mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 20:51:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 217478 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #2385 : petek, 08.08.2008 : 20:51:05 »

kaki ljubitelji živali so pa potem rejci z oderuškimi cenami "kao" svojimi rodovniškimi mladički  Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2386 : petek, 08.08.2008 : 20:53:49 »

Aiša, adijo!
Ko se bos naucila brati, se pa lahko spet oglasis.

Medtem, ko ti je pisanje onemogoceno, lahko za zacetek poskusis z branjem (poleg ostalega, seveda)  http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24091.msg420425.html#msg420425.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2387 : petek, 08.08.2008 : 20:58:28 »

Benti boga - a bi prosim prebrala rubrike o rodovniški vzreji na tem portalu?

Vsepovsod, v vseh temah je že milijonkrat napisano, kakšni so stroški pravilne vzreje in kakšni so stroški šteparije. Draga moja, informiraj se prosim! Ne poznam nobenega vzreditelja, ki dela po reglcih, skrbi za pse kot mora, opravlja vse preglede, jih primerno hrani in neguje, ki bi imel profit od mladičev. Stroški večkratno presežejo izkupiček prodanega legla, še zlasti pri majhnih pasmah, kjer so legla majhna. Šteparji pa nimajo s psi nobenih stroškov, razen za tiste pomije ali kvečjemu kakšne pedigre brikete s katerimi jih futrajo. Psice parijo vsako gonitev, ne cepijo, ne pregledujejo, ne plačujejo nobenih taks in nobenih papirjev in imajo od mladičev še kako profit, pa čeprav je cena nižja.

Daj, preberi si zadeve, na katere so te punce že usmerile. Kaj misliš, da psi od lufta živijo in da si vzreditelji jahte kupujemo na račun mladičev?

Ma, škoda izgubljat besed. Jovo na novo, vsak dan...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2388 : petek, 08.08.2008 : 21:11:33 »

Ajša, daj tudi otrokom razloži, da je boljše malo počakat, kot kupit "kar nekaj". Pa predstavljaj si, kako bo šele otrokom hudo, če bo s psičkom kaj narobe - verjemi, res je zelo hudo skrbeti za nebogljeno majhno živalco, ko ne veš, v čem je sploh problem, veterinarski računi se kopičijo, na koncu pa ostaneš brez psain otroci jokajo (ti pa tudi). Ni vredno.
Pa ne vem, zakaj se trudim - najbrž zato, ker so yorkiji moja šibka točka.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2389 : petek, 08.08.2008 : 21:13:04 »

Aiša, tudi TOLE ti dajem v branje.
Ne bo ti skodilo, ce kaksno zadevo 2x preberes, je pa se veliko dodatnega. Tekst sicer ni sfriziran, je pa za prvo silo berljiv.
Glede na to, da mi ze gledate tako mocno cez plafon, je pac danes ugledal luc netas namesto jutri in bo pac sele po objavi sfriziran.

Kak kafe si zraven skuhaj, bo trajalo, preden preberes Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2390 : petek, 08.08.2008 : 21:16:33 »

Tudi otroci razumejo, kaj je original in kaj fake! Marsikateri mali otrok že prepozna pravo Barbie in je razlikuje od neke lutke in prav tako Playstation od nekih čudnih igric. Ti že znajo razločit, da tisto ta drugo ne velja. Ne vem, zakaj bi bilo pri psih drugače. Samo razjasnit si/jim je treba.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2391 : petek, 08.08.2008 : 21:28:56 »

Jana, kapo dol...

Jaz samo še čakam, da mine današnji dan.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2392 : ponedeljek, 18.08.2008 : 15:19:13 »

Evo, mi smo nazaj z morja (2. del), sicer že pred nekaj dnevi pa v bistvu sploh ne vem kaj naj napišem. Nočem obupati ampak tudi ne vem kaj naj še naredim in ali jaz delam kaj narobe.

Gal je začel konkretno štrajkati pri hrani, poje samo najnujneše, je vidno žalosten, cele dneve preleži in mu ni do ničesar. Res je kot kup nesreče. Sedaj mu dodajam med brikete vitamine Canine in Missing link. S hranjenjem imam tudi sicer grozne probleme, ker ne morem pustit Galu brikete čez cel dan kot je bil navajen tudi prej, ker Lux poje vse v sekundi in bi pojedel kolikor bi videl. Gal pa je že itak bolj neješč. Sedaj ga hraniva večinoma na roko kar tudi ni uredu. Začel se umikati Luxu, noče spati v istem prostoru kot on. Zadnji pretep se je končal s tem, da je Lux dva dni šepal, ker ga Gal ugriznil v blazinico. Zunaj na sprehodu se pa popolnoma ignorirata.

Se opravičujem za zmedeno pisanje ampak res ne vem kaj naj še naredim. Takole živeti ni prav nič prijetno, Luxa skoraj ne upam crkljati, da bi imela oba v naročju ali ob sebi na kavču lahko samo sanjam. Ne predstavljam si da bi Luxa dala stran, nočem obupati ampak celotna situacija je prav zoprna. Očitam si kako sem lahko to naredila Galu po drugi strani si pa ne predstavljam, da bi Lux šel.

Lux je pa en hiperaktiven bučman, po moje je mešan z opico, ker ga je povsod dosti. Je nezaupljiv do tujih ljudi in ne vidi rad, da se tujci kaj vtikajo vanj. Sicer nič ne naredi samo malo jih nalaja. Obožuje žvake in je prepričan, da je potrebno vsak večer vse igrače, eno za drugo, prenesti v spalnico. Tudi copate rad daje na kup. Sem pa opazila še eno zanimivost in sicer Lux nima zadnjih slednikov. Kar mi je čudno zato, ker če naj bi bil res od vsem znanega preprodajalca in iz kakšnega puppy milla potem dvomim, da se tam ukvarjajo tudi s sledniki ali pač?

A ima kdo še kakšen nasvet na zalogi, kakšno idejo, karkoli...

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2393 : ponedeljek, 18.08.2008 : 22:43:06 »

Pišuka. Bolj kot razmišljam, manj mi pade na pamet. Še moja hiper-občutljiva Pepsi tolerira Cockto, ker je dojela, da je ona vseeno ta glavna. Galček je pa očitno še bolj občutljiv, al pa še bolj trmast, ali pa oboje. Kako pa se kaj razume s kužkom od tvoje mame? 
Kaj pa, če bi Gal vsak dan dobil še kakšen poseben priboljšek, npr. malo hrenovke - čeprav ni zdrava, so pa nori nanjo? Pa če bi se mogoče navadil, da te ima pol ure na dan samo zase, brez Luxa? - Ne vem, mogoče brcam v temo, govorim kar na pamet.
Po mojem vam bo sicer z vztrajnostjo vseeno uspelo, verjamem pa, da ti požre veliko živcev oziroma si sploh ne morem predstavljat, kako ti je hudo.
Kaj pa pasji psiholog (brez psov, samo pogovor)? -Zgubit nimaš kaj, samo kakšen nasvet boš mogoče dobila in boš lahko še kaj poskusila.
A pridete v sredo zvečer v Tivoli? Bomo še tam kakšno rekli.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2394 : torek, 19.08.2008 : 08:20:28 »

S kužkom od moje mame se ne razume, sem nekaj časa nazaj, ko je mama dobila psa že spraševala na forumu za nasvet, ker je imel Gal iste probleme in je napadal Sammya. Samo takrat sem se jaz v ravno tistem času na srečo selila tako da smo vedeli, da ne bosta živela skupaj. Ko sta bila sama doma sta bila ločena. Sedaj se zunaj na sprehodu ignorirata (približno tako kot z Luxom), ko sem doma na obisku pa Gal itak skoraj ne zapusti mojega naročja.

Tudi s priboljški sem probala, sicer jih poje, potem je pa ista pesem. Noče pa, da živi samo od priboljškov, ker normalne hrane že itak skoraj nič ne poje. Me ima več kot pol ure samo zase, ravno zato se je po moje tudi Lux tako navezal na Borisa, ker se je posledično Boris več ukvarjal z njim.

Še s psihologom bom probala. Koga priporočate, jaz sem mislila, da se obrnila na ga. Stariha Pipan.

Sem videla, da imate srečanje. Sicer imam to sredo "ta dolgo" v službi pa preden pridem domov je ura že skoraj 19h ampak bom probala.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2395 : ponedeljek, 01.09.2008 : 12:54:00 »

Evo, danes sem pa zares dobre volje. Ne boste verjeli ampak zjutraj sem se zbudila in mi skoraj na glavi spi Gal, zraven se pa stiska Lux. Sploh nisem mogla verjeti in se še 10 minut nisem hotela premakniti, da jih ne bi zbudila. Škoda, ker sem morala v službo.

Včeraj pa jih peljeva zjutraj na en dolg sprehod potem pa sva jih pustila doma, ker sva morala še nekam iti. In pridem domov me skoraj kap, Gal in Lux spita v eni, ponavljam ENI posteljici. Še zdaj se mi smeji.

Sicer ni še čisto vse tako kot bi moralo biti in Gal ima sem pa tja še kakšen izpad ampak Lux definitivno ostaja pri meni.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2396 : ponedeljek, 01.09.2008 : 12:57:41 »

Sasenka, super!!!!!  Cheesy
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2397 : ponedeljek, 01.09.2008 : 13:07:57 »

Krasno  Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2398 : ponedeljek, 01.09.2008 : 15:48:20 »

To je pa novica dneva! Cheesy Grin Cheesy
Pri naši hiši smo vsi zelo veseli, res! Smiley iiiiiiiiiiiiii, pa še malo iiiiiiiiiiii Smiley Smiley Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #2399 : ponedeljek, 01.09.2008 : 19:42:33 »

Super Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines