mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.07.2024 : 16:23:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 108035 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #105 : četrtek, 16.03.2006 : 17:50:58 »

Že skoraj celo dopoldne prebiram o napadu bulmastifov na Oražnovi ulici v Lj.
Pa se moram sedaj oglasiti.
Ta gospa je bila do pred slabimi dvemi leti moja soseda. Ker smo se preselili, sedaj ni več.
Je zelo dobra oseba in ima rada živali. Že prej je imela kar nekaj drugih pasem.Med drugim tudi labradorca in tudi bokserja. Ko pa se je zaljubila v te lepotce-bulmastife, je poiskala dobro leglo v Angliji. Marsikaj je storila za svojega ljubljenčka (tega,ki so ga včeraj ustrelili policaji).Ker ni imela težav z njim je kupila še psičko. Potem pa so prišli mladički. Zelo je skrbela za njih, in pazila komu jih bo prodala ali oddala. Vem, da je že eden odšel od hiše. Ker pa se ji ni zdel novi lastnik primeren, je zahtevala psa nazaj. Ker sta se ji potem mladička tako priljubila, jih je pa pač obdržala. (na svojo veliko smolo)
Res je imela že prej veliko težav s psičko-in drugimi psi.Toda veliko, kar pišete je govorjenje na pamet in počez.
Če je pes mlad in se hoče z drugimi igrat (ker je pač "huda pasma" je to takoj napad.
Pa tudi, če te samo povoha.
To vem iz svojih izkušenj. Imeli smo dobermana 9,5 let.
Hvala bogu nismo imeli (in tudi sedaj nimamo) težav teh vrst.
Toda, če tvoj  "fifi"(oprostite izrazu) povoha kakšnega otroka, NI težav. Če pa imaš "hudo pasmo", pa so lahko težave takoj tukaj !

V pojasnilo, da psi niso bili "ubijalci".Moj sin je omenjeni gospe veliko pomagal "sprehoditi" pse in imel ključe od njene hiše.Pa ni imel nikoli težav. (po enega psa)Nikoli niso planili na njega.
(Z domačim dobermanom je imel dobre izkušnje-tako, da je bil kos tudi tem)
Odkar pa ima omenjena gospa tudi mladičke, pa vem, da jih je vozila z avtomobilom na ograjen travnik, kjer so se lahko zletali - in ne v Tivoli,kakor nekateri pišejo.
Zelo mi je hudo, da se je ta dogodek zgodil in mi je zelo žal človeka, ki je šel po ulici nič hudega sluteč. Zelo žal pa mi je tudi lastnice psov, ker ni "malomarna", kakor jo nekateri obsojajo.
Pse je hotela samo "zbasati" v avto in jih odpeljati na ograjen travnik.
Smola, smola in še enkrat smola, da je gospod prišel po ulici ravno takrat (njej za hrbet), in mislim, da so psi to razumeli, da jo morajo braniti. Najhujše pa je bilo to, da je potem poskušal skočiti za ograjo (njene hiše in od psov)  in padel. (vem od očividcev)
Lepo prosim ne "pljuvajte" vsevprek. Samo to.
Ne obsojajte vse po vrsti. Bil je splet nesrečnih okoliščin.
Še enkrat : ZELO MI JE ŽAL, da se je to zgodilo, pa ne mislite, da jo zagovarjam in prosim tudi po meni ne "pljuvajte".
V vednost še tole:  14 dni imam sedaj dobermanko, ki sem jo vzela iz zavetišča v Kopru, ker se mi je zasmilila, da so jo zavrgli LJUDJE. V petek 17.3. pa bo 1 leto odkar nimamo našega DOBREGA DOBERMANA.
Tudi omenjena gospa, nam je bila v veliko pomoč. ko je bila naš DOBERMAN zelo, zelo bolan.
 Samo toliko pa lep pozdrav.
Mojca in LIZA-ASTA


Mogoce si napisala, pa sem spregledala. Kako je ime psom, vsem stirim?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #106 : četrtek, 16.03.2006 : 17:54:40 »

Majoli, če bi prebrala kompletno temo potem bi vedela, nihče ne opravičuje skrbnice teh psov.
Opravičujemo pa pse, tako imenovanih nevarnih pasem, ki se znajdejo v rokah neodgovornih skrbnikov in s tem škodujejo tem pasmam in kinologiji nsploh.
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #107 : četrtek, 16.03.2006 : 17:57:05 »

Evo, in točno to se dogaja, kar sem predvideval. Gospa je bila ogrožena. Še en primer, ki z dobrim odvetnikom ne bo nikoli doživel epiloga na sodišču. To, da psi niso »ubijalci« preprosto ne zdrži, vsaj v mojem primeru. Pes in psica, ki sta napadla mojo psico, se nista zakadila vanjo preko ceste z namenom igranja, ampak da jo preprosto »požreta«. Predstavljajte si 2 x 50-60kg, ki gazi po 10 kg težkem whippetu.
Smola gor, smola dol, tudi meni je žal za vse kar se je zgodilo in kar se dogaja, vendar 1x, 2x, 3x,… to je pa že smola brez primere, ki jo je potrebno sankcionirat. Žal.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #108 : četrtek, 16.03.2006 : 18:01:17 »

A pol so samo družni psi lahko v mestu Shocked

No, jst sem danes že pokasirala izpad, da ne smem psa voditi na fleksiju ampak kar za ovratnico pa še to z nagobčnikom. Ljudi je zelo strah, danes povsod govorijo o tem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #109 : četrtek, 16.03.2006 : 18:03:28 »

Mene je pa kolega se vceraj drazil, kaj hudica sem naredila, da se nonstop policija po Rozni vozi. A kdo ve mogoce, kdaj tocno se je zgodil napad?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #110 : četrtek, 16.03.2006 : 18:09:08 »

No, jst sem danes že pokasirala izpad, da ne smem psa voditi na fleksiju ampak kar za ovratnico pa še to z nagobčnikom. Ljudi je zelo strah, danes povsod govorijo o tem.

No to je grozno narobe, da ljudje tako posplošujejo potem na vse po videzu nevarne pse. In zato kregajo lasnike le teh.
Če je pes pripet in če je lastnik pozoren na vsako malenkost, ki se dogaja okoli psa, ni problema. Samo problem je to dopovedat drugim, ki mislijo da jih bo tak pes pa kar pohrustal. Ja, morda res ni prijetno ko se pes zažene v drugega manjšega psa, samo če je lastnik na to pripravljen, ga že obvlada.
In tako bi tudi v tem primeru lahko gospa predvidela, da ni najbolje, da tisti mimoidoči slika njene pse, glede na to da je v preteklosti že imela težave z njimi.
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #111 : četrtek, 16.03.2006 : 18:16:33 »

Pozdravljeni !

Tudi mene je zelo pretreslo, ko sem slišal kaj se je včeraj dogajalo v Ljubljani. V bistvu sem na nek način podoživljal moro, ki se mi je dogajala lansko leto jeseni. Ne bom opisoval cele zgodbe, napisal bom le to, da smo v podobnem dogodku izgubili našega psička-komaj 11 tednov starega kužka. Umrl je ker je bil majhen,tisti drug pes pa velik in močnejši. Umrl je, ker "ta veliki" ni imel nagobčnika, umrl je, ker "ta veliki" ni bil na povodcu, umrl je, ker je "ta veliki" povsem nesocializiran pes, ki ni napadel prvič in moje mnenje je, da tudi ne zadnjič. Napadel je že tudi ljudi. Dogodek so imeli v rokah policisti in veterinarska inšpekcija. In ne mislite, da je kaj zaleglo...Pes še vedno ni na povodcu, pogosto teka brez nagobčnika...  Na moje vprašanje inšpektorju, kako na ukrepam, da se zadeve uredijo  sem dobil odgovor, da naj se raje izogibam poti kjer se ta pes giblje. Zanimivo kajne? Ob koncu lahko zapišem le še to, da bo takšnih dogodkov na žalost še veliko.           
Logiran
majoli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #112 : četrtek, 16.03.2006 : 18:34:38 »

Samo, očitno ti nisi dovolj pozoren bralec, saj liza-asta zelo opravičuje skrbnico in njene pse.
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #113 : četrtek, 16.03.2006 : 18:44:27 »

majoli edino ona, in nihče drug
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #114 : četrtek, 16.03.2006 : 18:58:28 »

Mene pa samo nekaj zanima. Midva s psom se sprehajava po Rožniku in Mostecu, kjer so lepo izobešene table, da morajo biti psi na povodcu. In na povodcu ga imam samo jaz. Zgodilo se mi je, da je našega psa napadel zlati prinašalec (nenevarna pasma!?), lastnica je bila oddaljena 100 metrov in je kadila. Jaz nisem mogla narest nič, razen tega , da sem vpila! Ko se je primajala do naju ,je samo pograbila psa in šla, jaz sem bila v šoku in nisem mogla niti vprašat, če je pes cepljen.

Drugi primer. Moški star okrog 70 let ima na sprehodu spuščenega nemškega ovčarja, ki seveda  napade našega psa. Jaz spet vpijem kot zmešana, moški pa samo reče, da njihov Rexi še nikogar ni napadel!

Tretji primer. Dva fantka peljeta na sprehod zlatega prinašalca (res sem se jih začela bati), oba imata skupaj toliko kg kot pes in ga komaj obvladujeta, ker se je pes zagnal proti našemu.

Res mi ni jasno, zakaj ljudje nimajo privezanih psov?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #115 : četrtek, 16.03.2006 : 19:01:43 »

Jap, tudi tam nasproti biologije, no cez mostek se gre, pa potem proti Brdnikovi al kaj je ze una cesta... je tabla in gor je narisano, da morajo biti psi na povodcu. Prav narisano je. Pa jaz bolj redko opazim kakega psa na striku. Se razlog vec, da pride Tari samo do faksa in potem domov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #116 : četrtek, 16.03.2006 : 19:09:33 »

Napadalni psi ne samo, da morajo biti na povodcu tudi nagobčnike bi morali imeti. Tudi, če so na povodcu se lahko lastniku strgajo in napadejo. Človek včasih ni pozoren in če ima po vrhu še nepredvidljivega psa lahko hitro pride do tragedije.
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #117 : četrtek, 16.03.2006 : 19:12:01 »

Jaz bi dodala le to.
Lastnico in njene pse poznam. Zelo rada ima pse, lepo skrbi zanje, vendar zal moram reci, da je bila pri vsem skupaj zelo neodgovorna (ze v preteklosti).
Se preden je kupila prvega bullmastiffa, smo ji znanci to pasmo odsvetovali, ker tako mocne pasme ni sposobna obvladovati. Kupila je samca iz zelo dobre psarne v Angliji. Kasneje je kupila se samicko, tudi iz dobre psarne. Ko je imela par, so se zaceli problemi. Para ocitno ni obladovala in kljub napadom, vztrajala pri obeh. Vse skupaj je se mocno poslabsala njena odlocitev, da obdrzi se oba mladica, oba samca iz legla njenega para.
Da to ni pametna odlocitev in je imeti tak trop kot tempirana bomba (se posebno za nekoga, ki ne obladuje niti enega psa), smo jih veckrat povedali... Pa vendar...
In tako se je pripetila se ta tragedija!
Resnicno mi je hudo za cloveka, ki je dozivel ta napad. Ne morem si predstavljati, kaksna groza je bila to zanj. Pa tudi, kako bo z njim v prihodnje. Psi so ga mocno oklali in posledice (taksne in drugacne) bo imel celo zivljenje.
Hudo mi je tudi za lastnico (ja, kljub vsemu), zaradi vsega kar se je zgodilo in posledic.

Kaj naj recem, grozljivo.

Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #118 : četrtek, 16.03.2006 : 19:20:41 »

Ne razumem zakaj nekateri zdaj govorite o ''nevarnih pasmah''Huh

Spomnim se g. Zidarja ko je na TV SLO izjavil, da tudi on za svojega pudlja in nemškega ovčarja ne more 100% garantirat da se nebi nikoli in nikdar nič zgodilo!!! Pa nihče ne pravi da so pudlji in NO nevarne pasme.

Bila sem na predavanju priznane slovenske kinologinje  in tam je bilo rečeno da je po statistiki največ ugrizov ravno od nemškega ovčarja. In do danes ga ni nihče označil za nevarnega.

Tudi sama sem doživela, kako sta se nemški ovčarki ''spravili'' na mojo psico ki je  v nekaterih državah označeno kot ''nevarna  in prepovedana pasma '', vendar to ni dovolj za polnjenje časopisnih strani in zapolnitev prostora v dnevniku. Vedno je največja panika ko gre za mogočne pse ali pa pse , ki malo nevarno izgledajo.

Dokazano je tudi da človek z svojim strahom, lahko povzroči napad psa. Na žalost delajo napake tako lastniki psov kot tudi tisti, ki nanje ''naletijo.

Enkrat me je celo ugriznil Rotweiler, pa ga zato nisem označila za nevarnega. Bila je trapasta situacija, ne vem. Mogoče sem celo jaz , ki sem bila v bližini nevedoč naredila napako?!?

Pa da ne bo to razumel kot , da zagovarjam lastnico ali njene pse, NE in ne zagovarjam niti tega ki je ''kasiral''.
Enostavno  nisem bila tam in ne vem kaj se je zgodilo.

Vseprevečkrat se ljudje odločijo za pasmo , ki je niso sposobni ali pa je ne znajo obvladovati!
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #119 : četrtek, 16.03.2006 : 19:21:05 »

Zal bomo posledice tega dogodka obcutili vsi lastniki pasem, ki jih sirsa javnost tretira kot nevarne pasme. Tudi sama imam tako pasmo.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines