mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 06:34:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107145 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #615 : ponedeljek, 05.06.2006 : 23:15:53 »

Žiži da ne bos mislila, tudi mene ogrozajo nevzgojeni lastniki malih psov! Ko psi skacejo v mojega in histericno lajajo nanj, jaz pa moram iskati izhode kam jim ubezati, ker so seveda spusceni in ce bi moj na vrvico pripet pes ukrepal, bi spet po casopisih pisalo - velik pes ugriznil malega.
Zelo me je zmotil tvoj stavek: nevzgojeni lastniki velikih psov. Obstajajo nevzgojeni lastniki, ki imajo tudi male pse in bodimo pravicni... solanje in osvescanje bi rabili vsi taksni lastniki, ne glede na velikost in kilazo njihovega psa.
Tudi sama sem nekoc imela "luskanega" maltezancka in sem se druzila z lastniki le teh in marsikateri ni bil tako nedolzno luskan, ne do drugih ljudi in ne do drugih psov. Zame je provokacija, ki jo dopuscajo lastniki dolocenih psov prav tako nedopustna in kaze na nevzgojenost lastnika. "Ubogi mali kuza najprej izziva na tleh, potem pa se iz narocja". Tako kot moram jaz navajat in ucit svojega psa, da na taksne provokacije ne odreagira, morajo lastniki malih psov vloziti kaj truda in uciti svoje pse, da ne provocirajo. Nihce mi ne bo rekel, da so mali psi pac taksni, ker se je moj prav lepo in uspesno solal v poslusnoti med samimi NO in labradorci, pa ni imel nobenih izpadov in je zanj bil pes pes, pa naj je bil manjsi ali vecji od njega.
Zizi, to ni padalo nate in na tvojo psicko,  ampak je bila le podana splosna misel na tvoj stavek, ki je citiran ze zgoraj...
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #616 : ponedeljek, 05.06.2006 : 23:32:56 »

Se strinjam! Zakaj moram vedno Thebo vlečt cel ovinek okrog dveh malih spuščenih kričačev  pred sosednjim blokom, ki se sicer zaganjata vanjo??? Kaj pa če jaz pokličem policijo, ker lastnika s tem ogrožata moja otroka, psa in še mene? Mislim pa, da me nebi vzeli resno, ker imam pač velikega psa.
lp
T.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #617 : ponedeljek, 05.06.2006 : 23:35:25 »

Prehitro kliknila... Ne me narobe vzet, imam čisto rada tudi majhne pse, seveda vzgojene. Takih pa tudi kar nekaj poznam in se ob srečanju ne zaganjajo v naju.
lp
T
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #618 : torek, 06.06.2006 : 10:23:54 »

Lep pozdrav vsem!

ja, se popolnoma strinjam z vami, tudi mali psi ne smejo tekati okoli spuščeni in morajo biti na povodcih že zaradi njihove varnosti.Lahko pa si breberete vse moje poste v tej temi v katerih sem napisala že veliko svojih misli, tudi o manjših kužkih.
In še enkrat, naj bo pes majhen ali velik, mora biti na povodcu, da ne moti drugih sprehajalcev ali psov.Kar se pa tiče tako opevanih besed "vzgojeni pes", pa naj mi kdo pove, če bi res dal roko v ogenj za svojega psa, da prav nikoli, res nikoli in v nobeni situaciji ne bi ugriznil ali napadel drugega psa ali celo človeka, pa naj bo pes majhen ali velik in katere koli pasme. Jaz ne bi, zato skušam preprečiti, kakeršno koli neželjeno obnašanje moje psičke in to pričakujem tudi od drugih.

LepDan
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #619 : torek, 06.06.2006 : 10:27:18 »

Joj, kok ste že zoprni s temi malimi psi Tongue Pa dobro no, govora je o NEVZGOJENIH psih, naj si bodo mali ali veliki...svojo nestrpnost pred malimi, pa zadržite zase Wink Čudno, da jaz ne srečujem TOLIKO malih histeričnih psov (ne cuckov, ker tudi jaz velike ne nazivam z" govedi"), pa sem veliko, veliko, naokoli. Naključje?

Lep dan,
Diana
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #620 : torek, 06.06.2006 : 11:13:27 »

Nomogoče je kdo res nestrpen do malih psov, vendar jaz nisem. Govorim predvsem o tem, da nekateri lastniki malih psov mislijo, da njihov kužek je pa itak tako majhen...
Je pa res, da poznam kar nekaj (majhnih in velikih) psov, ki pa so tako vzgojeni, da jih imajo lastniki vedno spuščene in nikoli ni težav (držijo se lastnika)... Se strinjam s tem, da naj bo pes na povodcu, pa ni važno katere pasme je. Izjema so neobljudena mesta, ko si sam s psom in se z njim igraš - ali ne? Malo težko si predstavljam metanje žogice na povodcu  Undecided.
lp
T.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #621 : torek, 06.06.2006 : 11:33:02 »

Meni osebno pa povodci ne pomenijo kaj dosti.Ko vidim kaksnega psa kategorije nad 50kg in je na tankem povodcu in na drugi strani clovek ki ali ne opazuje psa ali se mi zdi ,da ga je premalo skupi da bi psa obvladal,se res ne pocutim kaj bolj varno.Prav tako velja za lazje pse,ki so na dolgih fleksijih in gledajo lastniki v drugo stran in cebljajo z znancem. Ce pes ni dobro socializiran in vzgojen,ce lastnik nima psa pod kontrolo tudi povodec ne koristi. Iz tega razloga mene ne motijo spusceni psi. Resnicno raje srecam deset spuscenih kot enega na povodcu ,ki se ze od dalec peni.
Se strinjam da morejo bit psi na povodcu v centrih mest,na sprehajalnih poteh pa me spusceni prav nic ne motijo.Ampak jaz se ne bojim psov in imam svojega pod kontrolo,tako da je verjetno to mnenje zelo subjektivno...zato pa naj bodo zakoni.Pa taki enaki za vse,pa se jih bomo vsi drzali-od 5 do 80 kilskih kanidov.
Lp
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #622 : torek, 06.06.2006 : 15:16:19 »

no očitno si je veliko lažje zatiskati oči,pred problemi, kot pa določene svari priznati in narediti kaj v zvezi s tem. Več bo spušcenih psov, večja bo verjetnost neljubega dogodka in še več pisanja v časopisih, ter še večja gonja (kot to nekateri tu razumejo)proti določenim pasmam in lastniki zopet ne bodo popolnoma nič krivi, saj imajo tako najbolj vzgojene pse in jim popolnoma zaupajo in še in še...
Ne se pa potem čudit, če slučajno z zakonom prepovedo določene pasme in to ne zaradi psov, ampak njihovih lastnikov.Zakone pa treba spoštovat, kajne.

LP
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #623 : torek, 06.06.2006 : 15:20:22 »

Recept:

Pse na štrike, pobirat iztrebke, nič prepirov (ne pasjih ne človeških) in bo!

Sicer tega se je težko držat, a ne?

LP, T
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #624 : torek, 06.06.2006 : 17:09:42 »

Ja zakone naj bi spoštovali, samo veliko jih ne, pa imajo veselo spuščene pse tudi po centru mesta tako male kot velike.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #625 : torek, 06.06.2006 : 17:17:36 »

Za vse pse naj velja isto, pa bo res zadeva rešena. Pa kaznuje naj se kršitelje.

Povodci in vrečke za kakce naj bodo obvezni (izjema prostor, kjer si sam s svojim psom).

Jz mam svojo prvezano iz dveh razlogov: ker se jo drugi bojijo (rotica) in ker se bojim, da bo kakega manjšega kužka s svojo težo pri igri pomendrala. Je pač bl štorasta. Mi pa ni všeč, ko so drugi kužki na sprehodu spuščeni in jo potem dražijo z igro al pa se zaganjajo vanjo (ne glede na velikost). Potem sem pa jaz tista ta grda k je ne spustim.

Igra se pa lahko s svojimi prijateljčki doma na vrtu k mamo dost velikega al pa na kakem neobljudenem travniku itd.

Sej ne vem, zakaj pr nas ne zrihtajo res par večjih igrišč z ograjo izključno za pse. Pa bi se lahko igrali mali z malimi, veliki z velikimi..... Tam notri bi se zletali, potem pa na vrvico in domov.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #626 : torek, 06.06.2006 : 19:46:50 »

Stellka tole z zagrajenim igriščem izključno samo za pse je odlična ideja.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #627 : torek, 06.06.2006 : 20:54:08 »

Joj Mel, vsi ki smo se tukaj oglasali smo lepo povedali, da nimamo nic proti malim psom. Ne imet kompleksov. Moj komentar je bil odgovor na obsojo lastnikov velikih psov in vse kar zelimo povedati je, da je nevzgojen pes motec, pa naj bo mali ali velik. Ce pa si zeljna kaksnega histericnega napada te vabim v sentvid Wink to da imas malega psa te ne bo resilo, ker z njimi nimamo problemov samo lastniki vecjih psov.
aska lepe zelje ja...hja, se za nov stadion v glavnem mestu ne dajo, kaj sele da bi za nas pasje privrzence... ampak lepo bi bilo ne? Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #628 : torek, 06.06.2006 : 21:02:10 »

Ozzy super bi bilo to, samo vem, da iz tega ne bo nič Sad..lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #629 : torek, 06.06.2006 : 22:51:17 »

Joj Mel, vsi ki smo se tukaj oglasali smo lepo povedali, da nimamo nic proti malim psom. Ne imet kompleksov.

Hm, če že govorimo o kompleksih, bi bilo logično ravno obratno, se ti ne zdi Smiley Svoj izpad pa prišparaj, so drugi razumeli, kaj sem želela povedati...le zakaj ti vedno moja sporočila o malih psih narobe razumeš? Kompleksi? Wink


Ma o "pasjem igrišču" res lahko samo razmišljamo...če sami ne bomo nič nardili, itak ne bo nič..država še za utrezne zakone ne poskrbi, kaj šele za igrišče Tongue



lp,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines