mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 06:17:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 316344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1335 : četrtek, 26.05.2005 : 22:15:33 »

hvala za nasvete o prehrani...bomo poskusili z belcando puppy, zanima pa me, kje se jo dobi..v šolo pa bomo šli pogledat vsaj za začetek, da vidimo kako to gre, potem pa zares v jeseni. Wink
drugače pa bi ji poskusila dati tudi kaj skute in korenja ali pa sadje..ali se obnese?
slike pa pridejo v ponedeljek Smiley definitivno!
lp, Blanka
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1336 : petek, 27.05.2005 : 07:55:26 »

Blanka, že čakamo slike..... Wink Wink! Glede hrane pa tole: kužki naj ne bi jedli prav nobenih mlečnih izdelkov, ker povzročajo gliste, ki pa verjemi, da si jih ne želiš (to so mi rekli že 3-je veterinarji). Drugače pa lahko ostale stvari kot občasne priboljške zraven obveznih briketov mirne volje daješ tvojemu knedl'čku. Samo opazuj njegove/njene reakcije na koži, ker skoraj vsak francozek je na kaj alergičen. Boš kmalu spoznala, (če) kaj tvoj kužek ne prenaša.

Naš Dudo npr. praktično vsak dan poje še kakšno "človeško" papico, pa je zdrav kot dren, hehe. Saj veš, ko te začnejo gledati s temi simpatičnimi očkami, si ne moreš pomagati, da mu ne bi nekaj porinil v gobček.... Grin Grin In tako delajo prav vsi lastniki francozkov, verjemi - pa če priznajo al pa ne Wink Wink.

p.s.: Nekateri dajejo svojim kužkom surov jajček za lepšo kožo in dlako.
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1337 : petek, 27.05.2005 : 08:07:31 »

Ja moja Žužika ima pa le nekaj več kot 5 kg.  sram
Ful je zbirčna pri hrani. Ampak od mize bi pa vse pojedla. Saj vsak dan dobi kakšno malenkost, ko te pa gleda s tistimi učkami, kot je rekel Dudo
se ji ne morem upret. Cheesy Cheesy
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1338 : petek, 27.05.2005 : 08:18:15 »

Naš Dudo je pa malo težji francozek = 15 (!) kg - stehtan včeraj  Grin Grin Grin Huh!
Logiran
nita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1339 : petek, 27.05.2005 : 08:24:44 »

mi naše Nite še nismo tehtali...ampak se mi ne zdi da je prav težka...ja danes zjutraj sem ji dala malo navadnega jogurta in notri zmešala naribano korenje....vse je zmazala
Logiran
nita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1340 : petek, 27.05.2005 : 08:26:34 »

briketi ji ne gredo toliko v slast kot bi ji mogli...npr. včeraj zvečer sem ji v brikete za večerjo dodala tuno...to pa poje v sekundi Cheesy
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1341 : petek, 27.05.2005 : 08:36:28 »

Ja res so smešni teli naši požeruhi  Cheesy Cheesy! Pi nas doma se gremo že ene 3 mesece z Dudotom eno igrico, in sicer s Tino poiskušava ugotoviti, kaj sploh naš barabin od hrane NE mara in mu dajeva od vsake nove hrane oz. pijače čisto malo za probat. Vam moram sporočit, da še nismo našli hrane, ki jo ne bi dobesedno požrl  Roll Eyes Roll Eyes!

Da vam naštejem nekaj najbolj zanimivih stestiranih jedi in pijač: žganci z mlekom, ohrovt, cvetača, brokoli, senf, ajvar, parmezan, rukola, radič, surova koruza, vampi, kislo in sladko zelje, paradižnik, nektarine+pomaranče, ananas, grejpfrut, grozdje, koleraba, cocacola, refošk, whiskey, vodka, mozzarela, bučke,......

Drugače ima pa najraje kakšen svež konjski ali kravji drek,  Grin Grin Grin Grin - temu se pa nikol ne more upreti!!! Cheesy Cheesy
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1342 : petek, 27.05.2005 : 08:36:43 »

Ravnokar sem izvedela, da ima Hugo 11,6 kg. Shocked Shocked Shocked
Prav neverjetno se mi zdi! Sem jih pri?akovala enih 13.




JA revcek podhranjen..saj je skoraj sestrica bolj pri sebi.... Cheesy Cheesy Cheesy
JA pa daj siromaku kaj za jest.... Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1343 : petek, 27.05.2005 : 09:11:19 »

Belcando se dobi v trgovini Maks in Lučka na Dunajski 203 (na levi strani, malo pred Tušem, če se peljete iz mesta proti Črnučam, je pa to že čez obvoznico)... Buba po novem tudi papca Belcando in moram reči, da se vsi skupaj manj matramo s prepričevanjem, da je vsake toliko časa dobro kaj vržt v želodček  Wink Najbolj pa sem navdušena, da mala baraba dosti manj prdi, odkar ima to hrano. Vzeli pa smo tisto za najbolj izbirčne - Finest Crock, in moram reči, da briketi blazno lepo dišijo (v primerjavi z Royal Caninom, ko me je vedno zadela kap, ko sem odprla vrečo)...

Ampak tole z glistami pa mlečnimi izdelki je pa največji vic tega tedna - pa kaj je z našimi veterinarji  Shocked Pa ne leti to nate, Janez, da ne bo pomote. Takega veta bi jaz osebno zadavila! Od kje jim taka logika? Potem bi morali imeti kar vsi naši štruklji (in seveda tudi mi, če jemo kaj takega) non stop gliste in tudi vzreditelji verjetno ne bi priporočali mlečnih dodatkov...
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1344 : petek, 27.05.2005 : 09:20:17 »

Ja, tale z glistam se je tud meni zdela malo "lovska", ampak je čista resnica. Nekaj zgleda že more biti na tem, če so nama kar 3-je isto povedali?? No, v glavnem, naš pohrusta vse kar mu daš pa nobenih glist niti ničesar druzga, tko da mi je čist vseeno, hehe!

Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #1345 : petek, 27.05.2005 : 09:32:08 »

Ja, mi tudi pitamo s skutko, pa jogurtom, kare hugo vse z velikim veseljem omljasti.

Tina, ni mi jasno kje jemlješ informacije! Takoj veš kje se kaj nabavi!

Ana, Hugo je od vedno hrust, čeprav se mi zdi, da je sedaj malo zrastel in dobil obliko. Dala pa sva ga na tisto elektronsko tehtnico pri Zaninoviču - upam, da prav dela!
Logiran
nita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1346 : petek, 27.05.2005 : 09:35:18 »

ja vsekakor upam, da je tole z glistam res malo za ušesa privlečeno... Roll Eyes saj vsi vemo, kako se dobi gliste in da to res nima prav nobene veze z mlečnimi izdelki Wink je pa res, da naša lepotička vse proba dat v usta...od posušenih črvov, kamnov, trave...je našla tudi že napol posušenega vrabca in ga veselo prežvekovala... Tongue  
hvala za naslov trgovine, gremo danes po hrano pa bomo videli kako se bo obnesla...
Logiran
nita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1347 : petek, 27.05.2005 : 09:37:02 »

Marjana, a dodajate kaj v skuto ali je samo?
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1348 : petek, 27.05.2005 : 09:45:02 »

HaHa...
Ste pa res nehumani...
ze tko so tile francozki cisto nejesci,
ni jim do hrane in siromaki so cisto posuseni....  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1349 : petek, 27.05.2005 : 09:50:01 »

Tudi meni se zdi tole z mlečnimi izdelki in glistami malo mimo. Sad
Moja Žužika dobi in jogurt in skuto, včasih tudi malo mleka. Vse to pomešam z briketki, da bi vsaj malo pojedla. Ponavadi briketki ostanejo v posodici, ostalo pa poliže, pa še ni imela glist.
Logiran
Strani: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines