mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 06:23:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 316367 krat)
0 članov in 23 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1350 : petek, 27.05.2005 : 10:22:30 »

Žuža, tudi jaz svojo pikico tako pretentam: namreč gospodična so se odločili, da zadnje mesece pa ne bi jedli briketov. Iz purine sem zato prešla na nove. Sej veste: da revici mali ne bo potrebno glodati skoz istih briketov. Ja... 2 dni so bili zanimivi, potem pa se je ponovila stara zgodba. Sedaj pa ji jaz vsak večer dodajam med brikete ali jogurt, skuto, ribice, rumenjak... In ni problema. Pomlati vse! No, pri jutranjem obroku dodatka ne dobi in temu primerno jih tudi poje. Bore malo!  Sad Ampak sem mnenja, da pes shiral sigurno ne bo. Ko bo dovolj lačna, bodo tudi suhi briketi zadovoljivi. Aja, proti glistam ji pa cca 1x/tedensko dodajam med hrano strt česen.
Baguska - ali se v ned. vidimo? Sej pridete (s Torčijem, seveda Cheesy) pogledat dogajanje?
Pa še to me zanima (se opravičujem, ampak imam toliko dela  v službi, da ne uspem podrobno prebrati vseh postov) ali je kaj novega glede majčk?
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1351 : petek, 27.05.2005 : 10:41:19 »

Jenny, jaz sem moji Bubici nabavila že vse vrste briketkov, kar se jih da dobiti na trgu, pa nič ne šljivi(Tehnical,purina, Hills.....)
Samo tehle, ki jih je Tina omenila še ne. Pa bom tudi to probala. sram
Mam pač ful gospodsko lubico doma- zbirčna ko sam hudič. Cheesy
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1352 : petek, 27.05.2005 : 10:46:10 »

No, zgleda da mleko le ni tako priporočljivo za naše kužončke, hehe. Preberite si sestavek na zadnjem delu strani z naslovom "Psi in kravje mleko".

http://www.mojpes.com/clanki/novice4.html
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1353 : petek, 27.05.2005 : 10:56:39 »

Pa še en kratek citat iz članka o alergijah na spletni strani vetpet.si:

"Posamezne sestavine hrane, ki pri psih najpogosteje povzročajo alergijo na hrano, so govedina, mleko in mlečni izdelki in pšenica; pri mačkah pa govedina, mleko in mlečni izdelki in ribe."
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1354 : petek, 27.05.2005 : 11:19:48 »

Dudo, hvala za link- sem pa prebrala tudi tisti clanek (malo visje) o lizanju tack, ki je potrdil moj sum, da si Buba lize tacke zaradi zbujanja pozornosti (baraba mala)  Wink Za mleko pa res ni tezav, ce ga je pes navajen od malega, pa tudi tiste cetrt litra na dan se mi zdi ogromno  Shocked
Na nasvete nekaterih veterinarjev se pa res ni za zanasati, saj nekaterim ni niti jasno to, kaksne pasme je pes, ki stoji v ordinaciji. Mene so recimo ze sprasevali, ali imam mopsa, pa bokserja (sicer malo cudno crnega, ampak...). pa tudi ni jim bilo jasno, kako si Buba lahko pogrize samo prednje tacke, zadnjih pa ne. Sem morala potem jaz razlagati, da je pac buldog. Oni pa, ja in? Ja, ni tako gibcna, da bi jih dosegla... Oni pa spet  Shocked Pa ko se je drsala po riti, so me sprasevali, ce si jo kaj lize. Pa lepo vas prosim, Bubo svoje riti se od blizu ni videla, kaj sele da bi jo dosegla z jezikom! Pa jim spet ni bilo nic jasno  Roll Eyes

A ja, k seznamu alrgenov lahko dodam se koruzo, ki je tudi ena najpogostejsih vzrokov za alergijo pri psih- na zalost je skoraj v vseh briketoh, tudi v tistih, ki jih veselo predpisejo veterinarji ob sumu na alergijo in ki placas potem za 2 kilsko vrecko mastnih 5 jurjev...

marjana, slucajno zivim cisto blizu tiste trgovine (pa ne bom vec dolgo tam), pa zadnje case imamo na tapeti stvari, ki ji tam kupujem  Wink

Gregor, a se spet norca delas iz Bubice in njene nejescnosti  Wink  Cheesy  Angry  Roll Eyes

JennyK, majck se lotim drug teden, sem rabila malo pocitka po prvi porciji izpitov  sram Mogoce ima pa Katja kaksno dobro novico?
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #1355 : petek, 27.05.2005 : 11:24:16 »

Glede govedine se strinjam, da povzorča alergijo (pri nekaterih) - ko smo prejšnjo psičko peljali k veterinarju zaradi njene alergije, je rekel, da moramo nujno črtati iz jedilnika govedino - in res se je revica malo manj praskala, tako da sedaj govedine izogibamo... Za mleko pa nisem čisto prepričana, oz. še nisem imela slabih izkušenj pri Šanu (upam, da jih tudi ne bom). Se mi pa zdi, da je to kot pri človeku - nekdo je alergičen na nekaj, nekdo drug pa na nekaj drugega, tako da je težko posploševati. 
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #1356 : petek, 27.05.2005 : 11:35:28 »

Počakajte malo! Meni so rekli, da se je potrebno izogibati svinjini, govedino pa lahko dajem!!!! Revček, v svojem življenju zato še ni dobil prašička!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1357 : petek, 27.05.2005 : 11:40:42 »

Bogi Hugic, sej se mu vidi, da trpi pomanjkanje  Cheesy  Grin  Wink Hec, da ne bo pomote...

Se pa strinjam s pixy, da je nekdo alergicen na nekaj, drug pa na nekaj drugega...
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #1358 : petek, 27.05.2005 : 11:42:14 »

Heh! Prav zanimivo, koliko različnih mnenj! Zato sem se pa jaz sedaj pri Šanu odločila, da hodim okoli veterinarjev čim manj in delam po latni pameti...  Angry
Aja, pa še to... zgleda, da je pri Šanu tisti napad izpred enega meseca pustil posledice - na sprehodu se zaganja v vsakega večjega psa!  Sad
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1359 : petek, 27.05.2005 : 11:44:08 »

Mah Marjana, ti mu daj kar ti srce poželi, samo da bo dobro prenašal. Sej veš, da so psi pri nas doma psi "Zvijezda" olje vsak dan pili, pa vsi zdravi kot dren,  Grin Grin Grin!

Mi bi moral raje za sebe bolj zdravo hrano kupovat, naši prašički bojo že preživel Wink Cool! Na koncu bodo psi zdravi, mi bomo pa zboleli, haha!

Raje povejte kdaj bo kakšno srečanje ala na Gradu pred 2 tednoma?
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #1360 : petek, 27.05.2005 : 11:45:32 »

Kaj potem: dajem kravo ali ne dajem?
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1361 : petek, 27.05.2005 : 11:48:53 »

Jaz moji žužiki dajem govedino pa prav z veseljem jo pomljaska,pa ji nič ni. In ji bom še naprej dajala pa pika. Saj mi bo drugače še shirala revca Cheesy Cheesy
Za sestanek na gradu sem pa prec, da si spet dam malo duška pa se malo knedelčkov namečkam. Grin Grin
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1362 : petek, 27.05.2005 : 12:16:43 »

Ojoj. Spet ste se tok razpisal, da ne vem kje naj sploh začnem.. Huh

Ja tudi jaz kupujem tisto hrano v isti trgovini kot Tina. In moram priznati, da sem ravno preko nje sploh izvedela zanjo. Sem pa s tistimi prodajalkami super zadovoljna, zato sem se tudi že 2x vrnila po kakšen nasvetek. Cheesy Upam da jih preveč ne nadlegujem. Imajo pa tudi posebno vrsto hrano, ki je posebej prirejena za izbirčne pse, tako kot pravi Tina. Jaz mu zaenkrat dajem Puppy hrano. Seveda mu poleg tega vmešam sem in tja tudi kakšen deci mleka ali malo skutke, saj ima drugače probleme s prebavo. Jaz bom ravno zato tudi ob tem vztrajala. Posebej mesa mu pa ne dajem.  Undecided Tudi iz roke mu res redkokdaj kaj vržem, saj bi bil drugače neumoren. In moram priznat da sem dosegla svoje, saj gre Torči med kosilom vedno pridno v košaro in počaka da pojemo. Wink

Joj saj sploh ne morem verjet da je Toro tok težji od Žuže!? Shocked Res da je fant, ampak je tud več kot en mesec mlajši. Huh A lahko vprašam kolk so stari vaši knedli sploh?? No za Bubo, Hugota, Žužo in Nito vem, za ostale pa ne.. sram

Majčke bi tudi jaz želela nosit, ker je postalo že pošteno vroče in mi manjka kratkih rokavov. Grin Grin

No ta vikend nas ne bo v primeru srečanja, ker šibamo na morje, tako da verjetno tudi v nedeljo ne pridemo na Hrušico Jenny. sram

Lp vam in vašim pujskom. Cheesy Grin
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1363 : petek, 27.05.2005 : 12:19:22 »

Hi...vsem se enkrat...
...zal se poslavljam iz foruma, ker z DEEDEE odhajava v Portoroz...
Ce bo kdo jutri v okolici P naj me poklice...
...ja vroce bo!!!!   Tongue Tongue Tongue Tongue
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1364 : petek, 27.05.2005 : 12:23:13 »

Ja Grega z DeeDee se še za nas malo namočta Lips Sealed
Lepo se mejta Wink
Logiran
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines