mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 01:22:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 259 260 261 262 263 [264] 265 266 267 268 269 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318039 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #3945 : četrtek, 09.02.2006 : 13:11:00 »

To se naši od časa do časa dogaja - pa smo prvič takšno paniko zagnali...
Jaz ji pa pri požiralniku zmasiram pa je bolje....
Čeprav bom drugič tole z nosnicami probala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3946 : četrtek, 09.02.2006 : 13:18:21 »

Ja, včasih moram tudi jaz malo po požiralniku pobezati, ampak ponavadi je dovolj, če nosnici zamašiš.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #3947 : četrtek, 09.02.2006 : 23:49:26 »

No to tudi jaz nisem vedela, se tudi našemu kužku kdaj pa kdaj to zgodi! Sem se prvič kar malo ustrašla,da je kaj narobe! Bom naslednjič probala to z nosnicami!
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3948 : petek, 10.02.2006 : 08:09:50 »

Hvala za nasvet. Mi imamo večkrat take težave in bom naslednjič probala z to varianto.
Logiran
Evelyn
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #3949 : četrtek, 23.02.2006 : 00:35:53 »

Živjo!

V sebi nosim veliko ljubezni in nekaj le-te bi rada namenila kosmatemu prijatelju. Težko, težko se je odločiti, ker so mi kar vsi po vrsti všeč! Nekako me srce vleče k border colliju in francoskemu buldogu, ki je tako lušten s svojimi pokončnimi ušeski! Ali mi kdo lahko pomaga z nasvetom kako do njega? Čas in cena ne predstavljata nobene ovire.
Tiste, ki ga že imate, pa bi rada vprašala:
- kako zahteven je kuža glede družbe? Namreč, ko sem v službi, bi moral biti sam doma .
- kako prenaša nekajdnevno odsotnost ( se zgodi, da moram tu in tam na kakšno krajšo službeno pot)
- ali imate kužka ves čas v stanovanju, poleg sebe? Za hišo imam namreč prav lušten travnik
- ali bi bil tak kuža zame, če rada hodim na dolge sprehode, v hribe in podobno ( ne vem, če zmore, ker je majcen .

Vesela bom vsakega odgovora.

Lep pozdrav,
Evelyn
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3950 : četrtek, 23.02.2006 : 08:40:14 »

Lahko ti povem, da sem jaz navdušena nad frenchiji. Sama imam psičko, ki živi z nami v stanovanju. Dopoldan je sama in s tem ni nobenih problemov.
Kar se pohodov tiče jo tudi mi vzamemo povsod s seboj in če vidimo, da je utrujena jo pač nesemo. Za družbo pa ni boljšega prijatelja kot je frenchi.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3951 : četrtek, 23.02.2006 : 09:55:50 »

Živjo, Evelyn!

Me veseli, da razmišljaš o francozku  Smiley Zanimivo pa, da te zanimata ravno dve tako zelo različni pasmi... Pa če ti po vrsti probam odgovorit:
- glede družbe so zahtevni, kadar je kdo doma (ves čas bi bili čisto zraven in zahtevajo precej pozornosti, klovni mali). Vendar ko so sami, to čisto normalno prenašajo. Buba večinoma spi, ko sva midva v službi. Sva jo pa na samoto navajala postopoma.
- če si na službeni poti in ga pazi kdo, na katerega je kuža navajen, ni nobenih problemov.
- francozek je pes za v stanovanje (ali hišo). Nikakor ni, da bi živel zunaj. So pa seveda zelo radi zunaj in če imaš za hišo travnik, je to super. Pri starših jaz Bube nikoli ne puščam brez nadzora same na vrtu- nikoli ne veš, kaj ji šine v to uhljato glavico in zna naredit kakšno neumnost  Roll Eyes
- za v hribe ta pasma ravno ni, saj imajo kratke noge in potlačen gobček, kar otežuje dihanje. Za take aktivnosti je border definitivno bolj primeren. Ob primerni kondiciji francozka pa so dolgi sprehodi čisto v redu. Moja Buba je na primer zelo atletska (nikakor je ne moremo zrediti pa tudi mišičasta je zelo) in ji tudi 2 urni tek po gozdu ne predstavlja nobenih problemov, ob primernih temperaturah, seveda. Smo pa imeli poleti že težave, ko je bilo okrog 30 °C in je na daljšem sprehodu ful težko dihala. Treba je pač malo bolj pazit.

Če te še kaj zanima, ti bomo tuakj z veseljem odgovorili, ker smo res totalni norci za tole pasmo  Wink

Lp,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3952 : četrtek, 23.02.2006 : 10:00:24 »

Ups, pozabila sem še na nekaj: za vzreditelje lahko kontaktiraš ***** ali pa predsednico društva za male pasme *****... Bodi pozorna samo na to, da kupiš kužka z dobrim rodovnikom (izogibaj se preprodajalcem), da bo res takšen francozek, kot si ga želiš. Računaj pa na to, da so čakalne vrste za to pasmo ponavadi kar dolge (legla so maloštevilčna, težko se parijo, teko kotijo,..), zato ne obupaj!
Logiran
Evelyn
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #3953 : četrtek, 23.02.2006 : 11:01:44 »

Živjo!

Hvala obema za prijazne odgovore. Res je, da sta si ta dva tipa kužkov močno različna, najraje bi imela kar oba :-). Po eni strani bi rada imela dinamičnega kosmatinca, po drugi strani pa cartljivca. Zato torej takšna dilema. No, k moji želji po fb je gotovo prispeval tudi en beli sprehajalček, ki se je kar "zagnal" vame, me čisto prevohal in se tako vabljivo-hrepeneče zagledal vame s s tistimi svojimi okroglimi velikimi učkami.
Hm, če se bom odločila za francozeka, ga bom šla najbrž iskat kam v tujino. A so morda kakšni tipični meseci, ko se splača iti aktivno v lov? Predvidevam, da se takšne kužke da dobiti pomladi ali jeseni....
Kar razpišite se o svojih bulijčkih, vsega bom zelo vesela.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3954 : četrtek, 23.02.2006 : 11:31:22 »

Francozek je dejansko dinamični kosmatinec in cartljivec v enem  Wink Jaz še vedno čakam, kdaj se bo Buba umirila, pa je stara že 2 leti in pol, pa nič ne izgleda, da bo kdaj odrasla  Cheesy
Nobenih tipičnih mesecev ni, ko bi bila legla, ker se psičke različno gonijo. Ti pa svetujem, da navežeš stike z vzreditelji čim prej, saj včasih traja zelo dolgo, da so pripravljeni psa prodat na (za večino žal še vedno) Balkan  Roll Eyes Dobiti (dobrega) francozka je v teh časih že pravi projekt  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3955 : četrtek, 23.02.2006 : 11:48:27 »

Evelyn, samo za opombo, border ni zgolj dinamičen kuža, s katerim greš lahko na daljše sprehode. Z njim se je  treba zelo aktivno ukvarjat, drugače zaradi svojih nagonov in živahnosti lahko ratajo hude nadloge. Zato zelo veliko ljudi z njimi resno trenira agility. Pri odločitvi za borderja je treba res dobro razmisliti, če mu bo tvoj življenjski slog ustrezal.
Logiran
pax frenchie
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #3956 : sreda, 01.03.2006 : 01:51:49 »

Zivjo,

po krajsi pavzi se spet oglasam. Pax lepo raste in se redi in je nasploh priden kot angelcek. Dobro je prestal tudi svojo prvo voznjo z avionom, ker smo se preselili.

Ker so v prejsnji hisi se ostale vse knjige o vzgoji in hranjenju, bi vas prosila, ce mi poveste kdaj se lahko preide na hranjenje 2 krat na dan. Pax je zdaj star 5 mesecev in pol in ga zaenkrat hranim se trikrat na dan.


Ful hvala vsem in lepe pozdravcke vsem na forumu!

Anka in Pax:)
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #3957 : sreda, 01.03.2006 : 10:04:26 »

Približno pri šestih mesecih je potrebno psa začeti hraniti 2 x na dan tako, da mu boš počasi morala en obrok odvzeti Tongue.
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3958 : sreda, 01.03.2006 : 12:55:01 »

Ja hranjenje je odvisno tudi od njegove konštukcije. Moj malček je precej hitro rasel, zato sem mu kar hitro odvzela en obrok, vendar sta bila zato druga dva malo večja. Se pa en spomnem točno pri kolkih mesecih je to bilo. Roll Eyes

Tudi jaz definitvo priporočam francozka vsakemu, ki si želi majhnega dinamičnega cartljivčka!! Grin Cheesy Vedno polni energije, vedno pod nogami in vedno željni središča pozornosti. Včasih kar preveč hehe. Mojga malčka smo tudi zeeelooo počasi privajali na to, da je zdaj lahko tudi po več ur sam doma. Nobenih problemov glede tega. Tudi za sprehode je neumoren, vendar kot je napisala Tina - odvisno od vremenskih temperatur. Moraš vedet, da francozki NE PRENAŠAJO prevelikega mraza in neznosne vročine!!! So zelo občutljive sorte in zelo čustveni. Jaz osebno lahko rečem: ZA VEDNO FRENCHI!!! Ni boljšega prijatelja!!

TINA in GREGOR!!! Kaj se dogaja s tistim 'obvestilom', ki smo ga prejeli v decembru na svoje emaile??? Je kaj novega? Bo ali ne bo?? Upam, da vesta o čem pišem.. Roll Eyes

Drugače pa lepo pozdravljam vse knedlje in forumovce. Smiley
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3959 : sreda, 01.03.2006 : 15:01:04 »

Vse ljubitelje frenchijev tudi midve z Žužiko lepo pozdravljava.
Upam, da se sneg kmalu stopi in bomo lahko organizirali kakšno srečanje.
pozdrav vsem Wink
Logiran
Strani: 1 ... 259 260 261 262 263 [264] 265 266 267 268 269 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines