mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 18:34:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318301 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4290 : četrtek, 22.11.2007 : 16:33:01 »

Bostonski terier je namreč dobil naziv terier šele po prihodu pasme v Evropo, sicer pa z vrsto terier nima nobene veze. Je namreč mešanica bull terierja, angleškega in francoskega buldoga in bi moral imeti zato ime bostonski buldog.
Je pa ena najbolj primerna pasem za stanovanja in za mlade družine z otroci, saj je izjemno družinski pes, ki ne potrebuje preveč gibanja in ki potrebuje predvsem veliko ljubezni.

To je napisal nek lastnik bostonca, sam jih še nisem imel priložnosti spoznati
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4291 : četrtek, 22.11.2007 : 16:35:50 »

TinaZ, hvala za kompliment. Drugače se pa glede oblačenja strinjam da zgleda preveč človeško in da pes je pes. Samo nekaterim pasmam pa oblekica zelo prav pride pri lajšanju zimskih tegob povezanih z mrazom in snegom,
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4292 : petek, 23.11.2007 : 15:38:06 »

pozdravljeni po dolgem času...
naš keops je hiperaktiven na kvadrat,nikoli nima dovolj divjanja zunaj, tekanja za psmi-predvsem velikimi.edino zjutraj je problem, ko mu na misel ne pride da bi vstal iz tople postelje.. hehe
kar se pa crkljanja tiče - to enostavno zahteva.kadarkoli se kdo vsede se mu v hipu zlekne v naročje.in če ga ne začneš čohat,te popraska s kremplčki,češ,tukaj sem..
aja,še to tina,spet se je vselil v najino posteljo Cry hudič je ugotovil, da je lajanje zelo učinkovito in je začel lajat ponoči pred vrati. če je bilo treba tudi do jutra.potem sva zaradi sosedov odprla vrata.....
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4293 : petek, 23.11.2007 : 15:39:16 »

še to,so hoteli kateremu izmed vaših francozkov širiti nosnice?meni sta že dva veterinarja to predlagala
Logiran
julci
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #4294 : ponedeljek, 26.11.2007 : 00:20:37 »

Ksenija
se opravicujem, da se vmesavam v vase spanje
samo mogoce en nasvet( PRI NAS TO DRZI ZE 7 LET).Nas francozek je tudi spal 1 leto pri nama na postelji pa ne pri nogah, kot sva si zamislila seveda pri glavi.
Zdaj pa spi v svoji kosari in to zraven postelje.Prve noci me je bolela roka ker sem ga morala bozat roko drzat pod glavo, da je cutu , da ni sam.Skratka zdaj spimo skupaj vendar vsak v svoji postelji.
No mogoce pa probate nam se je splacalo.
Prijetno spanje zelim
    Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4295 : ponedeljek, 26.11.2007 : 14:19:53 »

Mogoče je tudi varianta, da poveste sosedom, da psa navajate na red in da naj par dni potrpijo. Mislim, da več kot 2 noči ne bo lajal. Saj v spalnici je lahko, dokler ne leze na posteljo- mogoče košara ob postelji pa da se ga prvih par dni čoha, tako kot je julci predlagala?

Zakaj bi mu širili nosnice, a težko diha? Tak poseg je precej skrajen, kadar nič drugega ne preostane, ampak ne poznam francozka, ki bi mu to naredili. kaj pa če vprašaš vzreditelja?
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4296 : sreda, 05.12.2007 : 12:44:34 »

Tina, naš terorist je cel treden lajal vsako noč Wink
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4297 : sreda, 05.12.2007 : 12:51:19 »

pa tudi s košarico ob postelji smo probali.saj gre dokler ga gledava in ga božava vendar v trenutku ko zaspiva ( predvidevam ) skoči na posteljo. naslednje kar vem je, da smrči ob najinih glavah...
kar se nosnic tiče sem vprašala vzrediteljico pa je rekla, da nikoli ni slišala kaj takega!?jaz sicer nimam občutka, da bi se keops kaj pretirano mučil z dihanjem zato sem bila odločno proti. je pa veterinar to predlagal, ko smo ga pripeljali zaradi razparanega smrčka( en ga je ugriznil direktno v smrček Cry )mislili so ga šivat, pa bi ob tem še razširili nosnice. potem iz tega ni bilo nič,ker sem bila proti. sedaj je vse zaraščeno brez šivov....
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4298 : sreda, 05.12.2007 : 14:05:12 »

Ce nima problemov z dihanjem, pozabite na to operacijo, cisto brez veze je.

Glede spanja na postelji se pa odlocite, kdo je sef- vidva ali pes- in potem postopajta po tukaj predlaganih idejah, kako ga odvadit spanja na postelji. Ce je ze dolgo pri vama, mogoce en teden odvajanja ne bo dovolj. Lahko ap probate z boksom in ga navadite, da spi tam ponoci- pa se videl vaju bo lahko in slisal, ce ga postavita v spalnico.
Logiran
Sandiu
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #4299 : petek, 14.12.2007 : 19:57:29 »

No z veseljem sporočam, da bom končno z novim letom dobil malo francozinjo, črno-belo obarvano in sicer od gospe iz Kočevja.Tako da sem že skrajno neučakan in mrzlično pripravljam vse kar bo potrebovala.
Sem v bistvu že skoraj obupal ko sem prejel sporočilo, da je en odpovedal nakup, in glej ga nakjučje ravno tista katero sem si najbolj želel.Tako da  Cheesy Smiley
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4300 : ponedeljek, 17.12.2007 : 10:43:06 »

Jupiiii, še en mali Kojek bo na forumu!!!
Logiran
loryca
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #4301 : sobota, 22.12.2007 : 21:38:48 »

Tudi jaz imam problem z našo psičko - glede spanja mislim-vedno spi pri meni, poleg tega pa mora biti pokrita z deko in odejo, pa še čisto se stisne. Zdaj ne vem ali jo res tako zebe ali pa sem jo sama tako razvadila. Trenutno spi na pisalni mizi (med tipkovnico in ekranom). Zanimivo pa je, ko mene ni največkrat spi v svoji postelji. Sem poskušala že vse različne stvari, pa mi ni uspelo, da bi ostala v svoji postelji. Stara je 16 mesecev.
Zdaj, ko je zunaj mrzlo ji tudi jaz oblečem plašček ali puloverček.Je sicer zelo naspidirana in aktivna, ampak zvečer jo pa zebe, zato jo takrat oblečem.
Ali kateri izmed vaših psičkov rad gleda skozi okno? Moja je ves čas ali na pisalni mizi ali pa na kavču, kjer lahko brez težav pogleduje skozi okno Smiley
Zadnje čase jo večkrat najdem tudi na radiatorju, kjer se greje
Vidim, da je na forumu kar precej malih kojekov Smiley, tudi moja je od tam in smo res zelo zadovoljni.
Logiran
Sandiu
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #4302 : ponedeljek, 24.12.2007 : 08:08:44 »

No jaz sem kar že pošteno neučakan in bi kar šel ponjo. Ne vem pa ali bi ji lahko bilo mraz, koliko stopinj pa imaš v stanovanju? Če imaš kot pri moji punci 14 stopinj ponoči, še mene zebe da se tresem, potem ji je upravičeno, ma verjetno nimaš in ji samo paše da se malo stisne in se čuti da je objeta z nečim. Po moje.
Logiran
loryca
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #4303 : torek, 25.12.2007 : 12:38:04 »

Verjamem, da bi jo šel najraje že iskat-mi smo bili tudi precej neučakani.
Mislim, da je v stanovanju ne bi smelo zebsti, brat je ves čas v kratkih rokavih, tako da mislim, da ji bolj paše če se stiska Smiley
Kako pa je ime mamici vaše bodoče psičke?
Logiran
Sandiu
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #4304 : petek, 28.12.2007 : 20:12:55 »

Mamica je pa Mery, upam da nism narobe napisal, lahko da je Megy, ne vem točno ker nimam trenutno papirja zraven. Je pa mamica črna in oče tudi pa je vseeno bila edina belo črna. Bom poskusil prilepiti par slik.
Logiran
Strani: 1 ... 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines