mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:22:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 108263 krat)
0 članov in 23 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #240 : petek, 17.03.2006 : 11:41:01 »

Lovski pes bo potencialno bolj preganjal divjad kot n.pr. mali družni pes, ovčar bo bolj čuval ali pasel kot n.pr. hrt, borilni psi se bodo pa prej potencialno borili kot n.pr ne vem kaj..kar je bilo za "povšter"..


Lovskih psov je več vrst Wink....  Sama  sem videla pri delu  hanoveranskega barvarja, sicer pes  za  uporabo po krvni sledi.. ko pa je našel divjad jo je pa tudi  čuval.  In takrat  smo vsi lepo na distanci  čakali njegovega lastnika, da se je  primajal skozi hosto.  Nihče se mu ni upal približati. Čeprav  je bilo  tako prav .
Upam , da razumeš kaj hočem povedati.  Če bi bil tak pes v rokah nekoga  , ki ga ne bi znal  vzgajati...  bi  bil  tudi lahko potencialni  kandidat  za ugrize . Smiley
Nekateri ljudje  so malce preveč lahkomiselni, glede določenih pasem, in jih ne znajo/ nočejo/ ne morejo, primerno  vzgajati.  In vsak  neprimerno vzgojen pes je  lahko  napadalec.

Je pa še nekaj zanimivo.  Goldni  in  koker španjeli so   lovski psi.  In kolikor je  meni znano  agresija  je  vzrejna prepoved.  Pa  so še vedno  v  vrhu po napadih.
Torej...  sklep  vsega tega pa pride  do    popularna( moderna)  pasma... in   temu sledi  šteparija in soldi.  Potem pa javkanje in tarnanje  pri  ugrizih
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #241 : petek, 17.03.2006 : 11:49:04 »

Damayanti, to plus dejstvo, da so to lovski psi z nepotešenim nagonom, ker so zdaj kavč psi ali pa za romantične sprehode po poletni večerni stari Ljubljani....

Zaradi nepotešenosti so frustrirani, od frustracije nevrotičini, pa imaš šmorn...

90 procentov ljudi kupuje psa po videzu, zaradi mode, pa še vzreditelji vsak o svoji pasmi žvrgolijo le najboljše, namesto da bi ljudem dali kvalitetne informacije.... biznis pač...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #242 : petek, 17.03.2006 : 11:54:00 »

Če pomislim malo nazaj, kakšno krdelo psov je "vzgajala" Milena M. vse je imela rada, vsi so bili njeni, kaj bi se lahko zgodilo?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #243 : petek, 17.03.2006 : 11:56:07 »

Točno to Kalsang. Wink Smiley
zato  bi  se pa vsak  lastnik moral  zavedati  kaj pomeni  določena pasma in jo  temu primerno vzgajati.  
Samo kaj , ko je nekaterim težko   psa  sploh  osnovnih ukazov naučiti. Angry kaj šele  kakšno šolanje , ki bi bilo primerno za  posamezno pasmo.

Rem:  tisti od M.M.  so imeli pa že med sabo dovolj dela.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #244 : petek, 17.03.2006 : 12:00:59 »

No, ne bi o pasmi, ampak meni se zdi skrajno NEODGOVORNO, da je dala pse v avto, ga pustila odprtega in odšla še po drugega psa. Jaz imam tudi prijazno "mrcinco", pa se ne upam pustit odprtega avta in psa notri, mene pa ni zraven... Kaj pa če bi šel maček mimo, pes bi ušel ven in pod avto? Kaj pa če.... kaj pa če?...

Zato pa imam jaz psici v avtu eno privezano, drugo v boksu. Edino tako si upam avto pustiti odprt, v nasprotnem primeru nikoli. Pa ne toliko zaradi potencialne nevarnosti (ampak tudi, se zavedam da je en pes en, dve pa že trop, čeprav je tamala še mladič), temveč predvsem zaradi tega, kar je napisala Bina.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #245 : petek, 17.03.2006 : 12:13:39 »

Samo še o vzrediteljih:
 ne mi govorit, da se  ne da ločit vzreditelja od "vzreditelja".
Pa literature in spleta je dovolj, da se vsak tudi tam pozanima. Pa tudi se ne kupi tako, ker je nekdo videl dobro vzgojenega in prijaznega " tega in tega"; to še ne zagotavlja, da bo tudi njego "ta in ta tak"
Vzgoja je ogromno..
Sem pa dala primerjavo med pasmami samo nasplošno, pozabimo detajle, saj je tudi ogromna razlika med posamezniki znotraj pasme.. itd..
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #246 : petek, 17.03.2006 : 12:29:44 »

Ko sem jaz kupovala gordon setra  , ga pri nas ni bilo mogoče dobiti.( ni bilo legla)  in sem klicarila  širom evrope  vse možne vzreditelje.  Prej sem se pozanimala o pasmi iz knjig preko neta in  nekaj lastnikov sem preklicala.  In  na  dopustu  ( na Lastovu)  sem se vsak dan zabavala z  gordonom. Vsi vzreditelji so mi zatrjevali .." čisti  družinski pes, športen, in za  raztave.... "
Samo ena, vzrediteljica v Nemčiji me je  vprašala  , če poznam pasmo... in, ko sem ji odgovorila, da sem se  pozanimala o karakterju preko knjig  in  preko neta  mi je  kratko in jedrnato odgovorila" jaz  lovskega psa ne dam v nelovske roke."  pa sem si mislila, ko te j***  baba  prepotentna , če mi ga ne boš ti prodala , mi ga bo pa kdo drug.(  pa verjetno nisem bila edina  bodoča  lastnica  s takim razmišljanjem Wink Smiley)
Čez   6 mesecev( ko sem imela psa že doma) sem pa ugotovila, kaj je  hotela povedati Wink
Jaz sem zaradi mojega psa, spremenila moj način življenja za  350%....  in se  mu prilagodila na maksimum... od gibanja, do šolanja, nege,  skratka vsega.

Marsikakšen lastnik pa tega  ni pripravljen storiti  oz  ne more...  bodi si zaradi službe, prostora, časa......
In kaj  dobimo potem?
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #247 : petek, 17.03.2006 : 12:58:35 »

UH!  Angry Mene vedno razjezi, ko se ob takih tragičnih dogodkih začne govorit o nevarnih pasmah in te pasme majo pogosto "bull" v imenu (čeprav so bili časi v preteklosti, ko je bila NO "nevara pasma"). Nevarnih pasem ni! So samo nevarni psi in nevarni skrbniki!!! So pa pasme, ki so bile (po želji in okusu človeka) vzrejene za posamezne namene.
Ne vem no, go. Jelinčič in drugi, ki bi prepovedali take ali drugačne pse, mene vsak dan skrbi, ko gre sin v šolo, da ga ne bo kašen človeški bully nadlegoval, da mu ne bo kašen izmeček prodal drogo, ali pa bog ne daj ugrabil kašen pedofil. Pa Hitler in Bush me tudi ne navdajata z zaupanjem, pa v države Islama tudi ne upam. Kaj če bi kar prepovedali otroke???  Shocked
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #248 : petek, 17.03.2006 : 13:00:42 »

Psa sta pripeljana iz tujine, dva pa iz lastne vzreje...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #249 : petek, 17.03.2006 : 13:07:01 »

J***š demokracijo, naj živi komunizem ... socializem... ni važno, samo en učinkovit pravni red, ki bo s pedofili, psihopati, dilerji, posiljevalci, švercerji ljudi, mučitelji in vsemi izmečki pospravil, da ne bo nihče več jamral, da ni pravne podlage za ukrepanje v kakršnemkoli primeru, pasjem ali človeškem...

Se strinjam, prepoved nevarnih pasem je največja bedarija, ker se bo potem potikalo še več eksplozivnih hibridov med raznimi t.i. "nevarnimi" pasmami v rokah narkomanov, nasilnežev, manijakov za pasje boje in na žalost tudi najstnikov.

Ljudi je treba streznit, vzrediteljem postavit jasna pravila, šteparje vtaknit za rešetke in uvest živalsko policijo.

Sam kaj, ko se še psihopati mesece dolgo šetajo naokoli in celo na televiziji govorijo, da jim je žal, da so kdaj kogarkoli ubili, policaji pa jamrajo, da nimajo pravne podlage, dokler spet kdo ne nasrka...

Tudi v tem primeru bulmastifov je bilo točno tako. Dvakrat na sodišču, pa še ni bilo dovolj za naše ljube oblasti, da bi odvrnile svoj hrepeneči pogled stran od EU in začele končno skrbet za lastno državo.

Se opravičujem za izpad, ampak stvari so povezane.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #250 : petek, 17.03.2006 : 14:21:49 »

TrueBlue,kolikor jaz vem obstaja seznam nevarnih psov v centralnemu registru psov,kjer se posameznega psa lahko označi kot nevarnega.
Kar se pa tiče teh štirih bullmastifov,smo že na vszgodaj iz VURsa dobili direktivo,da moramo javiti,če je katerakoli postaja imela kaj opraviti z njimi v zvezi opazovanj po ugrizu, ugrizih drugih psov in ali jih imamo eventuelno zavedene kot "nevarne pse".
LP Tjaša
 
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #251 : petek, 17.03.2006 : 14:28:31 »

Pa še kako so povezane!

Potem pa imamo še najstniške tolpe, mladoletne pobritoglave froce s svojimi "pitbuli" za deset jurjev, ki se šetajo okoli in merijo kateri pes ima večje špice na ovratnici. Učijo pse pretepanja in "obrambe" kar na šolskem dvorišču. Ko pa pokličeš policijo, pa se hitro skrijejo mami za kiklo, pol pa jamrajo, da so dobile sodnika za prekrške. JA ZAKAJ PA KUPIŠ FROCU  ZA ROJSTNI DAN PSA, KI GA ITAK NE OBVLADA, ŽELI SI GA PA ZATO, KER IMA ISTEGA TUDI SOSEDOV FRANČEK IN KER ZGLEDA ZEEEEEELO NEVARNO!

Ja, še froce je treba prepovedat, pa nevarne pse, pa psihopatske lastnike in starše, pol pa bo mir!


Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #252 : petek, 17.03.2006 : 14:47:40 »

Pri tem primeru nosi vso krivdo lastnica, ker že enega takega psa, ena ženska komajda obvlada, kaj šele 3. Totalno neodgovorno! Še posebaj ker to ni prvič ,da so njeni psi popadli. Druge rešitve ni kot pse uspavat. Sej se mogoče sliši grdo, ker pač nastrada pes, ampak druge pomoči ni ker so že tako vzgojeni. Kaj pa, če bi tisti trenutek šel mimo otrok.....?
In tako ponovno država z pomanjklivimi zakoni, zataji Angry
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #253 : petek, 17.03.2006 : 15:05:54 »

Tako je. Kar strogo!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #254 : petek, 17.03.2006 : 15:08:04 »

Uf, revolucija še vedno tli...
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines