mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 11:17:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220588 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #2160 : sobota, 20.10.2007 : 17:03:37 »

krokodilčki stojijo tudi na Andini glavici Cheesy

//http://www.moj-album.com/uredi/anda2007/9804327/?os=9823395//

pri nas sneži in Anda se kar ne more naspati, ker je dopoldan lovila snežinke  Grin
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2161 : sobota, 20.10.2007 : 17:12:49 »

O kako imajo eni lepa ušeska. Cheesy Krokodilček je pa prav frajerski. Kakšna lepa barva.

Gal jih je imel gor točno eno uro. Potem je zgubil prvega in kmalu zatem še drugega. Malo si še s taco pomagal da so šli lažje dol Angry  Ampak bomo vztrajali. Se bo že sprijaznil.
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #2162 : sobota, 20.10.2007 : 21:42:55 »

Dobar večer,pa mala je včeraj bila že u redu pa jedla kroketke in je bilo vse O.K. !
AMPAK: danes zjutro opet bruhanje in smo šli kod našeg zdravnika u hitno ambulatno in je povedal,če bruha samo belo peno je iz želodca ali zato kar bruha rumeno je iz črevesa.Nekaj malega ma u krvi ali vročine nema.Dobila injekcijo protiv bruhanja za 24 ur in tekočo hrano in jutri bomo vidli kaj bo.U pondelok gremo na kontrolo.Tudi smo ugotovili da izgleda da u 10tjednu kad smo šli na vakcinacjo in čip,ali zdravnik ( kolega od našega doktora ) nam nije dal obovezno vakcinacjo ali jo pozabil zabeležiti.Če jo res ni dobila lahko ma RES kakšno tisto hudo zarazo in ....!
Sem na kraju s živcima in nevem kako zdržim do pondeljka.Nemorem si predstavit da bi jo uzgubila!!! Še zmeraj se nadam na dobro.

Lep pozdrav vsima!!!

Gal se bo še navadil ker mu ful pašejo krokodilčki i na tistoj sliki od zadaj se lepo vidi kako ma lepo barvo dlake!

Zoyaoli nikako mi negre odpreti ni jeden od tvojih albuma pa mi je žal.
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #2163 : nedelja, 21.10.2007 : 13:23:03 »

Tinkapletinka  ,ne zelim te plasiti ali ako tvoja yorkica povraca krvavu slinu to nije bas dobar znak .
Spominjala si da si ju cijepila sa 10 tjedana (protiv cega?Huh)  i cipirala ! Sta tako malog psa?
Ja svoje stence ne cipiram prije 6mj starosti!
Koliko je sada stara?
Da li ima i proljev i mutne oci?
Sta je od pretraga veterinar napravio?
Nadam se da nije samo dao injekciju protiv povracanja i infuziju da nadoknadi elektrolite ....jer to nije rijesenje. Kod tako malih pasa treba se brzo djelovati i pokusati zaustaviti povracanje i proljev ako ga ima i naci uzrok te lijeciti uzrok ,a ne simptome sto najcesce veterinari rade!
ja imam jakoooooo puno losih iskustava sa veterinarima i iskreno ne vjerujem 100% ni jednome ,pa zato imam nekoliko kod kojih idem ovisno sto je psu.
Svaki vlasnik psa bi trebao prepoznati simptome bolesti svog ljubimca i tocno ih objasniti veterinaru ,a ako imate osijecaj da veterinar uopce ne slusa sta mu govorite ili da radi samo da nesto radi ...zahvalite se i otidite drugome !
Ono sto svaki vlasnik psa pa makar i nije sam veterinar moze zahtjevati u slucaju da imate osijecaj da je vas pas lose ,a veterinar ne radi nikakve pretrage sam (jer to sto pas nema temperaturu nije pokazatelj zdravlja psa! Ni neki ljudi nemaju temperaturu ,a koma su bolesni!) je krvna slika iz koje ce se sigurno vidjeti kakvo je objektivno stanje psa!!!!!
U Sloveniji stvarno ima par prvoklasnih veterinara koji ce dati sve od sebe i u okvirima mogucnosti ponoci ce Vasem psu.
Nazalost ni veterinari nisu carobnjaci pa ako je stene lose drzano kao kod vecine preprodavaca ili na farmama pasa pa cak i kod ljudi koji su probali uzgajati ,a nemaju iskustva niit pomoc iskusne osobe ...cesto se desi da to stene iz neznanja ili iz nemara nije  medicinski tretirano kako je to potrebno ili da je prerano odvojeno od mame i slicno ....pa jako cesto me kontaktiraju ljudi koji su kupili tako mlado stene i nazalost ga vrlo brzo izgubili jer mu veterinar vise nije mogao pomoci .
Yorkie je mali pas ,znaci mali organizam koji vrlo lako i brzo moze dehidrirati pa treba biti vrlo pazljiv i reagirati na prve znakove da nesto nije ok.
Sretno i drzim fige da sve dobro prode sa malenom
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #2164 : nedelja, 21.10.2007 : 23:17:28 »

Ma od juče več nije nikako povračala! Ne povrača ona krv nego samo neku žutu vodu.Pa kaže veterinar da je to več iz sčrevesa.Da bi bila bjela iz stomaka.
Ali pošto ima apetit i skače nonstop ko i uvjek,nema vručine pa mislim neče biti baš tako loše!
Kod nas je cjepljene u 6-tom,9-tom i 12-tom tjednu i onda u 6-tom mjesjecu.Mala sada ima 14 tjedna.
Proljev nema niti mutne oči. Veterinar izvadil krv i dal injekciju protiv povračanja,neku tekuču hranu da ima energiu i vitamine i sve što treba,kad je na dieti.Onda još neke krokete koje su specijalne za pse koje ima problema sa prebavom SPECIFIC .
Taj veterinar je ovde specijalac za yorke,koje i on sam goji. I moj grad je duplo vetši od Ljubljane.Pa stvarno su mi ga svi preporučili.
Imam sreču što oko mene imam kolegice koje drže psarne yorkija i ovaj od koga imam moju malu mi je bio preporučen in imamo dobre odnose.Baš sam i njega odmah zvala i sutra čemo poslje veterinara ako če biti mala u redu se nači da vidi Sheila svoju mamu,tetku i sestricu.
Ma hajde videčemo sutra ali za sada izgleda sa svim dobro !!!

Ubožavam te njene okice!!!   Roll Eyes  Nemogu više zamisliti život bez nje!
Pa sretno svima  Tinka
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #2165 : ponedeljek, 22.10.2007 : 09:37:15 »

Tinkapletinka...ful lušne slikice so v albumu, mala Shela je res luškana. In Popi je isto tvoj?

Glede na to, da nas je že kar nekaj lastnikov yorkijev, bi bilo mogoče fajn kdaj kakšno srečanje narediti:) Če ne drugle pa na obali kakšen vikend ko bo lepo sončno vreme, ali pa v Ljubljani...
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2166 : ponedeljek, 22.10.2007 : 10:33:21 »

Pomoje to ni nič posebnega če občasno malo bruha rumeno tekočino. Meni so rekli, da je to zaradi preveč kisline. Sem pa opazila pri Gigiju, da bruha kadar bolj malo poje.
Logiran
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #2167 : ponedeljek, 22.10.2007 : 17:56:59 »

mora bit kar zoprno da tako majhen kuža bruha - mene že orng zaskrbi k naša rotika zbruha zaplembo s sosedovega komposta  Sad
no, držim pesti še naprej za Shelo  Wink

glede srečanja smo mi čisto ZA in bi bilo fajn še preden nas čist zamede  Cheesy
jutri greva pa po novo pikico, steklino pa čim kasneje je rekla naša dr  Cool

tole je pa andin dedi  http://www.bloomsbury.de/index0.htm

mislim, da res ne znam več aktivnega linka delat  sram sram
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #2168 : ponedeljek, 22.10.2007 : 23:29:13 »

Danas smo ble pri zdravniku pa je dobila še dve kakšne injekcje ampak je živahna in joj tekne i drugo sve u redu !!!  Wink
Ampak je tudi povedal,da sam dobila u SLO napačno vakcino da res tista steklina lahko počaka in je mogla dobit tisto za VSE nevarne  bolezni.Izgleda da je to vse zaradi reakcije na cepljenje.

Popi je BIL MOJ ! To je tisti kakšnega so mi pokrali u maju u Ankaranu direktno pred hišo!!! Jaz mislim da je to bilo po naročilu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa 9 mjesjeci je tehtal 1,4kg.

Jaz sem tudi ZA srečanje ampak zaradi vremena rajše na obalo bi šla! Ali pridemo tudi lahko u LJ.

Zoyaoli, po kakšno pikico greš Huh?? Tisti link se aktiviral tako da če je mala po dedu mora bit ENKRATNA. Še zmeraj se mi link od Andi neodpre. Žal. Pa če se res vidimo bo še boljše !!!!

Pozdravljam in upam da se k malu vidimo VSI !!!!!!!!!!!  Cool




Logiran
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #2169 : torek, 23.10.2007 : 07:33:58 »

me veseli, da je Shela boljša in da spet veselo divja
danes ima Anda 2. cepljenje proti kugi...., steklino bomo pa spomladi cepili  Roll Eyes

tudi meni je dedi zelo všeč, pa sem vam ga mogla pokazat  Wink

jaz imam sedaj 2 tedna dopusta, tako da se lahko srečamo in poklepetamo v živo  Grin

Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2170 : torek, 23.10.2007 : 11:15:34 »

Tudi jaz sem za srečanje v Lj.  Roll Eyes
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2171 : torek, 23.10.2007 : 11:24:05 »

Jaz tudi Smiley

Samo jaz bi raje videla, če je lahko med vikendom ali pa med tednom popoldne.
Logiran
epesteper
otrok do 14 let
*
Sporočil: 24


« Odgovor #2172 : torek, 23.10.2007 : 15:12:00 »

Kdaj pa je to srečanje?
Najbrž nisem dovolj sledila Roll Eyes,sicer svojega kužka še nimam, bi pa vseeno rada prišla mal pogledat(če smem) Cool
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2173 : torek, 23.10.2007 : 18:17:47 »

Ne vemo še. Se moramo še zmenit. Seveda smeš
Logiran
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #2174 : torek, 23.10.2007 : 18:31:37 »

Cepljenje smo dali skozi - ampak bilo je res glasno  sram
zgleda da je naša punca zelo, zelooo občutljiva Undecided
... me je že vzrediteljica opozorila, da je bila najbolj občutljiva pri cepljenju in tetoviranju, pri igri pa čisto nasprotje - divjakinja  Huh
no, sedaj imamo nekaj časa mir, potem nas pa čaka steklina in čip (to bo šele veselo  Cheesy)
drugače je pa čisto ok, normalno je in se veselo igra

Torej, kdaj in kje se srečamo??
epesteper, te bom jaz prišla iskat, da boš šla z nami  Wink

Logiran
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines