mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 22:19:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 316789 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1755 : ponedeljek, 13.06.2005 : 10:46:10 »

Glede kremice ti žal ne znam nič pomagati.  sram Frontline pa -kolikor sem jaz informirana- dobiš pri vsakem vet-u. Svoje čase se ga je celo dobilo v kakih zoo trgovinah, vendar to sedaj ni več mogoče. Sicer pa pri vetih....
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1756 : ponedeljek, 13.06.2005 : 10:48:01 »

Jenny jaz se moram pohvalit da imam najboljšo taščo na svetu. Grin Grin Grin Res vse pohvale!!! Na začetku ko sva omenila da bova mela novega člana je bil cel halo iz tega. Da to pa ne, kaj nama je, da to sva obvezana za najmanj 10 let in sploh in oh in da ne, da ona ga pa že ne bo pazila. No in prišel je dan ko je Torči prišel domov.. Itak: ljubezen na prvi pogled. Kiss Kiss Kiss No in kljub temu da sva rekla da ji ga ne bova dajala v varstvo in kljub temu da živi cca 3 km stran, se vsakič javi da ga bo ona imela in se seveda celo grebe za to.  Grin Na začetku sva ji ga vozila kar k njej, potem pa smo ugotovili, da je bolje če kar ona pride k nam, da če že mali lula po stanovanju in tako, naj lula doma. Grin Sicer se pa rada z njim kaže naokoli, zato ga pridno tudi vozi ven. Wink No in če nebi blo nje, je potem tukaj še moj tast, ki se je tudi že večkrat ponudil za varstvo, vendar zaenkrat do tega še ni prišlo, v skrajnem primeru če res nikogar nebi blo da bi ga popazil, bi ga vzela v službo, ker imam pač tudi to možnost. Sem pač taka da bi me hudo bolelo če bi bil sam doma.. Undecided Cry No in tudi me ko ga slučajno kdaj zjutraj pustim samega in potem tašča pride šele čez eno urico. Torej več od kakšne ene urice še nikoli ni bil sam in tudi takrat vedno preverimo (beri: smo tudi že eno uro stali pred vrati), če je vse vredu in koliko joka in tako. In ni nikoli zajokal več kot dvakrat in zaenkrat največ kar je naredil je raztrgal papir na prafaktorje. Grin Grin

Moram priznat da imamo mi kar veliko srečo glede tega. Roll Eyes
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1757 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:16:35 »

Uf, ja - to je pa super! No, jaz moje srčice razen 2x, ko sem jo peljala k staršem v varstvo, nočem nikdar nikomur puščati. Prvič zato, ker smatram, da če je pes moj, sem ga v prvi vrsti sebi "nagrbila", ne pa ostalim. Čeprav ga imajo in moji in njegovi starši neizmerno radi in sem prepričana, da bi ga z veseljem pomirkali. Ampak to je pa tista druga plat, zakaj je nikomur ne puščam v varstvo; že Jure jo noro razvaja. Ampak pri najpomembnejših zadevah se  vseeno drži dogovorov. Pri starših bi bila pa totalno razpuščena in bi ji dovolili popolnoma vse. Tako da... ne, nočem je puščati nikjer. Kljub temu, da se mi smili, ker je pač delavnike sama doma.... ampak se tolažim, da je navajena. Pa poleg tega mirno lahko zatrdim, da se ji pa popoldneve in večere popolnoma posvečam...
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1758 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:29:39 »

Ojoj bogi Hugič. Upam da se mu gubice čimprej pozdravijo in da ne bo hudega. Moj znanec svoji psički gubico vsak dan splakuje z vodo (brez kremic), ker če ji ne se ji takoj vname. Še posebej ma občutljivo nosno gubico. Undecided Tako da kreme jaz nobene take ne poznam.
Za Frontline pa tudi jaz nisem vedela da se sploh da dobit v lekarni, mi vedno in vse kupujemo pri veterinarju oz. kliniki in pa zoo trgovinah. Huh In vem da smo pred časom tudi Frontline dobili tam.

Ja Jenny saj sem tudi jaz na začetku govorila da je kuža najino maslo, najina muha, najina želja...in če sva si ga midva privoščla bova še midva za njega skrbela. Ti dam prav. Ampak sedaj ko gledam te okrogle učke kako me gledajo in točno vem kaj si mislijo, me obrne okoli in si mislim, če ga pač hočejo pazit pa naj ga. Tudi otročka nebi mogla pustit samega doma, to pa je zame skoraj isto. Ne morem si pomagat. Undecided Sicer so pa tudi varstva le občasna, ker je drugače moj ves čas z malim doma, le izjemoma gre 1x na teden ali pa 1x na 14 dni za dva dni v tujino. Wink
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #1759 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:35:10 »

Tadeja, superca, Hugo nima take sreče, da bi bil max 1 urico sam. Jih mora tudi 8 počakat, če je treba.... sram
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1760 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:38:21 »

In seveda se strinjam s tabo Jenny glede vzgoje in popuščanja. Če bi midva imela oba službo od 8-16ih bi ga tudi mogoče puščala doma. Tako pa mi je v bistvu vseeno če ga ima ona tisti dan dva, ker drugače preostali čas itak preživi z nama. Sicer ga imamo pa doma za razvajanje, razvajamo pa ga tako vsi od prvega do zadnjega. Grin Grin In seveda mali že prav ve, če jemo za mizo, do koga gre lahko fehtat hrano in do koga ne. Shocked Tukaj sem malo jezna, ker je bila tašča najprej tista ki mi je govorila:"Ne dajejta mu od mize za jest!" Zdej je pa ona tista... Angry Ampak kot sem rekla, tako vsaj vem da ni sam doma, ker se meni drugače že tisto urico ko je včasih sam trga srce.. Cry Huh

Ja saj pravim - mi mamo pač srečo in sem vesela da je tako. Tašče še nikoli nisem prosila. Če bi samo začutila da ji je odveč ali težko ali da ji je v breme, potem ji ga nebi pustila. Tako pa... Navali narode!!! Grin Grin Grin
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1761 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:40:33 »

Uuuu zdej sem pa že prava poznavalka!!! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1762 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:42:50 »

Hugotu so se malenkost vnele gubice pod o?mi. Katero kremo priporo?ate, da ne bi takoj k veterinarju leteli. A se da dobiti kaj v lekarni?

Sicer pa sem prejsˇnji teden zˇelela v lekarni nabaviti frontline, pa so mi rekli, da je ta zadeva samo na recept?

Ja te problema ma tudi nasa damica... Po mojem je to zaradi prekomernega solzenja oci... ko se vlazi konstantno kozica v gubah.. jaz ji kar naprej brisem da koza ni vlazna pa se najbolj pomaga... po mojem si na klimi v avtu prehladijo oci...
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1763 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:43:33 »

Uuuu zdej sem pa zˇe prava poznavalka!!! Cheesy Cheesy Cheesy


Piflarka   Tongue Tongue Tongue
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #1764 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:58:12 »

Gregor, na zesebno sem ti poslala sporočilo.
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1765 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:04:36 »


Piflarka Tongue Tongue Tongue

Ja Gregi teb pa še fali ha ha. Wink

Mam eno vprašanje glede smrčkov naših štrukljev. Zanima me, če se tudi vašim dogaja da nimajo vedno mrzlega in vlažnega smrčka. Predvidevam da pač zato ker francozki dihajo hitreje in bolj plitko, da se jim smrček hitreje suši in če stalno ne pijejo, imajo zato tudi bolj topel smrček. Pri Torčiju sem namreč opazila, da če mine kar precej časa odkar je nazadnje pil, da ima že zelo topel smrček, potem pa gre le malo vode popit in je spet v redu, tako kot mora bit. A je moje predvidevanje pravilno al ne? sram Huh Roll Eyes
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1766 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:23:13 »

Baguska.... ja dobro si to povedala nic ni narobe..  ... ja tudi nasa ma vcasih suh smrcek... ce je pes v avtu recimo potem skozi nosek pride malo vlagice in se takoj posusi, ker je pac zelo suh zrak...   Cool Lips Sealed
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1767 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:30:02 »

Aha no superca!!! Ker zadnjič me je nekdo prepričeval da imam bolanega psa in mu nikakor nisem mogla dopovedat, da je pri teh psih le malo drugače in če pije ima normalno navlažen in mrzel smrček.
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1768 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:48:23 »

Kar se tiče puščanja same lubice doma, moram povedat, da jo tudi jaz zelo nerada pustim samo. Puščam jo samo ob delavnikih. Iz službe hitim takoj domov. Imam srečo, da mi ni treba popoldne ostajat. Ampak pogrešam jo pa že ko zaprev vrata zjutraj ob odhodu na šiht pa vse dokler jo spet na zagledam. sram
Jo pa potem toliko bolj crkljam.  Cheesy
Drugače pa jo zmeraj vzamem s sabo, pa naj grem kamorkoli. Roll Eyes
In zdele na primer komi čakam, da bom šla lahko domov, nalubčkat mojo lubico malo. Cheesy
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1769 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:58:29 »

In zdele na primer komi čakam, da bom šla lahko domov, nalubčkat mojo lubico malo. Cheesy
Fino za ene, ko lahko tako kmalu hodijo domov iz službe. Wink Nam, navadnim smrtnikom, ne gine 8 ur šihtanja...
No, sicer pa tudi jaz Jenny prav povsod jemljem seboj. Toliko, zgolj za info: v soboto sem celo po btc-ju z njo okrog hodila; in tudi po bauhausu. Pa (začuda) nihče ni nič zajamral. Kar me je resnici na ljubo pozitivno presenetilo!
Ok, sej se čisto strinjam, da butikci in trgovinice niso ravno okolje da bi pesjanček užival, ampak le zakaj bi jo mogla puščati v avtu ali celo doma in to vse zaradi kakega malega nakupa!??!
Logiran
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines