mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 15:11:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220649 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1995 : petek, 21.09.2007 : 12:41:51 »

Da pristavim še svoj piskrček.

Ne morem se strinjati, da je pes, ki ne prenaša otrok slabo vzgojen. Tu gre za obojestranski odnos.

Doma imamo dve psici. Obe imata enako veliko/malo stikov z otroci, ker pač nimam svojih otrok. Obe se odlično obneseta na obiskih v domu za ostarele, in to na zaprtem oddelku pri dementnih. Varovancem se pustita božat, futrat, vzet v naročje itd. Starejša naravnost obožuje otroke in se z njimi ure dolgo igra, saj imajo otroci fine plišaste igrače, pa žepe polne žemelj... Z njimi teka, se ruva za igračke, nori - seveda vedno pod nadzorom in nikoli sama, ker kljub temu so otroci po njenem mnenju na nižji stopnički kot ona in pri kaki zelo zanimivi igrači zna biti problem, če bi ji jo otrok na vsak način želel vzeti. Ugriznila ni še nikoli, je pa že glasno zarenčala. Zato je z otroci vedno pod nadzorom.

Mlajša pa otrok ne mara. Preprosto zato, ker že odkar je bila mladička, sosedovi otroci, ki se igrajo na dvorišču, glasno tečejo k njej, kadar jo vidijo. Kako bi vam bilo všeč, če bi bili veliki 25 cm in bi nenadoma proti vam divjala horda človečnjakov, kričala in mahala okrog sebe, iz dvorišča v avlo, kjer pod oboki močno odmeva? Jaz bi bežala. Mlajša psica je drugače še priljudnejša od starejše, še bolj vesela vsakih obiskov, se pusti še bolj cartat (odraslim) obiskovalcem, dela poslušnost lepše kot starejša in je pravi družni pes, saj dejansko stoprocentno sodeluje s tabo na vsakem koraku. Ne mara pa vpitja, divjih kretenj, ropota igrač, grabljenja neveščih rok od zadaj, ki jo poskušajo vzdigniti in jo pri tem takoj spet spustijo (po možnosti na glavo), ker je pretežka za otroka, rinjenja z glavo naprej vanjo (kar je by the way v pasji govorici grozilno) itd. Obožuje pa mojo nečakinjo, ki vsega tega ne počne in nežne otroke, ki se jim da dopovedat, naj ne kričijo in ne norijo okrog nje.

Po pravici povedano, ko na našem dvorišču odvečno energijo sprošča horda človeških mladičev, tudi jaz zaprem okna, da imam mir. Ona gre pa pač stran. In čisto prav ji dam.

Pa za opombo - govorim o dveh šicujkah, ki jih ljudje tako avtomatično razglašajo za idealne za otroke. Kot vzrediteljica bi temeljito preverila, kako se otroci potencialnih novih skrbnikov obnašajo v družbi psov, preden bi družini prodala mladiča. Je pač tako, da je otrok na prvem mestu (in prav je tako), zato mnogi menijo, da se mora pes popolnoma prilagoditi otroku ne glede na to, kaj otrok počne z njim. In če se pes takemu otroku postavi po robu, ko mu začne presedati cukanje, premetavanje in vlečenje, ponavadi pes leti na balkon potem pa še od hiše in ne otrok.

In kot je  bilo povedano že prej, mali kužki so pa še veliko bolj pogosto žrtve tega. Res je, da so tudi karakterne razlike in strinjam se, da je yorki bolj odklonilen do otroke kot shih tzu, pač glede na poreklo pasme, ampak ne da se posploševati. Določene stvari gredo na živce vsem psom, ne glede na poreklo in vzgojo.

lp





Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1996 : petek, 21.09.2007 : 13:09:17 »

Točno tako je Kalsang, se ne bi mogla bolj strinjati s tabo!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1997 : petek, 21.09.2007 : 14:37:55 »

 tukaj se tudi jaz strinjam s Kalsang...
Logiran
epesteper
otrok do 14 let
*
Sporočil: 24


« Odgovor #1998 : petek, 21.09.2007 : 18:09:21 »

Meni se pa zdi, da je to vse odvisno od vzgoje.
Pač ju nekako uskladiš pa se bosta razumela. Wink
Je pa res da, če nimaš otrok v hiši je to težje. Sad
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1999 : ponedeljek, 24.09.2007 : 15:00:10 »

Ja, seveda je odvisno od vzgoje - psa in otroka! Nujno obeh, nič ne pomaga, če je vzgojen samo eden.
Logiran
epesteper
otrok do 14 let
*
Sporočil: 24


« Odgovor #2000 : ponedeljek, 24.09.2007 : 18:33:14 »

Mena pa zanima kako psa navadiš, da je sam ,ko si v službi,šoli,itd.
Sicer vem da ga moraš navajati postopoma in zmanjševati čas ko je sam.
Sam bi bil kakih 6-7 ur. Ali je to preveč? Huh
Ali je pa najbolje, da psa kupiš(dobiš) med počitnicami? Huh
Sem mislila glede sobne čistoče socializacije itd.
Ali se ga da v času, ko ta ni doma zaposliti z kongom,igračkami. Undecided
Oprostite, ker toliko sprašujem ampak glede tega si nisem čisto na jasnem. sram

Lp,Ester Wink
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #2001 : ponedeljek, 01.10.2007 : 19:08:28 »

Lp epesteper! Mi smo našo Lily kupili pred novoletnimi počitnicami tako, da prve dni res ni bila sama...drugače pa je mala sama od 8 pa do 14.00 in brez problema zadrži (tudi ko je bila manjša) ko pa smo bili mi doma pa je hitro kako lužico naredila Tongue zarad pozornosti hehe....takrat ko je sama doma ponavadi spi, počiva...se malo sprehodi in nazaj na posteljo. Tako da nikoli ni bilo problemov s kakim stokanjem  ( to je ponavadi preden se odpravimo Cheesy ). Tako da mislim da se kuža sam navadi na to da je pač nekaj ur na dan sam doma Smiley.

No moram povedat da tud naša Lily ne mara če kdo pretirano dreza vanjo pa je lahko to otrok, starejši ali kak drug pes da takoj vedet da hoče mir. Je pravi čuvaj v malem in je kr ljubusumna kužika:).  Tako da jo morem včasih kr malo spomnit da nekaterih stvari ne sme..v glavnem biti huda Tongue predvsem takrat ko se mi kdo pretirano pribiliža Smiley.

Nooo morem povedatt da je naša pipika imela v petek 28.9. svoj 1.. ROJSTNI DAAN!
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #2002 : ponedeljek, 01.10.2007 : 19:09:53 »

opa prehitro kliknila Cheesy no tukaj pa sveža slikica Tongue

http://lonyka.moj-album.com/slike/6190981/VeMYHpHERLAD2lLd.v.jpg
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2003 : ponedeljek, 01.10.2007 : 20:26:41 »

Vse najboljše Lily Smiley. Lonyka, daj ji eno poslastico v mojem imenu.  Joj, kok je luškana Cheesy.

Jaz imam tudi nekaj novih slikic od Gala, samo si moram čas vzet pa vse na računalnik naložit potem vam pa pokažem kakšen lump je.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2004 : torek, 02.10.2007 : 12:26:06 »

Vse najboljše tudi od mene. Eno veeeeeeeeeeeeeeeeelko klobaso ji daj v mojem imenu  Grin

Sasenka tvoje slikce pa z nestrpnostjo čakamo  Tongue
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #2005 : torek, 02.10.2007 : 13:13:29 »

hihi Lily se vam zahvaljuje za basice Cheesy jaaa sasenka slikiceee! Tongue Gigosy tudi tvoje slikice čakamo Wink...da vidim lepotce in mlado lepotičko  hihi.....a ve kdo kje se skriva tjasav in njen lepotec Rut?? in tudi Tisiyna ( nevem če sem prav napisala) Tongue in njeni lepotici s prelipimi mašnicami pogrešam Smiley..vsi so se nam skrili Smiley
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #2006 : torek, 02.10.2007 : 14:23:01 »

A pride katera v Maribor na razstavoooo? Cheesy
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #2007 : torek, 02.10.2007 : 20:30:54 »

Zdravo babike!

Kako ste? Jaz vas seveda redno spremljam in z vami doživljam vašo srečo s vašimi lepotci in lepoticami!

Rut je seveda super in vedno v središču pozornosti, družbo pa mu dela mlada mešanka z yorkijem, ki je pri nas že kakšne štiri mesece. Razumeta se res dobro in mene delata srečno na kvadrat!  Grin

Lonyka!
Kdaj se ti je pa mala spremenila v tako čudovito najstnico?!? Čudovita je!  Kiss Kiss

Gigosy!
Tvoj parček pa je idealen...res prav tako dlaka, postava, izgled...res čudovito! Cool

Honki!
Želim ti veeeeliko cartanja z malo princesko...že zdaj je tako lepa, kaj šele, ko bo velika.

Sasenka!
Gala sem pa itak vedno primerjala z Rutom, tako da se mi zdi, da ga že poznam. Torej je čudovit ter navihan in te vsak dan spravlja v smeh.  Cheesy Pravi maneken je!

Pocartajte svoje lepotice in lepotce še v našem imenu, ker koliko sem prebrala, so se že najedli v vašem imenu!  Wink Grin Grin

Lp, Tjaša



Logiran
epesteper
otrok do 14 let
*
Sporočil: 24


« Odgovor #2008 : torek, 02.10.2007 : 20:51:33 »

A pride katera v Maribor na razstavoooo? Cheesy
Kdaj pa je razstava Huh ? Mogoče pa pridem! Grin
Logiran
epesteper
otrok do 14 let
*
Sporočil: 24


« Odgovor #2009 : torek, 02.10.2007 : 20:54:08 »

Opsala sram,

sem dvakrat napisala isto sporočilo.Nisem vidla, da smo že na drugi strani.
Logiran
Strani: 1 ... 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines