mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 01:23:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 309484 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #360 : sreda, 16.02.2005 : 11:39:58 »

Živjo!
Tudi jaz sem pogosto slišala takšne in drugačne opazke, predvsem pri prejšnji psički. Sedaj, ko imam pa Šana, pa jih ni več slišati. Edino včasih se kakšen majhen otrok zmoti in reče - lej jo mucko oz zajčka, ampak to me ne moti preveč.  Smiley
JennyK, drugače je ponavadi tisti francoz, ki se noče cartati pri drugih moj Šan, ampak ponavadi ga jaz gonim na Šmarno, tako da se najbrž nismo mi srečali... Me pa zanima, zakaj nikoli ne srečam tebe Tina z Bubo kje tam gori  Smiley ...
Aja, še to. Zadnjič sem na Ilirski (v Ljubljani) opazila enega črnga francozka (samčka) in me zanima, če je kdo od vas lastnik tega lepotca?
Drugače se mi pa zdi, Tina, da sem zadnjič (že dolgo nazaj) videla Bubo in tvojega fanta (sklepala sem iz tvojih slik) tam pri Ruskem carju? Je to možno?  Smiley

Lep pozdrav vsem,
Ana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #361 : sreda, 16.02.2005 : 12:02:02 »

He he, na Šmarno ne zahajamo ravno pogosto, pa še to bolj med tednom, ko ni take gneče  Grin Zato še nismo srečali... Pri Ruskem carju sta bila pa sigurno Anže in Buba- živimo namreč čisto zraven... A si ti tudi kje blizu? Drugič ga kar pocukaj za rokav  Wink
Za tistega na Ilirski pa ne vem. Prijateljica ima namreč črno psičko, s katero gresta pogosto na obisk k babici, ki živi na Ilirski. Bom njo vprašala, če pozna kakšnega samčka v okolici- sem jih pa tudi jaz že opazila, ima modro ovratnico oz. oprsnico (če je to isti). Za enega črnega samčka pa vem, da je nekje iz stare Ljubljane...

Kar se pa tiče debelosti pri francozkih- smo ravno včeraj dobili "kritiko" našega vzreditelja, da bi bilo dobro, če bi Bubico malo poredili  Shocked Da ima precej mlad videz za skoraj 17 mesecev in da naj jo več hranimo, da se malo "izpopolni"... Tako se bom vsakemu, ki mi bo omenil, da imam debelega psa, samo še smejala  Grin

A ja, Marjana, a planirate kakšno razstavo v prihodnosti? Nas "mamijo" za Zagreb (spet dvojni CACIB)...
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #362 : sreda, 16.02.2005 : 12:09:03 »

Pixy, se opravičujem, res. A je Šan progast? Sorry, sigurno si že kar nekajkrat napisala, pa se mi sedaj ne da brskati nazaj...  sram Vsekakor pa sva tudi midve z Jenny bolj ali manj med tednom na Šmarni, ker je med vikendi čisto preveč oblegana!!!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #363 : sreda, 16.02.2005 : 12:17:27 »

JennyK,

Šan je (izredno lep) črno bel francozek  Wink
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #364 : sreda, 16.02.2005 : 12:24:33 »

Grem kar lepo po vrsti:
- Ja, tisti francoz na Ilirski ima res modro oprsnico
- Takrat ko sem videla Bubo sem bila v avtu in potem nisem ustavila, da ne bi preveč čudno izpadla - pa tudi ne nadlegujem rada, čeprav se pri francozkih oz tudi pri angleških buldogih težko zadržim...Drugače sem pa iz Fužin...
- tudi midva s Šanom jo rajši mahneva na Šmarno med tednom...pa se še vendo nismo srečali Smiley
- kot je že Tina omenila je Šan bel, s črnimi lisami, katere s staranjem pridno pridobiva, res pa je tudi, da te črne lise ratujejo progaste...

Lp,
Ana
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #365 : sreda, 16.02.2005 : 12:42:38 »

Najlepša hvala obema za pojasnilo!! Eh, danes mi net tako pooočasi dela, da grem med vsakim klikom skoraj lahko na kavo!
Vseeno pa upam, da katero od vaju v paketu s frenčijem začopatim na Šmarni!!
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #366 : sreda, 16.02.2005 : 12:47:10 »

Jaz sem zadnjič za Bežigradom, blizu plave lagune, videla eno gospo z dvema francozkoma. Bila sta temna, verjetno črna ampak kljub temu, da sem si skoraj vrat izpahnila Roll Eyes nisem dobro videla, ker sem bila v avtu. Ju mogoče kod pozna?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #367 : sreda, 16.02.2005 : 12:55:46 »

Najlepša hvala obema za pojasnilo!! Eh, danes mi net tako pooočasi dela, da grem med vsakim klikom skoraj lahko na kavo!

Katja,

pri meni včasih pomaga če ponovno zaženem računalnik.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #368 : sreda, 16.02.2005 : 13:52:56 »

Hvala, Luka, za pojasnilo! Včasih tudi sama tako ukrepam... Je pa sicer res, da sem analfabet, kar se kompjuterjev tiče. Važno, da prečekiram pošto in prelistam te strani.  To mi je poleg službene rabe dovolj... Heh, me bo čas povozil glede tega. Se opravičujem, ker jamram čisto off-topic!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #369 : sreda, 16.02.2005 : 18:44:34 »

Jaz sem zadnjič za Bežigradom, blizu plave lagune, videla eno gospo z dvema francozkoma. Bila sta temna, verjetno črna ampak kljub temu, da sem si skoraj vrat izpahnila Roll Eyes nisem dobro videla, ker sem bila v avtu. Ju mogoče kod pozna?

Verjetno si videla gospo Pintar... Z gospodom imata mislim da kar štiri francozinje (4 generacije). Stanujejo pa nekje za Bežigradom... Lani marca so imeli leglo (mi je gospod na ljubljanskem CACIBu še kazal fotke par dni starih štruklov).
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #370 : sreda, 16.02.2005 : 20:26:13 »

Eh, ne sekirajte se zaradi komentarjev bebabvih ljudi. Tudi jaz dostikrat slisim, da sprehajam tele, pa ponija (najboljse je bilo enkrat v bovcu, ko je ena mala puncka rekla svoji mamici, da bi tudi imela takega psa. Meni se je kar zasmejalo, ker se taki mali pamzki - cca. 4 leta - Spele ponavadi panicno bojijo. Potem pa mamica vprasa, kaj da bi ona pocela s takim psom. In mala samozavestno odgovori, da bi ga imela za jahat... Shocked Meni je pa celjust dol padla..  Grin ), pa komentarji koliko tak pes pozre, pa ... Da ne omenjam bedastoc, ki jih slisim, kadar imam na strikcu katerega od dihurjev...  Grin Grin Grin
Meni so vasi "netopircki" prav simpaticni.

Tistega frencija v stari Ljubljani pa tudi jaz redno videvam na poti iz sluzbe.

TinaZ: nisi rekla, da Bube nekaj casa ne bos razstavljala?  Wink
Logiran
marjana
odvisnež
*****
Sporočil: 554


« Odgovor #371 : sreda, 16.02.2005 : 23:05:35 »

Hm, na Zagreb sploh nismo pomislili. Kdaj pa je zadeva? Mislim, da bi bilo treba iti in malo vaditi celo stvar.

Hugo ima trenutno sicer drisko - dali smo mu tableto za razgistenje pa ni nič boljše - seveda sem ga po parih dneh živčno odnesla k veterinarju, Hugo pa je prav freh - obnaša se kot da ni nič in je zelo igriv + nič kaj posebej ne fehta za ven. Aja, ko smo že pri tej temi - Hugo se že več kot dva tedna ni polulal v stanovanju.  Grin Grin Grin Ko sem ga prvič zagledala kako pridno sedi pred vhodnimi vrati me je skoraj kap. Kako sem bila ponosna in ga kar nisem mogla prehvalit kako je pameten. Če ga sedaj tišči in ne opaziš, da že čepi pred vrati, me pride iskat in me dregne s taco, potem pa zdirja k vratom, hkrati pa se ozira, da slučajno ne bi spregledala kaj ima v mislih.  ::)Neverjetno.....                            

Dva dni nazaj sem videla progastega francoza v centru pred Merkatorjem - zdraven je ena banka in naprej sodišče. Imel je plašček in je privezan pridno čakal na lastnika. A je mogoče kdo od vas lastnik lepotca?


M.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #372 : četrtek, 17.02.2005 : 09:40:09 »

CACIB v Zagrebu je 19. in 20. marca... Prijavit se je treba do 21. frebruarja, torej je samo še 4 dni časa. Marjana, če se odločiš, da greste, mi sporoči, mogoče se lahko zmenimo, pa gremo skupaj.

Ja, maja01, res sem rekla, da je ne bom razstavljala, tale Zagreb je na žalost edina prilika, da se v bližnji prihodnosti spet srečamo z našim vzrediteljem tako blizu Ljubljane (vožnja v Novi Sad pa titracijski testi za čez srbsko mejo  Undecided ne, hvala). Pa če smo že ravno tam, se lahko še pokažemo  Wink Bomo pa še razmislili (stroški pa to, ni ravno vožnja do Gospodarskega razstavišča)...

Čestitke Hugotu, da je nehal lulat v stanovanju  Cheesy Pa ne se preveč sekirat, če se mu bo še kdaj ponesrečilo- važno, da je dojel, v čem je štos. Si ga pa kar predstavljam, kako te čaka pred vrati in se ozira s tistimi črnimi učki  Grin

Mi pa od včeraj šepamo  Sad Bubica se je na polju igrala z eno psičko, se spotaknila ob krtino, naredila pravi premet v zraku in seveda čudno pristala. Doma smo se potem kopali (je imela kar preveč progic, pa blato ji je viselo s trebuščka), šla je spat, ko pa je vstala, je zašepala.. Upam, da bo minilo, da je samo pretegnjena mišica- pa da ne bo začela izkoriščat tega, da se nama smili  Roll Eyes
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #373 : četrtek, 17.02.2005 : 10:04:47 »

Oh, Tina; upam tudi jaz na najboljše! Da se bo pa nogica malce zamigala in ne bo več bolelo! Me pa nekaj zanima: gledala sem rezulate, filmčke in sličice Westminster kennel club-a. In sem videla strašno ljubke francozke in to peščene oz. beige barve! Takih pri nas nisem še videla. A kdo kej več ve o tem? Ali je beige barva dovoljena? Ali ste jih že videli v alive verziji? Če se komu da, naj malce  razloži. Hvala!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #374 : četrtek, 17.02.2005 : 10:11:02 »

Tina,

tudi midva s Pacotom stiskava pesti in šape za Bubo. Srčno upava, da je samo pretegnjena mišica.
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines