mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 17:26:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 220714 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1860 : ponedeljek, 27.08.2007 : 22:28:28 »

Spet jaz. Popravljam, koledarsko leto je res to, kar je rekla Kaja. Samo potem jaz ne razumem smisla tega člena, ker v vsakem primeru lahko mine samo 6 mesecev med dvema legloma in to je potem uredu?

Ampak, če je leglo maja 2007 in drugo leglo decembra 2007 z isto psico potem pa to ni prav, a ne?

OK, jaz kar neki skačem v temo ampak res me to zanima. Z eno psičko je imela leglo maja 2007 in pričakuje drugo leglo konec leta 2007. Z drugo psičko pa je imela leglo februarja 2006 in potem spet oktobra 2006. Vsi mladiči so rodovniški. Kako je to mogoče?
Logiran
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1861 : torek, 28.08.2007 : 09:55:30 »

Sasenka ,nazalost neki "uzgajaci" kojima je najbitniji smisao uzgoja zarada pare kuje dva puta godisnje .
Takvi uzgajaci najcesce nista ne ulazu u te kuje ,one su kao uzgojne i nikada nisu trenirane ni odrzavane u dlaci za izlozbe ,a niti su izlagane pa uzgajac ima minimalne troskove i trud koji je u njih ulozio.
Isti ti "uzgajaci" (koji to u stvari nisu nego se samo tako zovu jer su registrirali uzgajacicu sto je u vecini zemalja izuzev Italije vrlo lako i jeftino-dovoljno je da ima 1 psa ili kuju i napise zahtjev za registraciju uzgajacnice i plati ovisno o zemlji o kojoj se radi ...i to je sve ...ta se osoba onda isto zove uzgajac!!)  pare obicno dva puta godisnje ,samo jedno leglo prijave na Kinoloski savez i za njih dobije tetovaze i rodovnice ,a drugo leglo ima te iste godine samo bez rodovnika !
To iscrpljuje kuju jako .
Inace u mom kinoloskom savezu uz molbu jednu kuju smije se prepustiti 2 tjeranja za redom ako je drugo tjeranje pocelo u sljedecoj kalendarskoj godini .
Sto znaci ako kuja npr.ima leglo u 6mj 2006 .....i sljedece tjeranje pocinje u sijecnju 2007 uz molbu i SAMO jednom u zivotu kuje smije biti parena iako od proslog tjeranja nije prosla 1 cijela godina.
Isto tako postoji puno kuja osobito patuljastih pasmina koje se tjeraju samo jednom godisnje ...ili svakih 9 mj.
Tako da oni koji odluce kupiti yorkica neka ne zure i neka si daju truda i vremena obici bar nekoliko uzgajaca ,vidjeti pse i porazgovarati sa uzgajacima bar pola sata ,a danas postoji hvala Bogu i internet pa se puno moze doznati sa web stranica o tome koliko je neki uzgajac ozbiljan ,koliko ulaze u pse i trudi se uzgojiti kvalitetne stence -sto ne znaci da ce svi stenci u jednom leglu biti prvoklasni .Naprotiv desi se da je mozda 1-2 maximalno stenaca izlozbene kvalitete ,a ostali ako su zdravi i u tipu je dobro !
Upravo je zato razlika u cijenama o kojoj ste isto pisali znacajna ,jer jedno prosjecno stene ali odlicnih linija nije skupo kao prvobirano stene u leglu .Isto je razlika u cijeni ako kupujete stene staro 7-8 tjedana na kojem se vidi jako malo ,pa cak i karakter ne mozete 100% procijeniti ,usi u toj dobi kod yorkica su uglavnom jos spustene i takav pas ne moze biti taj momenat prodan za puno novaca .Vec u dobi od 10-12 tjedana imate pred sobom konkretnog psica sa uspravnim usima uglavnom ,pas se sigurno krece i lako ga je ocijeniti i uvidjeti karakter.
Osobito ako uzgajac dobro drzi stence -sto znaci u prostoru koji nije izoliran od ljudi,pasa i zvukova te ako uzgajac malo posveti dnevno paznje svakom stenetu sto nije lako i zahtjeva dosta vremena uz ostale poslove koje uzgajac svakodnevno obavlja vezano za pse.
Pas iz dobrog legla ,zdrav u uredno cijepljen i ciscen  od parazita ,vrlo socijaliziran i dobro drzan i hranjen je dobar izbor za svakoga tko zeli kucnog ljubimca s kojim ce lako i brzo sklopiti trajno prijateljstvo jer pas nije istraumatiziran ,prestrasen ( sa takvim psom pocinjete od pocetka i traje dugo te zahtjeva puno strpljenja) .
Da li ce takav pas imati manje svilenu dlaku ili ce biti veci 1-2 kg od standarda je u tom slucaju osobama koje kupuju iskljucivo kucnog ljubimca manje bitno -primarno je da je pas zdrav i da nemate na veterinara dodatne goleme troskove i tugu u kuci kada tek kupljeno stene kojem su se svi ukucani veselili boluje.
Cak i na izlozbama se u zadnje vrijeme pojavljuju prerasli primjerci pasmine i vrloooooo cesto pobjeduju ,a suci psima koji su u standardu pisu u ocjenske liste da su maleni primjerci pasmine ,sitniji i slicno ,sto je netocno .
kada kupujete psa trebate znati da se pas kupuje na 15 i vise godina ....i da iako je cijena psa visoka kada ju podijelite na toliko godina postane zanemariva ...bitan je pas ,njegova dobrobit inaravno vase zadovoljstvo koje cete imati iz zajednickog druzenja sa tako zdravim i socijaliziranim psom!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1862 : torek, 28.08.2007 : 12:34:31 »

Sasenka, si prepricana, da sta oba legla rodovniska? Ima mogoce klub za terierje kaksna posebna pravila? Recimo, ce je prvo leglo majhno, lahko potem psico paris takoj naslednjo gonitev. Ceprav meni osebno je to vseeno prekmalu. Sad

Pa se nekaj me muci. Kako lahko je nekoga na podlagi pomanjkljivih in celo netocnih (vemo kaj je rekla kazala, ane?) informacij oznacit za steparja in preprodajalca, ko pa se stvari razjasnijo, pa je tezko izustit opravicilo. Pravzaprav zame osebno, ce bi me nekdo takole blatil po javnem forumu, tudi opravicilo ne bi zaleglo. lp
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1863 : torek, 28.08.2007 : 13:05:42 »

Pravilni o zaščiti živali
9. člen
(parjenje)

Psov in mačk, ki se vzrejajo, ni dovoljeno pariti več kot enkrat v koledarskem letu, pogostejše parjenje se smatra za preobremenjevanje živali v skladu z zakonom, ki ureja zaščito živali. Izjemoma je možna ponovna paritev v naslednjem pojatvenem ciklusu, če so imele živali v prejšnjem leglu enega ali dva mladiča.

Vzrejni pravilnik za terierje pravi, da je dovoljeno eno leglo v koledarskem letu. Oba njena dva legla iz leta 2006 (februar in oktober), ki jih je imela z isto psico, tudi oče je isti pri obeh iz znane hrvaške psarne sta rodovniška. V prvem leglu, februarja, je bilo pet mladičev, kar je za to pasmo kar veliko. V drugem leglu, oktobra, pa je imela tri mladiče. Torej, bi razumela, če bi bilo v prvem leglu samo eden ali dva mladiča, ampak pet... Kako je to mogoče in kdo ji je dal vzrejno dovoljenje?

Sedaj maja 2007 je imela z drugo psico leglo s tremi mladiči in za konec leta napoveduje novo leglo z isto psico. V glavnem, vsako psico pari 2x v enem letu.

Meni se tole zdi navadna zloraba psic. S psicami se tudi ne udeležuje nobenih razstav ampak jih samo pari. Se opravičujem, če se motim ampak glede na podatke na njeni spletni strani se ne morem motiti.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1864 : torek, 28.08.2007 : 13:10:19 »

Sasenka, saj se popolnoma strinjava. Ker nimam pojma o kom je govora, ti svetujem (ce ti seveda zadeva ne da miru Grin), da si njeno stran lepo shranis (print screen), ker vcasih, ce prevec ljudje sprasujejo potem stvari kar zbezijo s spleta. Wink Potem pa poklices na KZS in vprasas kako je s tem. lp
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1865 : torek, 28.08.2007 : 16:15:34 »


Pa se nekaj me muci. Kako lahko je nekoga na podlagi pomanjkljivih in celo netocnih (vemo kaj je rekla kazala, ane?) informacij oznacit za steparja in preprodajalca, ko pa se stvari razjasnijo, pa je tezko izustit opravicilo. Pravzaprav zame osebno, ce bi me nekdo takole blatil po javnem forumu, tudi opravicilo ne bi zaleglo. lp

Kaja kdo pa je koga obtožil za steparja in preprodajalca ?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1866 : torek, 28.08.2007 : 16:35:54 »

Citat
sicer resila ne bos nicesar, ce jo poklices, ampak nahrulis jo lahko pa maksimalno....zakaj se nisi prijavila na forum prej preden si jo vzela in nas malo povprasala o vsem skupaj....resno zelimo pomagati vsem ki kupujejo pse da jih ne nategnejo, pa nam to nihce ne verjme... prosim da delis to zgodbo s cim vec ljudmi in jim poves od koga si psa kupila in kaj se je zgodilo, ce sama pravis da je prevelika, da je slaba dlaka, in da nisi dobila rodovnika,potem si kupila nerodovniskega yorkija - mesancka za 700 evrov in to meji ze na norost!!! sem ze slisala za ljudi ki kupujejo nerodovniske za 400 evrov ampak za 700!!!! groza!!! to si jo vzela pri *****? ce je tako potem mi je res zal da nisi prej povprasala ker za njo bi ti strogo odsvetovala nakup....

Citat
kako ste pa uredili predajo? si sla ti na cesko ali ti je ona pripeljala psicko? se nekaj, ko bos govorila z njo lahko zahtevas novega rodovniskega psa(samo to ne pomeni da gre potem ta v zavetisce!!!!!) in ji zagrozi, da ce ne bo celotna slovenija vedela da je steparka in da prodaja nerodovniske yorkije ki so preveliki!!!!

Citat
kako si jo prevzela, kje sta se dobili? ja,ja to je tale nasa ****, ki je ze marsikoga na....., ti cist nc ne pomaga ce te je klicala in je bila prijazna,po mojem ti je se od ****....
joj ne morem verjet, kadi se mi iz uses tako sem jezna....pa sploh ne gre za mene....
Roll Eyes
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1867 : torek, 28.08.2007 : 17:55:55 »

jst sem samo na podlagi napisanega od Natase, da bo cakala na rodovnik pol leta, da ima slabo dlako, da je pretezek, napisala da naj jo poklice in vprasa kaj je s tem...in eventuelno nahruli....ko bom imela vec casa bom nalepla se poste kjer pise da sem rekla naj poklice zakaj se caka na rodovnik pol leta...

kar se pa ostalega tice, pa natasa ni edina v slo, ki od te vzrediteljice caka na rodovnik, ze kar dolgo casa....

se iskreno opravicujem, ce je bilo kaj napisano razumljivo, ampak ona je tista ki se ni dala rodovnika in ki je prodala slabega psa!

zakaj se trudimo imeti rodovniske pse, ce so pa potem tudi le-ti preveliki, z slabo dlako, z boleznimi......

oprosti, ampak meni tudi ce bo ta pes dobil rodovnik, se mi po natašinem opisu dvigujejo kocine pokonci, ker je spet ena dobila slabega psa...kako bomo pa potem sploh prisli do dobrih, kvalitetnih....kaj ni cilj rodovniskih psov ravno to da so kvalitetni in brez vecjih hib - kaja volnena dlaka je ogromna hiba pri yorkijih!

ma lej...meni je vseeno, samo sem se oglasila da ni prav kar pocno in da pol leta je definitivno prevec, ce ima cas prodati  psa naj si ga vzame tudi da uredi v normalnem casu papirje! in ce tako hvali svoje pse, kako si lahko potem privosci prodat psa, ki ni kvaliteten, ceprav je samo za na kavc!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1868 : torek, 28.08.2007 : 18:06:26 »

ajoj, dej poklici jo, in javi kaj sta se zmenile...pa ne pusti se ji!!! reci ji naj ti pove razlog, zakaj lahko dobis rodovnik cez pol leta, da je psicka slaba.....

to smo spregledali?
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #1869 : torek, 28.08.2007 : 18:07:51 »


Mislim da lahko na rodovnik pozabis...upam da se motim!
zakaj mislis da ima slabo dlako? pri 4 mesecih je dlaka se v razvoju in je ne rabis dosti strict in kopat....

Tudi to smo spregledali? Kaja , lahko je citirat samo tisto kar ti pase
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1870 : torek, 28.08.2007 : 18:30:25 »

tetovaže nima mi j bilo pa pri veterinarju rečeno da zadostuje čip. Mi lahko poveste kdaj se kužka lahko prvič postriže, ker naša je prava zaraščenka pri 4 mes. Kopamo jo z šamponom chiot douceur za mladičke samo sem zelo razočarana nad njeno dlako. Sigurno imate več izkušenj pa bom zelo vesela če mi priporočite kaj drugega ker je dlaka popolnoma suha, kravžlja se pri koži pa se delajo vuzlički kljub temu da jo redno češemo vsak dan.
hvala!

honki, lahko kar vsi nekoliko ustavite konje in malo zadihate.

Samo po zgornjem citatu ocenjujete dlako tega mladica, saj ga ocitno se nihce med vami ni videl od blizu, niti potipal njegove dlake, medtem ko ocitno Nataska nima prevelikih izkusenj, sicer najbrz ne bi sprasevala tukaj, kajne?
Torej?
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1871 : torek, 28.08.2007 : 19:03:50 »

Ja no, težko je od vsakega novega uporabnika, ki ima psa najprej zahtevati naj pokaže sliko psa ali še bolje naj ga pripelje pokazati, da potipamo dlako. Pač komentiramo tisto kar je napisano, saj smo na internetu in ne v lokalu na kavi.

Volnena ali svilena dlaka je velika razlika, sploh pri Yorkijih in tudi laiku ni težko opaziti razlike. Prav tako ni težko ločiti ali je dlaka ravna ali se kodra. In če nekdo napiše, da ima njegov pes volnasto, suho dlako, ki se kravžlja potem, mu to verjamemo in povemo, da je to daleč od dlake, ki bi jo Yorki moral imeti. Je pa honki napisala, da je pri tej starosti dlaka še v razvoju.

Kar se pa rodovnika tiče smo pa vsi skepali, da pač mora imeti tetovirno številko. Glede na naša pravila v Pravilniku za vzrejo terierjev vse lepo piše o tetovirnih številkah in nič ni omenjeno, da v kakšnem primeru ni potrebna. Vsaj jaz tega nisem zasledila, upam da nisem spregledala. Meddrugim se je pa javila tudi zelo priznana vzrediteljica iz hrvaške, ki je potrdila naša sklepanja glede rodovnika in tetovirne številke. Nisem pa zasledila, da bi Luce kdo žalil z šteparko ali preprodajalko. Od Luce sem prebrala ogromno stvari in sem bila vedno mnenja da je dobra vzrediteljica.  Res pa je, da pri teh stvareh ne moreš več nobenemu nič verjeti. Kakorkoli berem in gledam in poslušam na koncu skoraj vedno pridem do zaključka da gre vsem samo za denar, seveda pa obstajajo tudi izjeme.
Logiran
suzy1
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1872 : torek, 28.08.2007 : 19:36:30 »

Pozdravleni naj še jaz malo zmotim imam eno vprašanje ali je možno,da se yorkiju ne postavijo ušesa gor?Je to kaj narobe z njim ali je to normalen pojav?Upam da bom malo razbremenila prejšnjo temo in to me res zanima,ker sem nekaj našla pa me zanima vaše mnenje!Psičko sem vidla in moram priznati da mi je tud z povešenimi ušesi všeč toda nevem al morajo bit ušesa gor al ne?
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1873 : torek, 28.08.2007 : 19:42:52 »

Yorki tudi ko je še v razvoju ne sme imeti skodrane dlake. Če je dlaka skodrana to ni vredu. Nataša je pač napisala, da je dlaka skodrana! Seveda na začetku še ne more biti svilena, mora pa biti mehka na dotik in ravna. Moja yorkija imata oba krasno dlako in nikoli nista skodrana kot mladička.

Glede rodovnikov pa imam popolnoma isto informacijo kot honki.  Kar nekaj jih je, ki ga niso dočakali.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #1874 : torek, 28.08.2007 : 19:44:39 »

Pozdravleni naj še jaz malo zmotim imam eno vprašanje ali je možno,da se yorkiju ne postavijo ušesa gor?Je to kaj narobe z njim ali je to normalen pojav?Upam da bom malo razbremenila prejšnjo temo in to me res zanima,ker sem nekaj našla pa me zanima vaše mnenje!Psičko sem vidla in moram priznati da mi je tud z povešenimi ušesi všeč toda nevem al morajo bit ušesa gor al ne?

Seveda morajo biti ušesa gor! Povešena ušesa imajo pogosto nerodovniški yorkiji, ki že tako v veliko pogledih ne ustrezajo standardu, saj so namreč mešančki.
Logiran
Strani: 1 ... 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines