mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 23:25:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220907 krat)
0 članov in 38 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1740 : nedelja, 29.07.2007 : 12:05:40 »

catyfx..strasne obtozbe si dajala...sram te je lahko za vse skupaj...ne vem kolk si stara, ampak v glavi not ne mores bit vec kot pa 10 let!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1741 : nedelja, 29.07.2007 : 12:20:21 »

pozdravljeni,
tudi jaz sem eden od številnih naivnih kupcev, ki sem kupila psa od preprodajalca v *****, žal sem mislila, da je vse o.k. ,ker naj bi bilo kinološko društvo. kupila sem ga kar na parkirišču čeprav sem vedela, da ni prav, ampak ko sem zagledala tisto kepico sem bila preveč navdušena, da bi razmišljala z trezno glavo. kar hitro, ko so se začele težave mi je bilo žal, ampak prepozno, kužkota so morali uspavati kljub veterinarski pomoči. kregana sem bila iz vseh strani, da se tako ne kupuje psa, sedaj po tej grenki izkušnji nikoli več nebom kupila na tak način psa, ampak me jezi, da se take reči dogajajo in mislim, da se bodo tudi še naprej. NAŽALOST!                     lep pozdrav!

Brez zamere vsem, da bom se malo izkoristila tole yorkie temo za preprodajalsko in steparsko debato, ceprav je vse o tem ze napisano v rubriki Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!, za branje katere je potrebno biti clan (na leto za samo 20 €) in v clankih v rubriki nakup psa na portalu, ki pa ga lahko v celoti berete zastonj. Govorimo tudi o yorkijih in po igorinu je tam zunaj baje se "mnozica naivnih kupcev".
Ne mi rect, da je tistih 20 € clanstva za celo leto prevec za to, da se dodobra informirate o nakupu in potem o skrbi za psa. Toliko o tem, da ne obvescamo in ne povemo, kaj je in kaj ni prav. In toliko tudi o tem, da je logicno, da bodo preprodajalci in steparji izkoriscali naivnost kupcev. V ekonomiji velja, da dokler je povprasevanje je tudi ponudba. Samo kupci generirate njihovo poslovanje in popolnoma nihce drug, zato vase zelje, da bi preprodajalci in steparji kar izginili, ne bodo nikoli uslisani, dokler ne boste kupci nakupa zivali sprejeli vsaj kot nakup katerekoli druge stvari v zivljenju, oz. prav bi bilo, da bi se v prvi vrsti zavedli, da kupujete ziva bitja, ceprav imamo pse v zakonodaji se vedno opredeljene kot "stvari".

igorino, ti bom zastavila nekaj vprasanj, mi je pa v resnici vseeno, ali odgovoris ali ne.
"Naiven kupec", kaj sploh to je zate? Ali to, da te lahko maherji naserjejo karkoli ali to, da se ti ne ljubi pogledati za vec informacijami, preden gres v nakup artikla za nekaj 100 €?
Pogledas na nalepke in v papirje, ko kupujes belo tehniko, ali recimo hladilnik kar kupis na parkiriscu ali bencinski od neznanca, brez da bi preverila, ce sploh hladi?
Ce bi kupila hlaiilnik, ki ne bi hladil, bi zagnala vik in krik in prijavila prodajalca vsepovsod, kjer je mogoce, ali bi samo rekla, da tako ne bos nikoli vec hladilnika kupovala?
Kaj drugega se kupujes na parkiriscih?
Si navdusena nad vsakim pasjim mladickom, ki ga vidis na ulici in si zazelis, da bi ga vzela domov? Vsi pasji mladicki so luskani.
Ali ves, da pasji mladici izgledajo pri 6-tih, 7-ih, 8-ih tednih zelo podobni ne glede na pasmo? Kako si vedela, kaj so ti na parkirisce prinesli?
Ali zaupas na prvo besedo vsakemu, ki te na ulici obgovori? Tudi kaksnemu torbicarju, pa brezdomcu (se jim opravicujem, so v vecini cisto ok ljudje), pa prodajalcem od hise do hise ...?
Kaj, kar stane nekaj 100 €, se kupujes tako, kot si kupila psa - brez vsakrsnega predhodnega preverjanja, vedenja, informiranja ...?

Tudi ce ne bos odgovorila upam, da boste tako ti kot kdo drug, ki se odloca za nakup psa, razmislili o svojem pocetju in prenehali kriviti zanj vse druge.

honki, catyfx je v svoji predstavitvi napisala tole, ker pa ni zraven zapisa o starosti, je navedla nad 18 let, torej ocitno ze polno odgovarja za svoja dejanja, seveda tudi za vse, kar javno nekje napise.

catyfx, ce omenjeni gospod ni bil s tabo po nakupih, je najmanj, kar lahko ta trenutek storis, da se tukaj tako nam kot njemu opravicis za svoje lazi. Bilo bi seveda lepo in prav, da ga poisces in se mu za navedbe opravicis tudi osebno. Ce gre za laz, si nihce, posebej pa ne clovek, ki svoje zivljenje posveca psom na pravi nacin, ni zasluzil od ene jeznorite osebe take oznake v medijih. Upam, da se zavedas posledic svojega dejanja. Namrec, ce bi te zelel, bi te lahko kazensko preganjal.
Logiran

igorino
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #1742 : nedelja, 29.07.2007 : 12:47:12 »

pozdravljeni.
popolnoma se strijnam z vami jana, res sem naredila zelo veliko neumnost, ki me je stala tako psihično kot finančno. žal je zdaj tako in mojo izkušnjo posredujem naprej, kolikor se le da. sem pa ljubiteljica vseh živali in če bi imela možnost, potem bi se marsikatera žival znašla pri meni.
je pa bil tisti kužek drugi pri nas in kupili smo ga zato, ker je prvi kužek v naši odsotnosti jokal in so mi svetovali nakup še enega psa, da bo dobil družbo.
 lep pozdrav
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1743 : nedelja, 29.07.2007 : 13:57:12 »

Pelali pa ste na foro itak da g. ***** ni šel z menoj ajd cav

Peljali na foro?Huh KDO ŽE?Huh? Če nisi opazila smo precej dvomili o tem, da bi on tak nakup podprl. Pa sram naj te bo, da takole lažeš in nedolžne blatiš po forumu. Upam, da boš vsaj sama sedaj tako pametna, da se boš umaknila s tega foruma, ker takih norcev pa tukaj res ne rabimo.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1744 : nedelja, 29.07.2007 : 14:04:05 »

pozdravljeni.
popolnoma se strijnam z vami jana, res sem naredila zelo veliko neumnost, ki me je stala tako psihično kot finančno. žal je zdaj tako in mojo izkušnjo posredujem naprej, kolikor se le da. sem pa ljubiteljica vseh živali in če bi imela možnost, potem bi se marsikatera žival znašla pri meni.
je pa bil tisti kužek drugi pri nas in kupili smo ga zato, ker je prvi kužek v naši odsotnosti jokal in so mi svetovali nakup še enega psa, da bo dobil družbo.


Grozno!!! Pa imaš kakšne podatke o tej osebi, ki ti je prodala kužka?Huh Kako žalostno, da so ljudje tako kruti, vseeno jim je za zdravje prisrčnih bitij samo za denar jim gre. Res grozno, da takih početij ne more nihče preprečiti!!!!
 lep pozdrav
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1745 : nedelja, 29.07.2007 : 14:05:39 »

Gigosy, lahko jih zacnejo ze takoj zdajle preprecevati kupci sami. Drugi jih zal ne moremo, saj jim poslovanje omogoca zakonodaja.
Logiran

Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1746 : nedelja, 29.07.2007 : 14:34:45 »

JOj ta yorki scena je pa res prav adijo:) Kaj vse se ne dogaja.

Glede omenjenega gospoda, jaz sem imela zelo dobro mnenje o njem pred leti ko sem kupovala psa, odkrito povedano, če mi on nebi povedl nekaj trikov kako in kaj vse moram navaditi svojo yorkico, danes verjetno nebi bila takšen pes kot je.
Sem pa v teh treh letih izvedela za toliko zadev, da pač mu ne zaupam več. Na koncu koncev gre vedno za denar.... in tu zaključujem to temo.

meni tud ni jasno zakaj bi brat pisal takšne zadeve na forum... sicer pa vsak lahko napiše karkoli, in če ne poznaš človeka ne moreš vedeti ali je res ali ne...





Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1747 : nedelja, 29.07.2007 : 14:48:26 »

Citat
Gigosy, lahko jih zacnejo ze takoj zdajle preprecevati kupci sami. Drugi jih zal ne moremo, saj jim poslovanje omogoca zakonodaja.

VEM JA NA ŽALOST JE TAKO!!!


Brez zamere vsem, da bom se malo izkoristila tole yorkie temo za preprodajalsko in steparsko debato, ceprav je vse o tem ze napisano v rubriki Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!, za branje katere je potrebno biti clan (na leto za samo 20 €) in v clankih v rubriki .

Jana, če lahko pripomnim se mi ne zdi ravno primerno, da je ravno ta rubrika plačljiva. Bilo bi namreč pametno, da se s tem seznani čim več ljudi, to pa je mogoče samo, če je rubrika brezplačna in tako dostopna čim širšemu krogu javnosti. Se popolnoma strinjam s tabo ko praviš, da 20 EUR ni veliko za informacije, ki jih lahko posameznik dobi, vendar kot vsi vemo je na žalost tako, da bo ogromno ljudi raje privarčevalo 20 EUR in ne bo prebralo rubrike ter oddrvelo v brezglav nakup mladička, tega pa nihče od nas ne želi kajne?
Meni osebno bi se zdelo precej bolj pametno za katerokoli drugo rubriko zahtevati plačilo!!!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1748 : nedelja, 29.07.2007 : 14:53:23 »


Glede omenjenega gospoda, jaz sem imela zelo dobro mnenje o njem pred leti ko sem kupovala psa, odkrito povedano, če mi on nebi povedl nekaj trikov kako in kaj vse moram navaditi svojo yorkico, danes verjetno nebi bila takšen pes kot je.
Sem pa v teh treh letih izvedela za toliko zadev, da pač mu ne zaupam več. Na koncu koncev gre vedno za denar.... in tu zaključujem to temo.

/quote]

Zanimivo, pri meni je ravno obratno  Wink No kar se tiče tistega dela ko govoriš o denarju pa imaš verjetno prav, samo na žalost še zdaleč ni edini!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1749 : nedelja, 29.07.2007 : 15:01:00 »

Gigosy, pojasnilo, zakaj je tema zaprta za javnost, je v temi Kam so izginile teme o preprodajalcih? in lahko tam naprej debatirava o mojih razlogih za taksno odlocitev.

Lahko pa ze tukaj napisem:
1.) Nisem dolzna voditi za roko ljudi, ki zelijo psa takoj in zdaj in ne odgovarjam za njihovo pocetje.
2.) Meni ne da nihce nicesar zastonj, jaz pa sem zastonj spisala in dala zastonj v branje celo tono materiala o tem, kako se pravilno kupi psa, vendar v branje ne morem nikogar prisiliti.
3.) Nisem dolzna omogocati kupcem pridobivanja kontaktnih podatkov preprodajalcev in steparjev in tega v nobenem primeru nikoli in nikdar vec ne bom naredila. Zal velika vecina ljudi ne prebere opozoril, zelo jasno pa znajo prebrati telefonsko stevilko ali mail ali klikniti na povezavo, kjer se preprodaja pse.
4.) Mojpes.net se vsak dan bolj usmerja v "ekskluzivo", torej k pravim vzrediteljem in pravim informacijam in ce je nekomu tezko dati 20 € za pridobivanje pravih informacij in vstop v neko skupnost, potem pac mojpes.net ne more pomagati. Najprej moramo nekaj narediti sami, da lahko pricakujemo pomoc od drugih.
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1750 : nedelja, 29.07.2007 : 15:03:15 »

Honki našla sem nekaj zate  Cheesy saj veš ko sem ti rekla, da bom skušala poiskati kakšno fotko

http://www.moj-album.com/slike/3840146/PHzISdrrIJfY1YWD.jpg

Kaj ni čudoviiiiiiiiitaaaaaaaaaaa  Cheesy
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1751 : nedelja, 29.07.2007 : 16:35:49 »

iiiiiiiiiii kaka lepotica.. Cheesy Cheesy Cheesy .ta je pa po mojmu okusu yorkica!!! Kiss
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1752 : nedelja, 29.07.2007 : 20:59:27 »

Da se še jaz malo oglasim!

Jaz sem z omenjenim gospodom vzrediteljem yorkijev večkrat govorila preden sem kupila Gala in moram reči, da me je prvo kot prvo (v prevem pogovoru, ko sem se še zanimala) sam opozoril na nerodovniške yorkije in mi razložil vse v zvezi s tem, čeprav nisem nikoli nikogar spraševala o nerodovniških yorkijih, ker mi je ta scena že dolgo jasna, dal mi je ogromno nasvetov v zvezi z nego in vzgojo, razložil mi je vse o izgledu yorkija, karakterju, na kaj moram biti pozorna (še preden sem se odločila za mladiča njegovega psa). Tudi veliko o njegovih psih mi je povedal in tudi pošteno priznal, da je "popolnega" yorkija v Sloveniji skoraj nemogoče dobiti. Skratka, meni je veliko svetoval in moram reči, da mi je vreden zaupanja.

Glede Catyfx sem pa mnenja, da se je punca ustrašila, ker je lagala in blatila in se je morala nekako zmazati ven....kao saj je bila samo fora. Če se je lagala, bi jo lahko gospod vzreditelj tožil zaradi ražalitve imena.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1753 : nedelja, 29.07.2007 : 21:03:48 »

uf...danes je pa tukaj zatisje...gigosy, sem poslala mejl k tisti gospe, pa bomo videli kako bo, ce ne drugega bom sla pa do nje na razstavi v Trbovljah...ce bo tam...upam da se bo dalo kaj zmenit ker so cudoviti!!!!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1754 : nedelja, 29.07.2007 : 21:06:07 »

ejla sasenka...tale yorki tema je bila mogoce celo prevec mirna in sta suzy1 in catyfx prinesle malo zgage noter....koliko je bilo napisano v zadnjih dneh, ni bilo ze dolgo...en stvar smo se pa le naucili...vsaka laz se odkrije....
Logiran
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines