mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 08.10.2024 : 01:23:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 318054 krat)
0 članov in 42 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3990 : ponedeljek, 03.04.2006 : 07:58:08 »

Bagi, v bistvu nisi ravno razumela, kaj sem ti hotela povedat z mojim postom, pa vseeno... Pustimo to... Kako ste opravili pri vetu v soboto?

maticko,
po novem se tukaj ne sme dajat nobenih kontaktov, imen ali telefonskih vzrediteljev, razen če plačuješ tale forum. Zato ti predlagam (če ne bo izbrisano tudi to), da se obrneš na Kinološko zvezo Slovenije (Ilirska ulica v Ljubljani, telefonsko dobiš na informacijah), kjer prosiš za kontakt v Klubu za pritlikave pasme. V klubu imajo vse podatke o vzrediteljih in leglih francozkov pri nas. Bodi pa potrpežljiv, saj je pot do francoskega buldoga ponavadi zelo dolga. Naj te ne premamijo "ponudbe" raznih šteparjev in preprodajalcev (na konto tega, da imaš psa lahko že jutri doma).
Sporoči, kako si se odločil  Wink
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #3991 : ponedeljek, 03.04.2006 : 15:47:35 »

Maticko...
No Tina je povedala ze skoraj vse jaz bi samo se dodal da lepo prebrskaj 266 starni postov in bos najdel zeljene informacije... JA pot je dolga, kakor tudi cakalne vrste za francoska legla... jih pa prestejes na prste ene roke... vse kar je hitro in poceni ni to to in je dalec od pricakovanega ....  Wink
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #3992 : ponedeljek, 03.04.2006 : 17:22:56 »

spet jst

ja sem šel skozi strani in sm si izpisal podatke. imam pa en problem. star sm (jutri) 15 let in mama  se ne strinja da bi imeli psa jas pa si ga želim že celo leto!!! kako naj jo prepričam? ne dvomi v mojo skrb ki bi jo posvečal psu ampak se izgovarja na to da imamo premajhno stanovanje (kar ni res) in da ga na počitnice ne bomo mogli vzeti s sabo (lastnik apartmaja dovoli pse) ali pa ga ne bomo morali nikomur dati ko bomo na počitnicah (poznam pa 100 ljudi ki bi jim lahko zaupal psa če ta slučajno ne bi šel z nami na morje)

živim v novi gorici in tu je tud en fr buldog in ko sem ga zagledal mi je padel v oči in nikakor ga ne morem izbrisati iz glave! že celo leto zasledujem oglase in ko sem končno našel enega se je mama strinjala da ga gremo samo ''pogledat''. pogledali smo ga in ''vzreditelj'' ga je prodajal za 110.000 sit brez rodovnika. čeprav sem zaljubljen v to pasmo (z rodovnikom ali brez) sem spregledal da je bil pes (''2 meseca star mladiček'') največji predstavnik buldogov kar sem jih sploh kdaj videl. skupaj z bratcem je bival v zanikrnem boxu kjer je kar mrgolelo drugih pasem psov. psa (na srečo) nismo vzeli saj sem naslednji dan spoznal da bi s tem pomagali preprodajalcem. psa so nam vsiljevali in sploh nas niso nič povprašali kje bo kužek živel kar se mi je zdelo zelo čudno. in ''vzreditelj'' nam je rekel da ga proda samo pod pogojem da bi ga lahko 2x letno paril. halo??? kolikokrat letno se sploh sme pariti psa? sedaj spet brskam po oglasih in upam da ne bom spet nasankal.

lep pozdrau z gorice Smiley
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3993 : torek, 04.04.2006 : 09:25:11 »

Ne nasankati je preprosto- ne kupuj franocza brez rodovnika. Ko pa kupis rodovniskega, kupi res tipicnega predstavnika pasme, povprasaj o boleznih starsev, zivljenjski dobi tudi starih starsev,... Dober vzreditelj bi ti moral take stvari povedati po pravici in se odkrito pogovarjati o njih.
Kako pa prepricat starse, ti pa zal ne morem svetovat- mogoce bo GregorF kaksno starsevsko rekel...
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #3994 : sreda, 05.04.2006 : 17:16:10 »

žijo

zakaj pa ne nerodovniškega? mislim, za kaj bo pes prikrajšan? razstavljati ga itak ne nameravam, zanima me samo v čem je še slabši od rodovniškega. kakšne so pa razlike v značajih med samci in samičkami? so res samice bolj ubogljive? imam nekaj kotaktov s vzreditelji po sloveniji. mama pa tudi malo popušča s tem da bi moral biti ko nas ni doma zaprt v boxu Undecided

lep pozdrav
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3995 : sreda, 05.04.2006 : 18:23:28 »

...Pa se link do teme o produciranju nerodovniskih mladicev, da bodo tudi tistim med vami, ki podpirate steparje, jasne stvari kot so vzrejni pregledi, rodovnik, dedne bolezni in hibe ... http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1981.new.html#new. Pa se ena http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4014.0.html
Mislim, francozi in druge kratkogobcne pasme lahko imajo ze same po sebi dovolj tezav in res ne vidim razloga, zakaj defektne predstavnike pasme parit naprej. Tole sem napisala grdo (namenoma), je pa res. Pa preden me kdo od lastnikov nerodovniskih frencijev (ali kaksne druge pasme) tresci po glavi, naj si prebere linke in se spotakne ob dejstvo, da imam sama doma psico iz zavetisca, ki je seveda najlepsa, najboljsa in najbolj moja. Ko bom iskala psa, za katerega bom zelela, da izgleda tako kot sem si zamislila, bom kupila pa rodovniskega ...
m.



maticko,

preberi si tole zgoraj, kar je na prejsnji strani napisala maja01. Nujno si preberi celotno temo na tistem linku, potem pa razmisli se enkrat o svojem vprasanju. Ni point v razstavljanju- ce zelis francoskega buldoga in ti je vsec zaradi dolocenih karakteristik in izgleda, potem lahko kupis le rodovniskega. Brez rodovnika je tak pes dejansko mesanec in verjemi, da priblizno tako tudi izgleda. Da boleznih in drugih tezav sploh ne omenjam. Tole se bo sicer grdo slisalo, ampak: ce hoces Nike superge in stanejo 30 jurjev, imas 2 moznosti. Ali kupis original v trgovini in das dejansko 30 jurjev. Ali pa gres na trznico (ni vazno, ali je to v Turciji ali kje drugje) in kupis ponaredek- sicer das recimo 5 jurjev, ampak superge samo izgledajo kot Nikice, kvaliteta je pa dalec pod nivojem. Vprasanje je le, ob katerem nakupu bos imel vecje zadovoljstvo. Pri psu je zadeva se stokrat potencirana, saj ob "ponaredku" tvegas pasje zdravje (kar te lahko udari po zepu precej mocneje, kot je bila cena nakupa takega psa). Vredno razmisleka!

Zelim ti dobro branje, vzemi si cas za razmisljanje in ce bos se vedno preprican, da hoces psa brez rodovnika, pojdi v zavetisce in resi zivljenje kateremu od prikupnih mesanckov, ki nujno potrebujejo skrbnega lastnika...
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #3996 : sreda, 05.04.2006 : 21:08:55 »

sm šou na hiterco skozi linke čeprav si mi dala misliti že s tvojim postom. in povedat ti moram da si me res prepričala! em...a smem prašat kolko si ti odštela za tvojo bubo? samo okvirno če ne želiš povedat...
vedno bolj si želim met buldija!!! mama...recimo da malo popušča...kaj pa si misliš o tem da bi imeli psa dopoldan zaprtega v boxu?

lep pozdrav cawbaw
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3997 : petek, 07.04.2006 : 11:43:37 »

Tina, pri vetu so ga 'temeljito' pregledali in niso ugotovili drugega, kot to, da ima Torzič močno podaljšano mehko nebo in da ga zelo priporočajo odstranit oziroma skrajšat. Baje ne dobi dovolj kisika in pride zato do take reakcije. Seveda je to le ugibanje, ker pač za 100 posto ne morejo vedet. Uglavnem priporočajo, da se za tale poseg čimprej odločim, sploh zdej ko se bo začela vročina. Torej, kaj mi svetujete vi??? Mene je kar malo strah in nisem sigurna... Gledal pa ga je G. Zaninovič st.

Maticko, če bo box tisti velik, po katerem se bo lahko prosto gibal, potem jaz ne vidim problema. Nikar pa ga ne zapiraj v tisti majhen box, v katerem le spi (če).
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3998 : petek, 07.04.2006 : 12:11:12 »

Bagi,

to je pogosta težava pri tej pasmi. Če ga je pogledal Zaninovič starejši, se mi zdi, da v to diagnozo ne gre dvomit. Na tvojem mestu bi se odločila za poseg- brez veze, da pes trpi v vročini oz. na splošno mu bo vedno težje, tudi ko bo starejši.

Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #3999 : petek, 07.04.2006 : 13:22:17 »

Ja jaz se čist zavedam, da je ta zadeva pri tej pasmi običajna oziroma pogosta, ravno zato sem (bila) v dvomih. Tudi jaz se bolj nagibam k posegu, le strah me je, da nebi mogoče imel potem kakšnih drugih problemov... mogoče... ne vem. sram U bistvu bolj ko tuhtam, bolj se nagibam k temu, ne vem pa zakaj me je tko strah tega, da ga režejo in narkoze... Undecided
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4000 : petek, 07.04.2006 : 14:13:08 »

Bagi, tvoj strah je čisto razumljiv. Sem bila jaz ista, ko sem se menila na kliniki za puljenje Bubinega zobka. So mi morali 3x zagotoviti, da jo bo med narkozo spremljal anestezist preko monitorja in da bo dobila minimalno dozo narkoze. Na koncu je bilo vse OK, še isti dan je bila blazno živahna in ni imela nobenih posledic. Vem, da me bo tudi v bodoče vedno strah narkoze in si že predstavljam, kako mi bo junija, ko bo imela spet en poseg (sterilizacijo).
Vedi pa, da bo imel potem kvečjemu manj problemov- reveža pa tudi ne moreš pustiti, da ti skupa pada, ker mu zmanjkuje zraka ;-)
Logiran
baguSka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 742


« Odgovor #4001 : petek, 07.04.2006 : 14:19:01 »

Aha ok. Tina hvala. Si me kar mal potolažla.. Potem je mogoče res najbojlše, da grem kar v akcijo.
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4002 : petek, 07.04.2006 : 14:38:21 »

živjo,

vem za leglo, ki bo šele konec leta... Cry zopet razmišljam o nerodovniških in sem spet zmeden. naj počakam? ampak kje je šele konec leta!!!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4003 : petek, 07.04.2006 : 15:04:22 »

maticko,

vsi smo ti povedali nase mnenje, prebral (upam da res) si linke, ki ti jih je dala Maja, ti pa kar z glavo skozi zid... Moj odgovor o cakanju je JA!!! Pocakaj, tudi do konca leta, pocakaj tudi se 2 leti, ce je treba. Pes ni kruh, ki ga kupis, ko ti zapase... Pa se veliko casa bos imel za prepricat starse do konca leta (ce vsi v druzini niso za psa, si ne predstavljam, kako bi vse funkcioniralo). Poleg tega verjetno trenutno nimas vec kot 200 tisocakov, da bi jih odstel vzreditelju.

Upam, da si tega vzreditelja dobil preko Kinoloske zveze in da je preverjen. Poleg tega bi se ti splacalo it pogledat k njim odrasle francozke, navezat stik z lastniki, da ti tudi oni malo vec razlozijo o pasmi,... Tako se namrec gradi stik z vzrediteljem. V koncni fazi jim potem, ko dobis mladicka, odpeljes skoraj njihovega otrocka, ki so ga nekaj tednov vzgajali in ljubili...
Logiran
maticko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4004 : petek, 07.04.2006 : 17:19:18 »

zmeden zmeden in še enkrat zmeden! ne vem kaj me je spet prijelo da sem začel spet razmišljati v to smer! se opravičujem za tako bolan post sram res sem prebral linke in tudi prepričali so me le preveč želim use na hitro kar vem da ni prav. kontaktiral sem z še eno  vzrediteljico. mogoče se vidimo celo v že nedeljo v vrtojbi. dobil sem zelo dober vtis. psički imajo rodovnik, oddajali jih pa bodo sredi maja.

kar se pa tiče trenj v družini...vem, da ni prav silit osebe ,ki si nečesa ne želi t temu da bi to imela a poznam veliko oseb, ki si nikakor niso mogle predstavljati življenja s psom in sedaj ko ga imajo si ne morejo predstavljati obratnega.

psa si res noro želim (dobesedno) in si bom s trezno glavo vzel čas za premislek o vsem skupaj, ker se mi res zdi (glede na odzive) da rinem skozi zid.
Logiran
Strani: 1 ... 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines