mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 20.08.2024 : 01:24:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220988 krat)
0 članov in 45 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1590 : sreda, 25.07.2007 : 21:52:28 »

Hm, sem napisala cel esej, pa je vmes server mrknil, z njim pa tudi ves tekst. Morda imava sreco, catyfx, saj bi si sicer zagotovo bili v laseh.

Ok, da povzamem. Tukaj vec kot ocitno reklamiras kot dober nakup nakup mesanca za 400 €, za katerega steparka, ki jo tako hvalis, ni poskrbela niti toliko, da bi ga zacela navajati na lulanje zunaj, ceprav je imela ocitno cas v spomladanskih mesecih. Omenjas celo kahlico in vec kot nenavadno je, da pravis, da se vedno pes lula vsepovsod. Pes ne rabi nic drugega, kot red in tvojo vztrajnost, sicer ti bo lulal po stanovanju se nadaljnih 10 ali vec let. Upam, da ga bos imela tudi zaradi tega vsak dan raje in ne ...
Vse o lulanju imas v rubriki Vzgoja pasjega mladička. Se je pa treba potruditi in vztrajati ter nositi psa ven na vsakih 15 minut, ce ne gre drugace. Sam od sebe se ne bo naucil hoditi ven.

No, nisem se oglasila zaradi lulanja, temvec predvsem zaradi dejstva, da mi nikakor ni jasno, da tako radi reklamirate osebe, ki svoje psice izkoriscajo za polnjenje svojih denarnic. Zakaj to pocnete? Zato, ker ste sami za zelo velik denar kupili mesanca in si zdaj zelite, da bi bilo takih ljudi se vec? Pa ob tem mislite samo nase in na svojega psa, na psico, ki ga je skotila in ki morda ravno zdaj spet koti, pa pozabljate, oz. menite, da se vas to ne tice, ker pac to ni vasa psica? Ste taki kupci mnenja, da so psice na svetu zato, da skrbijo za dobro financo stanje svojih lastnikov in kotijo dvakrat na leto izkljucno zaradi zasluzka? Res ste mi vsi takile kupci strasni ljubitelji zivali. Licemerci na kvadrat. Pa brez zamere. Zaradi takih, kot si ti, ki hvalis steparko, je tukaj prepovedano javno pisati o kakrsnemkoli imenu. Vsekakor pa je prepovedano pozitivno pisati o stepanju (hm, nakup je samo posledica izkoriscanja psice) pasjih mladicev. Ne razumem, kaj tako enkratnega je v zivljenju katerekoli psice, ki je na svetu zato, da svojim lastnikom z vecnimi legli sluzi denar.

Papirji? Tudi jaz ti lahko kaksen rodovnik pokazem in ti recem, da je od mame tvojega psa. A bos potem napisala tukaj, da si videla njen rodovnik? Res krasen dokaz, da je rodovnik pripadal tocno tisti psici, ki je kotila in da je tudi tista psica tocno prava mati tvojega psa. Takoj verjames vsem bucnicam, ki ti jih natrosi oseba, ki od tebe zeli samo denar in da cimprej odneses psa, na opozarjanje, da taki posli niso v prid zivalim, temvec le njihovo izkoriscanje, pa skacete v luft.
In ja, seveda, ocetje. Fantastika, ce ga imajo celo kar doma, gre produkcija mladicev hitreje in ceneje. Ce si zadovoljna samo s tem, da ti molijo pod nos nek papir ... In ce ob tem ne pomislis, zakaj v resnici parijo pse brez vzrejnih dovoljenj ... Ne zaradi klobas, ki ti jih je zagotovo servirala s tvoje strani opevana prodajalka. Govorjenje po resnici ne prinasa kupcev in zasluzka, zato si lahko brez skrbi, da te je z informacijami nategnila, kakor si dolga in siroka. Pa nic zato, psa moras imeti rada kot vsakega drugega psa in zagotovo moras zanj poskrbeti povsem enako, kot je treba poskrbeti za vsakega psa, ki je ze na svetu. Upam pa vseeno, da psa ne bos parila in se postavila se bolj ob bok vsem steparjem in izkoriscevalcem ubogih pasjih dus.
Ja, vzrediteljem s postenimi nameni ni treba nikoli razkazovati kaksnega papirovja, temvec dajo zraven mladica "njegove papirje". In to legalno izdan in preverljiv rodovnik, ne pa samo kaksne cepilne knjizice ali celo certifikata (karkoli to pac ze v kinoloskem besednjaku je).

suzy1, upam, da bos med nakupom svojega yorkija mislila z glavo in se bos izognila tej in vsem njej podobnim osebam.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1591 : četrtek, 26.07.2007 : 08:54:18 »

Jana, se popolnoma strinjam s tabo. To jaz tulim na vsakem koraku, se trudim, razlagam, skoraj na trepalnice mečem sploh pa ko me ljudje sprašujejo za mojega psa (kje sem ga kupila in koliko sem plačala - najvažneje je seveda koliko sem plačala zanj) in mi potem z veseljem povedo, da so našli enega skoraj čist istega ampak pač nima rodovnika je pa definitivno čistokrven, ker je prodajalec tako rekel pa še ceneje je!!!!! Veš kako sem vedno znova razočarana nad ljudmi, ker jim je čisto vseeno za pse in jih nič ne briga samo da oni dobijo, čimprej in čimceneje po možnosti, svojo kepo.

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1592 : četrtek, 26.07.2007 : 10:54:57 »

Sploh nebom omenjala, da isto doživljam vsak dan skorajda ta dobra 3 leta odkar imam Taro. In veliko ljudi se je prav zaradi nje odločilo za nakup yorkija, in kljub temu da sem jim povedala kje kako naj kupujejo in zakaj je važen rodovnik, naj grejo pogledat v tujino, naj malo počakajo... vse večinoma zamanj. In potem imaš ˝yorkije˝ ki tehtajo 6 kil, ˝yokije˝ brez prave dlake, povešenimi uhlji, ...pa še bi lahko naštevala. Vse zato, ker ljudje ne morejo počakati nekaj mesecev in dejansko razmisliti o svoji odločitvi, predvsem pa spoznati človeka od katerega kupujejo psa. Jaz sem svojega drugega psa 2 krat šla samo gledati, peljala sem se več kot 2 ure samo da se prepričam da je to to in da so ljudje od katerih bom psa vzela vredni zaupanja.

Mi pa dvigne pritisk, ko pride do mene kakšna mamica in reče, da ima njena hčerkica naslednji teden rojstni dan in želi imeti psa, in da ona takoj nemudoma hoče recimo yorkija, seveda brez papirjev, ker itak to nič ne pomeni...

Najbolj me je pa razžalostilo, ko sem srečala gospo z hčerko, ki sta ravnokar kupile kužmana pri enem izmed najbolj znanih slovenskih preprodajalcev. Rekla je, da je gledala prispevek o preprodajalcih in da ji je bilo res ful hudo, ampak pač ta trenutek ni bilo nikjer teh pasemskih ˝mešancev˝ in tudi za to ceno ne in je pač tam kupila....mislim da komentar ni potreben...
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1593 : četrtek, 26.07.2007 : 13:27:51 »

Ja saj to je to. Pri meni je isto. Gal jim še posebej v oči pade, ker je zelo majhen. Zdaj sem že tako alergična postala na te kvazi kupce, čimhitreje in čimceneje varianta, da se že kar zlažem kako neverjetno zoprn pes je to in da sploh ni tako fajn kakor izgleda. Potem jim pa namečem še vse najbolj grozne zgodbe, ki jih poznam o psih kupljenih pri preprodajalcih, za rodovnik mi pa itak že vsi takoj povejo, da ga ne rabijo, ker ne bodo razstavljali. Mislim, jaz res kar pike dobim ob tako neumnih ljudeh, ki tudi tok časa nimajo, da bi se za dve uri usedli za računalnik pa si malo prebrali zadeve predno izjavljajo take neumnosti. Najbolj žalostno je pa to, da tisti ki te najbolj posluša in kao vse razume naslednji teden kupi psa pri M....(saj vsi vemo kje).
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1594 : četrtek, 26.07.2007 : 13:36:39 »

Točno tako, se popolnoma strinjam. Moja Tara ima tudi 1,3 kg (kar je ful malo), svilnato dlako do tal, je ful prijazna, takoj mora do vsakega, ful se rada čoha...in vsi bi imeli istega. Jaz se kar obrnem če me kdo začne kaj spraševati, ker je itak prvo vprašanje koliko je bla cena.

Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1595 : četrtek, 26.07.2007 : 13:47:24 »

Moj Gal je isti, do vsakega se tko obnaša kot da sta najboljša prijatelja in se dolgo nista videla. Mi gre včasih ta njegova prijaznost do tujih ljudi kar malo na živce. Sedaj pa počasi ukinjam božanje in razne buci, buci kužek mali, iiiiiiii, ker mi gre na živce, da tudi kofeta ne morem v miru spit, da se ne bi 20 mimoidočih ustavilo in mi začelo težit , neke čudne grimase delat pa Gala v naročje jemat pa mu frizurco kuštrat Roll Eyes pa neke čudne glasove zraven spuščat predno mi seveda začnejo težit kje sem ga kupila pa koliko stane. Zdaj tako zoprno faco naredim pa tako grdo pogledam, da gre vsak rajš naprej ali ga pa kar v naročje vzamem. Še boljša varianta pa je, če imam še bullmastifko zraven, potem si pa noben ne upa pristopit.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1596 : četrtek, 26.07.2007 : 16:03:40 »

Jana popolnoma se strinjam s tabo, samo žal nekaterim tega nikakor ne moreš dopovedati. Pri nas je na žalost še vedno tako, da je vsakemu najbolj pomembna cena, pa čeprav se ne zavedajo, da jih bo v končni fazi psiček koštal precej več ko bodo z njim hodili zaradi raznih zdravstvenih težav k veterinaju!!! No, da seveda ne omenjam tega, da imajo taki psički pogosto kakšne prirojene napake in jih precej tudi pogine. Imam kolegico, ki je kupila labradorko brez rodovnika, ker je bil kuža seveda cenejši. Papirjev tako kot mnogo drugih ni rabila, ker ne bo hodila na razstave  Wink Pri starosti enega leta je psička poginila, imela je namreč prirojeno srčno napako. Potem so kupili ponovno labradorko, seveda z rodovnikom!!!! Če jo sedaj vprašam kaj misli o nakupu nerodovniškega psa je seveda njen pogled popolnoma isti kot moj - NIKOLI!!!! Bolečina ob izgubi labradorke, na katero se je v enem letu precej navezala je bila zelo huda, poleg tega je bila cena zanj precej visoka, glede na to, da je živela samo eno leto.
Torej kaj naj rečem, očitno mora vsak najprej nasankati in občutiti na svoji koži posledice takega nakupa, šele potem verjamejo. Žal je tako.
Na bruhanje pa mi gredo prodajalci, ki lažejo glede tega zakaj pes ni rodovniški. Kaj vse se ne spomnijo, groooooza! Ampak dokler je na voljo dovolj naivnih kupcev  Roll Eyes si verjetno mislijo zakaj pa ne  Wink

Kakorkoli že ob nakupu želim veliko sreče vsem kakorkoli se boste že odločili!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1597 : četrtek, 26.07.2007 : 16:08:15 »

Botticelli kaj si ti kupila še enega yorkija?Huh
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1598 : četrtek, 26.07.2007 : 16:20:16 »

catyfix, tvoj Mike je še zelo mlad. Sicer ti ne želim tega in upam, da bo vse uredu ampak oprosti, če je zdrav in če bo pri samem razvoju vse uredu z njim in če bo sploh izgledal kot yorki pa še ne moreš vedeti. Torej ne reklamiraj te gospe kot veste vzrediteljice, ker v bistvu sploh še ne več kaj ti je prodala.
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1599 : četrtek, 26.07.2007 : 16:40:08 »

Hay nekaj časa se nisem oglasla vendar vam sporočam,da smo sedaj tudi mi ponosni lastniki yorkija.Mislim,da ste bili s catyfx malo prestrogi hotela je od vas slišati kaj lepega pa ste jo kar vsi potolkli.Kar je kupila se je odločila sama in bo sama nezadovoljna če bo,pravzaprav pa se vsak sam odloča koga bo hvalil in kje bo kupil kot je meni bilo že napisano.Ker sem novinec na računalniku še ne znam poslati slike da bi vam jo pokazala povem vam pa da tudi naš junak lula tam kjer ne bi smel.Saj mi je malo nerodno toda če mi bo kdo napisal kako prilepim sliko jo tudi bom.Hvala in lep pozdrav
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1600 : četrtek, 26.07.2007 : 17:00:47 »

suzy1, vec kot ocitno nisi razumela namiga. odlocitev je vsekakor tvoja in sama bos zivela s kupljenim psom. Seveda, dokler ne pridete nazaj jokat, kaj vse je s psom narobe (predvsem pri zdravju, pa tudi pri vzgoji) in ko pes ne zraste v to, kar ste se namenili kupiti. Ko pa propagirate tak nakup, se pa ne pogovarjamo vec kot prijatelji, saj je vec kot ocitno, da ste vsi taki kupci se zelo dalec od ljubiteljev psov, saj najprej mislite nase (seveda egoisticno na svoje zelje in cim cenejsi nakup), potem dolgo na nic, potem pomislite malo na svojega psa, drugo vas pa ne zanima. Se najmanj vas zanima, kaj se je po odhodu od prodajalca zgodilo z njegovo psico - z materjo vasega psa. Ljubiteljstvo? Niti najmanj.

Torej, bos trdila, da si ljubiteljica zivali in psov in da zelis svojemu in drugim yorkijem najbolje? Ja, seveda... V prvi vrsti si zelela najcenejsi nakup psa. Kupila pa si mesanca in ne glede na to, da si vedela v kaj se spuscas, ti zelim, da bi bil kot odrasel vsaj za silo podoben yorkiju, predvsem pa, da bi bil zdrav.
Globoko v sebi pa si najbolj od vsega zelim, da te v prihodnje ne bi zasrbelo kaj okrog denarnice in bi svojega psa parila naprej.

Pa brez zamere. Najbolj boli takrat, ko ves, da so kupci seznanjeni z vsemi pastmi, pa se vseeno odlocijo za nakup in povrhu vsega se tukaj pametujejo, kako je odlocitev le njihova. Ja, boli, ker mi ni vseeno, kot je vseeno tebi, pa ceprav mi pasma niti malo ni blizu in ceprav v zivljenju ne bom nikoli imela nobenega yorkija. Hudo mi je pa za vsako psico katerekoli pasme, ki koti za dobrobit svojih pozrtnih lastnikov in hudo mi je za vsakega psa, ki iz pohlepa po denarju (kupci da dajo za psa cim manj, prodajalci da dobijo za cim manj vlozenega cim vec denarja) pride na ta, s psmi tako prepoln in za veliko psov tako krut svet.

Srecno z novo pridobitvijo.
Logiran

Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1601 : četrtek, 26.07.2007 : 17:15:20 »

Imam samo enega yokija, druga psička je pasme kitajski goli pes, zdaj stara 1 leto in 3 mesece. Nekako se nisem mogla odločiti za še enega yorkija, čeprav je Tara srce od psa, so me kitajčki tako prevzeli ko jih sem spoznala nekaj v živo, da sem vedela da je to to Smiley Z Taro se super razumeta že od začetka, Tara je bila itak vedno nora na pse Smiley

Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1602 : četrtek, 26.07.2007 : 18:19:24 »

Draga Jana mislim da je prišlo do velikega nesporazuma nevem kje si dobila podatek da sem kupila mešančka takrat je šlo za vprašanja nikjer pa nisem objavila od kod izvira naš junak.Mislim da so tvoje besede  včasih malo nepremišljene ali pa si nena dobro prebereš kar drugi napišejo.Sory brez zamere.Ko sem vstopila v vašo klepetalnico sem bila mišljenja,da ste v njej res prijatelji upam,da je res prišlo samo do nesporazuma in da se bomo v bodoče bolje razumeli,kajti včasih je lepo če lahko nekoga kaj vprašaš,se mu potožiš,ga prosiš za mnenje ali pa se enostavno pohvališ.Še enkrat sory pa brez zamere.L.P.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1603 : četrtek, 26.07.2007 : 19:11:04 »

suzy1
upam da si vzela rodovniskega,ceorav ne vem kje si ga dobila ker ni dosti legel sedaj...in se teden je mimo kar si sprasevala o psu, sedaj pa ga ze imas...veliko uzitkov z novim prijateljem in druzinskim clanom...

catyx
upam da bo tvoj mali zdrav in priden, te pa iz srca prosim da ga ne paris...to je sicer tvoja odlocitev, ampak tisti ki se zavzemamo za zdrave, rodovniske pse prosim, ne delaj tega...

za vse ostale pa v razmislek...v sloveniji je pravzaprav samo en vzreditelj ki nekako vzreja pse. yorkije in ena,ki pa mislim da ni vec tako aktivno v tem..so tudi tisti ki imajo eno leglo, ampak ta je nekako edini ki se s tem ukvarja ze dosti casa in prav zalostno je da tudi njegovi psi niso popolni..ampak zadostujejo nekikm idelalom yorkija, tako da dejmo rajsi delat na tem da kupujemo pse ki so res kvalitetni in zdravi, z dobrim karakterjem in pripeljimo tudi v slovenijo nekaj odlicnih yorkijev, cetudi bodo samo za na kavc!
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1604 : četrtek, 26.07.2007 : 19:13:47 »

prišel je iz Zagreba pa hvala za ikrene želje
Logiran
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines