mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 13:20:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 317759 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3600 : ponedeljek, 07.11.2005 : 08:23:12 »

Moja mala divjačka pa je poleg alergije fasala še namišljeno brejost.
Zadnje ciceke ima kar precej povečane in če stisneš priteče kapljica.
Pa še nekaj se je zgodilo včeraj. Bili smo skupaj z Gajem. Dala sem ji eno kost za glodat in ko jo je Gaj zagledal ji je hotel vzeti. To mu ponavadi uspe že ko malo zarenči nanjo in se Žužika takoj umakne. Ampak včeraj me je tamala prav presenetila. Ko je videla, da se ji Gaj bliža je začela renčati, kot je še nisem slišala. Prav grozila mu je z renčanjem. Gaj je nekaj časa renčal nazaj potem pa se je on umaknil. Neverjetno, res.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3601 : ponedeljek, 07.11.2005 : 09:13:31 »

Darja, tako obnašanje je povezano z namišljeno brejostjo- psičke so takrat zelo zaščitniške do svojih ljudi in predmetov. Seskov ji pa nikar ne stiskaj, da ne bo dobila mastitisa. A si kaj gnezdo dela in igračke zbira?
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3602 : ponedeljek, 07.11.2005 : 09:30:45 »

Hi...
Zuza res neprjetna zadeva... kaksnega pametnega nasveta z moje strani ne bo ker na sreco nimamo izkusenj z namisljeno brejostjo...
Kaksni pa so tvoji plani glede parjenja....  Roll Eyes
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3603 : ponedeljek, 07.11.2005 : 10:12:50 »

Hello!!! Cheesy

Zanimivo - ravno danes sem hotela odpret temo, če vaši knedlji sploh kdaj renčijo!? Grin
Jaz Tora namreč odkar je pri hiši sploh še nisem slišala zarenčat in si sploh ne predstavljam kako to izgleda.. Roll Eyes Lahko mu nardim karkoli, lahko se zgodi karkoli...ne. Zdej pa ne vem ali ne zna renčat ali ga pa nič ne zmoti. Huh Edino laja po potrebi. Aja pa zadnje čase je fuuuuull ljubosumen na naju. Angry
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #3604 : ponedeljek, 07.11.2005 : 10:21:51 »

Tadeja, se že preveč stiskata!  Wink  Cheesy

Hugo je samo enkrat renčal na enega kužka, ki ga je izzival, prej in potem pa nikoli. Ne vem kaj ga je pičilo. Pa še to mi je Blaž povedal, ker je bil z njim na sprehodu. Razen renčanja pa ima seveda cel repertoar drugih glasov. Cheesy
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3605 : ponedeljek, 07.11.2005 : 10:35:53 »

Hmm ja mogoče bo držalo, da se večkrat objameva zadnje čase hehe. Tongue

Sicer se pa strinjam glede najrazličnejših drugih glasov, ki jih spušča tudi Tor ja. Cool
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3606 : ponedeljek, 07.11.2005 : 10:41:44 »

Da bi si gnezdo delala in imela kakega ljubljenčka še nisem opazila.
Koliko časa pa to traja?
O parjenju ne razmišljam. Sva se pa včeraj z očetom pogovarjala, da bi morda nabavili še eno psičko. Jaz bi jo takoj imela, on pa tudi. Problem so samo finance. Bomo videli.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3607 : ponedeljek, 07.11.2005 : 10:48:39 »

Traja lahko tudi mesec dni  Tongue Pojavi pa se ponavadi takrat, ko naj bi psička (če bi se jo parilo) kotila (torej 2 meseca po oploditvi)... Zmanjšajte cartanje (kolikor se pač da) in ne ji pustit, da preveč pije... Če je ne misliš pariti, razmisli o sterilizaciji- tako se boš ognila vsem morebitnim bodočim namišljenim brejostim pa še mir bo pred vohajočimi kužki v času gonitve. Plus je tudi to, da čim prejšnja sterilizacija zelo zmanjša možnost pojava raka na seskih...

Jaaaa, še ena psička- navijamo zanjo  Smiley He he, se pa strinjam glede financ- francozi niso ravno poceni...

Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #3608 : ponedeljek, 07.11.2005 : 11:09:30 »

Sicer se s sterilizacijo res izogneš nekaterim neugodnostim, poznam pa psičke, ki so se po tem posegu karakterno zelo spremenile. Najbrž moraš pretehtati pluse in minuse.

Čigava pa bi bila tale psička? V solastnini?
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3609 : ponedeljek, 07.11.2005 : 11:12:41 »

Ja super frenchies rules the world....  Tongue Tongue Tongue
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3610 : ponedeljek, 07.11.2005 : 12:05:12 »

Gregor imaš ZS.
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #3611 : ponedeljek, 07.11.2005 : 12:36:59 »

Tina, zakaj je ne smem cartati?
O sterilizaciji že dolgo premišljujem, pa se, da povem po pravici čisto preveč bojim.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3612 : ponedeljek, 07.11.2005 : 13:45:18 »

Darja, saj verjetno si že prebrala tole na forumu, bom vseeno dala link, le še koga zanima kaj je s to namišljeno brejostjo: klik S cartanje je pa tako: izogibati se je treba čohljanja po trebuhu, da ne pospešimo nastajanja mleka v seskih, psički je treba povečati gibanje in zmanjšati hrano in vodo. Je pa zelo zoprna zadeva, saj je psica ves čas pod hudim vplivom hormonov- meni je veterinarka razložila, da je to tako, kot če bi ženske stalno imele PMS  Tongue

Vsak ima sicer svoje mnenje o sterilizaciji, mnenja si ponavadi čisto nasprotujejo, moje pa je tako: vsakega pes in psico, ki ju ne nameravamo imeti za nadaljno vzrejo, bi bilo priporočljivo sterilizirat, saj s tem olajšamo življenje sebi in psu/psički. Poleg tega je sploh pri psičkah dokazano ogromno dolgoročno pozitivnih posledic tega posega (ni namišljenih brejosti, možnost za raka se zmanjša,...). Sam poseg je rutina (seveda se dogajajo izjeme), karakter se pa večini ne spremeni- še najbolj se spremenijo v tem, da se umirijo, ne poznam pa psa, ki bi bil po tem posegu bolj agresiven ali pa da bi se totalno spremenil. Meni osebno je minus samo to, da mora biti psička pri posegu pod narkozo- pa še to ni ne vem kako tveganje, če je zraven anestezist (v Mestnem Logu so se izkazali za zelo profesionalne). Nekateri poudarjajo tudi možnost pojava inkontinence, vendar je to zelo malo verjetno pri majhnih pasmah. Tisto, da psička pač mora imeti enkrat mladičke, je pa čista neumnost (če citiram enega od veterinarjev)  Wink
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3613 : ponedeljek, 07.11.2005 : 14:54:57 »

Hi...D
Pravijo da obstaja kar velika verjetnost da se ta nevsecnost lahko ponavlja kar pa bi bilo zelo neprijetno za kuziko in tudi za tebe...
Sam poseg je nezahteven in zadosca ze odprtinica 1- 1.5 cm dolzine 3 dni mirovanja potem pa vse po starem. Res je pri vsaki narkozi obstaja neka majhna verjetnost zapletov... Ce pa pomislis da se vecina francozov itak skoti z carskim rezom pa je ta poseg nerizicen. Poznam kar nekaj kuzik ki so jih sterilizirali in nisem opazil nekih vecjih vedenjskih sprememb....   Roll Eyes
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #3614 : ponedeljek, 07.11.2005 : 14:59:28 »

Darja itak, da se boš morala sama odločiti, v glavnem sterilizirane psice, ki jih sama poznam so precej pasivne. Kot je rekla Tina, enim se zdi to olajšanje za psa, eni pa poudarjajo tudi hormonsko plat cele zadeve - psica naj ne bi popolnoma enako funkcionirala, ker ji poberejo vse ven....

 Ne vem pa kako je s tistimi, ki so sterilizirane preden odrastejo.

Logiran
Strani: 1 ... 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines