mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 19:25:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220785 krat)
0 članov in 34 gostov pregleduje to temo.
indisyt
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #1905 : petek, 31.08.2007 : 12:32:11 »

Noben kuža ni igračka za otroke- to morate vedeti. Vsak pes je živo bitje-ki ne prenaša, da ga nekdo mrcvari -sploh brez občutka. Mladiček yorkija je zelo majhen, krhek- in še prehitro lahko pride do nesreče...Če imate otroke še majhne-vam svetujem, da še počakate nekaj let...Če je vzreditelj dober-yorkija ne bo oddal družini z majhnim otrokom....
Mislim, da se bodo vsi strinjali z menoj....
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1906 : petek, 31.08.2007 : 16:48:10 »

odvisno koliko so stari odtoci....in kako so vzgojeni, ce se jim da dopovedat da to ni igraca, da se ga ne dviguje, ne stiska, ne vlaci,...potem se bo tudi pes do otroka obnasal lepo...je pa res da boste matretirali otroka, ko mu boste dopovedovali - nezno, pusti ga , pusti ko je, pusti ko spi, ne vleci ga za dlako... od vas je odvisno ampak definitivno ce je otrok doma mu je potrebno to dopovedat, z vztrajnostjo gre...moj pes je obozeval mojo 6-letno sestrico, je pa res da sem ji nonstop dopovedovala da ga ne sme matrat in da mora cakat da on pride do nje!ce se znate to zmenit z otrokom potem ne bo problem, drugace raje ne...seveda je pa potem moja sestrica mene cudno gledala kaj sem sitna, ceprav je na koncu le dojela...
in pes nikoli ni bil sam z njo in nikoli mu ona ni storila zalega in obratno!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1907 : sobota, 01.09.2007 : 14:14:02 »

Manica,

- za 1. sporocilo precej neprimerna vsebina, saj je kulturno najprej povedati nekaj o sebi, potem kritizirati druge,
- v predstavitvi zapisano "Še nimam izkušenj s psi." ne pase k sporocilu, ki je bilo na dolgo in siroko citirano in napisano ter pravkar izbrisano.
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1908 : sobota, 01.09.2007 : 14:34:37 »

jst sem sicer utegnila prebrati Mancin post, morem reci, da se v nekaterih stvareh kar strinjam z njo, tako da tok brez izkusenj ne more bit, glede na to da pozna njene pse...in ocitno pozna tudi marsikaterega vzreditelja.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1909 : sobota, 01.09.2007 : 19:25:11 »

honki,
ce nekdo v svoji predstavitvi forumovcem napise tole:

Manica

Še nimam izkušenj s psi.

potem je vsakrsen komentar o kredibilnosti njenih komentarjev odvec. In ja, tako kot so nekateri ze napisali, imam tudi jaz "najraje" taksne "strokovnjake", ki nimajo nikakrsnih izkusenj s psi  Roll Eyes pa se spravijo pametovat in zalit ljudi, ki so v kinoloskem svetu ze nekaj naredili. Pa tu ne gre le za Luce, ampak za vse tiste vzreditelje, ki so sli po pravi poti, da bodo nasi zanamci imeli bazo dobrih psov neke pasme in jim ostala srenja, ki caplja za njimi neprestano mece polena pod noge. Hja, tezko je prenesti, da je nekdo boljsi, kajne?

Zdaj pa pojdimo naprej... sicer ste nekaj stvari ze razcistili, pa vseeno...
tetoviranje: v vedno vec drzavah psov ne tetovirajo vec, temvec le cipirajo - preverjeno. Doma imam rodovniskega psa, ki je samo cipiran.
suha dlaka: kriz bozji, pes ima komaj 4 mesece. Do takrat ko bo odrasel, bo verjetno dlaka se 3x spremenila videz (strukturo) in ce lastnik ne bo pravilno in z ustreznimi kozmeticnimi preparati skrbel za dlako, bo na koncu res ofucana. Za to pa vzreditelja ne mores pribiti na kriz, sploh, ce je vseskozi dajal pravilna navodila, ki se jih lastnik ne drzi. Sicer pa... kje pa pise, da moras psa vzeti? Ce vidis (ko prides po mladica), da mladic ni to za kar ti ga je vzreditelj predstavljal, lahko mirno vsak rece "nasvidenje". Sama sem sla po svoja psa (ki ravnokar ob meni spita spanje pravicnega) dalec na drugi konec Evrope (eden je rojeni Sicilijanec, drugi Norvezan) in vsakic sem bila pripravljena na to, da se domov vrnem brez psa, ker so slike eno, videti v zivo pa nekaj drugega.
rodovnik: kdo vam je natvezil, da se rodovnike dobi takoj? V npr. Italiji cakas na rodovnik vsaj pol leta, tudi rodovnika z Norveske nisem dobila s psom, ampak je prisel nekaj mesecev kasneje po posti.
cepljenje: tudi sama se strinjam, da je za mladica bolje, ce se ga cepi cim kasneje. Seveda pod pogojem, da je v domaci karanteni (omejeno gibanje in pod nadzorom, da ne pride v kontakt z drugimi zivalmi za katere nismo prepricani, da so zdravstveno O.K.) in da ni na obmocju, kjer je veliko divjadi in je steklina razsirjena. Vsi moji psi, ki sem jih imela in jih imam, so k meni prisli necepljeni in sem jih sama cepila v starosti med 6-8 mesecev. Se se ni zgodilo, da bi mi cariniki na meji tezili, ker mladic ni bil cepljen.
Cena: ze cena 700 EUR bi srecni lastnici lahko dala vedeti, da je kupila psa, ki je "pet quality" in kolikor sem razbrala iz odgovora je bilo s strani vzrediteljice to tudi povedano. Ocitno lastnica pojma nima, kaj je pet quality. Pa dajmo razloziti. To so psi, ki so sicer rodovniski, a ne bodo primerni niti za razstave niti za vzrejo. Vsem, ki so vsaj malo bolj resno povohali ctivo o vzreji in leglih je kristalno jasno, da so v leglu mladici razlicni. Recimo, da je v leglu 6 mladicev in ce sta v tem leglu dva mladica show quality lahko vzreditelj upraviceno skace do stropa od veselja. Pravi vzreditelj bo ostale mladice prodal kot pet quality kar pomeni nizjo ceno in novemu lastniku je kristalno jasno, da domov ne bo pripeljal svetovnega sampiona. Jasno, lahko se zgodi tudi to, da bo iz enega malega zgoljavka zrasel prekrasen razstavni pes. No ja, to je pac nepredviden bonus lastniku in malus vzreditelju  Wink

Na koncu pa se zakljucek:
preden napisete kaksno pametno, preverite, ce je tudi v resnici pametna...
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1910 : sobota, 01.09.2007 : 22:09:57 »

suha dlaka: kriz bozji, pes ima komaj 4 mesece. Do takrat ko bo odrasel, bo verjetno dlaka se 3x spremenila videz (strukturo) in ce lastnik ne bo pravilno in z ustreznimi kozmeticnimi preparati skrbel za dlako, bo na koncu res ofucana. Za to pa vzreditelja ne mores pribiti na kriz, sploh, ce je vseskozi dajal pravilna navodila, ki se jih lastnik ne drzi. Sicer pa... kje pa pise, da moras psa vzeti? Ce vidis (ko prides po mladica), da mladic ni to za kar ti ga je vzreditelj predstavljal, lahko mirno vsak rece "nasvidenje". Sama sem sla po svoja psa (ki ravnokar ob meni spita spanje pravicnega) dalec na drugi konec Evrope (eden je rojeni Sicilijanec, drugi Norvezan) in vsakic sem bila pripravljena na to, da se domov vrnem brez psa, ker so slike eno, videti v zivo pa nekaj drugega.

Drejči zelo lepo si tole povedala, ampak očitno si tista srečnica, ki je šla k vzreditelju in ji je bil psiček všeč, zato ga je odnesla domov. Seveda sta bila potem zadovoljna tako vzreditelj kot tudi ti. Vse lepo in prav. Situacija pa se povsem spremeni, če ti prideš k vzreditelju psička pogledat in le-ta ni to kar si pričakoval. Rečeš hvala in nasvidenje. V taki situaciji so vzreditelji (ne bom rekla vsi, ampak kar večina) tako zelo užaljeni, ker ti njihov mladiček ni bil všeč oz. ker ga nisi kupil, da te po možnosti čez 2 dni opljuvajo po mailu ali pa te naslednjič ko ga srečaš sploh ne poznajo več. Seveda ti pred obiskom vzreditelj 10x zatrdi, da lahko prideš pogledat mladička povsem brez obveznosti, da ima tako ali tako že drugega kupca, če se za nakup ne boš odločil. No toliko o tem, da lahko mirno vsak reče "nasvidenje". Po možnosti te bo potem skritiziral še desetim drugim vzrediteljem in jim povedal svojo izmišljeno zgodbo, tako da na koncu izpadeš kot totalno neresen kupec, ki se norčuje iz vzrediteljev.

Kar se tiče dlake, sicer ne vem kakšnega psa imaš ti doma, ampak dlaka se lahko običajno že dokaj zgodaj oceni ali bo volnena ali ne. Seveda je struktura dlake pri 4 mes. psičku popolnoma druga kot pri 2 leti starem yorkiju, kljub temu pa vzreditelji zelo dobro vedo katera dlaka ne bo kvalitetna, že pri majhnem psičku.
Ne vem kaj sta se Luce in Nataša dogovorili, kaj je bilo Nataši povedanega ob nakupu, zato tega res ne morem komentirati. Tudi dlake nisem videla, zato ne bi sodila, čeprav mi že precej pove dejstvo, ki ga navaja Nataša, da je dlaka skodrana. Če je to res potem to zanesljivo ni vredu. Seveda pa kot si že ti povedala Drejka gre za psičko pet kvalitete, zato je nemogoče pričakovati, da bo psička vrhunska. Vse je pa seveda odvisno od tega s kakšnimi napakami lahko bodoči lastnik, ki je takega psička kupil živi. To se mora vprašati vsak sam. Nekdo pač ne more živeti z volneno dlako, drug s krivo hrbtenico, tretji z velikimi ušesi, četrti z antipatično glavo....

Kar se tiče komentarjev tistih, ki niso najbolj navdušeni nad Luce, pa sem prepričana, da obstajajo za to dobri razlogi. Kdo bi se namreč podajal v konflikt z nekom, ki mu ni nikoli in nikdar storil nič žalega. Jaz osebno ne! No seveda pa smo si ljudje tudi različni. Sicer pa o njej in njeni "poštenosti" že vrabčki čivkajo.

No dvakrat sem preverila, da nisem napisala kaj neumnega, upam da je dovolj. Kar sem napisala so dejstva in ne neko slepo ugibanje.

lp Wink

Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1911 : sobota, 01.09.2007 : 23:08:56 »

V izogib nesporazumom in nejevolji je pred nakupom potrebno narediti domaco nalogo, ki zajema: spoznavanje pasme iz literature in v zivo, spoznavanje kaksne so trenutne razmere v pasmi, kateri vzreditelji so dobri, kaksen tip psa nam je vsec, kaksne bolezni pestijo pasmo, kaj je rodovnik, kako deluje kinoloska masinerija v drzavi v kateri je bil mladic polezen, mogoce vprasati kaksnega strokovnjaka itd.

Kako bo mene vzreditelj gledal, ce se odlocim, da psa ne vzamem, je njegov problem in ne moj.  Wink Ne, nikakrsne srece nisem imela, le domaco nalogo sem naredila in sla po psa k vzreditelju, ki si ta naziv resnicno zasluzi in so psi iz njegove/njene vzreje zdravi in balzam za moje oci.

Kaj vrabci civkajo ne vem in vem pa, da o vsebini tega civkanja ne bomo razglabljali na tem forumu, ker se temu po domace rece obiranje in blatenje. Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1912 : sobota, 01.09.2007 : 23:34:55 »

Ja Drejči se popolnoma strinjam. Domačo nalogo je nujno treba narediti, samo včasih zna biti problem ravno v tem, da si se iz domače naloge nekaj naučil. Če se namreč ne bi, bi verjetno bil zadovoljen s prvim mladičkom, ki bi ti ga vzreditelj pokazal kajne? Kot pa verjetno vsi dobro vemo, pa niti pri najboljših vzrediteljih, ki imajo čudovite pse ni vse zlato kar se sveti. Tako da pride pač situacija, ko moraš reči "ne" No takrat pa zna biti za nekatere, ki tega ne morejo sprejeti to hudo. Še posebej če si vzreditelj domišlja da je najboljši  Wink
Žal pa pri nakupu ne gre drugače. Kot si že sama rekla, slika je eno, nekaj popolnoma drugega pa je videti psa v živo. Torej nam ne ostane drugega kot odpraviti se do psarne in si ogledati mladička, pa če smo še tako dobro opravili domačo nalogo  Smiley
Logiran
tancek
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #1913 : nedelja, 02.09.2007 : 12:50:02 »

cao Smiley Sem lastnica dveh eno leto starih yorkijev-Morisa in Carrie.

Kupila sem ju pri Lucie (saj veste, pri tisti ko še ptički čivkajo o njeni poštenosti) Roll Eyes Yorkija sta pet quality ter imata oba lepo dlako  (  http://tanch.moj-album.com/  ) kot lahko vidite na moji strani.

Da pristavim še jaz svoj lonček o izkušnjah z Lucie- Z lucie sem skoraj vsak dan v kontaktu, kadar potuje in ima čas se ustavi pri meni ter jima postriže krempeljce, dlako okoli tačk, uhic. Mogoče kdo izmed vas ve (ali pa tudi ne) Lucie se bori za življenje hrtov. Ta teden pričakujejo na češkem tovornjak z 40 hrti za usmrtitev (upam, da bodo vsi dobili novi dom..) Resnično ima dobro srce in jo zelo skrbi za pse.. Moj yorki Moris je že imel drugi dom pri eni gospe, ampak ga ta ni znala ceniti in imeti lepo (zapirala ga je v kopalnico, hranila z nekakovostno hrano), ko je Luce šla ponj je imel predolgo dlako, smrdel je, imel je vnete uhice ter je imel preveliko težo. ČE bi bilo nje vseeno, bi Morisa pustila tisti gospe, pobrala denar in bi on trpel dalje, tako pa ga je hotela nazaj!!!Zaradi te malomarne gospe sem jaz imela srečo, da mi ga je lucie zaupala v oskrbo Smiley

Verjamem pa, da je natašo strah, da bi mogoče ostala brez pedigreja (saj veste koliko goljufov prodaja pse na internetu) čeprav pri Lucie nima razloga za strah in bojazen.  Zelo rada bi pa izmenjala par besed z tistimi, katerimi je Lucie RESNIČNO naredila krivdo..

Za zaključek bi pa rada povedala še to: Kdor je ne pozna je naj ne sodi!!!
Če pa bi kdo hotel govoriti z mano me lahko kontaktira preko msnja: ********  Wink

Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1914 : nedelja, 02.09.2007 : 13:28:26 »

tancek, dobrodosla na forumu.  Smiley

Dva posta nazaj sem napisla, da tu ne bomo razglabljali o vsebini civkanja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1915 : nedelja, 02.09.2007 : 13:42:40 »

Mogoče kdo izmed vas ve (ali pa tudi ne) Lucie se bori za življenje hrtov. Ta teden pričakujejo na češkem tovornjak z 40 hrti za usmrtitev (upam, da bodo vsi dobili novi dom..) Resnično ima dobro srce in jo zelo skrbi za pse.. Moj yorki Moris je že imel drugi dom pri eni gospe, ampak ga ta ni znala ceniti in imeti lepo (zapirala ga je v kopalnico, hranila z nekakovostno hrano), ko je Luce šla ponj je imel predolgo dlako, smrdel je, imel je vnete uhice ter je imel preveliko težo. ČE bi bilo nje vseeno, bi Morisa pustila tisti gospe, pobrala denar in bi on trpel dalje, tako pa ga je hotela nazaj!!!Zaradi te malomarne gospe sem jaz imela srečo, da mi ga je lucie zaupala v oskrbo Smiley

No tega pa res nisem vedla. Če je tako kapo dol za Luce. Vem kaj se dogaja po svetu s hrti in ko to vidiš te resnično stisne pri srcu. Ubogi hrti. V kolikor sem jo po krivem obtožila se iskreno opravičujem. Tale informacije me je povsem (pozitivno) presenetila. Mogoče sem res dobila napačne informacije o njej, saj vemo kakšni so nekateri. Mogoče je naredila napake, ki jih sedaj nekateri poveličujejo v nebo, ampak saj jih vsi delamo kajne? Vsekakor je njeno delo, če je tako, spoštovanja vredno.
Luce pa brez zamere.

Logiran
tancek
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #1916 : nedelja, 02.09.2007 : 14:00:08 »

Drejči hvala Smiley in hkrati oprosti.. resnično nism mislila kaj hudega..  sram
Gigosy - zelo sem vesela, da si vsaj ti dobila malo boljši vtis o luce..  Smiley tudi en samcat človek lahko spremeni svet Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1917 : nedelja, 02.09.2007 : 14:05:11 »

Vsem v opozorilo:

na mojpes.netu ni nobenega vzreditelja yorkijev med clani s paketom maksi ali mega, zato v tem trenutku zakljucujem vsakrsne razprave z imeni kateregakoli vzreditelja te pasme.

Kdor ima karkoli za razcistiti s komerkoli (pozitivno ali negativno), se naj za to posluzuje drugih nacinov komunikacije. Velja za vse, brez izjeme.
Logiran

* Mateja *
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #1918 : ponedeljek, 03.09.2007 : 16:42:57 »

Tancek. kaj tvoja yorkija sta enako stara, ker na sliakh sem vidla, da je eden večji, drugi pa manjši! Me sam zanima, da si mal predstavljam!!
Hvala!!
Logiran
tancek
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #1919 : ponedeljek, 03.09.2007 : 18:39:55 »

da moja yorkija sta samo en mesec narazn tamala-carrie ima 10.9. eno leto, ta veliki pa je imel 18.8. rojstni dan Smiley Carrie tehta 1,8kg, morsi pa 3,6kg (zaradi malomarnosti prejšnje lastnice.. je bil predebel)

Jana- smem vprašati zakaj si šele zdaj posredovala vmes? Nočem nič pameti solit in tako dalje, ampak bi lahko že posredovala ko se je začelo to blatenje imen!!!! Takoj pa ko sem js izrazila svoje pozitivno mnenje o tej osebi, pa si "nas" opozorila?


lp Wink
Logiran
Strani: 1 ... 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines