mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 09:56:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107306 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #510 : ponedeljek, 27.03.2006 : 20:28:28 »

marko006
delno me je ze teski prehitela,z opozorilom,da moramo biti previdni pri interpretaciji statisticnih podatkov,Iz podatkov,ki jih imamo lahko razberemo samo nekaj grobih podatkov.Kaj imamo;Doloceno stevilo ugrizov razlicnih pasem,kar pomeni zelo malo,ker ni glavnega podatka o celokupnem stevilu registriranih psov po pasmah.Edino kar vemo,je da je 60 odstotkov rodovniskih od 4,8 milj.psov v nemciji.Ne vem zakaj so dodali opombo,da so iz obelave izvzeti nemske doge in bokserji.
zato se konkretno sprasujem koliksna je dejanska vrednost stevila ugrizov?stevilo ugrizov/ na koliko psov posamezne pasme.KO bomo imeli to stevilo,bomo lahko rekli ali je veliko ali zanemarljivo.
Ena izmed statisticnih podatkov se nanasa samo na Berlin,ce sem pravilno razumel,kjeer je stevilo napadov konkretno bokser zelo zanimivo.vsako leto je manj bokserji napadajo ljudi in obratno vecje je stevilo napadov nanj.Sedaj se ponovno pojavi vprasanje:ali se stevilo napadov na ljudi s strani bokserja manjsa zaradi  manjsega stevila bokserjev ali so bokserji v Berlinu postali miroljubnejsi.Tega podatka nimamo,zato smo na zacetku.
Med tem je bokser v ZDA na sedmem mestu po priljubljenosti.Ni tezko sklepati,da obstaja moznost,da je velika verjetnost,da bo statisticno lahko zelo visoko glede ugrizov,napadov in podobnih bedarij.

Iz podatkov prav tako mankajo okoliscine v katerih so bili storjeni prekrski,zanimivi bi bili sodni epilogi posameznih primerov in se in se podatkov manjka,ce se strinjamo.
Kot sem dejal nima smisla se sklicevati na nekaksne podatke iz kontekstov,ker so lahko zavajajoci in nesmiselni.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #511 : ponedeljek, 27.03.2006 : 20:39:44 »


enter,enter,enter,ta vrazji enter!!!

Poleg tega je potrebno pregledati tudi podatke po drugih dezelah in kontinentih,da si lahko ustvaris nekaksno splosno sliko,ce si  seveda zelis.

Malo v razmislek;Ali si lahko predstavljate kaksno dobro ali slabo statistiko bi imel ficko na svedskem?
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #512 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:00:49 »

Ne morem,da ne podrazim s podatkom za primerjavo
kako se vam zdita stevili 372.68 in 36.68?Obe sta 1 odsotek hipoteticnih ugrizov  od vseh registriranih primerkov posamezne pasme v letu 2005.Katera izmed obeh pasem je nevarnejsa?
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #513 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:17:15 »

Valda številčnejša, ker je verjetnost, da boš nabasal nanjo, večja.  Wink
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #514 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:23:30 »

Zadnji del odgovora je pravilen
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #515 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:24:33 »

Čaki, hočeš rečt, da je mela ena pasma, v letu 2005, 37268 (hipotetičnih) ugrizov??  Shocked

Kaj je pa narobe s prvim delom?
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #516 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:37:25 »

ne,hipoteticnih ugrizev je samo en odstotek(372,68),registriranih na novo je 37.268 psov.
Klinca,obe sta enako nevarni,samo ena je stevilcnejsa in je verjetnost res vecja,da nanjo na bases.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #517 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:48:45 »

ne,hipoteticnih ugrizev je samo en odstotek(372,68),registriranih na novo je 37.268 psov.
Ajaa, tko. Ni mi bilo čisto jasno, kaj naj bi bili "hipotetični ugrizi"...

Klinca,obe sta enako nevarni,samo ena je stevilcnejsa in je verjetnost res vecja,da nanjo na bases.
Grin Saj sem razumel, na kaj namiguješ.
Ampak moj odgovor je vseeno v celoti pravilen. Če sklepaš po tej logiki, da več primerkov neke pasme pomeni večjo verjetnost, da boš nanjo nabasal, torej s tem tudi večjo verjetnost, da boš od nje fasal ugriz. Torej je ta pasma zate potencialno bolj nevarna. Ne?  Grin
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #518 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:53:24 »

Najnevarnejše pasme so torej tiste, ki štejejo največ (registriranih) primerkov.

Pa čeprav so to npr. pudlji, yorkširci, labradorci in podobne dobričine  Grin
(govorim na pamet)
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #519 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:57:02 »

In to potrjuje ravno tvoja teza!
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #520 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:57:43 »

Sedaj sem pa tudi jaz jezna, očitno imam grozno srečo, da kadar grem na sprehod ravno iz dvorišča ucvre kakšna "mucika" od zlatega prinašalca. Kar načeloma ne bi bil problem, če ne bi bila jaz na sprehodu z psom in dvema malima otrokoma. Medtem, ko motiviram Oscarja, da bi ignoriral ovohavanje, zlati prinašalec skače po mojih otrocih (hvalabogu, da se ga otroci ne bojijo) in prevrže mojega dvoletnega sina. Ko se zaderem lastniku, ki se brezkrbno pogovarja z prijatelji, da naj prosim pokliče ali pa naj pride po psa, se mi zadere , da njegov se samo igra. Ko ponorim, ker njegov ljubček še vedno hodi malo po mojem otroku, malo po mojem psu, ker nikakor ne moremo naprej, končno pride po njega in odda komentar, da si pri dveh otrocih res ne bi rabila nabaviti psa in da če bi šli naprej bi pes že odnehal, konec koncev ni nobenemu nič naredil, ampak se samo igra! Jaz popenim, vendar se zaradi otrok zadržim! Včasih si želim, da bi še imela starega psa, ki je bil zelo hud do psov in ker je ena dva psa iz okolice že pogrizel so vsi svoje pse pred njim lepo zapirali in sva na sprehodu imela vedno mir!  

In potem se čudite zakaj nas ljudje napadajo zaradi naših psov?

Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #521 : ponedeljek, 27.03.2006 : 21:59:41 »

no,recimo.kolicina ne vpliva na nevarnost,ampak na verjetnost bliznjega srecanja,ne smes pozabiti,da bos moral srecati vecje stevilo bokserjev,da te bo eden ugriznil in obratno za bullmastife.Ce tako gledas bi mogoce lahko bili bullmastifi nevarnejsi,ker bi jih srecal manj in imel smolo.,Vsaj v Ameriki !
Ampak podatki o novo registriranih niso izmisljeni.Prvi so bokserji in slednji bullmastifi. Podatek za ZDA za leto 2005.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #522 : ponedeljek, 27.03.2006 : 22:07:27 »

martinca,
pisuka imas smolo.Ravno taksnega  obnasanja poskusam nasega Flipa odvaditi.Tako sem po sprehodu zelo utrujen,ker moram nonstop skrbeti,da ne naredi kaksne neumnosti.Si lahko predstavljas,kako nam gre ,ko s sabo vzamem se oba mulca?
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #523 : ponedeljek, 27.03.2006 : 22:26:48 »

Klaus lahko si predstavljam! Pa kdo ti je kriv, da si si nabavil psa, če že imaš otroka? Tongue

Želela sem samo povedati, da psi niso samo nadležni kadar ugriznejo, ampak tudi v drugih situacijah. Pa si samo zamisli kako bi vse to zgledalo, če bi se moj sin psa bal, ali pa če se bi slučajno psa stepla, mali pa pol metra od psa, obraz v višini psa?

Ker je bilo tukaj govora o raznih tečajih o vzgoji psov. Jaz bi za vsakega lastnika psa obvezno predpisala pred nakupom takšen teoretičen tečaj o vzgoji psa in o osnovnem pasjem bontonu. Zakaj eni lahko privežemo pse, zakaj jih eni ne morejo. Zaradi mene jih tudi lahko imajo odvezane, vendar naj mene in ostalih ne nedlagujejo!
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #524 : ponedeljek, 27.03.2006 : 22:40:39 »

konec,koncev,ce bi vsak ravnal tako kot ti,bi bilo bistveno manj tezav.Celo solanje ni potrebno.Kaksno solo pa rabis,da psa privezes!Mogoce imajo spuscene ravno tisti,ki so opravili solanje in imajo opravljen izpit.Poglej, se Vidic nima privezanega psa na sprehodu.Edini problem mu predstavlja goneca se psica na poti in takrat gre rajsi po drugi strani.Zelo zaupa psu,ni kaj.Samo nikoli ne ves ........
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines