mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 06:19:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 316353 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1320 : četrtek, 26.05.2005 : 13:19:36 »

Aja, šola pa francoski bulldogi....hmmmm.....naš se je v šoli vse naučil, ko smo pa domov prišli, je pa rahlo vse pozabil, hehe! Kratkoročni spomin = super; Dolgoročni spomin = me skrbi da pri tej pasmi sploh ne obstaja! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
nita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1321 : četrtek, 26.05.2005 : 13:21:19 »

hvala za nasvet...kje pa je to na hrušici?? in kako se lahko prijavimo??
Logiran
nita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #1322 : četrtek, 26.05.2005 : 13:23:40 »

drugače pa je naša lepotička še preveč pametna...samo takrat ko sama hoče Cheesy...
nujno malo šole...čeprav se mi zdi, da ko je vdružbi s kakšnim starejšim psom je veliko bolj ubogljiva kot drugače...no ja..bo že..važno da je vesela in zdrava Wink
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1323 : četrtek, 26.05.2005 : 13:32:59 »

To je recimo ko prideš dol z AC pred tunelom Karavanke, greš desno proti Jesenicam in potem v tistem Križišču kjer se zavije levo proti Hrušici, zaviješ ti desno in potem takoj spet desno kjer stoji ena rampa, se pelješ cca dobrih 50 metrov naravnost in si tam. Wink Ta šola se sicer že končuje, no sedaj smo nekaj čez sredino. Bo pa jeseni nova sezona in seveda spet nova mala šola. Midva sva pač malo pohitela, ker nisva hotela da bi ga peljala šele takrat ko bo že imel 7 mesecev. Undecided Moram pa ga pohvalit, da Torči tudi doma pridno uboga ukaze: se vsede, uleže, počaka, pride... Grin Cheesy Pohvalno res!!! Le čistoče se noče in noče navadit. Že ko mu nekako uspe in sva oba zadovoljna, mu potem spet uide nekje kjer je najmanj treba. Angry Sad
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1324 : četrtek, 26.05.2005 : 13:43:41 »

Baguska, blagor vam! Je pa res priden tale vaš kužon. Naš uboga samo če imaš hrano v roki, v bistvu je takole:

Lestvica IQ-ja našega Dudota:

Če imaš v roka velik kos šunke: IQ=160 oziroma genij (naredi kar hočeš)
Če imaš v rokah majhen kos šunke: IQ=130 oziroma nadpovprečno pameten
Če imaš v rokah zelo majhen kos šunke: IQ=100 oziroma še kar pameten
Če imaš v rokah čisto majhen košček: IQ=80 oziroma rahlo zaostal francozek
Če nimaš v rokah nič: IQ=0-50 iziroma totalno butast francoski knedl (ne zna nič)
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1325 : četrtek, 26.05.2005 : 13:47:50 »

... Moram pa ga pohvalit, da Torči tudi doma pridno uboga ukaze: se vsede, uleže, počaka, pride... Grin Cheesy Pohvalno res!!! ...

Seveda doma uboga, ko pa vadiš z njim tudi ko nista v šoli- in tako je tudi treba  Wink Se mi zdi, da vsi ki vozijo pse v šolo mislijo, da bo pes pa doma avtomatično ubogal in si vse zapomnil. Ja pa ja...Tiste dvakrat na teden ni za male hudičke dovolj (razen, da si zapomnijo, da se bojo tam prav fino naigrali z drugimi kužki). Te šole so pa prav briljantno narejene za lastnike, psi so na vadbišču samo za učni pripomoček, pravo "delo" pa se začne šele doma  Tongue Treba je pa to ponavljati celo življenje.
Buba je tudi prav fino ubogala, dokler sva se vsak dan ukvarjala s "sedi", "prostor", "poleg" (no, to nam v resnici nikoli ni šlo prav super),... Odpoklic in ukaz prinesi ter spusti pa še vedno obvlada (no ja, danes bo sigurno naredila kakšno neumnost, ker sem jo pohvalila) in to samo zato, ker je na dnevnem redu... Se mi zdi, da je pri teh naših malih potlačenih gobčkih fora samo v tem, kdo bo bolj trmast in dlje vztrajal - mi ali oni  Cheesy O njihovih pogledih pa ne bom spet izgubljala besed  Roll Eyes O podkupninah je pa že Janez prav super povedal  Wink
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1326 : četrtek, 26.05.2005 : 14:27:12 »

Dudo, ne vem,če je res taka kriza kar se spomina naših francozkov tiče. Wink
Jest bi prej rekla, da nas majo ful naštudirane. Mene moja veliko večkrat okoli prinese in napenzla kot jaz njo. Torej z njenim IQ in spominom ni nič narobe. Torej, če nimaš v roki nič ni tvoj knedl totalno butast pes, ampak totalno pameten pes. Saj veš zastojn ni nič.  Tongue
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #1327 : četrtek, 26.05.2005 : 14:33:36 »

Ja ja so kot otroci...dosezejo svoje zlepa al pa zgrda...posluzujejo pa se tudi metod, ki so po zenevski konvenciji prepovedane!!! Ja to je pa ze podla igra  Cheesy Kiss Cheesy
Logiran
žuža
rad pišem
****
Sporočil: 388


WWW
« Odgovor #1328 : četrtek, 26.05.2005 : 14:37:49 »

Grega, dober si to povedal. Cheesy Cheesy
Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1329 : četrtek, 26.05.2005 : 15:19:46 »

Žuža, mal narobe si razumela mojo "IQ lestvico". Sej veš da se IQ ne more spreminjat. Takšnega kot maš ga pač maš. To je blo mišljeno kot hec. Sej vsi vemo, da so frenchiji eni izmed najbolj brihtnih kužkov nasploh (v eni knjigi sem bral, da so celo na 3. mestu za border cooliji in pudli, hehe), ampak da bi jih pa videl zmagati na kakšnem tekomovanju "pokaži kaj znaš", to se pa še ni zgodilo, haha! Pa ne zaradi pameti, ampak neustavljive trme in ponosa.

Ampak včasih, kot je že Gregor rekel, pa res nisem siguren - al so tolk pametni al tolk butasti? Dudo npr. še zdej ko se vidi v ogledalu, misli da vidi enga sebi zelo podobnega francoza in prav čudno gleda in zavija z očmi. Potem ga pa še mal nalaja!
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #1330 : četrtek, 26.05.2005 : 15:34:51 »

Ravnokar sem izvedela, da ima Hugo 11,6 kg.  Shocked Shocked Shocked
Prav neverjetno se mi zdi! Sem jih pričakovala enih 13.

Logiran
dudo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #1331 : četrtek, 26.05.2005 : 16:12:34 »

En pasji vic:

Se 2 psa pogovarjata v veterinarski čakalnici, pa vpraša prvi drugega:
"Kaj pa ti delaš tukaj?"

Odgovori drugi: "Mah, zadnjič me je gospodar nahrulil in ozmerjal, pa sem mal znorel pa sem ga ugriznil do krvi. No, zdej me je pa dal uspavat! Kaj pa ti tukaj?"

Prvi: "Jest sem pa zadnjič glih smrčal na kavču pa zagledam gospodarico, kako se neki sklanja pod mizo, me je pa pohota zagrabila, pa sem nanjo skočil pa opravil zadevo tko kot je treba...."

Drugi: "Aja, zdej te je pa dala uspavat, ne?"

Prvi: "NE, NE, samo kremplje sem si prišel skrajšat!!!!!!"
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #1332 : četrtek, 26.05.2005 : 18:19:04 »

Heh, luškan vic!  Wink
Uglavnem, sem mogla it še jaz takoj Šana stehtat  Cheesy ... in ugotovila sva, da ima 11,8 kg... sam men je to čudn, ker se mi je Šan zdel v primerjavi s Hugotom pravi drobižek  Undecided ... sem pa tudi jaz drugače mislila, da jih ima Šan več - ga bo treba zredit!!!  Grin  Grin  Grin
Blanka, pozravljena! Hitro fotke gor! No ja, kdo se oglaša - samo ene par fotk imam iz Grada, pa jih še zmeraj nisem dala na računalnik!!!  sram

Lep pozdrav vsem!
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1333 : četrtek, 26.05.2005 : 19:11:32 »

Kaaaj??? A tok so lahki vaši knedli?? Shocked Shocked

No, jaz pa sem ravnokar stehtala Torija in tehta točno in celih 9,00 kg! Huh Pa se mi sploh ne zdi
 predebel.. Roll Eyes Zdej pa res ne vem od česa je to odvisno. Ali od kosti ali pa od pameti!? Grin Grin Grin

Nita sem pogledala katera je ta hrana katera se meni zdi trenutno naj in je narejena res na podlagi
le naravnih stvari in ne vsebuje nobenih konzervansov, umetnih barvil in umetnih okusov, nobenih sojinih beljakovin, nobenih genetsko spremenjenih produktov in sintetičnih protioksidantov. Ti namreč povzročajo alergije in se jih zato izogibajo. Meso izvira le iz živine, ki ustreza kvaliteti človeške prehrane, za zaščito maščob in hrane pa uporabljajo le naravni vitamin E in koncentrat rožmarina. Imajo več različnih vrst hrane za vsakega psa posebej. Se pravi na bolj gibljive pse ali manj gibljive, torej glede na specifično potrebo psa v različnih starostnih obdobjih za različne pasme. Lahko probaš, meni so jo zelo svetovali, ker je imel Torči tudi probleme s prebavo in se je praskal. Sedaj je že kar nekaj časa vredu. Wink

Aja imenuje pa se: BELCANDO PUPPY. In je prav tako v črni vreči - nemškega proizvajalca. Wink
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #1334 : četrtek, 26.05.2005 : 19:17:30 »

Aja še to, meni so dali za začetek testno hrano, da vidimo če Toriju sploh paše. In jo naravnost
 obužuje! Cheesy Ko sem ene parkrat vmes dala spet hrano Hill's, sploh ni vedel kaj bi...ja al ne?? Roll Eyes
No seveda je potem lakota le premagala njegove dvome. Grin

p.s.: se opravičujem če tako zgleda kot da delam neko reklamo, ampak se mi končno ena hrana
zdi fantastična. res sem zelo zadovoljna, sploh ker vidim da se Tori končno ne praska več. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines