tiščala je bilo v redu.
Ko sem roko previdno umaknila, je takoj dvignila glavo in me pogledala in če nisem dala roke nazaj je jokala. In teli buldogci imajo specialne očke. Shocked
Ko te pogledajo z njimi te kar začarajo in narediš vse kar hočejo, pa čeprav veš, da ni prav. Vsaj mene Roll Eyes
Kaj pa Torijeva ušeska so še pokonci?
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #692 : sreda, 04.05.2005 : 12:15:32 »

Ja ja desni ušesek je še kar u luftu. Grin Včeri zvečer se je sicer že malo zmatral, ampak je danes spet našpičen kot ta prav. Cheesy Hihi ja res je pravi mali cuker. In kot praviš ti imajo tile naše bunkice res take učke, da bi jih človek kar pojedu. Grin Midva imava le to srečo, da 1x ko naju zaspi še komaj pogleda. Shocked Jaz bi ga sicer tudi najraje mela kar celo noč ob sebi, ampak vem da ne bo uredu ko bo večji, ko so bomo trije premetavali po pojstli. Hehe pa že zdej je tak smrčač kot moj dragi in kako bom šele spala ko bo Tori večji, če moram že zdej imet čepke v ušesih!? Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #693 : sreda, 04.05.2005 : 12:34:08 »

Živjo!

S spanjem je pri nas takole: Buba je do 4. ali 5. meseca spala v boksu, zaprta, da ni šetala okoli (oz. lulala ali pa grizla pohištva). Je pa bil boks postavljen tako, da je lahko videla naju, da ni imela občutka, da je sama... Nikoli nisva hotela, da bi pes spal pri naju v postelji, zato je do 1. leta nisva nikoli spustila k nama. Zdaj se včasih pocrkljamo, vendar nikoli dlje kot par minut (pa še takrat se tako raztegne in zavzame toliko prostora, kot bi bila en ogromen pes), potem gre nazaj na svoj prostorček, ki pa je še vedno v najini sobi, da naju ima v svojem vidnem polju. Sem pa dobila občutek, da tudi njej ni preveč udobno, če se trije stiskamo na postelji, zato gre prav rada spat na svojo blazino...

Če ne želite, da bi odrasel pes spal pri vas, ga tudi kot mladička nikoli ne spustite na posteljo. Mora pa biti mladiček blizu vas, da ga ni strah. Izsiljevanje ponoči (lajanje, cviljenje,...) pa ignorirajte- kužku ni nič hudega, le vašo pozornost si želi, in če ga vzamete k sebi zato, da bo utihnil, je dosegel svoj namen. Iz tega se bo naučil samo to, da se mu tako "teženje" ponoči izplača in ga bo nadaljeval celo svoje življenje.

Lp,
Tina
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #694 : sreda, 04.05.2005 : 13:33:19 »

Midva sva ga sicer navadila tako, da ponoči lepo spi v svoji košari. Sicer sam na hodniku, ker če naju gleda le od daleč da ni čisto zraven naju, potem je grozno. Še sebe bi iz kože dal, da bi le bil ob nama. Tako sva ugotovila, da je še najbolj priden če je na hodniku v košari. Kot sem rekla običajno ni nobenih problemov, čeprav sva ga zjutraj jemala k sebi da smo se skupi stiskali. Se mi pa zdi da mu je to prišlo že v navado. Zdej pa ne vem kaj bo. Bomo videli. Mogoče je imel le slabo noč. Undecided Sicer se pa čisto zavedam da kot ga bomo zdej navadli bo potem za vedno. Cheesy Samo da nam je fletno. Če se je pa tko lepo stiskat z njim. Grin
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #695 : sreda, 04.05.2005 : 14:06:59 »

Naš Jiri tudi spi v postelji.  Roll Eyes
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #696 : sreda, 04.05.2005 : 14:12:56 »

Hi....
No pri nas je pa takole...od prvega dne spi v svojem boksu v loceni sobi, ponoci boks zaprem to je okrog 23.00 prej sva na sprehodu nekje med 22.00 in 23.00...potem jo dam v boks spat, ki je v posebni sobi...zjutraj poklice ko se zbudi Cheesy Cheesy...cez dan je v svojem kosku ali pa na blazini...Na posteljo jo spustim redko in za malo casa...Sedaj ze sama ve, da ni sans da bi lahko sama prisla na posteljo...  Wink
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #697 : sreda, 04.05.2005 : 14:15:12 »

Joj nekaj bi vas prasal ....
Recimo da bi dobil kuza bolhice pa da spi v postelji ...brrrr Lips Sealed
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #698 : sreda, 04.05.2005 : 14:18:14 »

Aja...
Da ne bi dobili obcutka, da sem tiran...nasa je od malega navajena na boks in ima boks za svojo sobico...zvecer sama zdirja noter...sploh se nikoli ni pritozevala...ja se mi zi da imam tudi malo srece...Cheesy:D
Cez dan se pa seveda crkljamo...saj zato jih imamo... Kiss
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #699 : sreda, 04.05.2005 : 14:19:46 »

Hm Gregor. Sej če dobi bolhice so potem itak po celmu stanovanju in ne samo v pojstli. Undecided
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #700 : sreda, 04.05.2005 : 14:20:59 »

Tanja... javi se....   Cry
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #701 : sreda, 04.05.2005 : 14:22:58 »

Ja si mislim...prijatiljica mi je povedala zgodbo-resnicno kako jo je zacelo zgeckat nekaj v postelji...to sem mislil...pol se je pa ta zadevica v jogi zarinla... Cheesy Cheesy
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #702 : sreda, 04.05.2005 : 14:23:50 »

Sicer se sama ne bojim bolhic in bom maximalno poskrbela, da jih tud Torči ne bo dobil. Upam in srčno si želim, da jih res nebi imel nikoli. Za klope ga sicer prečešemo in skrtačimo ko pridemo domou, sicer se še vedno zgodi da kakšen ostane, ampak se potem prisesa nanj. Bomo očitno mogli še bolj skrbo pregledat in nabavit tiste kapsule proti klopom, bolham in komarjem. Sicer pa jaz nimam nič proti boksom, ker ima tudi sosed svojega francozka v njem in vidim da gre notri prav rad. Samo se mi pa zdi, da je za Torčka že malo prepozno za to. Al se motim?? Huh
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #703 : sreda, 04.05.2005 : 14:38:50 »

Ja ne vem to je bolj odvisno od tebe...ne sme se ti smilit ce bi se odlocila z boks...nekaj casa bi sigurno preteklo, da bi se siromak navadil...ja na kapsule pa res ne pozabi
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #704 : sreda, 04.05.2005 : 14:41:27 »

Ojoj.. Zdej si pa res našu pravo besedo:...siromak.. Huh Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines