mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 16:19:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318272 krat)
0 članov in 30 gostov pregleduje to temo.
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4215 : sreda, 11.04.2007 : 19:00:05 »

Ne tudi mi nismo razstavljali in vzrejnega tudi nimamo še. Vi? A za parit moraš imeti samo vzrejno? A ni to, da mora imeti tudi druge ocene z razstav? Z uboganjem smo pa na istem..  Roll Eyes Pa jaz bi rad razstavljal čeprav smo že pozni, ampak ne vem kje se lotit česa.. Sem brskal po forumu tam, ko piše o učenju psa stoj in poleg.. pa sem se malo zamislil nad mojo Ulo, kako bi ona stala pa mirno zraven mene hodila  Grin

Slike so pa res.. super; tista zadnja mi je pa nekam znana..  Grin bo že res da so v sorodu..

lp
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4216 : sreda, 11.04.2007 : 22:24:33 »

ksenija
Ja lušten je ta tvoj pišek mali. Me prav zanima kakšen je zdej? Se da kje kake slike od zdej vidit?
Kako pa je z razstavljanjem, kdaj lahko začneš razstavljati in v kateri kategoriji? Naša ima zdej 4 mesece in pol. A so kje na netu kakšna pravila o razstavljanju, da bi si jih prebral, če mogoče kdo ve?
Drugače sem pa opazil da imajo francozi različna ušeska. Eni imajo večja, drugi manjša. A kdo kej ve o tem? Naša se mi zdi da ima kar velika, doli na sliki se vidi, kaj pravite?
A je kdo svojega frencyja peljal v pasjo šolo? Razmišljam o tem da bi našo peljali. Sam ne vem kak intelektualni potencial naj bi imela ta pasma. V knjigah piše za francoze da so pametni, potemtakem se jih verjetno da naučiti marsikaj. So pa tudi trmasti, neubogljivi in zamerljivi kar opažam pri naši Aji.
Zdej smo bili v živalskem vrtu z njo, da malo spozna ta živalski svet Smiley
Se splača psa peljati v ZOO vrt, je zanimivo opazovala in širila svoje vedenje o živalih.

LP

http://valentino.moj-album.com/ 
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4217 : četrtek, 12.04.2007 : 07:57:36 »

pierlo
Jaz sem bila s Keopsom v pasji šoli pri 8mesecih. Nisem mogla verjet kako se je tam obnašal.Vse vaje je naredil v prvem poskusu, ubogal je kot vojak, res neverjetno. Vsi so imeli težave s psmi samo jaz ne s Keopsom...Ko je prestopil prag vadišča je bil drugi pes...no ja, saj je potem doma tudi malo ubogal a samo mene.Francozi so pametni vendar naredijo le to, kar se jim splača.Če bi bila dosledna in bi delala z njim bi verjetno ostal priden......tako pa....mi ubogamo njega.Spi na pouštru, počiva na kauču in le kadar je sam spi v svoji posteljici.Je pa res, da včasih tudi pri najbolj nori igri s kužki pride pogledat če ga pokličem hehe....
Slikice pridejo ko ga ulovim v kakšni drugi pozi kot v spanju...
Maticko, a vaša Ula plava?Tatjana je rekla, da ga ne smemo peljat blizu vode ker se bo utopil, ampak naša zverinica plava fulll
lp
Logiran
KAMEJA
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4218 : četrtek, 12.04.2007 : 09:39:19 »

Ksenija in Maticko!
Tudi nasa nic vec mala zverinica Didi zelo rada plava.  Roll Eyes Didi (Kameja) je iz istega legla kot vajina kosmatinca....  Wink
Keopsa sem videla na pasji razstavi v Ljubljani. Že takrat je bil za glavo večji od naše Didi in imel prekrasno dlako. Glede razstav je pa takole...Za nas razstave ne obstajajo več, je bila dovolj ena slaba izkušnja in tega si naša Didi preprosto ne zasluži.

Lep pozdrav,

Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4219 : četrtek, 12.04.2007 : 15:37:56 »

uu heh, smo že skoraj vsi  Cheesy

Naša ne plava.. je ni šanse. Edino enkrat je ''zaplavala'' po majhnem potoku, cca. 10 cm globine  Grin Posledica je bila ta, da me je potem še ene tri ure ignorirala. Ne vem, že od začetka se izogiba vode.. KAMEJA tvoja? plava? Kolko vaga? Ula ima 12 kg, sem jo zdaj stehtal.

V soboto grem v Lj. Bom malo oprezal za drugimi francozi..

lp

Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4220 : petek, 13.04.2007 : 08:21:50 »

Pierlo,lahko si ogledaš Keopsa v sedanji obliki,hehe...samo da se šele v resnici vidi kako velikin svetleč kuža je...
Maticko, si kaj govoril z g. Tatjano o vzrejnem dovoljenju?
lp
http://ksempfi.moj-album.com
Logiran
KAMEJA
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4221 : petek, 13.04.2007 : 08:35:43 »

Maticko, naša Didi plava kot nora, nič se ne boji vode. Obožuje morje.  Cheesy
V kolikor ne gremo na morje, bi se v soboto lahko kaj dobili...Kaj praviš?

Ksenija in Maticko, se velikokrat slišita s Tatjano?

LP
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4222 : petek, 13.04.2007 : 08:39:46 »

Kadarkoli pokličem Tatjano mi ne dvigne telefona....Imaš ti kaj več sreče?
LP
Logiran
KAMEJA
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4223 : petek, 13.04.2007 : 08:51:05 »

Pri meni oz. pri nas je prav tako...Undecided

Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4224 : petek, 13.04.2007 : 09:31:51 »

Kameja, kako to da si didi peljala na razstavo?A vzrejno dovoljenje imaš?
Logiran
KAMEJA
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4225 : petek, 13.04.2007 : 09:42:41 »

Povedala bom tako kot je bilo, ko nas je v Ljubljani obiskala Tatjana. Nad našo kužo je bila čisto navdušena in skupaj smo se dogovorili, da jo peljemo na razstavo. Po raztavi smo trdno odločeni,da to ni za nas oz. za našo Didi. Vzrok ni v tem, da Didi ni bila dobro ocenjena ali "lepa", temeveč v drugih "ljudeh".

Vzrejnega dovoljenja še nimamo, vendar si mladičkov po tihem vsi želimo. Smiley
LP
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4226 : petek, 13.04.2007 : 11:26:04 »

Ja tudi nad našim je bila navdušena in je rekla da ga moramo obvezno drugo leto razstaviti vendar imam pomisleke. Zame je Keops najlepši in vseeno mi je kako ga vidijo drugi. Si pa ne predstavljam kako bi mirno prenašal dolgotrajno "visenje" tam. Če je pogoj za vzrejno razstava,bi morda to naredila ker se mi zdi škoda da ne bi imel potomcev...( ponosna lastnica ) hehe
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4227 : petek, 13.04.2007 : 11:53:11 »

ksenija, ne rabiš razstav za vzrejno dovoljenje. Lahko ga daš tudi na vzrejnem pregledu ocenit (telesna ocena) pa bo to čisto dovolj.
KAMEJA, ja rastave znajo biti hudič (oziroma kar kuhinja po domače). Če se boste šli vzrejo, dobro premisli v kaj se spuščaš, saj je to pri buldogih zelo komplicirano (od paritve do kotitve in potem še non stop kontrole nad mladiči vsaj do njihovega 3.tedna starosti) pa še za vedno se zavežeš, da boš kot vzorna vzrediteljica na voljo vsem bodočim lastnikom svojih mladičev. V končni fazi se morate odločit, zakaj bi sploh parili svojo punco- zaradi nadaljevanja odlične linije ali samo zato, da bi videli in doživeli mladičke in da bi vaša frajlica bila mamica.
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4228 : petek, 13.04.2007 : 17:26:47 »

Jaz z njo kontaktiram po sporočilih, ne ravno pogosto, ampak vedno odpiše nazaj.
Za se dobiti pa ni problema, mi pridemo okrog 11h in potem smo do 16h gotovo še gor..
ksenjia, ti si tudi z Ljubljane?

Sporoči kje in kdaj (če sploh)  Smiley

lp
Logiran
ksenija
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #4229 : petek, 13.04.2007 : 19:36:10 »

Ja, iz Ljubljane smo. Če se zmenite za jutri se morda pridružimo, če bomo doma.Kam si pa namenjen?
Logiran
Strani: 1 ... 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines