mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 10:20:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 317059 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #2205 : torek, 28.06.2005 : 09:44:29 »

Dobro jutro!

Lušne fotke! Kakšen super plavalec je Torči!  Shocked Bagi, začni pobirat prijave za plavalni tečaj, mi se prijavimo.

Žuža, koliko štrukljev ste imeli spet na kupu, vi pa res uživate! Vaš Bis je pa večji kot so punce, a ne?

Baguska, glede poslušnosti: točno tako kot je rekla Tina, najslabše je, če ga loviš. Poskusite ga navaditi, da se bo odzival na ime. To storite tako, da ime čim manj po nepotrebnem uporabljate. Tudi kličete ga ne Tori Tori Tori x nešteto dokler ne pride, ker bo ta beseda tako izgubila pomembnost in pomen. Najbolje je, da ga po imenu pokličeš takrat ko že teče proti tebi in, da mu vedno ko priteče daš priboljšek. Pa ne ga kregat, tudi v primeru če priteče k tebi potem, ko je kaj ušpičil. Skratka ko priteče k tebi mora vedno biti kaj finega npr. igranje, priboljšek....

A boste šli naprej v šolo?

Mi smo bili včeraj spet v Švrku in sem bila čisto navdušena. Vsi tamali knedlji ful ubogajo na kliker (+ priboljšek seveda). Nisem si mislila, da bo delovalo in sem prijetno presenečena. V sredo vadimo prostor, me prav zanima kako bo.
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #2206 : torek, 28.06.2005 : 10:06:47 »

Katja, Bis je res za malenkost večji kot punčke. Moram pa rečt, da se tudi njemu še niso spustila jajčka. Cry Smo klicali znanca veterinarja in je rekel, da to ni nič takega in, da to napako odpravijo z minimalnim posegom. Undecided

Kar se pa tiče uboganja na odpoklic pa se tudi moja Žuži obnaša tako kot ste opisali, včasih pride takoj, včasih me pa sploh ne šmirgla. Tongue
Lastnica mame Lene, ki moram reči uboga 100% in to brez šole- pravi, da je moja Žuža ful nevzgojena. Je pa res, da je veliko bolj divja po karakterju kot njena Lena, ki je res ful prijazna in mila psička. Smiley
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #2207 : torek, 28.06.2005 : 10:18:01 »

Katja, Bis je res za malenkost večji kot punčke. Moram pa rečt, da se tudi njemu še niso spustila jajčka. Cry Smo klicali znanca veterinarja in je rekel, da to ni nič takega in, da to napako odpravijo z minimalnim posegom. Undecided


O Bogi Bisko. Ne bi rekla, da to ni nič takega. Tudi če se jajčka spusti v mošnjo z operativnim posegom in pes normalno izgleda, velja za kriptorhida in se ga ne sme pariti, ker je ta napaka dedna. Pri takih kužkih obstaja veliko veliko večja možnost raka na modih, zato jih je priporočljivo kastrirati. Lahko si prebereš več v temi http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,397.45.html

Gor sem dala tudi nekaj linkov o tej zadevi, se jih splača prebrati. Držimo pesti za štruklja.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2208 : torek, 28.06.2005 : 10:18:51 »

Katja, saj Jiri že obvlada prostor  Wink  Cheesy Malo na poseben način, ampak obvlada pa  Grin Bo najboljši v "razredu", ker že ima predznanje...

Žuža, žal mi je, da slišim tole o Bisu- upam pa, da ga lastniki ne bojo parili, saj se to prenaša naprej na potomce...
Če pa te moti, da Žuža ne uboga, moraš glede tega nekaj naredit zdaj, ko je še mladič, kasneje bo še slabše - prav v puberteti pride najbolj zanimiv del- tudi če so prej kaj znali, takrat pozabijo  Roll Eyes
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2209 : torek, 28.06.2005 : 10:23:43 »

Če verjamete ali pa ne poskušam čisto vse tako kot ste napisali.. S priboljški, nikoli ne tečem za njim, s pohvalo.. Pa nič ne pomaga!!! Angry Cry Očitno mu je vse drugo bolj zanimivo!? Huh sram Verjetno si misli: tebe imam že doma, tukaj pa se bom igral z otroci. Ja saj smo hodili v malo šolo in tudi tam uboga. Večkrat te vaje tudi ponavljamo, ampak kot ste napisali včasih uboga včasih pa nikakor. Odvisno od tega kaj se zunaj dogaja. Undecided Je pač nor na otroke in potem moram vedno po 15 minutnem žvižganju, ploskanju in klicanju prosit enega od njih da mi ga prime. sram Mah jaz upam da nam ga bo uspelo 'ukrotit' in da bo vsaj za 5% bolj poslušen.

Hvala vsem za odgovore. Če bomo šli naprej ne vem Katja. Po vsej verjetnosti še 1x v malo šolo septembra. Huh Roll Eyes
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #2210 : torek, 28.06.2005 : 10:27:43 »

Tina, saj mislim iti v jeseni v malo šolo z mojo lubico. Drugače pa ne morem rečt, da me ravno moti, ker ne uboga čist tako kot bi mogla. Bolj se bojim, da bi mi jo avto povozil zaradi tega, ker ne uboga. To pa si ne bi mogla oprostiti.  Cry
Zato mislim tudi jaz, da bo treba nekaj narediti. Wink
Sicer pa ji delam krivico: saj ko sva same na sprehodu me kar uboga (pridi sem, počakaj in včasih tudi sedi), če pa nas je več potem pa pozabi na najin dogovor ali pa če kakega kužona zagleda Cheesy Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2211 : torek, 28.06.2005 : 10:40:27 »

Baguška, potem pa kupi 10 metrsko tenko vrvico, jo pripni na ovratnico, ga pusti, da se oddalji, ga pokliči in narahlo cukni, da bo dojel, da mora pridet k tebi... Je bilo pa o tej temi že dosti govora na oddelku Vzgoja, tule na forumu, zato predlagam, da tole debato selimo tja...

Žuža, blagor tebi, da te ne moti, če te pes ne uboga  Wink Meni namreč dvigne pritisk, če Buba ne priteče k meni, ko jo pokličem...
Kje je pa krivica, da ne uboga, če je več psov? Saj pravim: ti ji moraš biti bolj zanimiva kot vsi psi na kupu  Wink

Je pa tako- z mladim psov garaš eno leto in imaš potem 10 let mir. če pa prvo leto nič ne narediš in se tolažiš, da upamš, da bo že bolje (le kako???), potem imaš pa 10 let doma nemogočega psa, ki ni nikjer dobrodošel, ker je enostavno moteč za okolico. Izkoristite to, da imate mlade pse in delajte z njimi na polno vfsaj prvo leto. Francozki so izjemno pametni, zato so razni izgovori o njihovi trmi in neposlušnosti čisto iz trte zviti... Zapomnite si, da je pes tak, kot si ga naredimo sami, pa če se to še tako grdo sliši...

OK, zdej sem pa dovolj napridigala  Tongue
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #2212 : torek, 28.06.2005 : 10:58:23 »

Baguska, zakaj pa še enkrat v malo?

Mogoče zaradi neposlušnosti in da ga mine tale puberteta.  Wink Mislim da smo Torzlna vseeno še malo prekmalu dali v šolo, saj je začel pri slabih 3-eh mesecih. Roll Eyes Ne vem sej to sem tako rekla - bomo videli. Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2213 : torek, 28.06.2005 : 11:01:56 »

Baguška, daj ga raje v tečaj poslušnosti, v mali šoli se ne bo nič novega naučil- saj te stvari, ki so vama jih tam razložili, ponavljata doma, ne? Jeseni bo po mojem že dovolj star...
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #2214 : torek, 28.06.2005 : 12:00:44 »

Ja jaz tudi predlagam tecaj...drugace pa nisem za flexi vrvice po mojem je to samo razvada psa... al je na kratko privezan ali pa je brez in se prosto giblje...
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #2215 : torek, 28.06.2005 : 12:02:03 »

Drugace pa kaka nagrada najbolj zaleze poklici energicno, ko pride dobi nagradico in ga pohvalis...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2216 : torek, 28.06.2005 : 12:03:10 »

Se strinjam glede flexija- je pa uporaben, kadar se psička goni (da se vsaj malo rekreira, na tistem kratkem povodcu nima kaj dosti možnosti šnofanja, tekanja,...).
Gregaaaa, Bubica ima pa roza novo ovratnico  Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2217 : torek, 28.06.2005 : 12:08:21 »

Neeee  Sad Iz Ikee je, tista roza rdeča kombinacija  Wink Veš da bi ti povedala, če bi dobila tisto s kamenčki  Wink
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #2218 : torek, 28.06.2005 : 12:12:05 »

Ja saj vem samo malo te heeeecccccccam...  Tongue
A si kupila povstercek...nasa ful rada gloda repek od povstra... Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2219 : torek, 28.06.2005 : 12:17:23 »

Joj, ne, ker bi ta repek ta kratko potegnil- Bubica je pravi unicevalec plisastih zadev, samo hrbet ji obrnes in te ze presenti s kaksnih plisastim delom v gobcu  Cheesy
Smo pa kupili se brisacko (ceprav Anze grozi, da jo bo zaplenil zase- res je ful lepa), posodice za shranjevanje (priboljskov in podobnega) in eno skledo za vodo...
Kako je pa kaj DeeDee? A kej glancate pokal?  Cheesy  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines