mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 18:12:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 224510 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #750 : torek, 18.04.2006 : 18:54:11 »

vivien!

tudi mene zanima kako je bilo z komuniciranjem z nemcijo in kako je potekala predaja. Huh

sama imam samcka in sedaj bi rada imela se samicko - da bom imela parcek.  :Din se mi tvoj GIGO res zelo dopade, pa me zanima mal kako pa kaj?   Roll Eyes

lp anja
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #751 : torek, 18.04.2006 : 19:36:26 »

arieta,
 Smiley mirno pisi v hrvaskem jeziku, ker tisto s slovenscino nikakor ni bilo namenjeno tebi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #752 : sreda, 19.04.2006 : 08:43:24 »

Hvala Drejci ,ako se svi slazu nastavit cu pisati hrvatski.
A ovih dana cu rijesiti pitanje maxi paketa pa da ljudi vide moj mail za sva pitanja i stranice sa mojim psima.
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #753 : sreda, 19.04.2006 : 09:12:41 »

Ja nisam Vivian ali imam puno iskustva sa prodajom yorkica u Njemackoj ,Austriji ,Ceskoj i nekim drugim zemljama. Ipak cekamo i Vivian da kaze svoje iskustvo kao i da opise karakter svog psa i koliko je zadovoljna sa njime obzirom na cijenu koju je platila za psa ,za put po psa ....da li je pas dobrog zdravlja (koliko cesto ide veterinaru i jel vec puno potrosila za veterinara?).
Sigurno citate novine ,bar neki od vas i mogli ste vidjeti da je jedan covjek iz RH podnio prijavu protiv svercera pasa jer mu je ovaj prodao psa koji je bio bolestan pa je vlasnik doduse ustedio u kupovini psa ,ali je puno vise potrosio na veterinare ,ali je nazalost pas ipak uginuo ,a vlasnik je silno zalostan jer je zavolio to malo slatko bice ! Sad Tuzno jel da?

Vec sam Vam rekla da zivim trenutno u Munchenu .
Sto se yorkica u Njemackoj tice ,ovdje kao i u Ceskoj postoje 3 razlicita yorkshire terrier kluba .
Nevjerojatno je da svaki klub zastupa svoj tip yorkica ,sto je meni ispocetka bilo cudno jer postoji samo jedan FCI standard.
Dakle ovdje u Njemackoj postoji i definitivno je najkvalitetniji Klub für Terrier (KfT)koji se sasvim u uzgoju drzi FCI standarda i yorkici trebaju imati sve zube ,biti odredene velicine....u Deutsche Yorshire terrier klubu (DYT) je malo drugcije ...u uzgoj su pusteni psi sa 5/6 zuba ,dakle sa manjkavim zubalom ,loseg karaktera sto se poslije vidi na stencima koji su plahiji ,ne hodaju ponosno nego splaseno ,cesce su bolesni ,krhke su grade i nisu toliko zivi koliko bi terijer trebao biti ! U tom klubu je najvaznija dlaka psa ,njena boja i kvaliteta i upravo zato ima puno odstupanja od standarda.
U DYT klubu ima daleko vise uzgajaca ali puno je losja kvaliteta psa i cijene stenaca su nize nego u KfT klubu . Cijene u DYT klubu za pet quality yorki su 800-1300E ,a u Kft klubu 1000-1500E ,za psa izlozbene kvalitete uzgajaci Kft Kluba daju garanciju i cijena je 1800-2500E ,a u DYT klubu nema garancije ,pa time ni povratka novaca ako se psu u razvoju pojavi neka velika greska, cijena je 1500-2000E. U tom klubu jedini kvalitetan uzgajac je Padavis ,dok u Kft ima puno kvalitetnih i poznatih uzgajaca kao Camparis ,Kendos ...
Tu nije zanemariv ni podatak da uzgajaci DYT kluba puno manje izlazu pse (izuzev Padavis)i psi imaju malo ili nimalo titula. Na njihovim web stranicama psi uglavnom leze ili sjede ...rijetko pas stoji u stavu da mu se moze vidjeti ledna linija ,rep ,.duzina ,boja i kvaliteta dlake .
Uzgajaci iz KfT kluba uglavnom cesto uvoze kvalitetne pse iz SAD-a ili Kanade ,dok DYT klub pari medusobno i s tim su sretni jer je njihov interes uglavnom prodati stenad sa minimalnim ulaganjima u svoje pse.
Da pricam istinu ,slobodno malo prosurfajte po internetu i pogledajte razlike u psima.
Sto se uvoza psa iz Njemacke tice nije nista drugcija procedura nego iz neke druge EU zemlje.
Vi dodete po psa nakon sto ste preko banke uplatili deposit i po preuzimanju psa platite ostatak novaca i uzmete psa .Uz psa necete uglavnom nista dobiti sto mene kao ljubitelja pasa i uzgajaca rastuzuje jer ja uz svako stene dam njegovu omiljenu igracku ,malo hrane na koju je navikao ,nagrade koje voli jesti i skriptu o njezi ,prehrani ,ponasanju i svemu drugome sto ne pise u nijednoj knjizi o yorkicima jer nitko ne zeli otkriti svoje tajne do kojih je tesko dosao ,sto ja znam iz iskustva koliko je bilo tesko i skupo nauciti o tome,pa ipak zelim da vlasnici mojih beba budu dobro informirani .
U DYT klubu osim kod par uzgajaca necete dobiti ugovor ,ni ikakvu garanciju -na zdravlje psa.
U KFT klubu cete uglavnom dobiti ugovor i neku garanciju ovisi o uzgajacu .
Isto tako uzgajaci iz KFT kluba pregledavaju pse na patellu i ostala inace genetska oboljenja pa je mogucnost da Vase stene oboli od tih uzasnih bolesti iskljucena ili svedena na minimum .
Nazalost to nije slucaj sa DYT klubom i oni te preglede nemaju kao obvezne da bi pas prosao uzgojni pregled i bio ukljucen u uzgoj .

U Ceskoj je situacija gotovo identicna sto se klubova tice ,jedan preferira zdrave yorkice ,pravog terijerskog karaktera i ponosnog hoda .psi su dobre velicine ,ne premali .
Yorki nije lutka i ne bi smio biti plasljiv pas jer je on terijer iako u malom izdanju !
Terijeri su psi koji nas uveseljavaju ,puni su energije ,zdravlja ,vole jesti ,vole ljude i drustvo poznatih pasa ...pa zato ako cesto nemate puno vremena za druzenje s vasim yorkicem ,a imate mogucnosti nabavite mu prijatelja da ne bude sam i da ima pasjeg prijatelja.
Iako mislite kako cu sa dva psa ....lako cete. Vazno je samo da je prvi pas dobro odgojen pa ce i novi pas uciti puno od starog psa i vrlo brzo prihvatiti pravila ponasanja u vasoj kuci !


Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #754 : sreda, 19.04.2006 : 16:30:12 »

hojla!

sen nalozla slikice

to je moj otrocicek in njegov kolega maltezan Nobby.
http://www.moj-album.com/album/2939229/?os=2939246

Napadam....

http://www.moj-album.com/album/2939229/?os=2939559

uf kako sem utrujen

http://www.moj-album.com/album/2939229/?os=2939240

poslastica...
http://www.moj-album.com/album/2939229/?os=2939562

in neuspesno poziranje
http://www.moj-album.com/album/2939229/?os=2939237

Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #755 : sreda, 19.04.2006 : 17:18:56 »

Honki!!

Zelo lepega otroka imaš!!! Potem sem še vidla kako je lepo počesan!!!
Res pravi lepotec! Wink

Kdaj si misliš nabavit parček? Res lepo, da bo imel družbo.
Mogoče si pa res čez kakšni dve leti še jaz kakšnega navihančka umislim (jaz bi še mela enga dečkota)...  Cheesy
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #756 : sreda, 19.04.2006 : 17:40:16 »

tjasav!

se mi zdi da je ful podoben tvojmu. Wink se vidi da sta ziher neki v sorodu, ker mata kr podobno glavcko.

js pa nebi mela se enga fanta ker je ze itak ta spolni manijak in je cist zmesa ce vidi kako bejbiko  Cheesy ko gre mimo in tuli in joce in zavija, pa si lula po dlaki ce nima povite pa smrdi,  Undecided tak da sem rekla da bom imela bejbiko da vidim kako je in da se moj honc mal navadi na zensko druzbo. Smiley

bejbiko si bom pa nabavla ko bo moj predragi zivljenski partner pripravljen na novi sok - sicer sem mu ze omenla - ni navdusen, nima pa nic proti Grin

kaj vem bo treba najt kako lepo puncko za malo dnarja - hehe  Grin


aja sem danes po pšosti dobila samponcke pa balzamcke. Kiss


Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


qa
« Odgovor #757 : sreda, 19.04.2006 : 18:05:27 »

Ej Honki ,

smijem pitati zasto si svom yorkicu osisala dlaku oko usiju??? Pitam to jer si napisala da bus ga izlagala na izlozbama .
Pas ima dobru lednu liniju i zgodan izraz lica ,ali nesto duza leda i izgleda skoro veliko kao njegov prijatelj ! Jako je mrsav pa ga trebas sopati  Wink
Onaj repic na glavi si uglavnom dobro napravila ,osim sto treba biti pravilnije odijeljena dlaka da ga ne zateze jer si inace pas sa sapama pokusava skinuti rep ili se valja po svuda!
Super da su ti dosli samponi i balzam ....ako si uzela ono sta sam preporucila onda taj balzam ostavi na vrhovima dlake -ne trebas ga sasvim isprati ,samo ga isperi s koze psa ,jer su mu vrhovi kose jako suhi i nejednake  duzine .
Ima lijepo nasaden rep sto je vazno za izlozbe.
Ima li sve zube? 6/6 + premolari?
Jel mu dlaka skoz crna ili tako samo izgleda na slikama? Koja je kvaliteta dlake ,nemoj se naljutiti meni se cini po slikama da je vunasta ili?
Od ove kozmetike ce mu dlaka dobiti sjaj i lakse ce se rascesljavati .Rezultat ces vidjeti vec nakon prvog pranja.
Sretno s kupanjem
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #758 : sreda, 19.04.2006 : 18:29:23 »


arieta

usesa mu  je postrigla frizerka - ne vem zakaj.  Huh
dlako ima res volnasto, Sad zato sem te tudi sprasevala za kozmetiko ker jo je tezko negovati. barva dlake se mu je zacela spreminjati prejsni mesec-torej z 10 meseci tako da je se vedno temen.

od samponov in balzamov sem vzela vse kar si napsala -vse skupaj 5 kom - 2 sampona, 2 conditionerja in olje od ALL system.
 Roll Eyes

jutri ga kopam.

kako je s kopanjem - kolikokrat na mesec ga lahko kopam?

vsak teden?

lp anja
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #759 : sreda, 19.04.2006 : 18:48:53 »

arieta

usesa mu  je postrigla frizerka - ne vem zakaj. Huh 

Koja je to frizerka? ajojjjjjj ...ako dolais prije Hrusice u Zagreb svrati k meni da mu uredim bolje usi.

dlako ima res volnasto, Sad zato sem te tudi sprasevala za kozmetiko ker jo je tezko negovati. barva dlake se mu je zacela spreminjati prejsni mesec-torej z 10 meseci tako da je se vedno temen.

[b] Da taman je prilicno .Ova kozmetika ce malo poboljsati dlaku ali nemoj ocekivati cuda ,nece postati svilena ,nazalost![/b]


od samponov in balzamov sem vzela vse kar si napsala -vse skupaj 5 kom - 2 sampona, 2 conditionerja in olje od ALL system.
 Roll Eyes

jutri ga kopam.  ajde jedva cekam da cujem rezultate!

kako je s kopanjem - kolikokrat na mesec ga lahko kopam?

 Sa ovom kozmetikom i posebno ako ga uljis trebas ga kupati svakih 7-10 dana prema tome kak se zmaze. Bitno da sampon dobro isperes ,a na pakiranju imas upute kako se razreduje s vodom.

vsak teden?

lp anja

Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #760 : sreda, 19.04.2006 : 22:39:29 »

Arieta!

Kaj je narobe z ušesi, ker je mojega tud tak postrigla frizerka...
Mi prosim opišeš kako naj mu naslednjič uredi ušesa? Hvala. 

Tako ga je postrigla...
http://www.moj-album.com/slike/1112940/bRft9znDzefmsGub.v.jpg

Honki!

Res je tvoj podoben mojemu!!! Pa tudi enaki tip dlake ima moj!
Daj res povej kasneje, če bo ta nova kolekcija šamponov in vsega kaj pomagala, pa še bomo mi kaj nabavli.

Joj, se mi Rut že dolgočasi in je zdaj začel na hrčka lajat (ta pa je ravno pričel nočno rekreacijo s kolesom).  Grin No, peljem zdaj mojega otroka spat, jaz pa počasi z njim.  Wink
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #761 : četrtek, 20.04.2006 : 09:43:29 »

Arieta!

Kaj je narobe z ušesi, ker je mojega tud tak postrigla frizerka...
Mi prosim opišeš kako naj mu naslednjiè uredi ušesa? Hvala. 

Uska yorkia se ureduje tako da sa straznje strane usku do 1/3 obrijemo ,a rubove uske uredimo skarama  da oslobodimo uho tezine dlake pod kojom bi s emoglo preklopiti Bitno je da dlaka iz usiju bude njezno pocupana ,a da omeksa korijen te dlake koristimo specijanan puder.
ove kratke dlake koje je vama frizerka odrezala su nepotrebno unakazivanje psa .
Ne znam kako da Vam to bolje objasnim ...jedino da pogledate na moje pse kako su im usi osisane ?

Evo ovo nije reklama mojih pasa ,to cak i nije moj pas -valjda je ovo dozvoljeno?
ovo je slika psa iz bliza da vidite kako su usi uredene i da on nema te kratke dlakice koje vasi psi imaju.

http://www.sweetyblue.com/sweety/Principali/reportage.asp?reportage=LUX106

Tako ga je postrigla...



http://www.moj-album.com/slike/1112940/bRft9znDzefmsGub.v.jpg

Honki!

Res je tvoj podoben mojemu!!! Pa tudi enaki tip dlake ima moj!
Daj res povej kasneje, èe bo ta nova kolekcija šamponov in vsega kaj pomagala, pa še bomo mi kaj nabavli.

Joj, se mi Rut že dolgoèasi in je zdaj zaèel na hrèka lajat (ta pa je ravno prièel noèno rekreacijo s kolesom).  Grin No, peljem zdaj mojega otroka spat, jaz pa poèasi z njim.  Wink
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #762 : četrtek, 20.04.2006 : 15:18:25 »

Arieta!

ali je mozno da je dobil bolj volnasto dlako od sampona ki sem ga prej uporabljala  Undecided - ker se mi zdi da je prej imel bolj gladko in svileno in potem mi je dala kolegica nek sampon za poizkusit in mu sploh ni odgovarjel - bolj se je vozljal, dlaka mu ni tako lepo padala po telesu, Angry zato sem tudi zacela sprasevati za dobro kozmetiko.

ne vem jaz gledam iz vidika, da tudi moji lasje - ce jim sampon ne odgovarja postanejo katastrofalni, ne stojijo, vozlajo se, mastijo - ali je pri psih enako? Undecided

mah bomo videli kaj bo danes po kopanju, sem kupila tudi rizev papir da ga navijem. Wink

Da bi prisla v Zagreb - kdaj si v zagrebu - kdaj se vracas iz nemcije?

ali pa da najdem frizerko ki zna postrici yorkija tuki. Roll Eyes

lp iz soncne in tople primorske.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #763 : četrtek, 20.04.2006 : 15:32:11 »


se eno vprasanje...  Huh

kdaj bo imel moj tako dolgo dlako. se malo pa bo eno leto star in se mi zdi da ima kratko ...
ker na tej strani sem gledala razred mladih imajo vsi ze ful dolgo in po starosti spada honki v radzred mladih ko slikah bi pa bolj sodil v razred mladicev.

mladi... young

http://www.sweetyblue.com/sweety/Principali/rep_img.asp?clcolore=1&classe=DJUNIOR&reportage=LUX106&imid=11468&page=1

mladici.. puppy

http://www.sweetyblue.com/sweety/Principali/rep_img.asp?clcolore=2&classe=BBABY&reportage=LUX106&imid=11535&page=1

vem da po starosti spada pod mlade - young ampak je glih cez mejo...

pa ga sploh nisem strigla.

tjasav  kolk je tvoj star, ima snekje isto dolgo kot honki?  Huh

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #764 : četrtek, 20.04.2006 : 15:37:14 »

hja honki to pa je problem razreda mladih, da je med 9. mesecom in 18.tim velik preskok v razvoja psa, tako v bistvu en 9.-10. mesecnik s kaksnim 17. ali 18. mesecev starim psom enake ali podobne kvalitete sploh ne more konkurirat, ravno zaradi dlake, razvitosti, itd. Je pa na drugi strani tako, da sodniki delno to tudi upostevajo, koliko pa je odvisno od sodnika do sodnika.
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines