mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 09.10.2024 : 06:20:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318560 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4635 : sobota, 24.01.2009 : 23:51:16 »

Jana, predlagam ti, da za vse novince pripraviš en test zrelosti za pisanje na forumu Cool
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4636 : sobota, 24.01.2009 : 23:54:50 »

Še enkrat (zadnjič)

Kalsang kar se mene tiče nisem posploševal in nimam nič proti slo vzrediteljem. Seveda niso vsi isti. Moje pisanje ste preveč posplošile prav ve (Jana, Kalsang).

Vem zakaj sem kupil rodovniškega psa. Kot že omenjeno zgoraj tudi sam priporočam nakup rodovniškega.

Zdej se mi pa ne da več.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4637 : nedelja, 25.01.2009 : 00:29:08 »

Hehe, si zacel, zdaj ne mores iz igre, cetudi se ti ne da. Ni fer Cheesy Smiley
Ok, gremo novo rundo.

Pisem in ocitno beres, ce pravis, da sem agresivna. Pisem vsak dan znova iste stvari, pa se vsak dan znova najdete posplosevalci vsega mogocega. Grem po vrsti:

1.) Zgornja meja: Ti pravis, da je stancanje, ce ima psica enkrat na leto leglo. Jaz pravim, da ni, v kolikor je tak vzrejni nacrt in v kolikor vzreditelj skrbno paritve nacrtuje, seveda ob tem, da najprej skrbi za psico. Vsekakor vzreditelji NE SMEJO pariti psice prej, kot je dovoljena starost v vzrejnem pravilniku (pogosto sele pri letu in pol starosti, vsekakor seveda sele po opravljenem vzrejnem pregledu), in vsekakor ne kasneje kot pri starosti 8 let. Redki so, ki imajo z eno psico vec kot 5 legel, zagotovo pa jih nima toliko legel z eno psico veliko slovenskih vzrediteljev, ki veljajo po vseh merilih za vzorne in skrbne vzreditelje. Tako imajo morda tri legla z eno psico ali pa se toliko ne.
Da ne bos buck prodajal, kako izkoriscevalska je vzrediteljska scena.
Pa da ne bos ob tem v visave povzdigoval resnicnih steparjev, ki pa so izkoriscevalci psic izkljucno zaradi denarja, ti napisem se (verjetno ene petstotic), kako to oni pocnejo. Kupijo psico (ni vazno, rodovnisko ali nerodovnisko), jo parijo pri prvi ali najkasneje pri drugi gonitvi, potem pa dvakrat na leto, torej vsako gonitev, ceprav je to proti zakonu in ceprav je to izkoriscanje psice, pa to pocnejo dokler psica lahko stoji med paritvijo, oz. dokler ne crkne od izmucenosti zaradi tako pogostih brejosti in kotitev, seveda ce docaka, tudi po 8. letu starosti. Nihce ne kontrolira, nihce ne prijavlja, se najmanj prijavljajo kupci, saj si ja ne bodo pljuvali v skledo, ko pa so tako lepega psa kupili za tako fajn denar. Tega ne vidite, temvec vidite visoko ceno rodovniskih psov. Da se cloveku zmesa. In seveda, ne vidite cifer. Vseh rodovniskih psov v Sloveniji je cca 25.000, vseh psov pa okrog 240.000. Ja, jebela cesta, obesit se je treba na tistih nekaj kretenov, ki pod pretvezo rodovniske vzreje delajo svinjarije, da se lahko tolce po dolgem in pocez vse vzreditelje in vso rodovnisko vzrejo. Samo ne reci, da nisi posploseval. Nikjer ne navajas, kateri delajo tako svinjarijo, kot jo opisujes, oz. koliko od vseh vzrediteljev skupaj dela svinjarijo. Po tvoje kar vsi, vsaj tako se bere tvoje pisanje.

2. Obtozevanje: Kako pogosto se zadeve dogajajo, da lahko pravis, da so "prepogoste". Kaksna merila za pogostnost imas? Da ima psica lahko enkrat mlade? Ja, in kje so tukaj pasme? Ali pravis, da naj bi samo rodovniske imele samo enkrat mlade, nerodovniske, ki jih ni v nobenih evidencah in ki niso podvrzene nobenemu nadzoru, pa prosto po ...
Kar pises, je zame izjemno hudo posplosevanje.

3. Custven kontakt: Koliko vzrediteljev, ki imajo 8 psov, poznas? Koliko vzrediteljev, ki imajo 3 psice, poznas? O koliko primerih govoris, ko pravis "nekateri"? Kako ves, da se ne posvecajo svojim psom tisti, ki imajo 5 psov ali psic? Jaz imam tri psice. Kako lahko trdis, da je tisti, ki ima eno psico boljsi kot jaz, ki imam 3 psice ali tisti, ki ima 5 psic oz. kdo bolje ravna s psico? Kje se dogaja, da en pes spi z gospodarjem, drugi pa so zaprti v prostorih, namenjenih za vzrejo? Koliko psarn, ki so tipicne za mnozicno vzrejo, poznas?
Spet obupno posplosevanje.

4. Moje pisanje: Lej, po tolikih letih in vec ali manj sproti v celoti prebranem tem forumu, ogromno literature, ogromno drugih strani in sledenje precej drugim forumom (tujih), ob osebnem poznavanju razmer pri mnogih domacih in tujih vzrediteljih in lastnikih psic in psov ... mi lahko verjames, da iz dveh tvojih napisanih stavkov z vso gotovostjo lahko sklepam, da pises na pamet, da se ti sanjajo ne resnicne razmere v vzreji, niti kako vzreja poteka, niti kaj je to dober vzreditelj in kaj steper, kot tudi ne, kaj so pravila igre, kdo se jih drzi in kdo jih krsi, pa tudi o cifrah védenja ni zaznati.
Mi je jasno, da je moje pisanje sprejeto kot agresivno pri tistih, ki ne sprejmejo napisanega, oz. ki pred svojim pisanjem ne preberejo posta, ki je bil objavljen pred njegovim in ki niso pripravljeni na kaksno drugo sveto resnico, kot jo prodajajo sami.
Nic ne kricim in lahko si siguren, da bi pri vseh pisanjih, ki jih zmecem na ekran po tvoje morala biti ze najmanj v Idriji ali Polju. Pa nisem, ker me samo tu in tam kaj spravi s tira. Dejstvo pa je, da si prebral moje zgornje "agresivno" pisanje. Vcasih smo vsi pisali slinasto in lepo, okrog ovinkov, pa so redki brali. Odkrito - vseeno mi je, kaj si mislite o meni, kot tudi to, kdo se bere, kdo se kdaj kaj napise, ali pa nihce vec ne napise nicesar. Preprosto zato, ker nas je veliko, ki nam je kristalno jasno, kaksne so razmere, kdo je kdo in kako kdo dela in podpiramo tiste, ki zelijo do teh spoznanj (morda z naso pomocjo, morda sami) priti. Drugi pac sirite svoje ozkogledo misljenje naprej kje drugje. Ce menite, da je vzreja stepanje, potem to razglasajte drugje. Ce menite, da je krivda za katastrofalno stanje v Sloveniji v regularni rodovniski vzreji, pojdite to sirit drugam. To je vse. Nobene jeze, nic. Odzivam se na napisane neumnosti z meni lastnim slogom. Ce ne prenesete kritike o svojem neznanju in nepoznavanju ter nepripravljenosti kaj prebrati in o cem razmisliti, potem pac nismo za skupaj in nima smisla, da si pisarimo, se pogovarjamo ... Ker kregat se jaz zato, ker nekdo ne zeli priti do novih spoznanj, ne mislim. Ne s teboj in ne s kom drugim. Je pa dejstvo, da tukaj polresnic in posplosevanj ne prenasam dolgo brez odgovora. Vsi pisemo javno in berejo mnogi. Veliko vec jih bere kot pise in ne more biti napisano nekaj, kar nima podlage, kar ni argumentirano ali je celo narobe.
Me pa zabava, da me vidis kot osebo, ki ob pisanju na ta forum krici Grin
Da ti povem, kaj me je razkurilo vceraj? To, da je ena od vzrediteljic prepricana, da skubem uboge lastnike psic, ki nimajo za kruh in mleko, ko jim kasiram oglasevanje prodaje mladicev. Ni "nasa", bi pa ocitno rada mladice prodala. Vidis, to me pa razkuri. Da kdo misli, da sem dolzna delat zastonj zato, da nekdo drug lahko kasira. Tole, da tukaj izrazate svoje neznanje, me prej zalosti kot kaj drugega.

S forumom dejansko nimam veliko dela. Tole, kar pisem tebi zdaj, sem si zadala kot poslanstvo Wink. Tistim, ki pridete sem, zelim odpreti oci. Predvsem zato, da ne boste kupovali psov od sumljivih ljudi (vzrediteljev, steparjev ali preprodajalcev), da vas ne bo mogel nategniti vsak, ki bo imel 5 minut casa, da boste s psi pravilneje ravnali, da jim boste pomagali, ko bodo pomoc potrebovali in da se bomo vsi cim bolj odgovorno obnasali tako do nasih kot do tujih psov. Moj stil pisanja niso masnice, ampak povem naravnost. Rada postavljam vprasanja, ko vidim kaksne "zanimive" trditve. Jaz vem odgovore na vecino vprasanj, ki jih napisem, vecinoma pa vsi odreagirate uzaljeno, ker sami ne veste odgovorov. Ne zelim, da mi slepo verjamete, temvec zelim, da berete, da preverjate in ob tem s svojo glavo razmisljate. No, pa se vsake toliko casa le najde tu in tam kaksen, ki najde odgovore, o njih razmisli in se postavi na pravo stran. Vsak tak steje in odtehta vso mnozico tistih, ki vztrajate na svojih okopih in pri svojih resnicah, kot da so edine pravilne, v resnici pa vecinoma zelo tezko priznate, da ste bili v zmoti.

Torej, predlagam, da gres vec vzrediteljev (predvsem slovenskih, ker tukaj pac govorimo o slovenskih vzrediteljih, mnogo jih je tudi med nami) od blizu pogledat, kako ravnajo s psi, da si pogledas vec kot en ring na razstavi, da si preberes kaj o steparjih, da pogledas v zakonodajo in pravilnike, da razisces, kaksna pravila veljajo v vzreji, koliko se jih zapovedanega drzi in koliko jih dela mimo pravil, kako to izgleda, kako ene in druge imenujemo in podobno. Predlagam tudi, da pogosteje pises: "osebno poznam vzreditelja te in te pasme iz slovenije, italije, kajmanskih otokov ..., ki dela tako ali tako", kot da pises "nekateri so taki" in "pogosto se dogaja", "doloceni delajo tako" ...

Ce drugega ne, ti ne bo treba brat mojih litanij in pri vecini uporabnikov tukaj se ne bos smesil.
Pa prijetno nedeljo ti zelim.
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4638 : ponedeljek, 26.01.2009 : 10:13:49 »

Smešni ste ratali. Vsakega, ki ni uporabnik mojpes.neta vsaj 5 let, napadate kot najbolj nevednega idiota. Malo bolj prijazen način ne bi škodil. Anchy je napisala svoje občutke glede razstave (tisto o blokovskih šteparjih tudi jaz ne podpiram, da ne bo pomote) in ste jo napadli. Glede na to, da sem tudi sama nekajkrat razstavljala svojo buldoginjo, lahko potrdim, da so nekateri psi prav ubogi- tu mislim predvsem na tiste pasme z malo več dlake, ki jo je treba urejat, da je v ringu vse tako, kot je treba. Razumem tebe, Kalsang, ki si vzrediteljica prav take pasme, da se uporablja kozmetika, ki psom ne škodi in tudi ne govorim, da vsi psi trpijo pri urejanju. Ne bom pa pozabila belega kraljevskega pudlja, ki je imel do krvi pobrite tačke, apatičen pogled in na katerega je lastnica spraznila cel lak, da mi je frizurca na glavi stala pokonci. Take stvari mi žal ne bodo nikoli jasne. Ali pa lastnica doge, ki je psa pretepla, ker ni hodil tako kot je treba. V obeh primerih mislim, da so bili Italijani. Ne posplošujem zadev, samo sprašujem se, zakaj so taki primeri sploh potrebni...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4639 : ponedeljek, 26.01.2009 : 10:26:49 »

Zato, ker se vedno najde kakšen idiot, ki bo to počel kjerkoli, ne samo na razstavah. Vedno se najde kakšen idiot, ki psa namlati, ga ima na metrski verigi, zaprtega na vročini v avtu, v kletki itd.

Nikogar ne napadam. Kar me moti je to, da se posplošuje. Anchy in Pierlo sta videla par idiotov od par sto prisotnih in označila vse za mučitelje ter razstave kot prireditev kjer se apriori muči pse. Pa še par cvetk je bilo zraven o vzreji itd.

Sorry, ampak ne vem, kako naj napišem, da so to navadne neumnosti, da bo vsem prav. Nekomu bo vedno šlo v nos.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4640 : ponedeljek, 26.01.2009 : 11:06:39 »

TinaZ, o kaksnem napadanju govoris? Menis, da je dovoljeno s strani "novincev" (kot pravis) nas "napadati" z neumnostmi in posplosevanji, njim pa se ne sme povedati, kaj delajo narobe? S kaksno pravico se priznava status "novincev" (ki so nevedni, ker niso 5 let tukaj, kot pravis) tistim, ki si pred pisanjem nekih trditev in posplosevanj ne ogledajo/preberejo/pozanimajo ..., kako stvari stojijo/tecejo/se premikajo ...? Lahko "novinci" zapisejo vse in na kakrsenkoli nacin samo zato, ker ne berejo, ne sledijo, se ne prepricajo, ne razmislijo pred pisanjem? Mi, ki smo "stalni", itak ze vemo in moramo biti tolerantni? Kako se pa bodo "novinci" po tvoje naucili, da je se kaj drugega kot oni, njihovo misljenje, njihov pes ...? Kako se bodo pa naucili, da je nemogoce posplosevati na vse, ker je vedno prizadet tisti, ki dela dobro. In tukaj nimamo ne preprodajalcev, ne steparjev, ne tistih, ki pretepajo pse na razstavah ali jih brijejo do krvi. Naj dovolimo "novincem" samo zato, ker se ne ozirajo nic okrog, da blatijo clane tega portala in dobre vzreditelje ter odgovorne skrbnike psov kar povprek in jih tlacijo skupaj z mucitelji psov? S kaksno pravico blatita najprej predhodnika vse postimane pasjeljubce, potem pa pristavis pisker se ti z izjavo, da smo smesni napadalci? Kako visoko stopnjo tolerance pricakujes od nas?

Nikoli ne bo nevednost, lastna nerazgledanost in nesposobnost videti vsaj malo sirine opravicilo za vsakrsna pisanja tukaj. Nikoli. Ne za tiste, ki pridivjajo sem po trenutnem navdihu, ne za tiste, ki tukaj vegetirajo zaradi pomanjkanja drugih aktivnosti in ne za vse tiste, ki so tukaj dovolj dolgo (kot pravis, TinaZ), da naj bi imeli pravico pisat karkoli. Vsaj mal sirine in vsaj mal lastnega razmisleka pricakujemo od vseh piscev, ne glede na to, kdaj so prisli. Ce znamo pisat, znamo menda tudi brat, al kako? Nikoli si nisem delala utvar, da se naucite brat sele ob prihodu na mojpes.net.
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4641 : ponedeljek, 26.01.2009 : 11:40:43 »

Jana, gre samo na način, s katerim se novincem "servira" podatke oz. popravi njihovo napačno mišljenje. A se ti zdi tvoj stil "Hehe, si zacel, zdaj ne mores iz igre, cetudi se ti ne da. Ni fer. Ok, gremo novo rundo." primeren? Komurkoli, ki ne pozna tvojega stila pisanja (jaz sem se ga nekako navadila, čeprav mi ni všeč), se po tole zdelo po domače "podjebavanje". Enkrat se je že zgodilo, da jo je novinec pobrisal s foruma, ker so ga vsi po vrsti napadli, ker je razmišljal  nakupu nerodovniškega psa. S tem ni bilo storjeno ravno kaj dobrega, ne?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4642 : ponedeljek, 26.01.2009 : 12:05:44 »

TinaZ,
tak, ki niti pomisli ne, da bi si morda skusal razsiriti obzorja in dobi histericen napad, ker ne kimamo njegovemu neznanju, bi kupil mesanca (zavitega v celofan alla cistokrven brez rodovnika in jasno pri preprodajalcu ali steparju) pa ceprav bi mu tu (jubilejno nestetotic, ker vse ze vsaj toliko krat napisano) napisali 150 strani o rodovniskih psih, mu isto stevilo strani na najbolj nezen nacin pisali argumente zakaj naj se ne odloca za nakup nerodovniskega psa ter o tem, da je mladica potrebno iskati pri pravih vzrediteljih. Kolikor vem, je taisti, ki je zbrisal s tega foruma, sel na drugi konec internetne interakcije in ze ima psa... nerodovniskega, ce sem prav razumela, ceprav so tam ubrali "tanezno" verzijo sirjenja obzorij.
Saj poskusamo ljudem razsiriti obzorja, vendar z glavo skuzi zid zal ne gre. Osebno se zavedam, da v taksnem primeru pomeni se en pes v nepravih rokah, vendar (spet zal) cudezev ne znamo delati, ceprav bi jih zaradi psov se kako zelela znati.

To pisanje ne leti na pierla, ker njegovih postov nisem uspela brati, je le odgovor TiniZ.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4643 : ponedeljek, 26.01.2009 : 13:16:05 »

TinaZ, ce poznas moje pisanje, potem ves, kaj pomenijo smeski, kadar jih nalimam. pierlo je napisal, da zakljucuje z debato, jaz sem mu napisala, da tako pac ne bo ostalo - njegovo pisanje, polno posplosenih trditev ne more biti brez odgovora.

Akcija sprozi reakcijo. Akcije sprozamo z odpiranjem novih tem, kjer napisemo svoja razmisljanja in mnenja in vas vabimo k debatam. Tudi jaz odpiram nove teme ali v stare pisem svoja razmisljanja brez poprejsnjih vzvodov. Reakcije z moje strani sprozajo pisci po raznih temah, ki si pred tem niti poskusajo ne razsiriti obzorij. Dejansko sploh ne pisem veliko, oz. v veliko tem. Pogosto med nekaj sto dnevnih sporocil ni prav nobenega mojega s kaksno vsebino.

Kaj pomeni posplosevanje pri pisanju o vzreji? Da so vsi vzreditelji nemarnezi, ker imajo prav vsi po vrsti s psicami vec kot eno ali dve legli v zivljenju ene psice. To je zapisal pierlo in ne jaz. Ker pa obe veva, da se tako blatilo tukaj vzrediteljev ne bo, je moja reakcija se prevec mila in nikakor napadalna. Napisal je tudi, da je pri stancanju razlika le v rodovnikih - pri vzrediteljih jih psi imajo, pri steparjih pa ne. Taka trditev je grobo osiranje dobrih vzrediteljev in negiranje vsega nasega skupnega truda za ohranitev pasem na podlagi odgovorne vzreje. Za psico, za katero je tudi sicer poskrbljeno v vsej mozni meri, ni nic strasnega imeti vec legel. Ali samo eno? Nikjer ni razvidno, da je pierlo strokovnjak za vzrejo ali veterinar, pa si dovoli tako izjavo. Verjetno bo spet polno sklicevanja na demokracijo in pravico do lastnega mnenja. Ja, kot ima on pravico do takega mnenja, imam jaz pravico da mu argumentiram, zakaj ni pravo in kot si on dovoli napisati neko trditev, ki blati druge, imam jaz pravico njemu napisati svoje mnenje o njegovem pocetju - o blatenju in na nacin, ki je zame primeren. Ce ljudje niso pripravljeni uvideti, kaj jim dopovedujemo, potem nacin nima nobene zveze z napisanim.

Zgornje in vecina mojih pisanj velja za vse, ki ne razmisljate, kaj in kako zapisujete in ne le za pierla. Je pa pac on tukaj izpostavljen, ker je pisal nedavno.

Za vse velja, da kaksno temo pred pisanjem preberete in tako vidite, kaksni ljudje tukaj sodelujemo, kaj zagovarjamo, kaksna mnenja o doloceni temi smo ze zapisali in se ne drzite kot pijanec plota tistega, kar imate v glavi, brez da bi si bili pripravljeni razsiriti obzorja s kaksnimi novimi spoznanji. Sprejmite kritiko, cetudi vam ni pogodu. Recimo, AN[ch]Y si je dovolila skupaj z navedbo "bila je prva pasja razstava, na katero sem šla" napisati cel skupek trditev in sklepov, brez da bi preverila, komu to pise, ali kdo od nas pozna razmere na razstavah, ali smo med nami razstavljalci ... Ona je kar sklenila, da so razstavljalci mucitelji zivali in s tem oznacila mnoge med nami s tem terminom. Kot je videti, je sprejela kritiko za svoje pisanje. Upam, da ne kar povsalno, temvec je pred tem pogledala se kaksno mnenje o razstavah, morda kaksno fotko, ali povprasala koga, ki je bil tam ze veckrat in ni vajen posplosevanja povprek.

Prepricana sem, da od ljudi, ki znajo nekaj napisati, ni odvec pricakovati tudi branje in ne samo pisanje. Ce si jemljete pravico do pisanja, je pravica ostalih od vas zahtevati, da tudi berete. Nic tako strasnega, temvec samo odraz spostovanja piscev do vseh ostalih. Kot je videti, zelite biti spostovani (za tisto, kar napisete), vendar se mnogi med vami obnasate tako, kot da je treba spostovati samo vas, vam v zameno za nase spostovanje ni treba narediti nicesar, niti prebrati, kar napisemo in niti razmisliti ne o tem, kaj pisete sami.

Naucena sem, da mislim s svojo glavo o vseh moznih vidikih neke problematike, najdem razlicna stalisca, primerjam argumente in razmisljam o njih, si grem zadeve osebno pogledat ...  To pricakujem tudi od drugih. Povsalne tolerance imam ogromno, saj sicer tega portala ne bi bilo, ce bi se sesula ob vsakem "napacnem" pisanju. Nimam je pa toliko, da bi tolerirala vsako pisanje povrsnezev (pri branju in pisanju).
Logiran

pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4644 : ponedeljek, 26.01.2009 : 22:59:28 »

Nikogar ne napadam. Kar me moti je to, da se posplošuje. Anchy in Pierlo sta videla par idiotov od par sto prisotnih in označila vse za mučitelje ter razstave kot prireditev kjer se apriori muči pse. Pa še par cvetk je bilo zraven o vzreji itd.
Napisal sem da so razstave in sam transport neprijazni do psov, kar NE pomeni da je to mučenje. (kot dokaz si prosim preberite post), se pravi nisem omenjal mučenja, ker to zame ni mučenje. In tu je jasno da si posplošila moje besede, Kalsang, ko si napisala da sem vse označil za mučitelje.! Kar je napisala Anchy ni moja stvar.

Kaj pomeni posplosevanje pri pisanju o vzreji? Da so vsi vzreditelji nemarnezi, ker imajo prav vsi po vrsti s psicami vec kot eno ali dve legli v zivljenju ene psice. To je zapisal pierlo in ne jaz. Ker pa obe veva, da se tako blatilo tukaj vzrediteljev ne bo, je moja reakcija se prevec mila in nikakor napadalna.
Nisem napisal da so vsi vreditelji nemarneži (poglejte si poste). Tu je dokaz, Jana, da posplošuješ. Šlo je samo za to da je moje mnenje takšno da je za psico primerno, če ima v svoji življenski dobi 1 do 2 legla. Zame ni normalno da ima psica v življenski dobi 5 ali več legel, tako kot si napisala da nekateri slo. vzreditelji delajo. In tu mislim da bi se z mano strinjala večina ljudi. Tako kot ni normalno če ima ženska 10 otrok, pa vendar jih nekatere imajo. Ko sem rekel 1 do 2 legla normalno, sem imel v mislih, da je tudi še 3 ali včasih celo 4 sprejemljivo, ne pa normalno. Moje mnenje pač.

Zadnjič sem se oglasil, ker se mi je zdelo grdo kako ste, predvsem Jana in nekaj Kalsang, grdo odpisale AN[ch]Y, čeprav se tudi sam nisem strinjal z njo. Ubral sem srednjo pot in povedal da res razstave niso najbolj prijazne (to ni mučenje). Povedal sem tudi da gre tudi pri vzrejah nekaterim samo za buisinese.

Nikakor pa ni iz mojega pisanja razvidno, da podpiram tako imenovane šteparje oz. razne pasje farme v tujini, glede na to kolk maš o vsem za povedat, Jana, bi lahko našla drugi izraz, ker ta je malo smešen. Glede stvari, ki sem jih videl oz. slišal pri vrediteljih pa sigurno ne mislim nikogar izpostavljati in pisati v stilu pri tem in tem sem to videl, kot si ti napisala, Jana, da bi moral tako pisati.

Že glede na obliko, količino in način tvojega pisanja se da o tebi marsikaj ugotoviti Jana. Razumem te, da podpiraš vzreditelje, saj so oni vir dohodka. Samo ne zatiskaj si oči!!

Da ne bo še enkrat kakšne pomote in posploševanja: Sam nimam nič proti slovenskim vzrediteljem (verjamem da je kar nekaj takih, ki so spoštovanja vredni), gre samo za to da gledam na stvar realno in to je da ni vedno in povsod vse tako lepo kot zgleda na prvi pogled.

Glede foruma bi dal eno kritiko. Lahko bi si omislili iskalnik po forumu, ki išče po ključnih besedah, kot ga imajo recimo na avtomobilizem.com. Glede financ bi vam pa predlagu, moderatorke, da se malo pozanimate kakšni sistemi oglaševanja so Ad partner, TobooAds in Iprom. V kolikor bi bil sam lastnik takšne strani bi se odločil za te načine oglaševanja na strani. Z uporabo teh načinov oglaševanja (poslužujejo se jih skoraj vsi) bi se sigurno povečali dohodki in potem bi bilo verjetno tudi razpoloženje moderatorke boljše, jupii.
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4645 : ponedeljek, 26.01.2009 : 23:20:34 »

Pa še to

Vsak ki prebere komentar od AN[ch]Y in kasneje moj komentar vidi da se nisem strinjal z njo.
Samo v mnenju glede razstav sva bila oba na negativni strani. Samo jaz manj kot ona: napisal sem da so neprijazne do psov, ona pa je napisala da gre za mučenje psov.
In tu se je tudi izkazalo kako ste Jana in Kalsang posploševale ko ste naju vrgle v isti koš.
PRIMER:
To je tako kot če nekdo občasno kadi marihuano, drug se pa drogira s heroinom, stare mamce pa potem posplošujejo češ da sta oba narkomana.

Navedel sem primer, da boste kristalno jasno razumele. In tuki ni zdej več commenta ker 2+2=4 in ne more biti drugače. Poleg tega je pa vse napisano, vsak si lahko prebere in ugotovi kdo je tukaj nestrpen in še kaj drugega.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4646 : ponedeljek, 26.01.2009 : 23:32:15 »

V tvojem prvem postu manjkajo izrazi kot so: nekateri, za nekatere, včasih itd. Ker teh izrazov ni, se bere, kot da tvoje trditve veljajo za vse.

Glede moje nesramnosti pa, očitno si si premislil, saj si na primer napisal tudi tole:

AN[ch]Y je res malo pretiravala.

Kalsang ji je lepo razložila, tako da tvoje grobo posredovanje ni bilo potrebno.

Pa s tem nočem reči, da je Jana bolj nesramna od mene. Samo zanimivo se mi zdi, kako se tvoje mnenje, Pierlo, spreminja.

Sicer pa, whatever...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4647 : ponedeljek, 26.01.2009 : 23:56:32 »

pierlo, lahko se nehas praskat tam, kjer te nima kaj srbet.
Tole je zaseben spletni portal in ne davkoplacevalski punkt, kjer bi vsak lahko otresal ... Upam, da ne "svetujes" kar vsem podjetjem, ki jih na svojih poteh srecas. Moras biti strasansko zatezen clovek, ce vsakomur vsiljujes svoje "nasvete", ko te za to nihce ne prosi, oz. niti sprasuje ne, oz. sploh ne zeli nikakrsne tvoje pomoci. Tole je pasji portal in ne svetovalni krozek o marketingu ali bog ne daj - vizijah, poslovanju, strategijah, poslovnih pristopih, vodenju ... firm. Kaj bi ti naredil, ce bi bil lastnik take strani, me en pasji klinc briga. Lahko je buče trosit in "če" v stavke pisat.
Naredi portal in pisi ter oglasuj na njem karkoli in kakorkoli zelis.

Gumb "isci" je na voljo vsem clanom v glavnem meniju foruma.
Rubrika "mnenja" je na voljo vsem clanom.
Ostali imate pravico koristiti forum v obsegu, ki je naveden na http://www.mojpes.net/modules/help/index.php?id=3 in nic drugega. Vasa mnenja o tem me ne zanimajo.

Iz enega ali dveh legel ne nastanejo vzrejne linije in ne pasme. Pa vendar imas rodovniskega francoskega buldoga. Hm, le kako je nastal in le kako je nastala linija tvojega mariborskega vzreditelja? Ni treba odgovoriti, ker tole ni koticek za pravljice.

Drugega ne bom vec komentirala, ker vse pise, kot pravis. Le branje enim povzroca tezave. Pa nic zato, ce jim je zabavno primerjanje stevila otrok pri zenskah in stevila legel pri psicah. Torej, vsakemu svoje veselje.
Logiran

hadi
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #4648 : torek, 27.01.2009 : 13:32:29 »

Imela sva pred 4 meseca bull terierčka, ki sva ga žal izgubila. Zdaj sva se preselila v stanovanje in ker ne moreva brez psa se po dolgem študiranju odločila za pasmo francoskega buldoga. Brskajoč po forumih sem naletela na veliko oglasov raznih prekupčevalcev. Glede na vaše nasvete zaradi komplikacij ki jih ima lahko ta pasma sva se odločila, da ga kupiva od parvih vzrediteljev z rodovnikom. Čeprav je najin ljubljenček bull terier bil nerodovniški. Žal pa po inf. so cene teh psov tako visoke(700 ev in več), da si ga v tej finančni krizi ne moreva privoščiti. Tako da nama sedaj ostane le branje in gledanje vaših slikic in upanje, da si ga bova kdaj lahko privoščila.

Lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4649 : torek, 27.01.2009 : 13:46:14 »

No, morda pa le ne bi bilo narobe, če pokličeš kakšnega vzreditelja in se z njim malo pogovoriš o svojih željah, možnostih..... Če finančno ne zmoreš takoj imeti želenega psa, imaš toliko več časa, da se o vsem informiraš in poskrbiš za odgovoren in pameten nakup in najdeš res dobre vzreditelje Wink
Logiran
Strani: 1 ... 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines