mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 08:38:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 275 276 277 278 279 [280] 281 282 283 284 285 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318167 krat)
0 članov in 30 gostov pregleduje to temo.
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #4185 : sreda, 28.02.2007 : 20:26:16 »

V nedeljo sem bila na razstavi psov v Celju. Seveda so moji "ljubeci" pogledi bili namenjeni francoskim buldogom in mopsom, pa seveda tudi anglezem:). In ko sem gledala francije, bilo jih je malo, se mi niso zdeli francozeki s tistimi netopirskimi uheljci (taksne je imela tudi nasa Ajka) in tudi oblika glave, telo sploh ne spominjalo na francozeka.  Ali uhlji niso vec to , kar so bili in oblika glave , telo ...Sad

lp, ajda

Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4186 : torek, 06.03.2007 : 16:53:52 »

Hej,
z Ulo je bilo bolje, tako da nismo hiteli k veterinarju. Se sprehajamo že na dolge sprehode brez problemov. Poskušamo jo odvadit kavčev.. hmmmm..  ja Undecided
Še dvanajst dni pa bomo meli eno leto Cool

lp
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4187 : nedelja, 25.03.2007 : 23:32:30 »

Pozdravljeni !

Vidim da je bilo že dosti napisanega o frenčijih. Pa bi vseeno vprašal če ima kdo izkušnje z pruhom. Mi imamo 4 mesece staro psičko Ajo, ki ima malo bulico, za katero veterinar pravi da je pruh. Pa me zanima ali je možno da bo s časom bulica kar izginila, ali jo je nujno operirati?

Tukaj je pa še nekaj njenih slikc. Kakšna se vam zdi?

http://valentino.moj-album.com/

LP Peter
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4188 : ponedeljek, 26.03.2007 : 12:50:59 »

Predvidevam, da gre za popkovno kilo. To ni nič strašnega in tudi operacija ni nujno potrebna. Problem bi bil samo, če bi se ukleščila ali večala. Redno preverjajte, če lahko bulico potisnete nazaj skozi odprtino. Če jo lahko, je vse v redu. Pri mladičih se včasih res samo zapre, lahko pa tudi ostane.

Sicer bi pa bila operacija nujna tudi, če bi s psičko nameravali imeti mladičke. Zdaj, dokler je pa še tako majhna, pa ni treba razmišljat o operaciji. V bistvu lahko kuža s popkovno kilo celo življenje normalno živi.

lp



Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4189 : ponedeljek, 26.03.2007 : 23:41:25 »

Ja mi verjetno mislimo imeti eno leglo, tko da jo bomo očitno morali operirati. Sej to ni bogvekakšna operacija, saj jo verjetno samo zašijejo. Kdaj se pa to ponavadi operira, pri kašni starosti mislim? Drugače se pa ta bulica lepo vidi na eni izmed slik na

http://valentino.moj-album.com/

Kaj ji ne smemo pustiti da veliko skače in nori, ali ni važno, mislim predvsem kolk je to občutljivo, da se nebi na hitro povečalo?
   Drugače jo pa navajamo da bo lulala zunej. Pa ne vem, kako bi to najlažje naredili. Pogosto jo vozimo ven in to je to, drugače pa ima doma na takem plastičnem pladnju časopisni papir kamor tudi hodi. Velikokrat ga zgreši pol je pa okol vse mokro, ali se pa kar zanalašč polula drugje. Zjutraj recimo je težko, ker preden se jast in sin oblečeva in urediva se ona že polula, tko da morva kar hitet da jo čim prej peljeva ven. Pa sem v dilemi ali bi ji papir umaknil, ker se mi zdi da ji je samo v tolažbo in se potem nič ne trudi zadržati, pa še mokro je okol in okol. Kaj pravite? Kako jih najlažje navadimo?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4190 : četrtek, 29.03.2007 : 09:52:45 »

Pri mladičku se zlahka opazi, kdaj ga lulat, ker začne po tleh vohljat (išče prostor za lulanje). Malo jo opazujte pa vam bo kmalu jasno, kdaj jo tišči. Takrat pa hitro ven pa fuuuul jo pohvalit, ko se bo zunaj polulala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4191 : petek, 30.03.2007 : 13:42:00 »

Popkovno kilo lahko operirate šele kakšen mesec pred paritvijo. Vsekakor počakajte, da psička odraste, da ji prihranite narkozo dokler je mladiček. Sam poseg je sicer zelo preprost, je pa treba kužka vsaj omamiti in dati lokalno narkozo, če ne kar celo narkozo.

Lahko ji mirno pustite, da nori naokrog. To ji ne bo škodovalo. Samo redno spremljajte, kaj se dogaja z bulico. Če bi se začela večat, potem je treba k veterinarju. Prav tako, če bi postala boleča, je treba tudi takoj k veterinarju, ker bi to lahko pomenilo, da se je ukleščilo črevo. Dokler lahko bulico potisnete nazaj noter, pa je vse v najlepšem redu.

V veliki večini primerov kužki normalno živijo s popokovno kilo in jih zaradi nje ni treba omejevati pri gibanju.

lp
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #4192 : sobota, 31.03.2007 : 17:50:51 »

Pierlo, cudovita je ta tvoja psicka Aja. Njena slikca krasi ozadnje na mojem racunalniku in ko gledam vanjo, se spomnim nase Ajke (mami je bilo ime Aja). Upam, da uredis glede te kile (bulice). In zastrigla sem z usesi oz. ocmi, ko sem prebrala, da boste imeli leglo... Roll Eyes, samo malo bo treba se odrasti , a ne Aja Wink. Ce ni skrivnost bi te prosila za napisal rejca te lepotke. Lahko mi napises tudi na privatni mail, bi bila zelo vesela. ***

Lep pozdrav in vse dobro vasi buldiki,

Mojca

Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4193 : sobota, 31.03.2007 : 22:53:49 »

Kalsang     -     Hvala za odgovor :
V veliki večini primerov kužki normalno živijo s popokovno kilo in jih zaradi nje ni treba omejevati pri gibanju.

Se pravi da če se zna zgoditi da se bo bulica celo pomanjšala pa potem sploh ne bo treba operirati?


Ajka333    -     Me veseli da ti je naša Aja všeč. Kaj ti tudi maš oz. si imela Francozka?  Ej sorry ne vem  tvojga maila!      Moj je:      ****       Pošlji mi mail pa ti bom odgovoru.


LP Peter

http://valentino.moj-album.com/
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #4194 : nedelja, 01.04.2007 : 08:44:29 »

Ja, imeli smo psicko buldiko in ko gledam to psicko, njene uheke:) se spomnim na Ajko. Ocitno ne bo slo pisanje naslova maila na tem portalu, ker nisem narocnik enega od  paketov, nimam moznosti posiljati sporocila od tu. 

Lep pozdrav,
Mojca
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4195 : nedelja, 01.04.2007 : 23:56:07 »

Moj mail je   *****, pa seveda še t-2.net.  Upam da me zdej ne bodo cenzuriral.

Kolko let je pa dočakala vaša Ajka? Kaj je bila iste barve kot naša? Kaj se da kakšne slike vidit na netu od vaše Ajke?

LP
Peter
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4196 : ponedeljek, 02.04.2007 : 00:10:03 »

Prosim, da si preberete Pravila na mojpesForumu.
Hvala.
Logiran

pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #4197 : ponedeljek, 02.04.2007 : 00:23:19 »

Kupli smo jo v Mariboru pri nekem paru. Oni imajo samca in samico. To pa je bilo se mi zdi prvo leglo te samice. Drugače sem pa tudi govoril z gospo Kojekovo, pa je bila mnenja da ima Aja kar "lep" rodovnik.
Kaj je kakšna možnost tle glede zasebnega sporočila? Ali moraš imeti enega od plačljivih paketov? Drugače pa ne vem kaj je dovoljeno pisati ime in priimek rejca in kontakt recimo?

Sorry Jana admin.

LP
peter.j
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4198 : ponedeljek, 02.04.2007 : 11:52:24 »

pierlo, včasih se popkovna kila res sama od sebe zapre, vendar se pred paritvijo prepričajte, če se je res do konca zarasla. Če se ni, je treba operirati, ker se lahko zgodi, da se med brejostjo zaradi teže zarodkov prepona še bolj razpara.

Drugače pa je vse ok!

Uživajte!
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #4199 : ponedeljek, 02.04.2007 : 16:20:26 »

pierlo:
Kolko let je pa dočakala vaša Ajka? Kaj je bila iste barve kot naša? Kaj se da kakšne slike vidit na netu od vaše Ajke?

Naša Ajka je docakala castitljivo starost , skoraj 11 let (glede na tezave s kozo), bila je temna, z liso na vratu, uhatec pa tak kot tvoja Aja:). Bi ti napisala na kateri internetni strani so njene fotke, pa ne smem, sem pa poskusila poslati mail na tvoj ***** naslov in upam, da se mi je posrecilo;), ce je tisti drugi del prav napisan , prvo je bilo le tombola Roll Eyes Shocked


lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 275 276 277 278 279 [280] 281 282 283 284 285 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines