mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:23:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 108272 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #645 : sreda, 07.06.2006 : 18:24:33 »

Nekdo je enkrat napisal,da tujega psa priveze za drevo in pocaka da ga pride lastnik iskat. Mogoce bi pa delovalo, ko bi se morali opravicit ,da dobijo cucka nazaj.
Glede mack pa je tako...moje tudi zganjajo kazin pri sosedah.Pa je gospa, ki ima vecje stevilo psov prisla do mene in me opozorila, da se lahko zgodi kaksna nesreca in mi bodo fentali macka...pol se pa sam odlocis kaj bos kot lastnik naredil.
Lp
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #646 : četrtek, 08.06.2006 : 08:21:41 »


Naj ta preljuba predvsem pa lepa Slovenija poskrbi za to, da bodo iz nje najprej izginili kvazi vzrejitelji ter trgovci, ki vidijo v prodaji živali le denar in zaslužek. Pa da bodo tisti, ki si psa (ali drugo žival) kupijo dovolj osveščeni, da pri nakupu  ni važna samo lepota, temveč tudi zdravstveno in psihično stanje živali. Že na tak način bi bila naša zavetišča  manj polna.
Pa naj ta naša lepa Slovenija poskrbi, da bodo zdravljenja ter kastracije in sterilizacije živali cenejša, marsikdo si tega ne more privoščit čeprav bi si želel. In spet bi bila zavetišča manj polna.
In vsak, ki si želi domačo žival, naj najprej prebere karakteristike o njej. Če se dotaknem samo lastnikov psov, skoraj zastonj je oditi v kakšno knjižnico ali na internet in prebrati osnovne značilnosti in poreklo posamezne pasme. In potem ugotoviš, da je skoraj v vsaki pasmi vsaj ena stična značajska lastnost, ne glede na to, ali je velik ali majhen, ali je čov-čov ali doga, ali bulmastif oziroma višavski terier... Od tebe pa je potem odvisno, katero manj dobro lastnost boš skušal z vzgojo in s pomočjo strokovnjakov potuhniti ali zatreti, katero dobro lastnost pa še izboljšati. V prvi vrsti pa ne smeš pozabiti nase in na svoje značajske lastnosti. Najprej se vprašaj (te literature ni na voljo na internetu) kakšen si sam. Ali si fizično in psihično sposoben živeti s psom, ki ima 50 kg, ali s tistim, ki dnevno potrebuje vsaj 20 km sprehoda (takšen je bil moj prejšnji doberman) ali s tistim, ki mu je potrebno dnevno negovati dlako, v trgovino pa ga lahko neseš kar pod pazduho. In predvsem, ali imaš dovolj časa. In ko so izpolnjeni obojestranski pogoji, nevarnih pasem (ki bi jih bilo po mnenju nekaterih potrebno prepovedati),  neodgovornih lastnikov ter napadov bullmastifov (omenjam, ker je to tema tega foruma) prav gotovo ne bo več.

Kot že nekajkrat v tej temi napisano, dajmo živalim možnost lepšega življenja.

LP vsem!
Drobtinica
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #647 : ponedeljek, 10.07.2006 : 12:55:44 »

Ni se konec:

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060710_3077281.php
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #648 : ponedeljek, 10.07.2006 : 14:03:10 »

Ne vem, no. Ampak socializacija telih psov, bo trd oreh.  Undecided
A ti psi nimajo pri vzgoji nagobčnikov? Glede na to da so že napadali.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #649 : ponedeljek, 10.07.2006 : 14:06:06 »

Če pa sedaj ne bodo šli pod injekcijo... Lips Sealed
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #650 : ponedeljek, 10.07.2006 : 14:13:24 »

Ne razumem zakaj teh psov niso uspavali. Upam, da bo zdaj odgovarjala tudi veterinarska inspekcija, ki je odredila odvzem in namestitev na Gmajnice. lp
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #651 : ponedeljek, 10.07.2006 : 14:25:39 »

Ne razumem zakaj teh psov niso uspavali. Upam, da bo zdaj odgovarjala tudi veterinarska inspekcija, ki je odredila odvzem in namestitev na Gmajnice. lp

denar sveta  vladar Wink
....kdo   bo sedaj odgovarjal Roll Eyes.  Hja... lastnica bo po vsej verjetnosti  zopet  trdila  , da so bili  izzvani Wink  a ne ... al  kako že  Roll Eyes
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #652 : ponedeljek, 10.07.2006 : 14:26:11 »

Se popolnoma strinjam s Kajo, dvomim pa da bo kaj od tega....
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #653 : ponedeljek, 10.07.2006 : 14:56:47 »

he, zgleda da so clanek malo popravili  Roll Eyes novi momenti v zgodbi

Tole je pa ena konkretna godlja. Lastnika vodita odvzete pse na sprehod  Huh in sta ocitno tam stalno prisotna. Pse prevzgajajo. Zakaj ze? Da jih bodo "prevzgojene" nekega dne vrnili lastnikoma? Ja fino. Kdo pa lastnika prevzgaja? No, mogoce pa ju, a ocitno gre vse v napacno smer, ker so, v prisotnosti svoje lastnice, psi spet napadli.

Sorry za malce zmedeno pisanje, ampak tu mi res ni nic vec jasno.  Tongue
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #654 : ponedeljek, 10.07.2006 : 15:04:08 »

Joj no, pa ne morem verjet. Ma to ni za prevzgojo, to je za pod zemljo no!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #655 : ponedeljek, 10.07.2006 : 15:29:16 »

Pač  država premalo sredstev namenja za  zavetišča  in  so potem tam  včasih  primorani  sprejeti tudi  kakšne  takšne  varovance.
Gospa   Zora  ima  pa  dinarčke Cool... 
Hudič je  potem, ko taki dinarčki  zahtevajo zraven še  davek.
Logiran
ZabicaKrakica
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #656 : ponedeljek, 10.07.2006 : 17:05:36 »

Žiwjo!

Prvič se oglašam Wink ne me raztrgat.

Zelo neumna ideja in velika napaka, da so prevzgajali celo pasje krdelo (torej vse 3 pse) hkrati.
En zverinca naenkrat bi bil kar dovolj velik zalogaj, glede na njihovo preteklost. Psa bi bilo verjetno smiselno privezati na nek nepremični predmet in to dovolj močno, da se ne strga, za vsak slučaj. Pa inštruktorica bi morala bit v bojni opremi (mislim dobro zavarovana ... vsaj jaz bi hotela biti na njenem mestu).
Te tri bullmastife NUJNO potrebno ločit za začetek, delat z vsakim posebej in nikakor brez ustreznih varnostnih ukrepov ... drugače tudi jaz ne vidim druge možnosti kot večni spanec. Mogoče bi bilo bolje, da lastnice ne bi bilo v bližini ... ker napadejo vedno, ko je ona zraven.

ZabicaKrakica
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #657 : ponedeljek, 10.07.2006 : 18:43:10 »

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=13106071013525567&cid=102

Čak kdo pa je ta predstavnik podjetja za vzgojo psov ?
Torej so bile v ogradi 4 persone ?
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #658 : ponedeljek, 10.07.2006 : 18:43:32 »

ja, prevzgoja, kako lahko prevzgojiš psa, ko je polek njegova lastnica, katera je te pse naučila vsega kar znajo. Nevem no, ampak imam opčutek, da te psi napadajo ravno zaradi nje. Prevzgajati bi jih morali brez njene prisotnosti in seveda prepovedati vse obiske, morda bi imela takrat prevzgoja kakšen smisel, tako pa bodo na koncu ugotovili, da se jih ni dalo prevzgojiti, kaj jih čaka potem pa vsi vemo.

ZobicaKrakica, lepo pozdravljena na tem forumu, tu ne trgamo ljudi.

LP


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.362


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #659 : ponedeljek, 10.07.2006 : 19:01:38 »

Huh, sem cisto za informacijami in sem sele zdajle uspela prilest sem gor in videti tele efekte "strokovnih prijemov in pristopov". Tudi Siolovci in Telekomovci niso vec to, kar so bili vcasih Tongue

No, tudi sama mislim, da bi vsi trije pasji primerki morali romati k zvezdicam, ce je se tako hudo in kruto. Mislim, da so zdaj ze tako "vzgojno zapacani", da je tudi resitev in prevzgoja posameznika tezka, kaj sele cele familije. Postavlja se vprasanje, kaj po prevzgoji: ce dobi Rotarjeva pse nazaj prevzgojene, jih bo hitro nazaj "prevzgojila", saj je navada zelezna srajca in tezko verjamem, da bo opustila katero od vzgojnih navad, ki jih je imela do sedaj; ce dobi pse kdo drug (ali vec oseb) - ce je sploh mogoce najti posvojitelje takih psov, si tezko predstvljam, kako bi se jih "za vedno" dalo drzati stran od ljudi, stran od zivali, stran od morebitnih negativnih drazljajev..., pa ceprav "prevzgojene". In, ali ima smisel?

Ja, smrcek, tudi mene zanima, kdo bi lahko bil "predstavnik podjetja za vzgojo psov". Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines