mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 11:13:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 317332 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2895 : ponedeljek, 22.08.2005 : 11:29:12 »

Ja ja saj sem takoj vedela kaj ima v mislih mulc. Nama je vrnil milo za žajfo. To da je danes z mano v službi je pa verjetno bolj moje zadoščenje, ker bi se mi kar zmešalo, če bi ga ves dan pustila doma samega.  Roll Eyes sram Undecided No vsaj do zdaj tega še nismo prakticirali, zato ne vem sploh kako bi se to obneslo.  Roll Eyes Haha ga gledam zdele tuki v pisarni, bi revček rad malo počival, pa mu muha ne pusti zatisnit oči.  Angry No, pa važno da ga imam jaz na očeh in da mi nagaja tukaj, kot da je sam doma in ne vem kaj počne.  Wink

Ja tisto črno listo bi pa res lahko sestavili, da si bomo na jasnem katerim lokalom se na široko izogibat. Angry
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2896 : ponedeljek, 22.08.2005 : 11:40:43 »

Ooooo pozdravljena dopustnica. Wink Ja ti čisto verjamem da ti je teh 14 dni čisto prehitro minilo, saj sem bila sama odsotna le en teden, kar pa je še polovico manj. Sad No, ampak saj jaz se nimam kaj pritoževat a ne, glede na to da imam dopust vsak drugi dan. sram sram

A da je 7 km velik? Torči jih kar dostikrat prehodi precej več.. Huh A je to preveč? Meni se zdi da jih z lahkoto prehodi in še prav uživa ob tem in se mi večkrat zdi da mu je še to premalo. Undecided

Slikice so zakon in Otkič je res pravi car, upam da ga kmalu tudi spoznamo. Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2897 : ponedeljek, 22.08.2005 : 11:53:02 »

Iiiiiiiiiiii, kakšne luštne fotke- Otko je super, sploh mi je všeč na tisti, kjer spi  Wink Hugo je pa v formi, ne? Mislim, a je spet shujšal al kako? Sta pa čisto različna po barvi, malček bo zgleda tak črnuhec kot Jiri  Kiss  Kiss A potem pridete v Trbovlje?

Baguška, črna lista (in tista, ki je OK), je na linku, ki sem ga dala zgoraj- da nas ne bo Jana spet opozarjala. že tako nam gleda skozi prste, ko se tukaj dogovarjamo za srečanja, čeprav bi morali odpret drugo temo za to  Wink
Blagor Torzlnu, da je s tabo v službi  Kiss
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #2898 : ponedeljek, 22.08.2005 : 11:53:24 »

T... super slikce kar se nalozi... Ja vidim da je Otko zadrzal svoj sloves iz Kocevja... Mr. Sulica !!!
Narekuje tempo Hugicu ?

Ja Bagi, sem navajen Portoroza, kjer skoraj brez izjem hodim v vse kavarne s psom in so vsi prijazni in ponavadi postrezejo vodo...
V Ljubljani pa je opaziti kar nekaj zahojenosti!!!
Francozi naj ne bi hodili vec kakor 5 km... seveda je odvisno tudi od temperature in starosti, ter kondicije kuzka...  Wink  Cheesy
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2899 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:04:13 »

Tina, se bojim, da Hugo ni prav nič shujšal, boš videla, ko bom naložila še ostale slike, kjer zgleda kot pravi medved.

Ja, Otko bo bolj Jirjiju podoben, je črnuhec s svetlečo dlako (in črnim lulčkom  Wink ).

Ne vem kdo komu narekuje tempo, bi rekla, da se Otko vseeno malce prej zmatra.

Mislim, da v enem šusu Hugln še ni toliko prehodil, mogoče pa se motim; ko obredemo cel Rožnik ali kaj podobnega, se mi zdi, da je pohod krajši. Od nas pa do tomačevske obvoznice, kar je navadno naša tura, tudi ni toliko. Hugo se je namreč ravno spravljal h krajšemu počitku pa sva ga zvlekla na mini maraton.
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2900 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:04:38 »

Meni se pa zdi, da je najbolj važna stvar pri tem, koliko lahko štruklji prehodijo - njihova velikost (+ ostale naštete stvari, kot so kondicija, starost,...), ker večji kot so - večje so njihove noge - in logično...lažje dalj časa hodijo. Dudo, ki je zeellloooo velik  Grin, lahko npr. tudi po 4-5 ur hodi brez problema. Letošnjo zimo (ko je imel šele 6 mesecev) smo šli na en hrib v polhograjskih dolomitih, je bilo sigurno pol metra novozapadlega snega, tako da smo komaj hodili (pa še v precejšen hrib), ampak je Dudi z lahkoto 2,5 ure hodil in skakal po tistem snegu, hehe (je bil še najmanj zmatran od vseh  Cheesy Wink). Mislim, da je podobno s Tor-om, ki je tudi kar precej velik knedl Cool.
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #2901 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:07:41 »

Tadeja dej gor kakšne slikce od Torčija, da vidimo tega knedla.

Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #2902 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:09:15 »

Meni se pa zdi, da je najbolj vazˇna stvar pri tem, koliko lahko sˇtruklji prehodijo - njihova velikost (+ ostale nasˇtete stvari, kot so kondicija, starost,...), ker ve?ji kot so - ve?je so njihove noge - in logi?no...lazˇje dalj ?asa hodijo. Dudo, ki je zeellloooo velik  Grin, lahko npr. tudi po 4-5 ur hodi brez problema. Letosˇnjo zimo (ko je imel sˇele 6 mesecev) smo sˇli na en hrib v polhograjskih dolomitih, je bilo sigurno pol metra novozapadlega snega, tako da smo komaj hodili (pa sˇe v precejsˇen hrib), ampak je Dudi z lahkoto 2,5 ure hodil in skakal po tistem snegu, hehe (je bil sˇe najmanj zmatran od vseh  Cheesy Wink). Mislim, da je podobno s Tor-om, ki je tudi kar precej velik knedl Cool.

Predvsem sem mislil na kolicino hoje (5 km ) je seveda zelo relativen in raztegljiv pojem, v kilometrih kakor tudi v urah. Hotel sem samo opozoriti, da se upliv pretirane hoje pri francozih odrazi sele cez nekaj let, ko se lahko zaradi tega pojavijo razne ortopedske tezave, ki so lahko tudi posledica pretirane hoje!!!   Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2903 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:13:12 »

Naj dodam samo tole, da francozi niso pasma, ki bila odlicen sprehajalski partner. Pa tudi velikost tukaj ni ne vem kaksna odlika  Undecided
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #2904 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:16:38 »

T koliko kil pa ima sedaj nas bratec... Nasa DD je sedaj dogurala do 12.5 kg in se je stabilizirala pri tej tezi !!!
Slikce so pa res lustne ... ja mislim pa da bo Otkic kmalu prevzel pobudo in bo poskrbel za dodatno kondicijo nasega bratca!!!  Grin Cheesy Grin
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #2905 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:21:25 »

Naj dodam samo tole, da francozi niso pasma, ki bila odlicen sprehajalski partner. Pa tudi velikost tukaj ni ne vem kaksna odlika Undecided

Ja podpiram te Tina.... ravno zato sem nekajrat danes napisal, da jih ne setajte pretirano veliko... 5 km je veliko za konstitucijo francoza.... Tudi rejci vam bi svetovali nekaj podobnega, seveda pa obstajajo odstopanja +- v letnih casih itd...
Problem je tudi, ker vasi knedlcki ne vejo kdaj se je treba ustaviti in se lahko preforsiraj, kar je posebej nevarno poleti. Na sreco je bilo za pse poletje idealno kar se tice temperatur!!! Cool Wink Cheesy
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #2906 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:35:15 »

Jasno je, da francozki niso ravno maratonci, tako kot velika večina ostalih malih pasem, pa še ta njihov "skrajšan" gobček, ki je zelo občutljiv na razne temperaturne spremembe ipd., sem pa 100% prepričan, da večji (po velikosti in ne po teži, seveda) francozki lažje premagujejo daljše razdalje, ker naredijo -logično- manj korakov.

Če pa ne verjameta (Gregor&Tina), pa probajta enkrat iti na grad z normalnimi koraki, drugič pa z majhnimi "korakci", pa bosta videla, kdaj bosta bolj zmatrana.

Gregor, tudi tvoje mnenje, da francozki ne vedo, kdaj se ustaviti - nisem siguren, če drži? Mislim, da točno vedo, kdaj imajo dovolj, če ne pa Tino vprašaj, kako je bilo z izletom v Tamar (o katerem je govorila pred časom...).

Seveda pa je od posameznega knedla odvisno, kakšne svojstvene lastnosti pač ima. Wink
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2907 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:44:28 »

Je verjetno je res odvisno od situacije, lastnosti in karakterja psa. Jaz namreč pri Torzlnu še nisem doživela da bi kdaj imel dovolj sprehoda ali igranja, razen ko se situacija umiri, potem dobesedno pade dol in se tudi po nekaj uric ne premakne, če ga seveda pustimo. Kar pomeni, če se kaj zanimivega dogaja okoli njega, je kaj hitro spet na vseh štirih in pripravljen na akcijo.  Huh No, ampak da ne bo kakšnega obsojanja ali začudenja, sama poskrbim za to, da ga ne zmatramo preveč. Približno ga že vidim kdaj ima dovolj.  Grin In moram se pohvalit (trkam na les), da ga zadnje čase vedno večkrat peljem ven brez vrvice in je nenormalno priden. Juuupiiii!!! Cheesy In še to opažam: zadnje čase ga je začelo tudi nenormalno razganjat, saj je pogruntal kako se strežejo moške zadeve.  Grin Cheesy

Slikice sledijo zvečer.  Wink (ampak ne vem kako boste opazili njegovo rast  Huh Roll Eyes ) bi ga mogla z nečim primerjat  Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2908 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:46:34 »

OK, tule ne bomo prišli do enakega mnenja  Wink Se strinjam, da je s krajšimi nogami večji napor prehodit večjo razdaljo, se pa tudi strinjam, da naši malčki nimajo meje, kdaj je dovolj- takrat v Tamarju je Buba dihala na škrge, ampak še vedno je rinila z nama. Midva sva potem presodila, da je dovolj in smo šli nazaj. Če bi hodila midva, bi šla tudi ona. To je stvar motivacije- nekako so tele francozi narejeni tako, da nas ne bojo zapustili, pa tudi če "krepnejo" (zato moramo mi pazit na njih in jim dozirat sprehode)...

Ja, letos imajo pa srečo z vremenom, ni kaj  Tongue
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2909 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:56:59 »

Točno tako Tina - se strinjam s tabo in če sem čisto iskrena, se kar velikokrat zgodi, da je Tori deležen le nujnih izhodov (mala in velika potreba) in se čisto zadovolji tudi samo z igranjem in laufanjem po stanovanju (k sreči je dovolj velik). Sploh kadar je dež, ko še sam najraje nebi prestopil praga, da si ja nebi zmočil tačk in ušeskov. Haha kako se mu potem vedno smejem, ker se vedno pred vhodom nazaj v stanovanje briše v predpražnik dokler ni skoraj suh.  Grin Shocked Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines