mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:24:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 108286 krat)
0 članov in 36 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #210 : petek, 17.03.2006 : 10:56:56 »

Ja, ampak hocem povedat, da je odvisno tudi od karakterja pasme, ne?
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #211 : petek, 17.03.2006 : 10:59:25 »

Sicer sem to že napisala, ampak bom še enkrat; večina lastnikov je za svojega psa prepričana, da je prijazen, ko pride do ugriza, se pa vsi čudijo.

Halo!  Shocked Psi imajo svoje nagone in ne moremo predvidet, kako bodo v določenih situacijah reagirali. To še jaz za svojega moža ne morem, pa živim z njim že 10 let in načeloma je prijazen možakar, mu pa kdaj zavre kri.

Skrbniki psov smo odgovorni, da PREPREČIMO morebitne ugrize, ne pa, da se čudimo, ko do tega pride in trdimo, da nismo odgovorni. Če otrok vrže opeko v steklo in ga razbije, so starši odgovorni ne gled ena to, ali so bili zraven pri dogodku ali ne.

Pa ljudje smo ja vzgajali določene pasme, da so bolj krvoločne, da se borijo in takšna pasma je sigurno potencialno bolj nevarna kot pa druga, ki je celo svoje stoletje vzrejanja poležavala na kavču.

Problemo NISO psi, ampak MI skrbniki, zatorej je potrebno paziti, da psi, še posebej pa večji in zato potencialno bolj nevarni psi (ker z ugrizom hitreje dosežejo hujše poškodbe), ne pridejo v roke neuravnovešenim skrbnikom - nekdo je zapisal, da bi bilo potrebno dovoljenje, kot za strelno orožje.

V Angliji so za apbt včasih (kako je sedaj, ne vem) imeli posebna pravila: morali so bili registrirani, čipirani, sterilizirani/kastrirani, zunaj vedno na povodcu in z nagobčnikom, niti na vrtu niso smeli biti spuščeni. Isto dovoljenje si v Angliji za apbt moral imeti kot za tigra.

Če ne želimo več takšnih primerov, bi morali skrbnike vzeti bolj pod kontrolo in prvo sito so vzreditelji. Ne gled ena veliksot, je tudi v leglu majhnih psov dominanten kuža in tak, če ne pride v prave roke, bo v družini prevzel vodilno vlogo in potem se ljudje čudijo, zakaj jih psi ne ubogajo in jim razgrizejo celo stanovanje...



Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #212 : petek, 17.03.2006 : 10:59:50 »

Se človek že rodi kot morilec? NE! Na njegova poznejša dejanja vpliva kup dejavnikov, prav tako na psa.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #213 : petek, 17.03.2006 : 11:00:45 »

Imajo vsi ljudje potencial za bit morilci? Ne...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : petek, 17.03.2006 : 11:01:18 »

Vzreditelji, ki imajo registrirano vzrejo, clani KZS itd... Kaj pa steparji, preprodajalci?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #215 : petek, 17.03.2006 : 11:01:46 »

Se človek že rodi kot morilec? NE! Na njegova poznejša dejanja vpliva kup dejavnikov, prav tako na psa.

Pravzaprav obstajajo raziskave, ki dokazujejo, d aimajo določeni ljudje preddispozicijo za nasilje in če so le-ti že vzgajani napačno... Vzgoja pa resda veliko pripomore k temu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #216 : petek, 17.03.2006 : 11:02:17 »

Imajo vsi ljudje potencial za bit morilci? Ne...

Am, v bistvu je odvisno kako na to gledas. So vsi ljudje fizicno sposobni nekoga ubit. No, vsi ne, velika velika vecina pa. A pa so zato nevarni?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #217 : petek, 17.03.2006 : 11:03:07 »

Pravzaprav obstajajo raziskave, ki dokazujejo, d aimajo določeni ljudje preddispozicijo za nasilje in če so le-ti že vzgajani napačno... Vzgoja pa resda veliko pripomore k temu.

Dajmo jim nagobcnike oz. jih kar prepovejmo. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #218 : petek, 17.03.2006 : 11:04:48 »

Vzreditelji, ki imajo registrirano vzrejo, clani KZS itd... Kaj pa steparji, preprodajalci?

Hmmm, tukaj pa je problem - morda bi zato morali biti bolj strogi predpisi in čeprav se nam to upira, bi moral biti seznam potencialno nevarnih pasem (na podlagi vzagajanja za borilne športe, zaradi velikosti itd.), kjer bi skrbniki morali imeti posebno dovoljenje, drugače bi jih roka zakona preganjala.

Torej kaj je na prvem mestu; pravica do svobodne izbire in posesti psa ali pa varnost naših kosmatinčkov in ljudi?

Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #219 : petek, 17.03.2006 : 11:05:57 »

Lilit, pri ljudjeh nekako velja, da smo vsi nedolzni, dokler se nam ne dokaze krivda  Wink...

Mislim, da so zakonski ukrepi, ki so usmerjeni le v dolocene pasme, le metanje peska v oci in pranje rok, problema pa ne resujejo. Seveda se pa strinjam s Puppo, da je naloga vzrediiteljev in pasjih klubov, da ljudi osvescajo o posebnostih pasme in jih opozorijo na njihove zascitniske nagone, ce pripadajo taki pasmi.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #220 : petek, 17.03.2006 : 11:07:05 »

Mi ni dalo miru, pa sem vprašala kolegico pravnico, ki stvar razlaga takole :

če imam psa spuščenega in drug spuščen pes napade mojega, potem delno krivdo seveda nosim jaz in plačam kazen 50.000 sit. Vseeno pa lastnik psa, ki je napadel odgovarja za dejanja svojega psa; plača 50.000 sit + veterinarske stroške. Poleg tega pa je pes napadalec vpisan v evidenco psov, ki so napadali. Torej, meni se zdi, da je to dovolj dober razlog za prijavo in ne razumem policije, kako lahko svetuje obratno (primer lkc?).
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #221 : petek, 17.03.2006 : 11:07:58 »

Dajmo jim nagobcnike oz. jih kar prepovejmo. Wink

Genetika hudo napreduje in pravijo,da ne bo dolgo, ko bodo lahko imelo delodajalci in oblast dostop do informacij takšnega značaja (predispozicija za bolezni, nasilje) in če bodo videli, da obstaja za nekoga verjetnost npr. raka, ga enostavno ne bodo zaposlili, pa čeprav ni rečeno, da bi zbolel... Brrr, strašna misel ja.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #222 : petek, 17.03.2006 : 11:10:09 »

Pa kdo govori o zakonskih ukrepih... se strinjam, da ni nobena resitev, ce se dolocene pasme prepove.

Ampak se mi enako zdi metanje peska v oci, ce se razglasa, da pasma ni nic kriva...

Recimo tako: za ta napad sta bila potrebna dva: pes in lastnik... mogoce bi pes bil v drugih rokah ovcka... mogoce bi drug pes pri tem lastniku bil ovcka... ampak ni bil.
Zakaj pise v opisu pasme tukaj, pri bulmastifu, "potreben lastnik s pasjimi izkusnjami"?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #223 : petek, 17.03.2006 : 11:10:27 »

tukaj = na tem portalu
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #224 : petek, 17.03.2006 : 11:10:41 »

Hmmm, tukaj pa je problem - morda bi zato morali biti bolj strogi predpisi in čeprav se nam to upira, bi moral biti seznam potencialno nevarnih pasem (na podlagi vzagajanja za borilne športe, zaradi velikosti itd.), kjer bi skrbniki morali imeti posebno dovoljenje, drugače bi jih roka zakona preganjala.

Torej kaj je na prvem mestu; pravica do svobodne izbire in posesti psa ali pa varnost naših kosmatinčkov in ljudi?



No, edino smiselno se mi zdi delitev po velikosti in po tej logiki itak vecina pasem pade pod drobnogled, neglede na pasmo. Pri meni je na prvem mestu vedno varnost mene, mojega psa, mojih najblizjih,... in ja, tudi preko trupel, ce je treba (ne zdaj tega dobesedno vzet no).

Those who give up essential liberties for temporary safety deserve neither liberty nor safety. al kako je ze rekel?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines