mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 18:11:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224506 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #765 : četrtek, 20.04.2006 : 15:38:34 »


haha kako so dobro izpadle te fotke

dva zmazka..

http://www.moj-album.com/uredi/honki-tonki/2939229/?os=2939675
 ne ves kje je kaj.

Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #766 : četrtek, 20.04.2006 : 15:39:40 »

 Uma

ma sej je to ful ne fer, po katermu kriteriju se je dolocila starostna meja?

kaj ti razstavljas?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #767 : četrtek, 20.04.2006 : 15:41:18 »

Najprej popravljam tvoj link http://honki-tonki.moj-album.com/album/2939229/

Ja, do dolocene mere res ni fer, ampak tukaj ne mores pac nic, meje so postavljene, tako kot so postavljene, to so mednarodna pravila.

Jaz razstavljam visavce , kjer je dlaka lahko tudi problem, pa razvitost pa vse, pa nic ne mores.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #768 : četrtek, 20.04.2006 : 15:56:03 »


uma!

hvala glih sm vidla da morem popravit.

jutri dobi moja kolegica visavca. sej niti ne vem od kga ga bo vzela. vem da bo samicko.

gres v Hrušico?
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #769 : četrtek, 20.04.2006 : 15:59:38 »

Arieta!

ali je mozno da je dobil bolj volnasto dlako od sampona ki sem ga prej uporabljala Undecided - ker se mi zdi da je prej imel bolj gladko in svileno in potem mi je dala kolegica nek sampon za poizkusit in mu sploh ni odgovarjel - bolj se je vozljal, dlaka mu ni tako lepo padala po telesu, Angry zato sem tudi zacela sprasevati za dobro kozmetiko.

Jesi ga okupala onako kako pise u uputama? I cini ti se da ima goru dlaku ili?
To je malo vjerojatno .Steta da nisi blize bi ti pokazala.


ne vem jaz gledam iz vidika, da tudi moji lasje - ce jim sampon ne odgovarja postanejo katastrofalni, ne stojijo, vozlajo se, mastijo - ali je pri psih enako? Undecided


Da isto je sa psima ,ali #All System djeluje dobro na sve pse ,nikako lose .Samo na neke pse bolje na neke tak-tak.
ja sam isprobala vecinu kozmetika koje postoje i zato moj svaki pas ima svoju najidealniju kozmetiku .

Ja kad prodam psa vec znam koji tip dlake ima pa kazem novim vlasnicima koji je najbolji sampon z atog psa.


mah bomo videli kaj bo danes po kopanju, sem kupila tudi rizev papir da ga navijem. Wink

jesi li ga ikada vec navila? Ako nisi nikada ,onda prvo trebas naviti brkove i dlaku na glavici ,a za par dana stavi jos par vitlera i tako postepeno stavljaj papilotne dok se pas ne privikne.Ako odjednom stavis sve papilotne na njega on ce to htjeti skinuti i na kraju ce si pocupati puno dlake.



Da bi prisla v Zagreb - kdaj si v zagrebu - kdaj se vracas iz nemcije?

 Sutra krecem navecer za Zagreb jer imam sve pse sa sobom i stence pa mi je zbog njih bolje putovati po noci.

ali pa da najdem frizerko ki zna postrici yorkija tuki. Roll Eyes ja ne poznam ni jednu u Sloveniji pa ti ne mogu preporuciti.
lp iz soncne in tople primorske.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #770 : četrtek, 20.04.2006 : 16:00:25 »


se eno vprasanje..

vzrejni pregled?  5.5. bo star eno leto, septembra meseca sem ga mislila peljati na vzrejni pregled, mislis da je prehitro?
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #771 : četrtek, 20.04.2006 : 16:05:12 »



Arieta!

ne, ne tisto sem napisala za prejsni sampon, ki mi ga je dala kolegica. da je bilo slabse kot prej.

s tem bomo pa videli danes zvecer.

navijala sem ga ze ob straneh. tako da ko je lulal, da ni po sebi uriniral.
ampak nisem imela olja pa sem nehala, da nebi skodila dlaki.
Viklerji ga niso motili cisto nic. malo neki jih je hotel grickat pa sem mu rekla da ne sme pa je nehal in ni bilo problema.

kako mu pa navijem brke - se mi zdi da ima prekratke.

Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #772 : četrtek, 20.04.2006 : 16:06:51 »

se eno vprasanje... Huh

kdaj bo imel moj tako dolgo dlako. se malo pa bo eno leto star in se mi zdi da ima kratko ...
ker na tej strani sem gledala razred mladih imajo vsi ze ful dolgo in po starosti spada honki v radzred mladih ko slikah bi pa bolj sodil v razred mladicev.


Honki ,ljudi koji hoce ici na izlozbe i njegovati dlaku psa pocnu sa treningom i njegom dlake u dobi od 3mjeseca .Sa 6-8mjeseci yorkica se vec vikla u papilotne zato ovi koj esi ti nasla imaju duzu i njegovaniju dlaku od tvog psa.
Osim toga ovi psi na slici imaju svilenu dlaku ,jednoslojnu ,tvoj pas kako si sama zakljucila ima vunastu dlaku ,a uz vunastu dlaku najcesce ide i podlaka sto dodatno otezava njegu dlake.

osim toga pas koji se priprema za izlozbe ne moze biti mazen tako da ga se zacupa niti se moze igrati sa drugim psima ako drugi skacu po njemu em zbog kicme em zbog dlake.....priprema yorkica za izlozbu je dugotrajno i cesto mukotrpno .....
Ja svoje pse od malena ucim da se ne grizu medusobno za papilotne i da ne skacu jedan po drugome kad se igraju ,pa moji ne zive odvojeno .U dvoristi trce zajedno ali ne skacu jedan po drugome ,igraju se s igrackama ....ali to se uci od malena .


mladi... young

http://www.sweetyblue.com/sweety/Principali/rep_img.asp?clcolore=1&classe=DJUNIOR&reportage=LUX106&imid=11468&page=1

mladici.. puppy

http://www.sweetyblue.com/sweety/Principali/rep_img.asp?clcolore=2&classe=BBABY&reportage=LUX106&imid=11535&page=1

vem da po starosti spada pod mlade - young ampak je glih cez mejo...

pa ga sploh nisem strigla.

tjasav kolk je tvoj star, ima snekje isto dolgo kot honki? Huh


Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #773 : četrtek, 20.04.2006 : 16:09:10 »

Honki nic ni prehitro, samčki terierji dobijo vzrejno že pri 12 mesecih, samičke pri 18 m., tako da če imaš samčka kar na vzrejnega z njim, naš Westie Filip je paril že od 12 mesecev starosti dalje in to uspešno, seveda z vzrejnim dovoljenjem.

Mi je ful zabavno brat to da jih navijate in te fore, se mi zdi mega, v Vrtojbi zadnjič sem bil poleg ene Hrvaške zelo znane vzrediteljice Yorkijev in bili so prekrasni.
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #774 : četrtek, 20.04.2006 : 16:12:01 »

se eno vprasanje..

vzrejni pregled?  5.5. bo star eno leto, septembra meseca sem ga mislila peljati na vzrejni pregled, mislis da je prehitro?

Ja na uzgojni pregled vodim pse stare 15 mjeseci ili vise . Uglavnom cekam da bar zavrse nekoliko mladih sampionata . Nikada ne parim prije 20mj .starosti .
Uzgojni trebas napraviti jedino ako planiras uzgajati ili imas nekog tko zeli pariti sa tvojim muzjakom .
Ne znam kako je u Sloveniji ali u RH bi po novom uzgojnom pravilniku tvoj pas tesko ili nikako dobio uzgojnu dozvolu jer je crn i ima vunastu dlaku ....za drugo ne znam  jer ga nisam vidjela u zivo ...ali kod nas mjere visinu psa u hrbtu ,a neki su mi rekli da ce po novom i vagati psa ,pa pas ispod 2kg i iznad 3,1 nece dobiti uzgojnu dozvolu. isto tako psi kojima fali jedan ili vise zuba nece dobiti uzgojnu dozvolu ...
[/b]
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #775 : četrtek, 20.04.2006 : 16:16:16 »


Arieta!

ne, ne tisto sem napisala za prejsni sampon, ki mi ga je dala kolegica. da je bilo slabse kot prej. aha ...razumijem ...koji je to bio sampon?

s tem bomo pa videli danes zvecer. rekla si da cs ga jutros okupati i ja sve cekam da cujem kako izgleda Huh??

navijala sem ga ze ob straneh. tako da ko je lulal, da ni po sebi uriniral.
ampak nisem imela olja pa sem nehala, da nebi skodila dlaki.
Viklerji ga niso motili cisto nic. malo neki jih je hotel grickat pa sem mu rekla da ne sme pa je nehal in ni bilo problema.

kako mu pa navijem brke - se mi zdi da ima prekratke. 

 brkove trebas naviti na duplo uze papilotne i visoko ih podici .Iz cega tvoj pas pije vodu?
Vecina pasa u papilotnama pije vodu iz pipaljke kak piju i morski prasci i zecevi .Znas sta mislim?
Ako pije iz zdjelice onda su mu brkovi stalno mokri i trule pa ni ne mogu narasti
.


Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #776 : četrtek, 20.04.2006 : 16:42:01 »


se eno vprasanje...

danes sem polna vprasanj.

ko psa navijem - ali ga morem vsak dan odvit in pocesat in nazaj navit ali ne? kako dolgo so lahko viklerji na psu?

ena zenska mi je rekla, vsak dan odvij pocesi in zavij nazaj, druga je rekla , da pocakam do kopanja.

kako je s tem.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #777 : četrtek, 20.04.2006 : 16:59:30 »

Arieta!

jaz sem se za razstavo odlocila samo za poizkusnjo. da psa nisem od malega ucila kako se igrati in obnasati je bilo to zato ker imam psa in ne lutkico. Sad
na razstavo grem zato da spoznam druge ki imajo yorkije in da z njimi izmenjam informacije ki mi bodo koristile za nadaljno nego. v sloveniji ni na stotine ljudi ki imajo to pasmo. se posebno pa ne v kopru kjer vem za 2 ki imata yorkija.

ali je dlaka volnasta ali ni, ali bo dobil vzrejno dovoljenje ali ne , ne vem   ???ker je to moj prvi yorki - prej sem imela pudlja pri kateremu z dlako niti priblizno ni toliko dela kot s tem. Angry

sicer pa kar se tice temne dlake, mislim da zacnejo siveti pri 8-10 mesecih, in mi je nekako logicno, da ce je zacel siveti pri 10 da pri 11 se ne more biti cisto siv.

in se kar se vzrejnega tice -  tudi v sloveniji uveljavljajo da pes po 2 kg in nad 3,2 ne bo dobil dovljenja. moj jih ima z 11 meseci 1,9 kg kar pomeni da bo vsekakor se dobil tista 0,2 kg ki jih potrebuje da bo imel zadostno kilazo.

tako da na tem forumu postavljam vprasanja samo za nadaljne znanje. vsekakor pa ne morem konkurirati tebi in tvojim psom ker ce bi jih jaz imela 9 bi vrjetno tudi ze malo bolj  obvladala zadevo kot pa jo sedaj.
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #778 : četrtek, 20.04.2006 : 17:14:23 »

se eno vprasanje...

danes sem polna vprasanj.

ko psa navijem - ali ga morem vsak dan odvit in pocesat in nazaj navit ali ne? kako dolgo so lahko viklerji na psu?


ena zenska mi je rekla, vsak dan odvij pocesi in zavij nazaj, druga je rekla , da pocakam do kopanja.

kako je s tem.

Ovisi o puni toga -prvo koliko je dlaka duga ,drugo koje je kvalitete i trece koliko je pas aktivan.
Tako ja naprimjer imam psa u punoj dlaci ,svilene kvalitete kojeg ne moram cesljati svaki dan jer je stariji i nije divlji ,ne valja se ,pa se ne zacupa. Njega cesljam svaka 3 dana ,a kupam svakih 10 dana.
Opet drugog psa moram cesljati svaki dan jer bena tako dugu dlaku pa cuperci ispadaju iz papilotne .
Tako da to moras sama procjeniti i vidjeti kako ce to sve ici .Probaj ispocetka ga cesljati svaki dan ,onda pusti dan pauzu i tako ,moras usporediti kad je bolje.
Ali te moram upozoriti da se nauljena i namorana dlaka koju ne cesljas redovito lakse i brze smrsi nego raspustena dlaka!!!! Pa pazi
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #779 : četrtek, 20.04.2006 : 17:28:22 »

Arieta!

jaz sem se za razstavo odlocila samo za poizkusnjo. da psa nisem od malega ucila kako se igrati in obnasati je bilo to zato ker imam psa in ne lutkico. Sad

Razumijem ,nisam te htjela uvrijediti niti omalovaziti samo sam napisala kako je u Hrvatskoj sa uzgojnom dozvolom i kako ljudi tretiraju yorkica za show.
I odgovorila sam na tvoje pitanje zasto psi cije slike si postavila u razredu mladih imaju toliku duzinu dlake ,a tvoj nema!


na razstavo grem zato da spoznam druge ki imajo yorkije in da z njimi izmenjam informacije ki mi bodo koristile za nadaljno nego. v sloveniji ni na stotine ljudi ki imajo to pasmo. se posebno pa ne v kopru kjer vem za 2 ki imata yorkija.


stvarno ? Nisam znala da ima tako malo yorkica u Kopru!
Nazalost ,mozda cu te rastuziti ali ja ne znam drugo reci osim istine -a to je od  99% ljudi koje ces sresti na izlozbi sa yorkicima neces dobiti pametan savjet i nitko ti nece reci sta rabi od kozmetike i to .Vecina uzgajaca cak skinu naljepnicu sa sprejeva da nitko ne vidi koju kozmetiku trose!
Ja sam svoje znanje skupo platila i trebalo mi je 10 godina da naucim to sto danas znam ...i vjeruj mi i dalje ucim!


ali je dlaka volnasta ali ni, ali bo dobil vzrejno dovoljenje ali ne , ne vem ???ker je to moj prvi yorki - prej sem imela pudlja pri kateremu z dlako niti priblizno ni toliko dela kot s tem. Angry

sicer pa kar se tice temne dlake, mislim da zacnejo siveti pri 8-10 mesecih, in mi je nekako logicno, da ce je zacel siveti pri 10 da pri 11 se ne more biti cisto siv.


Istina da pas treba poceti kasnije svjetliti ,ali vec sa 4mjeseca se vidi na pocetku vrata par svjetlih lasi kao i pri korjenu kose. ako toga nema i kod korijena je pas sasvim crn on ce ili jako dugo biti crn ili nikada i nece posvjetliti.Tako da bi pas oko 18mj- max.2 godine trebao posvjetliti.
Tan na glavi treba postati zlatno zut do godine dana uz par tamnih lasi koje do dobi od 2 godine sasvim nestanu.



in se kar se vzrejnega tice - tudi v sloveniji uveljavljajo da pes po 2 kg in nad 3,2 ne bo dobil dovljenja. moj jih ima z 11 meseci 1,9 kg kar pomeni da bo vsekakor se dobil tista 0,2 kg ki jih potrebuje da bo imel zadostno kilazo.

tako da na tem forumu postavljam vprasanja samo za nadaljne znanje. vsekakor pa ne morem konkurirati tebi in tvojim psom ker ce bi jih jaz imela 9 bi vrjetno tudi ze malo bolj obvladala zadevo kot pa jo sedaj.

Stvarno mi nije namjera bila uvrijediti te ,ispricavam se .
zeljela sam ti malo objasniti kako to funkcionira na izlozbi i da cesto i lijepi pas ne pobjedi jer sudac ne zna pasminu ili je korumpiran .Tako da se pripremis da je na izlozbi sve moguce.
Ja nisam preko noci nabavila 9 yorkica ... a sa svakim sam ucila .
Sto se tice konkurencije ,ja volim nove pse u ringu ,osobito ako su lijepi i plemenite linije.
Ne mozes me pobjediti u Hrusici ali ne zato sto je moj pas bolji nego zato sto necu izlagati muzjake jer su moji decki zatvorili slovenski sampionat ,a TT je premali ...nego cu izlagati cure . Tinu u mladima ....ona ce imati tocno 9mjeseci i Flo u otvorenima .
Veselim se upoznati te
!

Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines