mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 21:01:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 217479 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2445 : petek, 26.09.2008 : 13:09:28 »

Gal ima na obeh staneh pramen ampak je imel pred tremi meseci operiran tumor na smrčku in mu na tisti strani dlakica še raste, ker je bil pobrit. Zato mu tudi tam okoli smrčka dlakica tako smešno štrli in zato tudi ta pramen manjka na eni strani. Brez probelma se jih loči, Lux je samo še enkrat večji od Gala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2446 : petek, 26.09.2008 : 16:13:37 »

Sasenka, super fotke! Si mi zelo polepsala danasnji dan. Res sem vesela, da je Lux ostal in da ga je Gal sprejel. Poljubcke obema!
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #2447 : petek, 26.09.2008 : 16:16:23 »

Joj...kak lepo!

Veliko lepih trenutkov! Kiss Kiss

P.S. Imate ful lepo bano (kopano kad)! Cheesy Wink
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #2448 : četrtek, 02.10.2008 : 15:19:02 »

Sasenka tako zelo sem vesela, da si ga obdržala...hvala, ker si se javila Smiley Tako zelo sta ljubka, prava srčka Smiley
Lepo vas vse pozdravljam s svojo kosmato družino Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2449 : četrtek, 02.10.2008 : 19:44:14 »

Ma ga ni denarja, da bi ga dala stran. Še v Tristokosmatih sem zatežila, ker je tako dolgo visela njegova slika tam in so iskali "lastnika". Sem jim povedala, da sliko lahko umaknejo, ker ta kuža že ima lastnika. Pa me je receptorka vprašala, da kako pa to vem, pa sem ji povedala, da vem zato, ker me točno ta pes čaka v avtu in ker zanj kupujem advantix.  Da sploh ne omenjam, da sem ga pri njih dala kastrirat in pulit mlečne zobke pa še vse sem jaz plačala oni pa še vedno iščejo lastnika Angry Shocked. Tudi, če bi ga našli ga ne bi dobil nazaj.

Je pa Lux zadnjič dobil ženitno ponudbo. En par me je pol ure v Tivoliju prepričeval, da Lux je pa idealen za njihovo psičko, ki je stara dve leti in mora nujno že imeti mladiče. Lips Sealed Psička je "yorkica" tehta ene 5 kg in, če mene vprašate je mešana s kakšnim shih-tzujem. No, ko so dobili pridigo o parjenju nerodovniških psov in pomembnosti sterilizacij so mi poznavalsko razložili, da to ni res in da se motim. Da so oni imeli yorkico, ki je tehtala 8 kg ampak je imela tako lepe mladiče, da so vsi mladiči potem dobili rodovnike, ker so bili pač tako lepi. Potem se je pogovor hitro končal, ker sem jim povedala da očitno malo več vem o teh stvareh in da naj raje kaj na to temo preberejo preden trosijo take bedarije okoli.

No, hotela sem v bistvu povedati, da je Lux dobil ženitno ponudbo, ker je tako lep. Škoda, da je objajčkan, a ne. So bili tako razočarani, ko sem povedala, da je zavetiščar in ni ni jačk. So me gledali kot kriminalca, ki muči pse.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2450 : četrtek, 02.10.2008 : 19:55:57 »

Ma ga ni denarja, da bi ga dala stran.

Itak! Smiley

so oni imeli yorkico, ki je tehtala 8 kg

Ja da je mal bolj konkretna za prijet, a ne...teli majhni psi tko niso za nobeno rabo... Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2451 : sobota, 04.10.2008 : 19:09:47 »

5. in 8. kilogramski  Cheesy 
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2452 : sobota, 04.10.2008 : 19:14:44 »

mene pa zanima kako je s striženjem yorkija in ali mi lahko priporočate kakšnega frizerja in pri kateri starosti se to začne strižti  sram
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2453 : sobota, 04.10.2008 : 19:19:37 »

Yorkija se načeloma ne striže, razen ušesk, dlakice, ki raste med blazinicami na podplatkih, pri fantkih tudi dlakico ki raste na lulčku. Jih pa eni postrižejo tudi po hrbtu samo to jaz ne bi delala dokler dlaka ni čisto razvita oziroma sploh ne pri mladiču in ne pred zimo. Je pa res, da je  kaz zahtevno skrbet za dlako.
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2454 : sobota, 04.10.2008 : 19:25:03 »

saj smo jo doma postrigli samo po ušesih ter na tačkah dlakico,da se vidijo blazinice ,kaj narediti okoli zadnjice pa nimamo pojma
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2455 : sobota, 04.10.2008 : 19:51:57 »

Jaz mojadva vsake toliko časa čisto malo okoli ritke postrižem, da se ne prime gor če malo mehkeje kakata. Jaz postrižem samo tisti dlakico, ki je čisto okoli...hm kako naj rečem...luknjice od ritke. Samo če lepo kaka to niti še ni potrebno, ker pri tej starosti najbrž še nima tako dolge dlake tam.

Jima pa jaz postrižem tudi tisto dlakico, ki raste na naogicah čez krempeljče. Pri dlakici, ki gleda čez krempeljčke narediš tako okroglo obliko, samo ne smeš preveč postrižt, ne smejo se krempeljčki videti. Drugače sem pa jau ogromno nasvetov našla na internetu, če znaš angleško v iskalnik vpiši grooming yorkie pa si malo poglej linke. Čeprav saj pravim, pri tej starosti ni potrebno kaj dosti, jaz sem skoraj do enega leta samo ušeska, podplatke in lulčka strigla.
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2456 : sobota, 04.10.2008 : 21:47:14 »

Jaz se jo kar bojim striči okoli ritke ,da nebi bilo preveč.Vsak dan se jo redno čese in čisti zaspančke z vatko,glede striženja pa samo kar je nujno.Kaka lepo ,samo ima toliko poraščeno ritko ,da ko počepne in lula je mokra in jo je potrebno z vlažilnim robčkom obrisat.Drugače je na trenutke kar precej živahna in tudi pridna učenka . Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2457 : nedelja, 05.10.2008 : 14:57:32 »

Ah, to z lulanjem se pa kar navadi. Mojadva sta tudi čisto vsakič polulana po dlaki.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2458 : ponedeljek, 06.10.2008 : 12:40:32 »

sisi, tvoje vprasanje sem prestavila v rubriko vprasanja o vzrediteljih - http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25524.0.html
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2459 : petek, 10.10.2008 : 12:48:50 »

Meni se bo zmešal, no ne bo se mi ravno zmešal se pa sprašujem, če je to normalno, ker do sedaj noben od mojih psov ni bil tak in me že malo skrbi. Lux je hiperaktiven. Ampak res, sploh si ne predstavljate koliko energije ima ta mulc moj.

Včeraj recimo: zjutraj sva šla ven na krajši sprehod pred službo, potem ga je 2 uri kasneje fant peljal na daljši sprehod na katerem se igrajo z žogico in Lux šiba ko navit. Ko sem prišla iz službe smo šli vsi skupaj ven na dolg sprehod potem sem šla pa jaz še tečt in Lux je šel z mano, ker se mu zmeša ko vidi da začneš tečt in ni vaiante da ne gre zraven, ker tuli. In sva kar nekaj prelaufala, še jaz sem bila hin on pa nič. Prideva domov, ga umijem in prva stvar ki jo naredi gre po po žogico in laufa po stanovanju s tisto žogico, jo meče pod noge, ti jo rine v glavo in skače kot zmešan, če se ne igraš z njim. Gal in Biba sta že počivala oziroma spala in greva spat še midva. Lux pa do 1h ponoči prenaša igračke po stanovanju, se sprehaja, teži Galu, ki ga ignorira, potem gre težit Bibi, ko spiš ti skače po glavi in daje lupčke skratka groooza. Okoli 1h ponoči končno zaspi in danes zjutraj me zbudi ob 5h, ves naspidiran in hoče ven. 
Saj mene v bistvu ne moti, če ima veliko energije samo da je zdrav. Ampak a je normalno, da pes, ki ni star še niti 1 leto tako malo spi. Kadar smo sami doma točno vem da ni spal ker so najini copati po celem stanovanju, zadnjič je celo pižame s postelje potegnil in imam vse nagrickano, igrače po povsod, palčke zgrižene Gal pa utrujen, kar pomeni da je težil tudi Galu. Ko sva midva doma itak ne spi. Res je kot ena vrtavka, če mora stat na mestu se vrti okoli svoje osi, skače kot da je na fedrih skratka povsod ga je dosti.
Logiran
Strani: 1 ... 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines