mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 19:28:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220801 krat)
0 članov in 45 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1890 : sreda, 29.08.2007 : 08:58:33 »

Zdaj imam pa jaz eno drugo vprašanje. Nikjer nisem zasledila koliko so yorkiji vzdržljivi. Recimo koliko gibanja je priporočljivo, da ni preveč.

Zanima me, ker sem včeraj vzela Gala s sabo ko sem šla tečt in sva šla malo bolj počasi, vmes sva se malo sprehodila, tekla neprestano sva pa ene pol urce. Nič ni izgledal utrujen, malo ga je motilo, ker ni mogel 55x lulat in tudi ko sva prišla domov ni bil nič utrujen. Zanima me ali je sploh priporočjivo, da ga takole zlaufam ali je to preveč za takega majhnega kužka. Dolgi sprehodi niso problem, uživa in nikoli nima dovolj ampak mene zanima prav za tek. Saj ne bi pretiravala ampak takole recimo vsake dva dni za ene pol urce, a gre lahko z mano ali rajš ne.
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #1891 : sreda, 29.08.2007 : 09:32:58 »

Samo kot opozorilo... Soseda je kupila jorkico v Ljubljani, brez rodovnika, cena je bila (zdi se mi) 400 evrov. Psička je stara 1 leto, mogoče malo več, in je že operirana zaradi luksacije patele. Ženska, pri kateri jo je kupila, ima zelo "zanimiv" načrt - pariti psičko vsako gonitev (to že počne), nato narediti pavzo in pariti svojo ši-cujko. Angry
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1892 : sreda, 29.08.2007 : 10:38:12 »

Sasenka , mladog yorkica nije pozeljno izvoditi u iscrpljujuce duge setnje .Dovoljne setnje bi bile 3-5 puta dnevno po oko 1/2 sata .S time da ne pretjerujete i pustite psa da predugo hoda ili trci .
Setnja ako je iskljucivo setnja -hodanje ne bi trebala trajati duze od 15-20 minuta za mladog psa ,a ako je sertnja stajanje na livadi ,njuskanje i igranje onda oko 1/2 sata .
Isto tako ne treba izvoditi psa u ljetnim mjesecima po najvecoj vrucini -setnje treba obaviti rano ujutro i kasno poslijepodne ..a izmedu samo vrlo kratko pustite psa u vrt ili prosecite da obavi nuzdu.
Nikako nemojte vezati yorkica za bicikl i tjerati ga da trci za Vama -to nije za yorkice !!!!!
Ono sto mnogi novi vlasnici stenadi ne znaju , a smatram da je potrebno da znaju je da stene odmah nakon jela ne bi trebalo ici u duze setnje ili se s njime igrati jer se lako desi torzija zeluca kod koje pas ugiba kroz 2-5minuta.

Sto se pitanja usiju tice -ne moraju se nuzno uspraviti do 8 tjedana starosti ,ali bi trebale najkasnije do 14 tjedana starosti.

Luxacija patelle je ocajan problem za psa ,a potom i za vlasnike jer pas koji ima tih problema nije sretan i ne zivi nesputano .Svakako bi takvog psa trebalo iskljuciti iz daljnjeg uzgoja jer se luxacija nasljeduje .

Logiran
yorkie-luce
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


WWW
« Odgovor #1893 : sreda, 29.08.2007 : 10:58:42 »

Obozavam dolaziti u Sloveniu i zahvalujic kinologi imam u vasoj drzavi mnogo divnih prijatelja. Malo sam ali iznenadena ovim topicom jer ispada da nemam pojma o Slovenii. Jer isklucivo tu se voli kritizirati bez strunke znanja i svi su strucni da kritiziraju i ogovaraju i niko nije ni malo strucan da strucno posavjetuje i kaze koju pametnu.Nemislim arietu, svak cast i nakon dugog vremna u zadnim textovima se sa tobom potpouno slazem/ Stvarno mi je sada mucno vreme, jer radim previse da spasim zivote jadnih pasa ali na molbi mojih prijatelja i na molbu ljudi koji věc imaju od méně pesek i gadno je pogadja kako tu pisete opet reagiram i izvinjavam se opet na bosanskom. Ljudi mi privode sto vi kazete ali besmisleno je traziti da prevode opet moje textove. Vjerujem da cete se snaci:

Pariti dve legla za sobom:

Kao prvo da je ovde neki strucnjak, rekao bi vam zasto moze uzgajivac pariti kuju dva puta za redom i da je posten i pravi uzgajivac. u slucaju carskog reza koji se dogodi, odmah parite sledece parenje uz dozvolu cluba i uzgojnog savjetnika uz naredenje veterinara.
Carski res vam se desi i slucaju da sve do sada bilo ok kuja radjala ok i odjednom neide. Napravi se carski rez. Parite kuju sledeci put i ona rodi normalno to se meni desilo jedan put. Naravno posteni pravi uzgajivac vise nepari kuju jako imal dva carska reza. Neznam dali je to slucaj koji ovde pominjete ali hocu naglasiti da nepostoji samo crno i samo bjelo.


Sto se tice  jorkie sa rodovnicama koji nisu show quoliteta. To su pravi jorkici u standartu i neslazem se sa arietom da je ok dali pas ima 1 ili 2 kila previse ali desi se nismo geneticki inzenjeri. Ali je to kucni ljubimac koji neispunjava prava kriteria show pasa. Show psi su dobivani strogom selekcijom tako da po izlozbam hoda smao vrh uzgoja. To ali neznaci jako u leglu dva stenca su neizlozbena da cu njih ubiti ili udariti sa njima o pod. ili njih poklonit prvom ko dodje. To su ziva bica koje znaju voljeti i koje zelje biti voljeni. Pravi i posteni uzgajivac njih proda u pola cene kao kucne ljubimce. Samo los uzgajivac vama proda jorkei 6kg tezkog i obeca vam izlozbenu karieru.

Ja prodajem izlozbene peseke tek u starosti 6-8 mjeseca za cenu 16OO eura jer tek tada covek je siguran dali pas je ili nije izlozben. Zato izvinite ste svi smesni jako ocekivate da stene 4 mjeseca staro ce biti razvijeno. Samo nestrucnjaci mogu tako malo stene nadlajinu suditi. To stene i njegova vlastnica moraju prvo potraziti odredenu kosmetiku koja ce odgovarati peseku. Nekada se moraju proati i 4 marke da se postigne dlaka kako třeba.  Natasa je neiskusna vlastnica jorkia i mora se mnogo toga nauciti, veoma mi je zao sto se obratila vama i ne meni, jer da mi posla jedini mail sa dlakom onda bi nju posavjetovala. Jorkie dlaka to su sampone, kondicionere, uljeva i mnogo toga. Kao vasa kosa. Ko od vas na kosu stavi samo obicni sampon i tacka?

Svi koji tu sudite po jednom textu oko daly da je ona odmah neko smece ste isto kao da se nadjete i pocnete kritizirati djete od starosti godinu dana, jao sto ima rjetku kosu, jao sto je sitni i vidi mu tata dva metra pa to sigurno zena spaval sa nekim drugim, jo vidi sto je djet debelo kada su rooditelji vitki. Moj muz bio celo detinstvi predebel kao beba nije mogao sjedeti jer mu stomak to nije dao. Odrsato i celog svog zivota je mrsavica koja moze pojesti sve i svasta. Osjeti sada tu naivnost suditi stenetu starom 4 mjeseca???
 
I DALY mora odrasti,mora ojacati,Kostala pola cene znaci cena kucnog ljubimca, i bila je kupljena kao kucni ljubimac sa tim da ce ona biti na majku. Majka ima oko 3kg je to predivna kuja. Zao mi je nemogu postaviti slike ali vjerujem da svi ipak znate moje peseke.Daly prije mjesec dana odlazila iz mojih rukou i ja veoma zalim sto sam dala se nagovoriti da sve ce biti izvan plana, i po svom vremnu natovarila bolestnog psa/slomena noga/ i za gomilu svojih para /natasa platila 100 eura na put to je jedan rezervoar/ otisla po izlozbi sva izmorena nekde do Gratza. Drugi put cu reci NEZANIMA ME NISTA, hocete docite jako necete sacekajte kada dodjem ja kako je planirano, moglo se izdrzati tih 7 dana. To se preda i rodvnica namiru se sve podpise. I ja cu imati mira to je kada covek dobro radi zlo se vraca. Hvala svima za novu lekciju.

Kada od mene odlazila imala divnu mekanu, jaku dlaku, koja pokazival da ce pas u buducnosti biti svetlii nego sto bi ja voljela. To je izlozbena mana ali nevidim razlog zasto kucnom ljubimcu bi to trebalo smetati. Na to sam Natasu upozorila. Do danas mi nije stigao ni jedan mail od natase sta třeba raditi sa dlakom.

Dlaka se mogla pogorsati, doslo do promjen sredine, do promjene vode, mozda njoj neodgovara sampon, mozda hrana, třeba se dodati dlaci kondicioner ili ulje ali to sve třeba vlastnica nauci kako odrzava svog jorkia. Neznaci da frhunska hrana i vrhunski sampon odgovara svakome. Trebala bi ova fora sluziti edukaciji i ne olajavanju postenih ljudi. Jako nisam ja ni moji prijatelji videli vase savjete ja se izvinjavam ali svako ko mi prevodio ni rec o vasim koristnim savjetim. Sigurno losa dlaka nemoze biti genetitska jer daly ima u rodovnici 4 ICH i jedno evropskog prvaka, nemogu navoditi imena da nekrsim pravila vaseg foruma L, nazalost bas taj evropski prvak za koje se sada věc zna da nosi losu boju, jer na izlozbi vi vidite vrhunsko znaje i umjetnost groomera. To daje. Na drugu stranu daje savrsenu gradnju tjela i divnu narav i uzgajivac uvjek mora odlucivati sto je za njega vazno i sto nije

Citala sam kao neki vlastnici kucica su strucnjaci na to sta je i sta nije svilenkasta dlaka kod jorkia. Prava svila je veoma rjetka kod jorkia i iz celog mog copora svilu imaju samo dva psa. Naprimjer nepostoji ni jedan CAMPARIS sa svilenkastom dlakom ali postoje vrhunski strucnjaci koji svaku dlaku napravi kao svilu. Tako da moja vivien /camparis mama x camparis tata/ koja u prirodi ima vunastu dlaku toliko pobjedivala izlozbe, jer strucni groomer napravi od toga svilu.
Pretanku dlaku je dovolno nablazamisati ispeglati i opet napravite svilu ali genetitska svila je rjetkost. To je razlog zasto sam opustila od camparais linije i jako i nadalje psi svatam fenomenalnim i sve sto imam tih linija parim samo sa STO POSTNOM svilom jer za men peglanje i bojenje je nesto sasvim nepripustno.

Neznam jeste neko bili sada u trbovlju ali bas pobjednicki jorkie NIKAKO nemá svilenkastu dlaku i je divno obojen. Zena je strucnjak za pripremu pasa i za bojenje pasa. Zaradila bogatstvo na prodaji americkih boja i zasto? Jer boja je veliki problem kod jorkia. Sa bojom nemaju problem camparisi i tako. Svaka linija i svaki pas kojeg vidite na velikoj izlozbi ima neku manu. I izlozba je u tome pokriti manu i istiknuti prednosti. Jako neko od vas misli da cim kupi psa sa rodovnicom dobiva jorkica kojeg vidja na slici iz izlozbi. Varate se i necete to nikada kupiti. Savrseni jorkie postoji samo u standartu. I naravno svaki ugzajivac se trudi mu se najvise pribliziti. Moja prijatelica isla kod najpoznati madjarske uzgajivacnice njeni psi imaju svilu, njeni psi imaju divne haraktre i gradenje tjela moglo bi se reci ideal. Ideal ali nepostoji i svi njezini psi moraju nositi aparatice za zube da to uospet sravnaju. I sada sta je lepse: kupiti savrsneog psa koji nemoze ni da jede kako ima lose zube? Ili kupiti divnog kucnog ljubimca koji lepo izgleda i mozda ima pola kile viska ili manjka. Ili je sivkasti ili je crni. Tu se slazem sa arietom najvaznij je da je pas kucni ljubimac zdrav i da vas obraduje po celi život.

I isrkeno mi je zao da su tu medu vama ljudi koje pare sa rodovnicom i sa tetovazom, uzdisu se do nebesa i znaju koje zdrastvene problem imaju njihove kuje ali ipak pari i udaraju se u grudi da imaju slovenacki kvalitet jorkia. To mi djeluje jako nefer. Jako se nevaram iz ovog foruma poznajem dve zene licno. I obje su me tako izradile da sam prpestal odgovarati na njihove mailove  i nereagiram na njih i nikada nebi njima prodala moje stence. Mozda sa mnom sada na neki nacin resavaju racune. Kako navode u sumnju moj uzgoj. Ali svi koji me znaju znaju da disem za moje peseke, nemam nikaku farmu pasa imam 6 odrastilh jorkia iu kuci i 3- 4 legla u godine sada ce to biti manje jer imam věc dve seniorke na penzii koji ce sretno uzivati sada svoje penzie. Obilazimo izlozbe radi sala ne radi titula i sam presretna kada s evracamo iz LUX,F,I,D i vozimo kuci neku lepu titulu znaci mi to mnogo vise neko BIS u crnoj gori kde sama sebe nadmasim u nula konkurencii.

O leglu necu jer arieta to sve dobro rekla i btw: zasto nebi neko vadio rodovnice ostalim psima? ako prodajte stene u starosti 3-4 mjesec nemate pojma sta od njega naraste. Ja sam tako sasvim slucajno i s avelikom srecom kupila mog alberta platila ga 4OO eura kao kucica i gle stvorila sam peseka kojima ima 14 sampiona drzava i ICH. To je pusta sreca. tako da tesko uzgajivac u tako mladih ps amoze proceniti sta valja i sta nevalja.

pustite pse da se razviju i posle sudite:
ima jorkie koji raste jako brzo i od 6 mjeseca nece porasti ni mrvicu. ima pesek koji je mali mali i odjednom sa 1O mjeseci pocne jacati i rasti / i to mi se vec desilo/ postoji pas koje je crna do druge godine i odjednom lepo posvetsli i ima bas celicna ledja ali ima pesek koji posvetli sa dve godine svi se krste jao on c ebiti bjel i ona napravi boju koju posle drzi celog svog zivota.

Kada mi veoma poznat sudja Aneta Sobkowski donjela lizu, moju lepoticu. platila sam gomilu novca to 1000 eura je za tu cenu sama i smesna kolicina. Videla sam lizu sa 4 mjeseca imam 2kg bila preogromna, i ledja bila presiva, ma uzas sva sam se zrgozila i 5 dana sam plakal i razmisljal kako cu nju vratiti jer nemogu imati tako cudoviste. svi " strucnjaci su rekli" pa da prevarila te si budal iz balkana koju nezna i dala ti to najgore. Vjerujte bilo mi gadno. Ipak njen okice i njena divna narav su me ufatili za srdce da postal od prvog dana moja velika ljubav. kuci smo se tada zestoko posvadali da imamo najskuplju dzukelu u evropi. pa vreme teklo svojim tokom i liza se razvijala. Na moju nesrecu prestal rasti i sada je na izlozbi premalena. Ima dobru visinu ali i jako njoj posebno kuham i jede sve sensible i kaloricne hrane ona stalno mrsavica ima 2,5 kile. Uvek kada nju uredivan na izlozbi mlim boga da imamo kkilu viska jer tek tada bi bila top. i njena dlaka? predivna fenomenalna svila i sta je problem?Huh opet nam to sudja cesto zamjeraju jer svileni pas izgleda kao da ima 5 dlak na ledjima svi me pitaju zasto ima tako malo dlake. I ja znam d ato nije malo ali oni su nauceni na gomilu ispeglane vunaste dlake. I boja? id 6 mjeseca nije potamnila ni posvetlila. I prosle sedmice otvorila tailanski sampionat to pisem jer vam nemogu pokazati sliku. Tako da opet ponavljam nesudite bebicama, pustite njih da se razvijaju. hranite njih jako dobro zbog hrane vam nemogu prerasti. To sto imaju u genima bice hranili vi njih ili ne. Uzivajte u njima i sacekajte kako ce narasti. tek posle sudite i tucite one SVE BEZOBRAZNE uzgajivace.

izvinjavm se za tako dugacak text ali je mngo toga sta se mora reci, vi mozda neslutite da ja sam juce imala 2O telegonata i nekoliko mailova i nekoliko PM na drugom forumu od uzjuranih ljudi koji su zgrozeni sto vi tu pisete.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1894 : sreda, 29.08.2007 : 11:06:42 »

Luce, Gal bo zdaj star eno leto in ni več mladiček.
Krajše sprehode prakticiramo med tednom, med vikendom pa daljše. Pa tudi daljši sprehod njemu ni dovolj saj v vsakem primeru potem še cel dan nori po stanovanju.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1895 : sreda, 29.08.2007 : 12:09:05 »

Joj, se opravičujem, odgovarjala sem Arieti in ne Luce.
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1896 : sreda, 29.08.2007 : 12:26:23 »

Sasenka ,

ispricavam se promaklo mi je da je tvoj samec star 1 leto ....onda ovako isto vrijedi da ga ne seces u najtoplijem dijelu dana nego duze setnje obavi ujutro i navece.
Mozes ga setati 1 sat ako on ima volje i dobrog je zdravlja ,ali neka takva setnja bude 1 puta dnevno ,ostalo se igrajte vani .
Isto nemoj ici u duzu setnju nakon sto pas pojede obrok ...
Logiran
lilly zoya
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1897 : sreda, 29.08.2007 : 12:56:58 »

Bravo, Luce.....!!!! Mislim, da bi bilo prav, da bi  vsaj enkrat do konca prebrali  tvoj mail in ga tudi razumeli.......Tako pa imam
občutek, da nihče  sploh noče slišati, kaj govoriš........Eni in isti problemi ves čas, ene in iste pripombe........
Pa še tole......Na  razstavi v Trbovljah  je bilo prav lepo videti, da tudi vsi ti  novi yorkiji, kupljeni v tujini, pri zelo znanih vzrediteljih, niso tako brez napak, kot  bi si želeli......kljub rodovnikom.......!!!!! Seveda, če odmislimo, da so še vsi mladički in se še razvijajo in se bodo še spremenili.....Tako, kot pravi Luce......... A ima potem smisel "izlivati žolč"  in kritizirati vse povprek?Huh
Sicer pa sem pri svojih yorkijih opazila vse te  spremembe, ki jih opisuje Luce: ena je  imela pri petih  mesecih 2.5 kg, pa jih ima
še vedno toliko, ker od takrat ni več rasla.....! Druga je rasla do 15 meseca  in  ima 4.5 kg (potomka Camparisov in Nik-Nackov !),
ena je bila do 4. leta skoraj črna, potem pa je kar naenkrat čisto posvetlela......Pa še  komentar na prejšnjo temo- moji Campariski se ušesa niso dvignila do 7 meseca, tako, da sem pač sama poskrbela za to......pa ima dovolj zveneč rodvnik!!!!!! Se pač zgodi-
nismo  genski inženirji, kot pravi Luce.....
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1898 : sreda, 29.08.2007 : 13:28:37 »

Arieta hvala za odgovor.
Po soncu ga ne sprehajam, ker se tudi meni ne da:)) Po obroku tudi ne.
Saj sprehodi niso problem, ima voljo in energijo. Je kot petarda. Zanimalo me je samo, če je preveč recimo, 1/2 ure lahkega teka 2x do 3x na teden.

Pa še to me zanima: Gal bo zdaj star 1 leto in še vedno tehta samo malo več kot 1kg in pol. Ker se mi zdi to malo, me zanima ali je možno da še kaj pridobi na teži.

Lilly zoya, saj smo Natški povedali, da je kuža še v razvoju. Pa kdo je Luce kritiziral? Jaz ne. Samo komentirali smo informacije, ki smo jih dobili od Nataške. Pa tudi noben ni rekel, da so vsi rodovniški yorkiji popolni in točno po standardu ampak vseeno pa glede na  izgled lahko vsaj približno sklepaš kakšen bo yorki. Pa ti primeri, ki jih sedaj naštevaš so pač posebni primeri. Ni nekaj vsakdanjega in čisto normalnega, da moraš sama poskrbeti, da se yorkiju pri 7-ih mesecih dvignejo ušesa, a ne?
Aja, pa od Luce sem prebrala mnogo več kot samo ta mail tako, da ne sodi, sploh  če ne veš sploh komu sodiš.  Če pa odgovarjaš točno določeni osebi pa tako napiši. Ne pa da kar vse, ki tukaj kaj napišejo obtožuješ, da izlivajo žolč. Jaz ga ne, tako da ne vem koga si imela v mislih.
Logiran
indisyt
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #1899 : sreda, 29.08.2007 : 13:30:29 »

Bravo yorkie-zoya !!!!!!! Yorkije spremljam že 25 let-!!! In prav tako spremljam yorkije po razstavah, spremljam linije ipd... Vsa zveneča imena , ki se pojavljajo z ne vem koliko titulami-so zgolj pesek v oči !!! Dlaka pobarvana (na soncu se vidi najlepše ), aparati za zobe, problemi s testisi ipd........Na slikah vidiš yorkija-ki sije v njegovi popolnostI...Vsi tako vzdihujemo-kako je popoln, kako prečudovit !!!  Ko ga vidiš v živo-je stvar čisto druga......
Ko kupiš (in tudi 3x preplačaš ) potomca od takšnega psa-pričakuješ seveda kvaliteto-vsaj približek standardu...Vendar tega v največjih primerih na žalost ni...Kupil si mačka v žaklju....Ker če je kuža dober-ga bo zagotovo rejec obdržal sam....
Sicer pa so tudi razstave na žalost postale ena sama "kuhinja"-na žalost vseh tistih -ki imamo res veselje do tega-ne zgolj pohlep,............
Yorkie-zoya-pa še s tetoviranjem se prekleto strinjam s tabo !!!!! Kdor tega še ni doživel-naj bo raje tiho !!! Jaz sem to že doživela-in si ne želim nikoli več !!!! Imeli smo leglo malih kepic-nebogljenih,....Vzrejni referent jih je tetoviral (v kožno gubo k sreči nisem pustila )....Eno psičko celo
2x-naenkrat-ker ni imel pravih številk....Še danes imam v spominu krike nebogljenčkov-katere sem težko spravila "gor"  -in jok moje psičke-ki je bila mamica teh malčkov.......
Dragi moji forumci-tako tetovirajo; ja...........
In zato sem tudi jaz takoj za-da bi se to grozljivo početje enkrat ukinilo...Imamo mar srce HuhHuh
  
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1900 : sreda, 29.08.2007 : 13:31:35 »

Lilly zoya ti si bila na razstavi v Trbovljah??? Se mogoče poznava  Smiley Od kod si če ni skrivnost?
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1901 : sreda, 29.08.2007 : 13:45:01 »

Ena sama KUHINJA. Pa točno tako se je izrazila ena prijetna gospa s katero sva na razstavi debatirali.

Jaz sem bila s svojo yorkico, ki sem jo kupila na Madžarskem  Wink

http://www.moj-album.com/slike/3840146/0gstGJ8haW9bTUXE.v.jpg

Se pa popolnoma strinjam s tem, da ti je marsikdo pripravljen prodati slabega psička za velik denar. Pa tudi s tem, da je tisto na slikah daleč od realnosti. Ko sem gledala slike so imeli vsi tako čudovita majhna ušeska, ravno hrbtenico, ko pa vidiš v živo pa je situacija povsem drugačna. V gibanju ogromno yorkijev nima ravne hrbtenice kot to izgleda na slikah, ko psa postavijo na mizo, poleg tega so skoraj vsa ušesa povezana tako, da izgledajo idealna.
Logiran
Bugs
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #1902 : sreda, 29.08.2007 : 14:25:14 »

iiii kak je šikan madžar  Smiley

Js imam pa eno smešno vprašanje Smiley A vaši peseki kej sexajo, namreč moj ima enega plišastega medeka, ki ga vsak dan po kosilu pač poseksa no, ampak res skoraj vsak dan no Grin Men je to tok smešno, ko je prvič to naredil sem misla, da ima kakšen napad Cheesy
Logiran
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #1903 : petek, 31.08.2007 : 11:58:32 »

MENE PA ZANIMA ČE SO JORKIJI ORIMERNI ZA OTROKE LEP POZDRAV ESTER Huh
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1904 : petek, 31.08.2007 : 12:27:32 »

Pozdravljni ,

yorkici generalno gledano nisu pasmina primjerena maloj djeci ,ali zapravo ne poznajem pasminu koja je specijalno uzgajana za djecu !
Naravno da postoje pasmine koje imaju vecu toleranciju za djecu i one koje nisu preporucljive za pratnju djece.
Sve ovisi o samom djetetu za kojeg se pas kupuje -neka djeca u dobi od 7godina su prilicno odgojena i upoznata sa potrebama kucnih ljubimaca ,pa uz nadzor roditelja mogu imati psa ali u tom slucaju pas i cijela briga o njemu je na roditeljima jer je dijete premalo da bi redovito i sustavnbo vodilo kvalitetnu brigu za psa.
Postoje djeca koja su u dobi od 12 g. prenezreli da bi im se povjerio pas na cuvanje ,a neka daleko mlada djeca pokazuju vecu odgovornost ,tako da sama dob djeteta ne igra glavnu ulogu ,nego odgoj djeteta i koliko je dijete upoznato sa psima ,njihovim nacinom zivota ,potrebama i zeljama!
Tu veliku rolu igraju roditelji i njihov nacin odgoja djeteta.
Druzenje djeteta sa psom treba biti iskljucivo u prisutnosti odraslih osoba da bi se izbjegle eventualne ozljede psa ili djeteta .
Dijete treba uciti kako se igrati sa psom i kada-pas je zivo bice i ima svoje potrebe ,a jedna od njih je potreba za vlastitim prostorom i mirom kada pas to zeli!!! I to svi ukucani ukljucujuci i dijete trebaju postovati.
Ukoliko dijete terorizira stene ,ono ce kada odraste doslovno mrziti svu djecu pa ce ljudi reci da je yorkie histerican pas sto je apsolutno pogresno jer je on u tom slucaju postao nervozan zbog sustavnog maltretiranja  i njegovo ponasanje mu sluzi kao obrambeni mehanizam od druge djece.
Isto tako pas bio yorkie ili neka druga pasmina NIJE i ne smije biti kupljen kao igracka djetetu .
Logiran
Strani: 1 ... 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines