mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 13:35:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 218454 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #2325 : nedelja, 11.05.2008 : 20:53:09 »

krasnaaaaaa jeee Wink prava pozerka Tongue
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #2326 : sreda, 02.07.2008 : 21:19:47 »

Zdravo!
Našea se je mlajša yorkshireska terierka označena s komericalni čipom kar pomeni, da je lastnik neizsledljiv, ker ga prodajalec psa ni vpisal v svoj register. Odveč je pripomniti, da je pes kupljen pri preprodajalcu psov (kateremu ne bom delala reklame, je pa slovaški oziroma česki čip). Za več informacij sem dosegljiva na 031615315 ali pa direktno v zavetišče Gmajnice. Ker smo prepričani, da jo nekdo zelo pogreša upamo, da bo novica prišla do njega še preden jo dobi kdo drug v roke (in po možnosti spet preproda). Bi nalepila slikico , pa ne znam.
Lp,
Jadranka
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2327 : četrtek, 03.07.2008 : 00:03:38 »

Videla danes to pikico. Zelo je lepa! Upam na najboljše.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2328 : četrtek, 03.07.2008 : 08:31:51 »

Kako to misliš predno jo dobi kdo drug v roke? Najbrž je ne bodo dali kar tako enemu, ki bi jo spet prodal naprej. Kar precej spremljam yorkshire terierje in nikjer nisem zasledila, da kdo pogreša yorkico. Kje pa je bila najdena?
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #2329 : četrtek, 03.07.2008 : 11:05:15 »

Najdena v LJubljani, kupljena v Celju. Pred časom so bili v zavetišču neki mešančki z dogo in po posvojitvi se jih je kar nekaj znašlo v oglasnikih, da se prodajajo po 250€... Žal se ne da vedno najbolje presoditi posvojiteljev (pa jaz nimam nič s tem, ker jih ne oddajam jaz). Upam, da bo našla prave lastnike, drugače pa iščem začasen dom, da bi imela več časa najti prave lastnike, ker verjetno bodo planili nanjo ko bo ven iz karantene.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2330 : četrtek, 03.07.2008 : 12:07:03 »

Ne vem kako to da se je nikjer ne išče in da še nihče ni nikjer zasledil da se pogreša yorkica. Če bi jaz izgubila Gala bi cela Slovenija vedela za to in to prvi dan. Kdaj pa je bila najdena?
Jaz v Ljubljani poznam kar nekaj lastnikov yorkijev pa tudi takih, ki se srečujemo na sprehodih. A imaš mogoče kakšno slikico ali pa če ima psička mogoče kakšno posebnost, recimo barva, velika/mala ušesa, dolg gobček, kratka/dolga dlaka.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2331 : četrtek, 03.07.2008 : 12:35:58 »

jadrankaj, slikico lahko posljes meni na jana@mojpes.net, me pa ob tej yorkici zanima tudi, ce je mogoce uveljaviti tisto pravilo iz pravilnika o zavetiscih, da se psicke pred oddajo novim lastnikom sterilizira?
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2332 : četrtek, 03.07.2008 : 13:38:50 »

Jaz bi jo najbrž lahko vzela začasno ampak šele čez 14 dni, če se ne najdejo lastniki. Bi bilo pa mogoče res fino, da bi bila sterilizirana glede na to da imam potentnega yorki samca, mladičev pa ravno ne bi imela. Čeprav znamo tudi pazit in nadzorovati ampak vseeno je že tako ali tako pametno, da se jo sterilizira.

Čeprav je moje mnenje o lastnikih bolj tako tako glede na to da ni ne duha ne sluha nikjer o kakšni izgubljeni yorkici. Kaj pa zdravstveno stanje? Glede na to kje je bila kupljena so lahko kakšni problemi pa zato ni lastnikov. Nikogar ne obsojam, samo ugibam in si poskušam razložiti situacijo.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #2333 : četrtek, 03.07.2008 : 16:05:49 »

Hvala Jana, ti bom poslala slikico danes. Verjetno bo sterilizirana,vsaj morala bi biti, ker so vedno vse psicke sterilizirane odkar dela dr.Selanova in zagotovo bo tudi ta - že zato, da je ne bo vzel kdo za produciranje mladičev. Menda je psička ok (ne morem pa trditi, ker nimam vplogleda v njeno zdravstveno stanje, bom pa vprasala veterinarko), po vsej verjetnosti jo bom jaz vzela ven za nekaj časa ravno zaradi tega čipa, ker hoče priti do dna temu (čeprav je verjetno to utopično pa vseeno), pa bi se lahko potem zmenili, da jo čez 14 dni prevzamete vi Sasenka? Takrat grem potem jaz na morje, da je ne bi matrala preveč. Večraj je zaokrožil mail s slikico, me prav zanima kje so lastniki... Ko jo dobim ven, se javim. Če ne bo pravega lastnika, bo pa šla v novo posvojitev s tem, da bomo skušali res paziti komu gre. No saj s sterilizacijo bodo že v startu odpadli nezaželeni posvojitelji...
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2334 : četrtek, 03.07.2008 : 18:20:30 »

Ja, tudi jaz se strinjam s sterilizacijo.

Kako pa boste prepoznali, da so lastniki pravi? Ker na mail se lahko oglasi kdor hoče in trdi, da je psička njegova. Pametno bi bilo zadržati kakšne informacije, ki jih imate in sprašati lastnike še predno vidijo psičko.

Če se ne najdejo lastniki jo lahko jaz začasno vzamem samo prej bi rada vedela kako je kaj karakterno in kako bo reagirala na Gala in obratno. Moj ima probleme s samci tako, da mislim da z njegove strani ne bo problemov glede na to da je psička.

Jaz sem do nedelje še v Ljubljani potem pa odhajam in ne bom imela dostopa do interneta. Če do nedelje ne bo nič novega bomo pa na telefonski vezi.

Slikice bi bila pa tudi jaz vesela.Roll Eyes
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2335 : petek, 04.07.2008 : 08:06:04 »

Sem jo že videla:))
Čeprav imam manjšo pripombo glede negovanosti, saj del telesa, ki naj bi bil pri yorkijih redno strižen pri njej še ni videl škarij.

Sem govorila tudi s fantom in se strinja, da jo začasno vzameva tako da z moje strani velja. Čeprav znam biti pri izbiri novega lastnika zelo previdna in znam komplicirati.

Bi pa še enkrat opozorila na prepoznavanje starih lastnikov. Jaz bi zahtevala kakšen dokaz da je res njihova, recimo potni list, dokazila o cepljenju, izjava veterinaja da so jo vozili tja. Ker recimo moj Gal je tako prijazen do ljudi da vsakega, ki ga lepo pogleda teče pozdravit in se obnaša kot da sta najboljša prijatelja, ki se dolgo nista videla.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2336 : petek, 04.07.2008 : 14:07:47 »

jadrankaj posilja slikco yorkice, ki isce lastnike:



v primeru kopiranja sliko snemite in dajte na svoj streznik; ne linkajte direkt z mojpes.neta
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2337 : petek, 04.07.2008 : 14:25:06 »

Ojoj...tegale pa jaz ne bi smela brat - yorkiji so moja šibka točka...
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #2338 : nedelja, 06.07.2008 : 14:09:22 »

Izkazalo se je, da je yorkica dejansko yorki, torej on Wink Nevem kako se je sploh začelo, da je ona, hahaha, no ja, tam so vse govorile, da je ona, jaz pa sem jo samo slikala in dejansko videla 10 sekund...se mu opravičujem Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2339 : nedelja, 06.07.2008 : 14:19:24 »

joj, tega fantka res nihče ne pogreša??
imam še kaj prostora doma?! Cheesy Wink (hec Tongue )
lušten poba, Sasenka kaj pa sedaj ko je samček?
Logiran
Strani: 1 ... 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines