mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 09.10.2024 : 06:18:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 306 307 308 309 310 [311] 312 313 314 315 316 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318554 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4650 : sreda, 28.01.2009 : 00:13:27 »

Gumb "isci" je na voljo vsem clanom v glavnem meniju foruma.
Rubrika "mnenja" je na voljo vsem clanom.
Ostali imate pravico koristiti forum v obsegu, ki je naveden na http://www.mojpes.net/modules/help/index.php?id=3 in nic drugega. Vasa mnenja o tem me ne zanimajo.

Zakaj ni gumb išči na voljo vsem uporabnikom foruma? kaj ni cilj informiranje ter izmenjava mnenj. Zaradi velikega števila tem se novinec težko znajde, če išče neko določeno temo. Kaj so kakšni dodatni stroški z gumbom išči?

Iz enega ali dveh legel ne nastanejo vzrejne linije in ne pasme. Pa vendar imas rodovniskega francoskega buldoga. Hm, le kako je nastal in le kako je nastala linija tvojega mariborskega vzreditelja? Ni treba odgovoriti, ker tole ni koticek za pravljice.

Kaj si hotela povedati na ta način? Ali si se zdej še na mojo psico spravila? Glede pravljic sem ti pa že zgoraj omenil da si ti zatiskaš oči. Naša psica je bila skotena v prvem leglu določene psice in kolikor vem, do sedaj še niso imeli drugega. V samem rodovniku pa ima dobre prednike, ki jih nekdo, ki se ukvarja s to pasmo pozna, to so.:

- Belboulecan histoire de ma vie: ****
ta pes je skoraj ikona pri francozih
- Duke de soleure: *****
- Smokey Valley's Hoop Shot: ****   , to je dedek
- Edouard de baviere, stran psarne: ****

Lahko še skeniram rodovnik in ti ga pošljem na mail, Jana, da se prepričaš?.
Zdej bi pa lahko še ti svoje pse predstavila, oz. pošlji link do teme na forumu, kjer si jih že predstavila.

Drugega ne bom vec komentirala, ker vse pise, kot pravis. Le branje enim povzroca tezave. Pa nic zato, ce jim je zabavno primerjanje stevila otrok pri zenskah in stevila legel pri psicah. Torej, vsakemu svoje veselje.

Kot zanalašč si si ti to zadevo narobe predstavljala.

Lep pozdrav,
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4651 : sreda, 28.01.2009 : 09:28:17 »

Pozdravljeni vsi,

moje mnenje se ni spremenilo, ostajam pri tem kar sem rekla. Ne podpiram štancanja psov (in tudi ne zlorabe katerekoli druge vrste živali, saj psi niso edini na svetu) - ne nerodovniških, kot tudi ne rodovniških. Zmerna meja se mi zdi najbolj primerna. Dejstvo je, da živimo v kapitalizmu, kjer bi mnogi za denar prodali svojo lastno mamo ali otroka. Tako živali velikokrat žal niso na prvem mestu. Ne pri enih, in tudi ne pri drugih vrstah štancarjev....

Pa da pojasnim še svoje "novinstvo" - na sosednjem forumu ljubiteljev živali sem prisotna že krepko več kot 5 let (lahko si greste ogledat), tako da sem imela priložnosti spoznati vse strani vzreje psov in ravnanja z živalmi in sama pretehtati, kaj mi bolj odgovarja.

Namen forumov je izmenjava mnenj z argumenti. Lepo, da se tega noben ne drži.

lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4652 : sreda, 28.01.2009 : 16:23:58 »

Pierlo, Jana ti je hotela povedati, da tvoje psice ne bi bilo, če bi vzreditelji razmišljali in delali po tvoji pameti Roll Eyes

AN[ch]Y , kje pa imaš kakšne argumente? Ves čas govoriš samo o svojem mnenju Undecided In mnenje imaš tudi o tistih, ki jih sploh ne poznaš....in to tule, javno Shocked
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4653 : sreda, 28.01.2009 : 16:40:36 »

Pierlo hvala za link, sem si končno lahko pogledala francozke na kupu, glede na to, da sem zamudila razstavo.

Medve s Tibo greva naslednji teden še do drugega veterinarja, ker po terapiji ki jo sedaj prepisujejo, bo moja Tiba ozdravela natanko čez pol leta. Vse kar dejansko dobiva proti demodikozi kot zdravilo, so tiste kapsule Advocat, kar pa moram nanesti enkrat na 3 tedne. Antibiotiki so samo preventivni oz da malo umirijo kožo. To sem danes podrobno vse raziskala in sploh sem že na bankrotu..Sad
Tako grem sedaj po drugo mnenje, ker kot sem izvedela od moje ljube kinologinje potrebuje Ivermactinom - tole je zdravilo. Advocat je pa neka nova generacija tega zdravila, katera se še po vsej verjetnosti malo testira na trgu.

Vas obveščam kako napreduje vse...Sad

Pozdravček od mene in Tibe.
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4654 : sreda, 28.01.2009 : 23:19:04 »

Pierlo, Jana ti je hotela povedati, da tvoje psice ne bi bilo, če bi vzreditelji razmišljali in delali po tvoji pameti Roll Eyes
Kaj še ti zdej tle štrene mešaš..


Jana zakaj si mi pa zbrisala linke pri imenih psov? Itak gre za psarne v tujini, ki na mojpes.net ne bodo oglaševale. Sigurno bi bilo komu zanimivo pogledati si spletne strani in slike psov teh priznanih psarn. Glede na to da si me na nek način izzvala se mi ne zdi fer da si linke zdej pobrisala (ti si šef pač).
Kaj imaš danes dopust, da se nič nisi javila?

Pierlo hvala za link, sem si končno lahko pogledala francozke na kupu, glede na to, da sem zamudila razstavo.

http://valentino.moj-album.com/album/14737677/      Link še enkrat za tiste, ki ste ga zaradi intenzivnega pisanja naše administratorke in njene prijateljice spregledali

Pisksi ni zakej, saj to je bil namen tega linka. Glede bolezni se je pa res dobro pozanimati še na drugi kliniki. Več ljudi več ve. Kam pa hodiš zdej k veterinarju?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4655 : sreda, 28.01.2009 : 23:42:04 »

Kaj še ti zdej tle štrene mešaš..

Jojhata, revček, a si se že tako v svoje lastne zapletel, da ne preneseš še kakšne dodatne?

Daj, sprehodi se z očmi malo preko bontona, naberi si malo kinološkega, vzrejnega, veterinarskega in še kakšnega znanja, potem se pa spet oglasi.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4656 : četrtek, 29.01.2009 : 11:19:34 »

Tukaj je začelo primanjkovat predvsem internetnega oz. forumovskega bontona. Z vseh strani.
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4657 : četrtek, 29.01.2009 : 12:29:24 »

Sedaj hodim k veterinarju za bežigradom oz. tam ob ljubljanskih mlekarnah.
Danes sem se naročila k dr. ki je specializirana za kožne bolezni na veterini v mestnem logu. K njej me je napotila moja kineloginja, tako, da sva s Tibo na vrsti v sredo.

Vas obveščam kako napredujeva. Danes je spet vsa rdečična..Sad

Pozdravček!
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4658 : četrtek, 29.01.2009 : 12:38:41 »

Pozdravljeni!

Cajt je,da se malo ozremo in prebermo, kaj ste napisale in je lepo imeti svoje mnenje, ki pa je le vaše in ga spoštujem. Seveda so to vaša mnenja in ne vsiljujte drugim in bodimo odrasli glede tega,ker je vidno že da se kregate.
Vse stvari imajo pluse in minuse,nanašam se na raztave in vzreditelje.
Moje mnenje oz doživetje,ki sem ga čez leta dobila,je pač takšno,da hvala bogu da sem g.Mirjano spoznala iz Braslovčah,ki smo prvič kupili shar pei-jko. Imela sem možnost pogledat ,kako vse to ona vzdržuje,nega,paperji vseh legel kar jih je imela, itd. Spoznala sem ,da je človek z srcom,kar pomeni največ. Kar se pa zadeva tiče raztav, je odvisno od posameznika,koliko mu ta pes pomeni. Seveda smo ljudje,ki kljub raztavam, ki se jih udeležujejo, zelo lepo ravnajo z svojimi ljubljenčki ,drugi pač ne.
Če vzamem besedo MUČENJE, bi v pravem pomenu lahko spoznali oz videli,kaj se dogaja v ameriki in to na ANIMAL PLANET. Oddaja je vsak dan in tisto ,kar vidiš tam, je MUČENJE ŽIVALI.

Bom pa lepo pozdravila Božota,ki je tako simpatičen in sweet Wink

Seveda ima danes moj Poker tretje cepljenje,kar pestro bo tole:D, seveda pa z 1.2.09. bom svojega Pokerja vpisala v šolo KD KRIM.

Tko en lep pozdravček od Pokerja in Mirele:)
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4659 : četrtek, 29.01.2009 : 12:42:36 »

Opaaa sem pa malo pozabila na našo Tibo. Kako naša Tiba? Jaz osebno nimam dobrih izkušenj z veterinarsko kliniko za bežigradom, je pa res da Moj prejšni oz zdaj pokojni pes, tako kot Poker obiskujeta veterinarko kliniko v Mestnem logu in sicer je pri g.Drobniču.
In ga bom pohvalila,ker je edini ,ki je mojemu zdaj pokojnemu psu podaljšal eno leto življenja brez matranja.
Tako ,da ti priporočam g.Drobniča
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4660 : četrtek, 29.01.2009 : 13:51:35 »

Poker sedaj sem naročena pri dr. Kotnikovi v Mestnem logu. Je specializirana za te kožne bolezni.
Zaradi antibiotikov ki mirijo kožo - vendar pa ne zdravijo demodikoze, ne izgleda hudo, je pa kar naprej rdečična. Parazitki so se v zadnjem tednu razširili po trebuščku do zadnjih tačk. Sad
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4661 : četrtek, 29.01.2009 : 15:25:43 »

Dr. Kotnikova je zakon! Res fajn zdravnica, pozna "kratkogobčne" pasme (je imela 2 bokserja) in je ful strokovna.
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4662 : četrtek, 29.01.2009 : 22:50:42 »

Mag. Sabina Stariha Pipan, dr.vet.med. je tudi specializirana za kožne bolezni, dela na Prva-k (klinika Zaninovič na Gorkičevi). Baje je zelo strokovna.

Jojhata, revček, a si se že tako v svoje lastne zapletel, da ne preneseš še kakšne dodatne?

Daj, sprehodi se z očmi malo preko bontona, naberi si malo kinološkega, vzrejnega, veterinarskega in še kakšnega znanja, potem se pa spet oglasi.


Se opravičujem drugim, sam na tole še morem odgovorit.
Poglej TagTu, brez zamere, sam na temi francoski buldog te še nisem zasledil. Potem pa prideš ravno takrat, ko je vroče in v svojih odgovorih ne napišeš več kot 3 stavke. Zato sem ti pač napisu da ne meši štrenov, ker mislim da Jana ne rabi tvoje pomoči pri razlagi njenega teksta.

Upam da smo zdej končali s tem, ker se mi res ne da več.

Lep pozdrav,
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4663 : petek, 30.01.2009 : 11:34:01 »

Zdravo!

Joj upam da bo z Tibo bolje,bi jo kar objela in cortala Wink. No, Poker je opravil tretje cepljenje in sem vprašala zakaj ima prhlaje na dlaki. In sem dobila odgovor, ker mu je moj oče na skrivaj dajal hrano,ki jo nebi smel jesti. Hvala bogu, da sem hitro opazila, da se ni do krvi spraskal in zdaj smo rešili problem.

Obvešči nas kako napreduje Tiba.
Logiran
hadi
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #4664 : ponedeljek, 02.02.2009 : 11:52:01 »

Imam vprašanje za lastnike. zanima me kako se obnese, če je psiček sam dopoldne doma-v stanovanju. Sva namreč oba v službi nekje od 7-14.
Logiran
Strani: 1 ... 306 307 308 309 310 [311] 312 313 314 315 316 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines