mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 09.10.2024 : 00:20:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 301 302 303 304 305 [306] 307 308 309 310 311 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318411 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4575 : sreda, 17.12.2008 : 11:54:16 »

En lep deževni pozdrav!

Hvala za nasvet,si me malo potolažila  Wink. Drugače glede kakanja in lulanja,ni velikih problemov, ko me ni doma in ko ga lulat enostavno poišče brisačo v kopalnici in se polula na njo. Glede kakanja če je čez noč spuščen si privošči, da samo v kuhinji spusti kakšnega, vendar me takoj zbudi, da grem spucat Cheesy.
Imam eno vprašanje,ki pa nisem nikjer zasledila. In sicer se gre za bolhe - kaj je najbolj primerno uporabljati ( ovratnico za bolhe ali ampule) za tako pasmo in kdaj lahko začnem uporabljati. Poker jih nima, sicer pa je dobro vedeti o tem Wink.

Pozdrav iz Ljubljane od Mirele in Pokerja.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4576 : sreda, 17.12.2008 : 12:04:51 »

Poker, živjo.

Pri meni se najbolje obnesejo ampule - Frontline, čeprav sem zdaj, za pozimi, ko baje ni klopov, kupila Advantix ampule, ki so še proti srčni glisti (uporabno za poleti, ko se gre na morje na Hrvaško, Italijo,...). Tako da kar začnita z ampulami, čim prej - tem bolje!

lp
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4577 : sreda, 17.12.2008 : 13:30:34 »

Zdravo!

Hvala za nasvet,grem danes kupit ampule Cheesy
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4578 : sreda, 17.12.2008 : 14:26:56 »

Tudi jaz kupujem Tibi Advantix in sem ji dala prvo ampulco pred enim mesecom. Naslednji teden dobi ta drugo..Smiley

Tiba ima svojega lupčka Bigla (pes od prijatelja) in moram po vedati, da tako divja z njim, kot bi imela petarde v riti..Smiley No včeraj je fasala svojo ta drugo buško in ji sedaj štrli tam pri glavici...mene pa zvija od grozot, da si res ne bo enkrta še glave razbila...samo to tako skačeta in s eveselita, da tIba potem po nesreči udari z glavo kam..Sad
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4579 : sreda, 17.12.2008 : 14:44:33 »

Ahahaha prov zvito-nagajivo kepico imaš Cheesy Cheesy Cheesy. Meni in Pokerju še ni uspelo po poti spominov srečati kužeka,ker Poker, ko opravi svoje potrebe ga pohvalim in ga peljem domov. So me opozorili, da dež in mladiček ni najbolje biti pretirano vzuni.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4580 : četrtek, 18.12.2008 : 10:04:00 »

Poker, komot sta dlje časa zunaj, tudi če dežuje. Dokler je pes v gibanju, se ne bo prehladil. Doma ga samo dobro obriši do suhega, pa bo.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4581 : četrtek, 18.12.2008 : 14:24:38 »

Poker, lahko si res dalj časa z njim zunaj, ni nič narobe. Pa tudi dobro je, da ima mladiček čim več stika s psi - vseh velikosti in oblik - za socializacijo! Čeprav na mojem delu poti spominov in tovarištva ni ravno veliko kužkov, še posebej ne mladih.
lp
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4582 : četrtek, 18.12.2008 : 15:29:09 »

Tudi jaz se strinjam z zgornjima postoma. Tibo jaz načeloma dam ven lulat in kakat ene petkrat na dan za par minut. Nato pa jo obvezno okoli 16h vsak dan peljem ven za slabo uro v družbi njenih pasjih prijateljev. Poleg vsega sva šle takoj v pasjo šolo in se enkrat na teden učimo z drugimi mladički.

Poker jaz sem tukaj upoštevala od naših forumskih prijateljev vse nasvete in sem ji takoj kupila bundico. Če je mraz jo ima na sebi in takoj ko se segreje v igri, ji bundico snamem, da se na to igra in leta naokoli brez bundice. Ravno tako ima tole nepremočljivo bundico gor, če je dež (ne kapljice dežja ampak bolj orenk dež) , ker se bojim da pol ure premočenosti, ko sva vzunaj z drugimi psi, ne bi pustilo posledic. Mogoče v zagovor tukaj malo bolj pazim, ker je tiba že prvi mesec fasala bronhitis na meji s pljučnico (baje je to prinesla že iz legla).

In res se strinjam kar se socialzicaije tiče: Rabila sem cca 3 tedne, da me je Tiba začela ubogati na ukaz kljub svoji prijateljski družbi. Tako , da jo resnično lahko pohvalim, da me pri 4 mesecih uboga na besedo NE, FUJ, PRIDi SEM, SEDI, ČAKAT. Teh pet ukazov znava na pamet , ne glede na to kakšne so okoliščine. Veliko tega pravega načina vzgoje sem se naučila v mali šoli  - pa sva tam sedaj dobri mesec.

En topel pozdravček od mene in Tibe, ki sedaj mrtvo spi poleg mojega računalnika..Smiley
Prilagam še dve novi slikici: eno z najinim muckom in eno z njenim prijateljem Biglom..Smiley

http://www.moj-album.com/uredi/puppi/14088687/?stran=1
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4583 : petek, 19.12.2008 : 12:22:03 »

Pozdravček!

Sem vas ubogala in sem mu kupila dežni plašček ,ki je podložen. Niti malo se ni uperal ampak se je igral z njim ,če je bilo možno. Res je da,ko ga peljem po poti spominov in tovarišev desna stran Murgle do Trnovega ali levo do končne postaje avtobus št.6(konec tržaške ceste-vič) so starejši psi,kot si tudi sama omenila.

Rabila bi vaš nasvet in sicer: Poker od ponedeljka hranim z royal canin ter mu dodajam eukanubo, ker delam prehod na royal canin,tako mi je svetovala vzrediteljica. In sem opazila ,da ob 2h zjutri že dva dni zapored, mora kakat ampak je malenkost tekoče-driska. Čez dan nima nobene driske, vse poteka normalno, pa me zanima, če je kdo imel take izkušnje.
Je to možno od zamenjave briket ali .....


Lep pozdrav Mirela&Poker

Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4584 : petek, 19.12.2008 : 15:11:03 »

Jaz Tibo hranim od prvega dneva z Royal Caninom. Pričela je z drisko takrat, ko je tudi zbolela za bronhitisom. Ravno tako je imela drisko prva dva dneva, ko sem jo dobila, saj je bil to velik stres zanjo, da ni več s svojimi bratci in sestricami...nato je bilo vse ok. Zadnje dni blazno prdi, zato bom zamenjala Royal Canin za Hills. Da vidim če bo kaj boljše. Načeloma je driska prvi pokazatelj, da nekaj ni ok in prva misel je vedno hrana.

Če praviš da je čez dan vse ok, potem je popolnoma možno, da je zaradi zamenjave briketkov.
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4585 : petek, 19.12.2008 : 20:41:46 »

No danes je potekalo vse normalno,apetit ,živahnost in navihanost prisotna v maximalni stopnji, vam bom sporočila,če bo poker ob 2h zjutri driskal. Ammmm glede prdcov, pravijo da takrat želodec praviloma dela. Moj Poker seveda tudi spušča neprijetne vonjave Cheesy Cheesy Cheesy, tako kot si sama omenila, se spomnim še pri svojem nemškem ovčarju,pa je s časoma minilo Wink.
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4586 : petek, 19.12.2008 : 20:57:36 »

A seveda ,da ne pozabim pohvalit Tibo, en velik aplavz ,ki pozna že 5 ukazov pri svojih 4.mesecih. Mislim presenečena sem ,da pozna toliko ukazov,na stopnjo njenih mesecov.Vse čestitke tebi in Tibi.Poker se ukaze uči, ko se igra,prisoten je kliker in seveda pribolšek. Poker pozna samo 1 ukaz in to je PRIDI SEM, vendar ni testerana pri igri z psi.
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4587 : sobota, 20.12.2008 : 14:05:43 »

Pozdravljeni!

No danes zjutraj Poker ni imel driske,je šel seveda kakat ,vendar normalno,tako da mi je odleglo.
Imam pa eno sporočilo za vse, prejela sem klic od vzrediteljice,ki se je pogovarjala z drugimi vzreditelji in razhaja bolezen parva. Tako da bodite pozorni na vaše kužke in s kom se druži.

Ip
Logiran
Piksi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #4588 : ponedeljek, 22.12.2008 : 16:13:17 »

Ja Poker tudi jaz sem slišala da nekaj razsaja..poznam psičko ki je sedaj res grdo zbolela..Sad

Moja Tiba je prvič preživela vikend brez mene v varstvu moje sestrice....in me je prav zanimalo kako bo reagirala ko pridem nazaj. He he prve pet minut sploh ni dojela, da sem prišla....no potem se ji je pa utrgalo in je še danes prilepljena na moje noge..Smiley

Poker uporabljaš kliker? Jaz ga ne, jaz vse delam s priboljški in pravilnimi gestami rok, ko jo učim ukaza,  - tako me učijo v mali šoli. In tukaj je res super, ker učim mladička med ostalimi maldički, da se me je naučila upoštevat tudi med igro. Se pa pozna, da živiva same in zato redno delava vse vaje..Smiley)

če si za poker se takoj po novem letu lahko srečamo na poti spominov in tovarištva, da se najina otročka malo podrižita..Smiley

Pozdravček vsem od mene in Tibe,

Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4589 : torek, 23.12.2008 : 12:27:56 »

Tudi midve s Kubo bi se z veseljem dobili:) Da vidita, kako izgleda mlada dama, stara skoraj eno leto...Smiley
Moram rečt, da se ji prav pozna, da je dala čez svojo prvo gonitev, ker je sedaj "forci" sploh ne zanimajo več...razen seveda tistih, z zmečkanim obrazom:)
Logiran
Strani: 1 ... 301 302 303 304 305 [306] 307 308 309 310 311 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines